ból brzucha

8 odpowiedzi
Witam. Mam pewien problem cały czas boli mnie brzuch jestem osłabiona mam mdłości. Moja lekarka stwierdziła uszkodzenie żołądka prawdopodobnie wrzody żołądka dała jakieś leki i dieta ale nie powiedziała co konkretnie mam jeść. Jak mam to wszystko wyleczyć co zrobić żeby ten brzuch przestał boleć ?
Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie gdyż nie znam Pani wyników badań ani historii choroby. Zwykle za bóle brzucha w przebiegu choroby wrzodowej odpowiada chemiczne, mechaniczne lub termiczne drażnienia ścian żołądka, należy więc unikać potrwa zbyt zimnych czy gorących, ostrych, słonych lub bardzo kwaśnych i należy dbać o ich odpowiednie rozdrobnienie. W praktyce dieta powinna być dobrana idywidualnie gdyż wielu pacjentów reaguje zaostrzeniem choroby na produkty które nie powinny mieć takiego działania.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie,
Abym mogła Pani pomóc, koniecznym byłoby przeprowadzenie dokładnego wywiadu oraz przeanalizowanie wyników badań. Na tej podstawie będę mogła ułożyć Pani odpowiednio zbilansowaną dietę, która uwzględni schorzenia, dolegliwości a także możliwości oraz preferencje smakowe.
Zapraszam do kontaktu (slimfactory.pl - niestety tutaj nie mogę umieścić numeru telefonu).
Pozdrawiam,
MBellwon
Podstawą będzie dieta. Nie wiem co konkretnie p. dr zaleciła i jakie wskazówki dała dotyczące żywienia (o ile jakieś dała). Powinna to być dieta lekkostrawna z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego. Same leki działają na objawy a nie na przyczynę choroby.

Pozdrawiam
Monika P-S
Zapraszam na konsultację, gdzie zrobimy analizę składu ciała, sprawdzimy nawyki żywieniowe, obliczę dla Pani zapotrzebowanie na kcal, białko, węglowodany, a następnie przygotuję dla Pani program żywieniowy z uwzględnieniem odpowiednich produktów.
W przypadku choroby wrzodowej zalecana jest dieta lekkostrawna z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego. Posiłki powinny być niewielkie, regularne, nie gorące i nie zimne, należy unikać produktów ostrych, drażniących.
Zapraszam na konsultację z wynikami badań, jeśli Pani posiada również w kierunku zakażenia Helicobacter pylori, pozdrawiam
Witam. Z taką dolegliwością najlepiej udać się do dietetyka na spotkanie indywidualne, przeanalizować badania, sposób żywienia, tryb życia, ewentualne nietolerancje pokarmowe, choroby w rodzinie itp. Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Maławska
W okresie leczenia wskazana jest dieta łatwostrawna z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego. Obok doboru produktów ważne są odpowiednie techniki kulinarne - preferowane gotowanie w wodzie i na parze. Niewielkie objętościowo posiłki powinny być spożywane regularnie. Również temperatura posiłków jest ważna - nie powinny być ani zbyt gorące ani zimne.
Pozdrawiam!
Witam serdecznie, leczenie wrzodów żołądka to dość długotrwały proces. Łatwo strawna Dieta jest niezbędna w leczeniu uszkodzeń błony żołądka. Proszę pamiętać że ważne są gotowane warzywa, kasze, ryż, a także (najlepiej ekologiczne) mięso. Zapraszam na konsultację z wynikami badań, przygotuję jadłospis dopasowany do występującej jednostki chorobowej.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.