3 krotnie mialam skrecona kostke. Za 3 razem gips mialam miec 10 dni jednak po 7 dniach bylam zmuszo

3 odpowiedzi
3 krotnie mialam skrecona kostke. Za 3 razem gips mialam miec 10 dni jednak po 7 dniach bylam zmuszona zdjac gips sama.( sytuacja napraede tego wymagala chodzilam jednak w stabilizatorze) nie poszlam wiec na wizyte poniewaz uznalam ze jest to juz niepotrzebne( moj blad) 2 dni po zdjeciu gipsu zaczela bolec lydka czy to normalne?
Pytanie który stopień skręcenia Pani miała? Ból łydki może mieć kilka źródeł np. Uruchomiła Pani mięśnie które 7 dni były całkowicie wyłączone i ból jest tutaj zjawiskiem normalnym. Powinien w tym przypadku ustępować z każdym dniem. Bolącą łydka moze mieć również źródło np. w problemach naczyniowych i tu wymagany jest szczegółowy wywiad. Najlepiej będzie jeśli uda się Pani do lekarza i potem na rehabilitacje by nie skręcać nogi co jakiś czas.

Zalecam wykonanie badania obrazowego i konsultacje Fizjoterapeutyczną. Dokładny wywiad i badanie wykonane przez terapeutę pozwoli na podjęcie odpowiedniej decyzji odnośnie rehabilitacji i jej programowania.
Pozdrawiam.
Proponuję wizytę w pierwszej kolejności u lekarza. Wykluczając bezwzględne wskazania do dalszego unieruchomienia (gips) warto skonsultować się następnie z fizjoterapeutą. Powtarzające się skręcenie stawu skokowego wraz z jego następstwami ma swoją przyczynę w zmienionej mechanice ruchu ciała/ nieprawidłowym napięciu(dysbalansie) mięśniowym.