Biorę Tetralysal 2 tabletki po 300mg dziennie na tradzik rózowaty,mam także rumień twarzy.Tabletki b

2 odpowiedzi
Biorę Tetralysal 2 tabletki po 300mg dziennie na tradzik rózowaty,mam także rumień twarzy.Tabletki biore już 1,5 miesiąca i widzę poprawę jeśli chodzi o krostki lecz widzę także dość duże nasilenie rumienia.Lekarz prowadzący twierdzi ,że to nie od leku.Dodam ,że właśnie w bardzo dużej mierze do rozwinięcia rumienia przyczyniły się tabletki Decutan {tak lek nazywa się na Islandii tam gdzie przebywałem} które przepisał mi wcześniejszy lekarz który nie rozpoznał choroby i leczył mnie jak na zwykły trądzik,było to jakieś 7 miesięcy temu.Czy możliwe jest aby lek Tetralysal nasilał teraz rumień.
Rumień jest jednym z objawów trądziku różowatego więc może być po prostu manifestacją choroby. Raczej mało prawdopodobne by nasilił się po Tetralysalu. Natomiast mógł wystąpić po wcześniej przyjmowanym Decutanie (izotretinoina) - lek ten także stosuje się w leczeniu trądziku różowatego.
Najlepszą metodą jest usuwanie laserowe - laser ktp, barwnikowy, ipl.. ale dopiero na jesień i po odstawieniu Tetralysalu.

Tetralysal jest lekiem fotouczulajacym, proszę stosować fotoprotekcję SPF 50+ co 2-3 h oraz unikać ekspozycji na słońce