Usługi

Poniższe ceny dotyczą wizyt prywatnych.

O nas

Jesteśmy Centrum Diagnostyczno - Medycznym. Oferujemy badania rezonansem magnetycznym 3T, a także tomografię komputerową i zdjęcia RTG. Wykonujemy badania ortopedyczne (kręgosłupa, kolana, barku i inne), neurologiczne (głowy) oraz tkanek miękkich. Technologia 3T wykorzystywana jest przez najlepsze ośrodki kliniczne w Polsce i na świecie. Naszą kadrę stanowią doświadczeni technicy elektroradiolodzy i lekarze z wieloletnim stażem.
W Radio Medica podchodzimy indywidualnie do wszystkich potrzeb pacjenta. Bierzemy pod uwagę fakt, że badanie może budzić lęk i udało nam się znaleźć rozwiązania, które mogą zminimalizować lub nawet całkowicie zniwelować dyskomfort psychiczny związany z wizyta u Nas.
Podczas badania pacjent wyposażony zostaje w sygnalizator, który pozwala na przerwanie badania w dowolnym momencie. Dodatkowo możliwe jest zamontowanie specjalnego lusterka, przez które można obserwować pracującego technika, włączyć ulubioną muzykę lub wyświetlić pacjentowi relaksujący filmik na ekranie. Aby możliwie zwiększyć komfort dbamy o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, w którym badamy- aparat dysponuje także systemem nawiewów, które odczuwalnie pomagają, dając poczucie świeżego powietrza. Nasz aparat 3T cechuje się stosunkowo krótkim otworem – 173 cm, co także poprawia samopoczucie pacjenta podczas badania.
Niektóre z badań możemy wykonać także w pozycji odwróconej.
Badamy osoby powyżej 12 roku życia.
Dowiedz się więcej

Sprzęt

 • Rezonans Magnetyczny - MAGNETOM Spectra 3T marki Siemens
 • Tomograf komputerowy - Somatom Emotion marki Siemens
 • RTG-Multix Select DR
 • USG Samsung HS50
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej

Adres

Radio Medica
Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa
Radio Medica logo
Ubezpieczenia
Signal Iduna, INTER Polska, Allianz, Compensa, POLMED, ... TU Zdrowie Wszystkie ubezpieczenia
Zobacz więcej

Specjaliści

Opinie o specjalistach (304)

Ogólna ocena

  K
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  lek. Katarzyna Wójtowicz konsultacja neurochirurgiczna

  Bardzo miła wizyta, duże zaangażowanie i konkretny plan działania. Polecam!

  P
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  lek. Katarzyna Wójtowicz konsultacja neurochirurgiczna

  Polecam Panią Doktor, konkretnie i szczegółowo wyjaśniła wyniki badań, polecam.

  R
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  lek. Katarzyna Wójtowicz konsultacja neurochirurgiczna

  Niewysoka drobna kobieta, lekarz o dużej wiedzy, życzliwości oraz empatii. Pani doktor najpierw słucha pacjenta z uwagą następnie bada po czym są omawiane dokładnie wyniki badań i przedstawiany jest dalszy ciąg leczenia. W gabinecie jest miła atmosfera:)

  L
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  lek. Katarzyna Wójtowicz konsultacja neurochirurgiczna

  Pani doktor, wraz z innymi neurochirurgami na Banacha, przywrócili mi wiarę w polska służbę zdrowia... Dziekuje i szczerze polecam!

  K
  Profil zweryfikowany
  lek. Maciej Pasieczny konsultacja ortopedyczna

  Całym sercem mogę polecić tego lekarza! Cierpliwie wyjaśnił mi wszystkie możliwe metody leczenia, doradził, dokładnie zbadał. Operacja ACL kolana przebiegła gładko, opieka pooperacyjna bez zarzutów a dzisiaj już cieszę się pełną sprawnością i powrotem do sportu. jeszcze raz polecam wszystkim :)

  K
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  lek. Maciej Pasieczny konsultacja ortopedyczna

  Odpowiedzialny, zaangażowany i profesjonalny lekarz. Konkretny i rzeczowy. W sposób zrozumiały wytłumaczył wszystkie szczegóły i zawiłości mojej kontuzji i tego co mnie czeka. Bardzo polecam.

