Ból nie do zdiagnozowania.

43 odpowiedzi
Witam, co to może być podczas siedzenia prostując prawą nogę odczuwam ból w lewym biodrze po zewnętrznej stronie przynajmniej tak mi się wydaje. Proszę o odpowiedź. Rtg i usg biodra lewego ok. Jakie test można wykonać ewentualnie badania. Ból występuje również gdy siedząc zakĺadam nogę na nogę czyli prawą na lewą ból w lewym biodrze, pozycja jak dobzakładania skarpetek. Nikt od roku nie może znaleźć przyczyny fizjoterapeuci i ortopedzi. Dziękuję z ģóry za odpowiedź. Pozdrawiam.
W sumie proste, ale nie będę w cały świat pisał co to jest... Wiedza kosztuje.. :-)
Pozdrawiam. Kowalski Przemek

Szanowny Panie/ Szanowna Pani
Za ból w okolicy biodra może odpowiadać m.in samo biodro, kolano a przede wszystkim kręgosłup.
Proszę odwiedzić specjaliste, który w pierwszej kolejności zbada kręgosłup ( UWAGA: "zbada" to nie to samo co "zleci rezonans/ tomograf").
Witam,
Może być kilka rzeczy, zatem TU szkoda czasu na pisanie. Zapraszam do gabinetu.

