3tygodnie temu byłam u lekarza z objawami:bolący żołądek,zgaga i ból w przełyku.Dostałam Controloc20

3 odpowiedzi
3tygodnie temu byłam u lekarza z objawami:bolący żołądek,zgaga i ból w przełyku.Dostałam Controloc20,lekarz stwierdził że podrażniony przełyk,przez cofające się kwasy żołądkowe.Po paru dniach miało minąć.Owszem objawy minęły,ale pozostał bol w przełyku,przy połykaniu.Skończyłam już przepisane leki ,co dalej.Czy aby na pewno byla to trafna diagnoza?Czy zgłosić się do laryngologa?
Istotne byłoby zrobienie testu oddechowego na Helicobacter Pylori
Sugeruję wizytę: Konsultacja internistyczna - 110 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Proszę wrócić do tego samego lekarza. zapalenie przełyku wymaga najczęściej dłuższego leczenia niż sama zgaga, może być też potrzebna modyfikacja nawyków zywieniowych itp. Do rozważenia badanie endoskopowe. Laryngolog obejrzy krtań, do przełyku niestety nie zajrzy.
Najpewniej, skoro objawy przynajmniej częściowo ustąpiły, a były dość typowe dla choroby refluksowej, mam tylko jedną uwagę-dawka leku była za niska, powinna Pani przyjmować dawkę 2 x 40mg przynajmniej 30 min przed posiłkiem i przynajmniej miesiąc. Gdy nie będzie Pani zadowolona z efektów leczenia, bądź objawy nawrócą pozostaje jeszcze strategia wykrycia ewentualnego zakażenia Helicobacter pylori i jej eradykacja