ból kolana

1 odpowiedzi
hmm...od 1,5miesięca boli mnie prawe kolano tzn przy chodzeniu nic ale gdy już mam je ugiąć to bywa różnie czasem ból jest jakby miało je rozsadzić (nie do wytrzymania) a czasem czuje ale nie zbyt mocno, w pewnym miejscu boli stale gdy chciałem wymacać miejsce by określić cóż to może być ,chce zaznaczyć że z byle kontuzją czy czymś takim nie chodzę do lekarza jedynie gdy coś skręcę czy połamie ale "to" coś nowego... ogólnie na co dzień biegam (po trawie zeby amortyzować uderzenie na kolana i oszczędzać stawy) oraz się rozciągam ale noga dokucza zauważyłem także ze przy pewnych cwiczeniach gdy próbuje podciągnąć zgięte kolano do klatki piersiowej kosc jakby chrupie/przeskakuje i wtedy dosc gwałtownie czuje ból kolana póki nie "przeskoczy" ponownie sam próbowałęm dociekać o co chodzi i nie wiem w zasadzie ogólnie nogi mam słabe ale wiem że to przez odcinek ledzwiowy kregosłupa musze isc jeszcze do hiropraktyka..... ból nie jest spowodowany żadną kontuzją z biegania to wiem na pewno.
Witam,
gdzie jest zlokalizowany ból? czy to jest boczna strona kolana?
Jeśli masz problem z odcinkiem lędźwiowym to najpewniej znajdzie się więcej dysproporcji. Wizyta u chiropraktyka prawdopodobnie da Ci okresową ulgę.
U biegaczy często dochodzi do napięć globalnych w tkankach i zazwyczaj leczenie również powinno być globalnie, a nie tylko w jednym miejscu.
Z informacji które piszesz najpewniej chodzi o zmianę wzorca w tkankach miękkich; jeśli masz chrupanie w stawie to może świadczyć o podwyższeniu napięcia mięśniowego tkanek go otaczających. Konkluzja jest taka, że nawet jeśli będziesz suplementował składniki odnowy składowych powierzchni stawowych to problem będzie wracał ponieważ napięte tkanki miękkie powodują kompresję w stawie (występuje większe tarcie niż fizjologicznie). Jest to oczywiście tylko hipoteza.
Ci do bólu to najprostszą diagnozą może być koniec całego łańcucha napięć czyli problem z pasmem biodrowo-piszczelowym. U biegaczy bardzo często się to dzieje ponieważ tak rejon bardzo pracuje podczas biegu. Drugą opcją jest miejsce zwane gęsią stopką, do którego przyczepia się kilka istotnych mięśni kończyny dolnej. To należałoby sprawdzić.
Jeśli masz więcej pytań to możesz do mnie napisać, zapraszam również do gabinetu na dokładną diagnostykę.

pozdrawiam serdecznie, Konrad Skrzat