Pozdrawiam,
Andrzej Niemczyk
Dzień dobry, wymienione objawy mogą mieć co najmniej kilka przyczyn, jedną z nich może być problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, żeby to ocenić musiałbym przeprowadzić badanie. Pozdrawiam!
Witam. Proszę udać się do osteopaty. Nie powinien mieć problemu ze zdiagnozowaniem Pani/Pana problemu.
pozdrawiam
Witam serdecznie, dziękuję za wiadomość. Podane objawy mogą sugerować różne schorzenia, również nie dotyczące bezpośrednio stawu biodrowego lewego, który jednak daje w efekcie dolegliwości z jego dorzecza. Warto zbadać funkcjonalnie miednicę, kończyny dolne, globalnie kręgosłup. Zapraszam na bezpłatną konsultację do gabinetu w Sopocie, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania i znaleźć przyczynę. Pozdrawiam
Proponuje test SLUMP, test pasma biodrowo piszczelowego strony tylnej. Pozdrawiam.
Witam Zachęcam do wizyty u dobrego fizjoterapeuty pracującego metodą pracy z tkankami miękkimi,lub manipulacją powięziową wg . stecco.Pozdrawiam
Witam. Niestety w tym wypadku nie obejdzie się bez badania czynnościowego.
Dzień Dobry,
Ważne jest również charakter bólu ( rwący, kujący palący, szczypiący )Czy tylko w danym ruchu na jego całości czy podczas określonej fazy ruchu czy w spoczynku. Warto zwrócić uwagę na pasmo biodrowo- piszczelowe, kaletkę czy ból jest w okolicach krętaża powierzchownie czy głęboko ? Jak z powięzią była sprawdzana. Wyjść jest kilka polecam DOBREGO fizjoterapeutę lub osteopatę
Pozdrawiam.
Trzeba sprawdzić stawy krzyżowo-biodrowe, przejście piersiowo-lędźwiowe, lędźwie oraz restrykcje mięśniowo-powięziowe.
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, bardzo możliwe że naciągniętą ma Pan/Pani grupę kulszowo-goleniową, która współpracuje z nerwem kulszowym. Dlatego uważam, że bardzo ważnym będzie diagnostyka odcinka L/S kręgosłupa (najlepiej wykonać rezonans magnetyczny). Skoro usg i rtg wykazało prawidłowości w stawie biodrowym, to ja sugerował bym diagnostykę kręgosłupa.
Witam,
Byc moze jest to efekt tzw pseudo skrzyzowanago testu Laseqa. Prosze zrobic MRI odc lędźwiowego i wysłać mi pozniej mejlem cała dokumentacje. Trzeba wykluczyć patologie tego odcinka.
Pozdr
K.
Witam, ból może pochodzić ze stawu krzyżowo-biodrowego, odc. L lub stawu biodrowego. Badania obrazowe mogą być bezużyteczne, ponieważ przyczyna bólu może być funkcjonalna, a nie strukturalna. Zapraszam na diagnostykę funkcjonalną.
Warto się udać do terapeuty manualnego. który sprawdzi mięśnie strony bocznej uda. Warto zrobić morfologię czy nie ma anemii. Czy w przeszłości wystąpił uraz kolana kostki, którejś z kończyn? Pozdrawiam K
Dzień dobry,
problem wydaję się znajdować w obrębie miednicy i mieć charakter mięśniowo-powięziowy włączając w to prawdopodobnie zaburzenia koordynacji nerwowo-mięśniowej. Jest to najbardziej ogólnikowa a zarazem najbardziej szczegółowa diagnoza jaką można postawić bez wywiadu, oglądania oraz badania funkcjonalnego. Ciężko też robić kolejne badania dodatkowe jeżeli poprzednie są w porządku a nie ma wstępnej diagnozy. Zapraszam na konsultację połączoną z badaniem fizjoterapeutycznym w celu sprecyzowania dolegliwości i dalszego toku usprawniania.
Pozdrawiam
Witam, sytuacja wymaga dokładnego zbadania. Zapraszam osobiście. Pozdrawiam GZ
Jaki to jest ból? Powierzchownie boli czy głęboko ? Precyzyjny czy rozlany?
Przyczyn może być wiele począwszy od problemów w samym kręgosłupie po nieprawidłowe ustawienie miednicy czy problemy w obrębie tkanek miękkich zarówno biodra jak i kręgosłupa. Bez dokładnego badania manualnego trudno odpowiedzieć na to pytanie. To co mogę podpowiedzieć to konsultacja fizjoterapeutyczna lub ortopedyczna(tu mogę polecić dwóch lekarzy ze Szpitala w Otwocku-dr Gruba, dr Kamiński) w trakcie której będzie przeprowadzone dokładnie manualne, być może niezbędne będzie wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa jeśli RTG i Usg biodra nic nie wykazało.
