Bardzo boje sie iść do nowej pracy, boje sie, ze sie nie naucze, ze jestem głupia ze sobie nie porad

5 odpowiedzi
Bardzo boje sie iść do nowej pracy, boje sie, ze sie nie naucze, ze jestem głupia ze sobie nie poradze, . łapie mnie paraliż na myśl jak mam isc na rozmowe bądź czegoś nowego sie uczyć i poznawać nowych ludzi że mnie nie zaakceptują że będą obgadywać ( mimo ze jestem przez ludzi lubiana) to i tak bardzo sie boje odrzucenia . Następnym problemem jest to ze jestem bardzo nerwowa rozdrażniona są dni ze wszystko wyprowadza mnie z równowagi wybucham gniewem ze wszystkimi z rodziny sie kłócę a potem płacze w kącie i badzo żałuje jak moge taka być . ciągle mam dziwne mysli na temat własnego życia że strace bliską mi osobe ze nie daj bóg mojemu narzeczonemu sie coś stanie, ze stanie sie cos złego ze nic mi sie nie ułoży i każdego dnia żyje z taka świadomością. Często jestem smutna, bardzo martwie sie o innych czasem nie potrafie cieszyc sie własnym zyciem bo pokazują mi sie przed oczami ludzie którzy maja w życiu bardzo zle, którzy są chorzy i nieszczęśliwi i przez to sama jestem nieszczęśliwa. W dodatku boje sie sama spać mam wrażenie ze ktos lub coś mnie obserwuje a na noc w domu to juz wgl nie wyobrazam sobie sama zostać . Co mi jest? gdzie mam sie udać czy da sie to wszystko zmienić? :(
Opis trudności jakie Pani przeżywa jest poruszający, jednak nie wystarczy aby postawić diagnozę. Jedynie bezpośrednie konsultacje umożliwiają przeprowadzenie wywiadu, na podstawie którego można dopiero postawić diagnozę. Proponuję kontakt z psychoterapeutą. Pozdrawiam.

Zapraszam na konsultację
Kłopoty jakie Pani opisuje mają związek z poczuciem własnej wartości i samooceną. Jeśli źle myślimy sami o sobie przeżywamy lęk przed porażką, byciem odrzuconym co z kolei powoduje że narasta w nas frustracja, stajemy się nerwowi, zestresowani, spostrzegamy, że wyzwania życia nas przerastają. Czasem taki obraz przeżywani siebie i świata rzutuje na wszystkie obszary życia.
Myślę, że dopasowana do Pani potrzeb psychoterapia pozwoli pokonać opisywane przez Panią trudności
Witam, bardzo mi przykro, to trudne co Pani przeżywa, proszę pomyśleć o konsultacji psychoterapeutycznej, aby przyjrzeć się szerzej temu dlaczego Pani tak się czuje i funkcjonuje. Jest Pani w dużym lęku, szkoda czasu na cierpienie, nie warto by ono stało się wartością w życiu. Trzymam kciuki. Proszę działać.
Bardzo smutne jest to co Pani opisuje ze miewa takie przykre stany.Trzeba przyblizyc problem.Opowiedziec o sobie skad sie biora lęki, ale tez co Pani lubi i jakie są Pani mocne strony.Diagnoza to dwa,trzy spotkania nim dojdziemy do koncepcji leczenia.Prosze nie zwlekac i przyjsc do psychologa.
Zapraszam Tamara Bogdanowicz,psycholog ,Krakow.