  A
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  lek. Zbigniew Krogulec konsultacja ortopedyczna

  Pełny profesjonalizm. Doktor empatyczny i rzeczowy.

  M
  Profil zweryfikowany
  lek. Katarzyna Wójtowicz konsultacja neurochirurgiczna

  Bardzo dobre podejście do pacjenta, dokładnre zbadanie,wyjaśnienia.

  M
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  lek. Rafał Konieczny konsultacja ortopedyczna

  Lekarz, który chce pomóc i potrafi to zrobić. Zrobił bardzo dużo dobrego dla mojego kręgosłupa. Polecam go z całego serducha każdej osobie, która zmaga się z problemami z kręgosłupem i uciążliwym bólem.

  J
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  lek. Rafał Konieczny konsultacja ortopedyczna

  Jestem bardzo zadowolony. Wizyta merytoryczna, świetny kontakt, chęć wysłuchania i pomocy. A to nie jest takie oczywiste

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Pytania do placówki

Jakie udogodnienia oferujecie pacjentom?

Pacjentom oferujemy bezpłatne miejsca parkingowe zlokalizowane naprzeciw wejścia do budynku. W poczekalni darmowa woda.

Czy wykonujecie badania dzieciom?

Badania diagnostyki obrazowej (MRI, TK) wykonujemy u pacjentów od 12 roku życia. Badanie nie różni się niczym w porównaniu do badań u pacjentów dorosłych.

Czy pacjenci z klaustrofobią mogą czuć się bezpiecznie w placówce?

Pacjenci z klaustrofobią mogą liczyć na szereg udogodnień w Radio Medica. Pacjent zostaje wyposażony w sygnalizator, który pozwala na przerwanie badanie w dowolnym momencie. W pomieszczeniu jest odpowiednia (niska) temperatura, aby zapobiec wzmaganiu negatywnych klaustrofobicznych odczuć. Dysponujemy systemem nawiewów dających odczucie świeżego powietrza. Możliwe jest zamontowanie lusterka, które pozwala na obserwowanie pracy technika, a tym samym może pomóc w rozproszeniu myśli ukierunkowanych na klaustrofobię. Rezonans magnetyczny w Radio Medica dysponuje stosunkowo krótkim otworem – 173 cm. Niektóre badania możemy wykonać w pozycji odwróconej.

Czy sprzęty diagnostyczne są przygotowane dla osób z otyłością?

Maksymalna waga pacjenta w rezonansie magnetycznym to ok. 120 kg, natomiast w tomografii komputerowej ok. 140 kg.

Jakie środki ostrożności stosujecie ze względu na obecność COVID-19?

W placówce dostępne są preparaty do higienicznego mycia i dezynfekcji rąk. Powierzchnie są systematycznie dezynfekowane. Personel jest zaszczepiony i przebywając na terenie placówki ma na sobie maseczki. Wyznaczone są strefy dla pacjentów z zachowaniem zasady ok. 2 -metrowego dystansu społecznego. Wizyty planowane są w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć liczbę pacjentów przebywających w tym samym czasie w Radio Medica. Każdy pacjent po przyjściu do placówki ma obowiązkowo mierzoną temperaturę oraz uzupełnia ankietę COVID. Na recepcji została zamontowana specjalna przesłona ochronna oraz wdrożona „strefa bezpiecznej odległości”. Każdy pacjent po przyjściu do placówki ma obowiązkowo mierzoną temperaturę oraz uzupełnia ankietę COVID. Na recepcji została zamontowana specjalna przesłona ochronna oraz wdrożona „strefa bezpiecznej odległości”.

W co wyposażona jest pracownia?

Rezonans magnetyczny (MRI)- MAGNETOM Spectra 3T marki Siemens, Tomograf komputerowy (TK/CT)- Somatom Emotion marki Siemens, RTG -Multix Select DR marki Siemens, EKG – Cardiocor Oxford, Pantomograf Carestream CS 8100, RTG Stomatologiczne Kodak CS2100, USG- Acuson S2000 S2000 marki Siemens, Echokardiograf ACUSON X300 maki Siemens, USG Diagnostyczne HS50 marki Samsung, Elektroencefalograf cyfrowy Digitrack marki ELMIKO Aparatura Medyczna.