Za mało danych, aby można było powiedzieć coś z pewnością. Z punktu widzenia mojej specjalności trzeba szukać ucisku układu nerwowego w kręgosłupie lub podrażnienia taśm mięśniowo-powięziowych w szczególności powiązań m. biodrowo-lędźwiowego. Pozdrawiam i zapraszam na diagnostykę i terapię.
Witam. Bardzo mi przykro, że ten ból dokucza aż od roku. Przyczyn może być wiele np: dysfunkcje w obrębie miednicy, zarówno kostnej jak i trzewnej. Pytanie jak wygląda ruchomość nerwów w obrębie Dolnego odc lędźwiowego i miednicy. O reszcie ciała nie wspomnę - ruch nogą może indukować ból, ale jego przyczyną może być zdecydowanie dalej np: wadliwe ustawienie stopy(od dołu) lub np astygmatyzm(od góry). Można tak bez końca - diagnozę dokładniejszą tylko przy bliższym poznaniu. Pozdrawiam i życzę rozwikłania zagadki.
WItam. Jeżeli od roku żaden fizjoterapeuta czy lekarz nie potrafi zaradzić to jak miałbym pomóc on-line? Trzeba zbadać kręgosłup lędźwiowy, sprawdzić ustawienie miednicy i kości krzyżowej. Można sprawdzić napięcie pasma biodrowo piszczelowego oraz dokładnie przeanalizować pozycję która wyzwala te dolegliwości. Bez dokładnego wywiadu i badanie nic więcej nie mogę pomóc.
Pozdrawiam
Prawdopodobna byłaby przyczyna w układzie powięziowym - zmiana napięcia przez zmianę pozycji nogi powoduje przeniesienie sił na drugie biodro. Jest to możliwe do potwierdzenia lub wykluczenia badaniem manualnym, ale nie mówię tego z absolutną pewnością, skoro niejedne badania były już wykonane. Ponieważ zapewne ma Pani/Pan za sobą wiele nieużytecznych wizyt - zapraszam na bezpłatną próbę zbadania problemu, po której można podjąć decyzję co do terapii.
Przyczyną może być rotacja miednicy. Badanie statyczne obrazowe może tego nie wykazywać. Przykładowa terapia będzie jednocześnie potwierdzeniem przypuszczalnej diagnozy.
Zapraszam na darmową konsultację w gabinecie.
Prawdopodobną przyczyną jest tzw dysbalans mięśniowy kompleksu lędźwiowo- miednicznego oraz mięśni okolicy biodrowej. Więcej można stwierdzić gdy przeprowadzi się dokładny wywiad i diagnozę. Dopiero potem zaleca się dopasowaną terapię. Zapraszamy do gabinetu FizjoStrefa. Pozdrawiam mgr Dominika Woźniak
Witam serdecznie.
Z opisu problemu wynika, że prawdopodobnie za problem odpowiadają tkanki miękkie a w szczególności blaszka powierzchowna i głęboka powięzi piersiowo lędzwiowej. Doszło do dysbalansu napięciowego. Przyczyny nawet nie będę próbował podawać bez obejrzenia pacjenta i jego badań obrazowych.
Pozdrawiam i przepraszam za zwłokę
Dzień dobry,
moim zdaniem jest to problem z mięśniem naprężaczem powięzi szerokiej. Z jednej strony podejrzewam że jest to kwestia rozciągania oraz dystorsji które można zlikwidować. Miałem już do czynienia z kilkoma pacjentami z tego typu dolegliwościami. Myślę że w czasie spotkania i badania będzie można dokładniej ocenić dolegliwości.
Pozdrawiam Marcin
Witam, do postawienia diagnozy niezbędne jest badanie. Ból może być spowodowany dysfunkcją stawów w obrębie biodra, która byłaby do wychwycenia w badaniu funkcjonalnym, nie w rtg lub usg. Pozdrawiam
dzień dobry opis badania a raczej objawy wskazują na problem z pasmem biodrowo-piszczelowym w pierwszej kolejności. druga możliwość to problemy z stawami lub stawe krzyżowo-biodrowym ew ze stabilizacją miednicy. Niestety więcej będę mógl powiedzieć po ewentualnym badaniu fizykalnym
Ludzkie ciało jest dość zawiłą konstrukcją składającą się nie tylko z ukladu kostenego i mięśniowego ale i również z narządów wewnętrzynch układu nerwowego, limfatycznego ale przede wszystkim z emocji, które zapisują sie wciele. Każdy terapeuta ma wypracowany swój sposób badania i odczytywania ludzkiego ciala. By móc powiedzieć coś więcej należy obejrzeć postawę ciała, przeprowadzić rzetelny wywiad oraz testy funkcjonalne. Jeśli problem trwa od roku najprawdopodobniej musi mieć głębsze podłoże. Pozdrawiam Cezary
Witam,

bez wywiadu i badania manualnego nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie.
Każdy fizjoterapeuta wykonuje badanie, wywiad, terapię i po badaniu możemy określić które np. struktury są napiętę, badamy ruchomość kręgosłupa, ważne jest również czy wcześniej były jakieś kontuzję, czy są blizny itp.
Za mało informacji.

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.
Anna Wójcik-Hirsz
Przepraszam ale nie jestem w stanie snuc przypuszczen na podstawie tego co pan przedstawił. Bez badania nikt panu nie odpowie i uważam że nie powinien. Wiem że to niewiele ale musi pan znaleźć kogoś kto zrobi dokładne badanie i ewentualnie terapię próbną. Pozdrawiam
Każdy występujący ból należy zdiagnozować. Proszę porozmawiać z lekarzem o diagnostyce kręgosłupa lędźwiowego, ból może być przeniesiony z korzeni nerwowych odpowiednich metameru kręgosłupa, sugerowała bym zrobić rezonans magnetyczny L-S i staw biodrowy
Bez wizyty w gabinecie nic Panu/Pani nie podpowiem niestety
ciężko odpowiedzieć bez wykonania większej ilości testów różnicujących. Może to być nadmiernie napięte pasmo biodrowo-piszczelowe
Witam ból pojawiający się podczas zakładania nogi na nogę może być spowodowany przez mięsień krawiecki natomiast ból pojawiający się na boku biodra może być spowodowany przez mięsień naprężacz powięzi szerokiej ale w celu dokładniejszej diagnozy zapraszam do gabinetu. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Witam.
Powinna Pani sprawdzić czy kompresja stawu biodrowego lewego nie jest bolesna oraz testy na staw krzyżowo biordowy lewy. Często przy uniesieniu prawej kończyny dolnej ponad stan w którym znajduje się lewa dochodzi do obciążenia tylko jednej części ciała- lewej. Tu trzeba pamiętać, że głowa kości udowej zbliża się do panewki i to pod innym kątem jak w pozycji spionizowanej. Takie bolesności i dyskomfort mogą także wystąpić po zablokowaniu stawu krzyżowo biordowego lewego. Zapraszam na wizytę :)
Sugeruję wizytę: - 110 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dobry wieczór,

najczęściej tego typu dolegliwości bólowe, podczas przeciwstawnych ruchów bioder (czyli podczas wyprostu prawej nogi, prawy talerz biodrowy wędruje do tyłopochylenia, natomiast lewy pozostaje z przodu) wynikają z przyblokowania stawów krzyżowo-biodrowych. Jest to charakterystyczny objaw pracy biurkowej, gdzie często układa się nogę na nogę (bardzo odradzana pozycja ułożenia nóg podczas siedzenia...).

Odpowiednia mobilizacja kości krzyżowej, rozluźnienie mięśni okolicy miednicy (czworoboczny lędźwi, gruszkowate, biodrowo-lędźwiowej, grupa kulszowo-goleniowa), tudzież ćwiczenia dla "Ilium posterior" najlepiej proszę wyszukać na serwisie youtube. Z pewnością powinny pomóc!

pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Szanowna/y Pani/e,
staram się unikać stawiania diagnozy jedynie na podstawie wybiórczych informacji.
Proponuję sprawdzić stan napięcia (obecność przykurczu) pasma biodrowo-piszczelowego ewentualne uszkodzenie mięśni rotujących biodro (testy oporowe) oraz torebkę stawu biodrowego (testy pasywne).

Zapraszam na wizytę i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, czy ma Pan/Pani jeszcze jakieś inne problemy zdrowotne, typu przepukliny w odcinku lędźwiowym albo skoliozę? Dolegliwości bólowe w kończynie dolnej mogą promieniować np. od kręgosłupa. Warto byłoby zbadać dolny lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Podczas wizyty zawsze badam klinicznie pacjenta w celu wyeliminowywania wszystkich dysfunkcji. Zawsze trzeba podejść do organizmu holistycznie, całościowo. Takie objawy mogą wskazywać na problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, problemy z biodrem czy miednicą. Badania obrazowe mogą wyjść negatywnie (nic nie stwierdzić) jeśli są w danej okolicy np: restrykcje powięziowe i nie tylko. Zalecałbym aby skonsultować się z dobrym terapeutą w celu przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, znalezienia ciągu przyczynowo-skutkowego i skutecznej terapii.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie mieszczącego się przy ul. Dzika 4a lok.3

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam
Nie wiem jakie testy funkcjonalne były wykonywane. Diagnostyka manualna jest niekiedy bardzo złożona, zwłaszcza gdy dysfunkcja jest problematyczna. Polecałbym kogoś z doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu szeroko pojętej terapii manualnej. Taka osoba jest w stanie ustalić krok po kroku mechanikę powstawania bólu.