Bardzo chciałabym schudnąć, nie dużo, bo 2-3 kg ale mam ogromny problem. Czy są jakieś suplementy na

2 odpowiedzi
Bardzo chciałabym schudnąć, nie dużo, bo 2-3 kg ale mam ogromny problem. Czy są jakieś suplementy na mniejsze łaknienie.Problemem u mnie są napady jedzenia. Mogę przez dłuższy czas jeść ok,ale przychodzą dni,że rzucam się na jedzenie.Zwłaszcza przed miesiączką.A może warto coś suplementować właśnie przed miesiączką?Będę wdzięczna za pomoc
Dzień dobry
Proponuję odpowiednio rozłożyć posiłki które pozwolą ograniczyć spadek glukozy, który jest najprawdopodobniej czynnikiem wpływających na pojawienie się tych epizodów(oczywiście wyłączając czynnik psychologiczny oraz emocjonalny), dlatego warto np. Spożywać 5 posiłków dziennie bazujących na dużej ilości warzyw, które pozwolą odczuć szybciej nasycenie posiłkiem. Pomocne mogą być również produkty białkowe które również zwiększają uczucie sytości, zbożowe produkty pełnoziarniste. Suplementacja w tym przypadku niestety nie pomoże.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Dobrze by było aby wraz z psychodietetykiem przyjrzała się Pani swojej diecie. Z doświadczenia mogę Pani powiedzieć, że najczęściej wynika to z jedzenia emocjonalnego lub niewłaściwego bilansowania posiłków.
Być może jest w Pani życiu dużo napięcia i stresu, które przyczyniają się do tej sytuacji?
Może być to także kwestia hormonalna (wspomniała Pani, że problem nasila się przed miesiączką). W takiej sytuacji warto wprowadzić strategie psychodietetyczne pomagające w ograniczaniu napadów jedzenia. Pozdrawiam serdecznie,
Maria Sobieszek