Jakie metody płatności przyjmujecie?

Honorujemy płatność gotówką lub kartą płatniczą lub przelew. Przyjmujemy także pacjentów z towarzystw ubezpieczeniowych: Allianz, Polmed, Inter Polska, Signal Iduna, Compensa, Saltus, Tu Zdrowie.

Co wyróżnia Was od innych placówek diagnostycznych?

W centrum diagnostycznym Radio Medica wykorzystujemy najwyższej klasy aparat do badań rezonansem magnetycznym – MAGNETOM Spectra 3T marki Siemens.Połączenie możliwości aparatu 3T z wysokiej klasy cewkami nadawczo – odbiorczymi, umieszczonymi bezpośrednio w stole do badań rezonansem magnetycznym oraz wykwalifikowaną kadrą medyczną oferuje Pacjentom diagnostykę na najwyższym poziomie. W centrum diagnostycznym Radio Medica oferujemy Naszym Pacjentom krótkie terminy oczekiwania na badania. Profesjonalne podejście do Pacjenta od poziomu rejestracji, aż po opis badania. Kompleksowa obsługa obejmująca zarówno badanie rezonansem magnetycznym jak i konsultacje ortopedyczne, neurologiczne oraz neurochirurgiczne. Dogodna lokalizacja, parking oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych (podjazd, winda).

Jak należy przygotować się na badanie rezonansu magnetycznego?

Badanie rezonansem magnetycznym nie wymaga szczególnego przygotowania. Wyjątek stanowi badanie MRI z podaniem środka kontrastowego. Przed wykonaniem badania z kontrastem wymagane jest posiadanie badania kreatyniny z krwi , ważność takich badań to 7 dni. W dniu wykonywania MRI należy się zgłosić do rejestracji odpowiednio wcześniej (ok. 15 minut w celu uzupełnienia dokumentacji) z ważnym skierowaniem na podanie kontrastu oraz dowodem osobistym. *Przygotowanie do MRI gruczołu krokowego, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, cholangiografiiW przeddzień badania:Należy pozostawać na diecie lekkostrawnej. Wieczorem należy przyjąć 1 x 5 kapsułek symetykonu (np. Espumisan) oraz zaaplikować doodbytniczo czopek glicerynowy.W dniu badania:Jeżeli badanie odbywa się w godzinach porannych, to należy pozostać na czczo oraz przyjąć 1 x 3 kapsułki symetykonu (np. Espumisan) popijając niewielką ilością wody.Jeżeli badanie odbywa się w godzinach popołudniowych lub wieczornych, to należy pozostawać na diecie lekkostrawnej, 6 godzin przed planowanym wykonaniem badania należy pozostać na czczo, nie należy przyjmować żadnych płynów do 4 godzin przed badaniem. Rano należy przyjąć 1 x 3 kapsułki symetykonu (np. Espumisan) popijając niewielką ilością wody.UWAGA!Leki stosowane przewlekle należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.

W jaki sposób pacjent otrzymuje wyniki?

Pacjent bezpośrednio po badaniu otrzymuje płytę, natomiast opis od radiologa wysyłamy wskazanego przez pacjenta w ankiecie maila lub wydajemy osobiście do 12 dni roboczych.


Czy Wasza placówka jest dostosowana do przyjmowania pacjentów z niepełnosprawnościami?

Radio Medica dysponuje miejscami parkingowymi ulokowanymi bardzo blisko wejścia do budynku, podjazdem oraz windą.

Jaki zespół specjalistów pracuje u Was w placówce przy badaniach obrazowych?

Katarzyna Sklinda- radiologRenata Poniatowska- radiologMonika Ostrowska- radiologMateusz Terlecki- radiolog

Czy opis badania ma wpływ na ostateczną cenę?

Opis badania MRI/TK/RTG/EEG jest zawsze wliczony w cenę.

Najczęściej zadawane pytania