Bielactwo nowe plamy

6 odpowiedzi
Witam

Kilka lat temu wyszło mi na twarzy po jednej stronie bielactwo zaatakowało dużą część policzka usta i delikatnie oko. PLamy nie są bardzo białe ale różnią sie od reszty. Prze jakiś czas nic więcej sie nie działo. Ostatnio w przeciągu 1 miesiąca zauważyłem że pojawiaja się nagle i to bardzo szybko plamy na drugiej stronie twarzy. Czuję delikatne swędzenie i pieczenie oklic gdzie mam plamy lub gdzie wychodza nowe.Czy mozliwe aby tak szybko w przeciągu 1 miesiąca tworzyło się tyle nowych plam. PLamy mam tylko na twarzy na ciele rekach aktualnie nic nie zauwazyłem. Przez 1 miesiąc stosowałem też na lewą stronę Protopic 0,3 czy mógł on wpłynąć na pogorszenie się twarzy na prawej stronie. Choruję też na zapalenie naczyń włosowatych które pojawiły sie na piszczelach. Wyniki badań wszystkich mam dobre. Czy choroby z autoagresji mozna jakoś leczyć zatrzymać ich szybkie postepowanie. Czy zdarzyło sie aby chore zatoki miały wpływ na bielactwo i zapalenie naczyń. Czy protopic 0,3 mogę bezpiecznie stosować na noc na całą już twarz Dużo pytań ale będe wdzięczny za odpowiedzi. Dziękuję
Witam. Bielactwo u osób dorosłych postępuje w różnym czasie i jest trudne do leczenia.
Stosuje się w leczeniu różne metody/leki zewnętrzne, naświetlania, metody chirurgiczne/ i diagnozuje się ew. inne choroby autoimmunologiczne po wywiadzie z pacjentem. Protopic jako lek recepturowy zleca lekarz i on decyduje o długości idawkowaniu leku. Stosuje sie preparat Protopic 0,1%.Pozdrawiam

Dzień dobry,
Jeżeli ma Pan rozpoznane bielactwo, to bezpiecznie może Pan stosować lek Protopic.
W celu ewentualnego dalszego leczenia i diagnostyki zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam,
Marcin Zakrzewski
Tak jest możliwe że tak szybko pojawiają się nowe zmiany, protopic nie nasila zmian, można go stosować na całą twarz, chorony z autoagresji leczy się i wtedy pojawianie się odbarwień można wstrzymać
Plamy bielacze mogą pojawiać się szybko. Może zadziałał jakiś dodatkowy czynnik np silny stres?Używanie Protopicu nie miało tu wpływu można gosmarować na całą twarz.Chore zatoki raczej nie mają na to wp lywu ale trzeba je wyleczyć.Nie ma skuecznych sposobów zatrzymania chorob z autoagresji
1. może się tak zdarzyć 2. nie sądzę, zęby pogorszenie wiazało się z zastosowaniem protopicu 3.tak, można np. zastosowac srodki doustne typu immunosupresantów, np. doustne sterydy 4. tak, każdy problem ze zdrowiem/stersy/przemęczenia może mieć wpływ na resztę organizmu, a więc i skórę 5. może Pan, nawet jest to o tyle wskazane, że pojawienie sie plam i świad wskazują na aktywnośc procesu
Protopic 0.03 % to zbyt słaby produkt u osoby dorosłej- stosuje się raczej stężenie 0.1 %
W przypadku szybkiego postępowania choroby warto udać się do specjalisty i rozważyć modyfikację leczenia. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska