Ból w czasie chodzenia. Problemy z kolanem. Bardzo proszę o poradę co robić w tym przypadku, chodzę

3 odpowiedzi
Ból w czasie chodzenia. Problemy z kolanem.
Bardzo proszę o poradę co robić w tym przypadku, chodzę ale ból jest.
Badanie MR stawu kolanowego prawego wykonane w płaszczyznach poprzecznych,
strzałkowych i czołowych uwidoczniło:W obrębie obciążanej powierzchni kłykcia przyśrodkowego kości udowej zakrzywiona
linia złamania w kości gąbczastej. Okrywająca chrząstka stawowa wtórnie uszkodzona.Rozległa strefa obrzęku szpiku w obrębie kłykcia.Obraz jak w samoistnej martwicy kolana (SONK – spontaneous osteonecrosis of knee),
postać ostra lub podostra.Pozostałe struktury kostne bez cech nieprawidłowej przebudowy kostnej. Chrząstka na powierzchni obciążanej kłykci bocznych kości udowej i piszczelowej o gładkich zarysach, prawidłowej grubości
Łąkotka przyśrodkowa – uszkodzenie korzenia, część centralna wysunięta, Łąkotka boczna – prawidłowa
Więzadło krzyżowe przednie o zachowanym kierunku i prawidłowym sygnale,Więzadło krzyżowe tylne o zachowanym kierunku i prawidłowym sygnale. Więzadło poboczne strzałkowe prawidłowe. Więzadło poboczne piszczelowe prawidłowe.Więzadło rzepki prawidłowe. Przyczep mięśnia czworogłowego uda prawidłowy.Rzepka bez cech przebudowy kostnej, ustawiona prawidłowo
Troczki rzepki prawidłowe. Chrząstka rzepki prawidłowa. W kaletce brzuchato-półbłoniastej torbiel o wymiarach w chwili badania ok. 28 x 17 x 52 mm. Zwiększona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym
Ubytek chrząstki można spróbować leczyć iniekcjami dostawowymi osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych. W razie braku postępów można wykonać artroskopię i tzw. mikrofrakturację. Przy dużym i głębokim ubytku można pomyśleć o mozaikowym przeszczepie chrząstki

"Bardzo proszę o poradę co robić w tym przypadku"
Zgłosić się do ortopedy. Zapraszam.

Przyczyna bólu wcale nie musi być związana z opisem rezonansu; koleność wykonywania działań w medycynie przedstawia się następująco: wywiad (60% rozpoznania), badanie przedmiotowe (20% rozpoanania), badania obrazowe i laboratoryjne.

Brakuje dwóch pierwszych etapów.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Postawienie diagnozy i zaplanowanie leczenia wymaga w pierwszej kolejności oceny klinicznej kolana i odniesienia jego wyniku do obrazów rezonansu magnetycznego.
Sugeruję wizytę: Usg narządu ruchu
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.