Ból ręki w obrębie łokcia tricepsu i barku po tak zwanym braniu się na rękę dostałem tabletki na ści

2 odpowiedzi
Ból ręki w obrębie łokcia tricepsu i barku po tak zwanym braniu się na rękę dostałem tabletki na ścięgna coś jeszcze mogę zrobić żeby ból trochę osłabł nie było robionych żadnych badań pani dotknęła tu i tu powiedziała że to pewnie ścięgno i tzteba ta letni jak nie przejdzie po 20 dniach to spowrotem wrócić
Proszę stosować także chłodne okłady 3 razy dziennie po 10 minut nie dopuszczając do przemrożenia. Takie okłady zmniejszą stan zapalny i zadziałają przeciwbólowo.

Witam, czy podczas "brania się na rękę" był moment, w którym poczuł Pan jakiś nagły ból, czy raczej ból pojawił się na następny dzień.
Najczęściej przy nagłym bólu dochodzi do uszkodzenia w obrębie ścięgna- wtedy dobrze by zrobić badanie USG w celu wykluczenia większego uszkodzenia.
Na dolegliwości bólowe polecam również udanie się do fizjoterapeuty, który oceni w testach klinicznych w jakiej kondycji jest kończyna i podejmie terapię bardzo często usuwającą dolegliwości bólowe.
Z mojego doświadczenia daje to szybsze i trwalsze efekty niż sama farmakoterapia.
Pozdrawiam,
Jan Przybyłowski