Alergia u dziecka

3 odpowiedzi
Witam! Mój 6-letni syn ma alergie na roztocza kurzu domowego i na pyłki brzozy.
Od kilku miesięcy daje mu Contrahist codziennie wieczorem 2,5 ml. Wydaje mi się że jest to albo za mała dawka albo nie działa ten lek na moje dziecko.
Już od prawie miesiąca dziecko ma codziennie katar, czerwone oczka, swędzi go skóra i okropny suchy kaszel a pylenie brzozy jeszcze nie prędko się skończy. Kolejną wizytę u alergologa mamy dopiero za miesiąc więc mam ogromną prośbę o podpowiedź czy są jeszcze jakieś leki na alergie dla dzieci w tym wieku i jak walczyć ze skutkami alergii. Dodam, że dziecko w ciągu roku często choruje głównie na górne drogi oddechowe i kilka razy w roku oskrzela, wiem że może to być spowodowane alergią. Jak z tym walczyć? Jak zabezpieczyć dziecko przed kolejnym sezonem gryp i przeziębień? ( rok temu dostawał już w sierpniu broncho vaxom, myślę że minimalnie pomogło)
Bardzo proszę o jakiekolwiek rady!
w porze pylenia brzozy nie wystarcza przyjmowanie leków p/histaminowych. wazna jest takze profilaktyka - przemywanie soląfizjolą fizjologiczną oczu i nosa dzieckapo każdym wyjsciu na zewnątrz , zamknięte okna w godzinach pylenia, nie powinno się suszyć ubrań i pościeli w porze pylenia na zewnątrz, tylko w pomieszczeniu. Poza tym należy wykluczyć produkty żywnościowe dające reakcję krzyżową do brzozy. Więcej mogę doradzić po zbadaniu dziecka.

Contrahist to tylko lek antyhistamonowy, nie kontrolujacy całkowicie obajwów alegi, bez wpływu na kaszel, nos.... należy zastowsować profilaktykę p/roztoczową i p/pyłkową, wdrżoć leki donosowe i wziewne w naj,mneijszej skutecznej dawce i pomyśleć od jesieni o odczulaniu, takie jest moje zdanie..
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
dawka za mała chyba 2 x tyle.

są inne leki do oczu do nosa które można podać.

zapraszam na edoktor24.pl