Ból głowy w okolicach węzła chłonnego

7 odpowiedzi
Od dwóch dni boli mnie głowa w okolicach prawego węzła chłonnego. Wydaje mi się, że jest powiększony jednak lekarz pierwszego kontaktu tego nie stwierdził - zalecił mi branie zwykłych tabletek przeciwbólowych typu APAP (dodam tylko, że jestem w ciąży). Jednak poprawy jak nie było tak nie ma (tabletki wzięłam na razie sumie trzy - pod wieczór po wizycie u lekarza, rano i znowu pod wieczór). Ból jest dość silny, w nocy nie mogę położyć głowy po tej stronie, a w dzień muszę uważać by nie obracać zbyt "mocno" głowy. Kiedy mogę się spodziewać poprawy? Czy może zgłosić sie jeszcze raz do lekarza? A może iść do innego?
Proszę napisać gdzie dokładnie jest powiększony ten węzeł - może to nie węzeł ? pozdrawiam

Proszę ponowić badania krwi np. Morfologię i CRP a z wynikami zgłosić się do lekarza . Należy wykluczyć infekcję
Witam, węzłów chłonnych mamy wiele, rozumiem, że pytanie dotyczy jednego z tzw. podżuchwowych. Ogólnie "na własną rękę", w ciąży (dotyczy to wszystkich trymestrów), przeciwbólowo można wziąć tylko paracetamol (np. APAP), nie należy nigdy przekroczyć 4 gram czyli 8 tbl na dobę. Ból, który nie reaguje na paracetamol może mieć wiele przyczyn i wymaga kolejnej wizyty u lekarza. Zacząłbym od Lekarza Stomatologa, trzeba wykluczyć, czy przyczyną bólu nie jest choroba zęba lub dziąseł. Jeśli tu będzie w porządku, proponuję konsultację w Poradni Leczenia Bólu. We Wrocławiu proponuję albo przy Klinice Anestezjologii na Chałubińskiego 1, albo na Kamiennogórskiej. Jeśli to nie zęby lub przeziębienie, szukałbym przyczyny neurologicznej. Warto też zrobić badania: morfologia krwi i CRP (powinno być < 5)
Postępowanie zależy od trymestru ciąży i własciwej diagnozy bólu. W okolicach głowy i szyi istnieje wiele węzłów chłonnych nie ma czegoś takiego jak "prawy węzeł chłonny". Przyczyn bólu w tej okolicy może być wiele, jak też co najmniej kilka zmian przypominających węzeł chłonny. Istotne są też objawy ogólne, o ile są.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proszę wykonać morfologie krwi i CRP oraz zgłosić się na wizytę lekarska . Zapraszam
Witam.
Myślę że należy skonsultować się ponownie z być może innym lekarzem. Bez obejrzenia i "pomacania" bolesnego miejsca zbyt wiele powioedzieć nie można . :)
Witam Panią,zapewne sprawa jest już rozwiązana,ale sytuacja ,którą Pani opisuje jest niezmiernie ciekawa. Jeżeli węzeł chłonny jest tkliwy,bolesny i dodatkowo powiększony - to świadczy to o odczynie zapalnym tego węzła. Sam APAP może jedynie maskować na krótki czas objawy,ale nie rozwiązuje przyczyny. Podaje Pani,że jest w ciąży, dlatego też należy zdiagnozować przyczynę dolegliwości - proponuję zacząć od podstawowych badań- morfologia i CRP. Ponadto udać się do lekarza,który wykluczy/potwierdzi infekcje wirusową CMV lub Toksoplazmozę. Są to infekcje,które należy wykluczyć u pacjentki w ciąży,zanim podejmie się tylko leczenie objawowe. Jeżeli byłaby konieczna antybiotykoterapia, to lekarz powinien ja dobrać tak,aby była bezpieczna dla dziecka,ale i skuteczna ,odpowiednia do drobnoustroju. Proszę pamiętać o kompleksowym,naturalnym wzmacnianiu odporności, właściwym żywieniu i zadbaniu o stan flory jelitowej.