ASTMA - PROSZĘ O POMOC

6 odpowiedzi
Witam
2,5 roku temu po serii leczenia namnażających się infekcji Górnych i dolnych dróg oddechowych (gardło i oskrzela), powtarzających się regularnie co ok miesiąc, stwierdzono Astmę Oskrzelową, Dopiero po 1.5 roku Alergię na Kurz.
Pomimo prowadzenia leczenia (Atimos3x1, Ventolin 3x1) poprosiłem Dra Pulmonologa o zmianę leczenia ponieważ że nadal odczuwałem podobny stan jak przed rozpoczęciem leczenia Astmy (Alvesco160 2x2, Ventolin 3x1, Encorton20 1x1, Salmex 500 1x1 ), Po 2 tygodniach Encorton wyłączono, zmniejszono dawkę Salmex 500 na 250, dodatkowo wprowadzono Milukante 10 mg 1x1
Przez 6 miesięcy było ok. Ze względu na to że stan znowu się pogorszył ale także przez problemy zdrowotne Lekarza a co za tym idzie ograniczenie czasowe ograniczenie dostępności do niego, postanowiłem przenieść się do innego lekarza - ten jednak stwierdził że bez dokumentacji nie zlecił żadnych badań przepisując - Atrovent 0,025 1x1 i stwierdził że nie mam żadnej Astmy ?

Co robić???

Dodam że nie stać mnie na lekarza prywatnie a lek rodzinna nie chce zmienić Pulmonologa ponieważ mimo nieograniczenia dolegliwości to leczenie jest lepsze niż poprzednie. Nie rozumiem tego.
Proszę o pomoc
zapraszam poradnia alergologiczna - centrum medyczne szpital sw rodziny dr tomasz grzelewski ul. Wigury 19 łódź.

mam dla Ciebie programy kliniczne z najnowszymi lekami takimi po których ustabilizujemy astme całkowicie. i odczulimy cie na roztocza jednocześnie. wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego do nas z dopiskiem pilne. wizyta będzie do 2 tygodni. telefon w internecie na stronie centrum.

Aby precyzyjnie udzielić odpowiedzi (oprócz oczywiście odpowiedniego badania w gabinecie) konieczne jest potwierdzenie/wykluczenie astmy, na którą skutecznie był Pan leczony wcześniej, ale też kolejny lekarz wykluczył to rozpoznanie (musiał mieć do tego odpowiednie podstawy). Rozumiem że ograniczają Pana koszty, być może lekarz rodzinny skłonny będzie do skierowania Pana do innego lekarza.
Astma wymaga leczenia sterydami i wówczas kiedy pan przyjmował je czy to w postaci Salmexu czy Encortonu była poprawa,ich odstawienie przyniosło pogorszenie.Właściwe postepowanie to diagnoza i leczenie, czesto sam wywiad w astmie pozwala postawic rozpoznanie
Dzień dobry. Odpowiedź na Pana pytanie jest możliwa jedynie po ustaleniu, czy postawiona wcześniej diagnoza astmy oskrzelowej jest prawdziwa (o czym świadczyć może m.inn. skuteczne, jak się wydaje, leczenie p/astmatyczne przez ostatne 6 mcy) i czy aktualne objawy/dolegliwości są związane z chorobą oskrzeli. Brak podtrzymania przez pulmonologa rozpoznania (astmy) musi z czegoś wynikać (zwykle w takim przypadku nie jest niezbędny wgląd do wcześniejszej dokumentacji pacjenta). Myślę, że warto w tej sytuacji porozmawiać z lekarzem pulmonologiem, aby uzyskać informację jak aktualnie ocenia sytuację i z czego jego zdaniem wynikają Pana dolegliwości.
Ma Pan prawo , po otrzymaniu skierowania wybrać dowolną Poradnię Specjalistyczną.Brak rejonizacji.
Szanowny Pacjencie / Pacjentko

Opisany problem jest poważny - konieczne jest właściwe leczenie astmy, a dobranie odpowiednich leków może być czasochłonne. Konieczne jest też zbadanie pacjenta, ewentualnie wykonanie badań dodatkowych. Może warto jednak zasięgnąć porady specjalisty, nawet prywatnie, w końcu chodzi tu o zdrowie. Jeśłi jednak nie ma takiej możłiwości a stan jest niezadowalający Lekarz Rodiznny może zawsze skierować na oddział internistyczny lub pulmonologiczny, celem diagnostyki lub weryfikacji leczenia.
Pozdrawiam !
Dr ARW