24lata 3 lata temu dowiedziałam się że mam przebyta chorobę schumaramena i guzki scholmra pewnego dn

3 odpowiedzi
24lata 3 lata temu dowiedziałam się że mam przebyta chorobę schumaramena i guzki scholmra pewnego dnia mylam podłogę mopem(nic wysilkowego)i nagle nie mogłam się ruszyć ból był tak strasznym że byłam bez ruchu i płakałam przyjechało pogotowie dali mi jakiś ketonal w zastrzyku i tak leżałam prawie dwa tyg. Bez ruchu (dobrze że bliscy mi pomagali korzystać z toalety i mnie karmili) po czym chodziłam na rehabilitację było lepiej w domu ćwiczyłam znowu w 2018 tego roku w lutym powtórzył mi się wypadek, w pracy też żadnej pracy fizycznej w danym momencie nie wykonywałam ból był tak straszny że karetka mnie na noszach wyniosła po tym Ataku jest bardzo źle znów przeszłam rehabilitację które nic nie pomogły. A co jest najgorsze że przy siedzącej pracy bardzo bolą mnie plecy tak samo jak przy pracy fizycznej, zresztą na ta chwilę nie umiem podnieść dwóch butelek wody A potrzebuje pracować. Każdy lekarz mówi mi co innego ten co jego wizyta kosztuje 200zl czy ten co jest na NFZ błagam ludzie pomóżcie mi bo ja nie wiem co mam robić ?
Trzeba najpierw sprecyzować co oznacza stwierdzenie „przeszlam rehabilitacje”. Jeśli oznacza to masaże, lasery prady i jakieś cwiczenia to raczej nie ma się co dziwić ze efektu brak. Panią trzeba gruntownie przebadać, poddać analizie całe ciało. Guzki i przebyte schorzenie nie będą dawały aż takiego bolu, który by Panią unieruchamial tym bardziej ze żyje Pani z nimi już od wielu lat. Problem może leżeć w łańcuchach mięśniowych, miednicy , trzewiach itd. Polecam wizytę u dobrego osteopaty lub terapeuty pracującego globalnie z ciałem.

Witam
Należy udać się do osteopaty lub fizjoterapeuty na konsultacje i dokładną diagnostykę w celu znalezienia przyczyny dolegliwości. Z opisu wyglada na obecna dyskopatię, jednakże nie wiemy na którym poziome kręgosłupa. Guzki mogą wskazywać na dyskopatię w odcinku piersiowym. Pani potrzeba konkretnej i terapi manualnej oraz powięziowej przeprowadzonej od podstaw tj. ,,od stóp do głów’’. Dodam ze siedziący tryb życia nie sprzyja dolegliwością bólowym ze strony kręgosłupa.
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda
Witam serdecznie.
Z Pani opisu, oczywiście bardzo powierzchownie, można raczej wskazywać, że problemem jest prawdopodobnie dyskopatia. Ostry atak rwy kulszowej może wywoływać tak ostrą reakcję, czasami nawet z interwencją pogotowia. Niestety jeżeli rehabilitacja była nieodpowiednia to problem mógł powrócić. W fizjoterapii chodzi o usuwanie przyczyn, a nie tylko objawów problemów z narządem ruchu. Zamiast wydawać pieniądze na kolejnych lekarzy proponuje udać się do dobrego fizjoterapeuty/terapeuty manualnego lub osteopaty. Poddać się gruntownego badaniu fizjoterapeutycznemu i odpowiedniej terapii.
Pozdrawiam
Robert Hetman
RehaKinesio