NZOZ Centrum Alergologii prof. Krzysztof Buczyłko

(10 opinii)
Zobacz lekarzy

Informacje o placówce

Gabinety

NZOZ Centrum Alergologii prof. Krzysztof Buczyłko

Kopernika 67/69

90-553 , Łodź , łódzkie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

4

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Buczyłko konsultacja alergologiczna

  Od roku chodzę po lekarzach z uczuciem guli w gardle, uciskiem, duszeniem, szczypaniem, bólem gardła w części dolnej i wiele innych dziwnych dolegliwości w gardle jak np. zmiana głosu. Byłam u 20 lekarzy !!! szukając tego jednego, który zobaczy i zrozumie moje dolegliwości. Żaden lekarz jednak mnie nie zrozumiał a wszyscy wmawiali mi nerwicę nie zlecając żadnych badań. Przez przypadek znalazłam artykuł profesora na temat guli alergicznej i nie mogłam uwierzyć, moje dolegliwości jednak nie są urojone a mają jasne podłoże alergiczne. Umówiłam się na wizytę, termin bardzo szybki. Podejście profesora bardzo miło zaskakujące - nareszcie ktoś mnie słuchał i nie wyśmiewał moich dolegliwości i nie patrzył na mnie jak na kosmitę. Wszystko zostało mi jaśnie wytłumaczone na co mam zwracać uwagę czego unikać i jak sobie z tymi objawami radzić. Jednym spojrzeniem do gardła zobaczył obrzęk i nacieki gdzie 20 innych albo nic nie widziało albo nawet nie zbadali gardła bo covid i pacjenta się nie tyka. Polecam jak najbardziej a ja sama przepiszę do tego Centrum Alergologii, błądzenie i szukanie zrozumienia u lekarzy leczących katar sienny to strata czasu i zdrowia.


  W
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Cezary Chwała Inny

  Wystawiam opinię po kolejnej wizycie u Pana Doktora. Pan doktor jest świetnym specjalistą, bardzo miłym człowiekiem, szczególnie polecam osobom z różnego rodzaju problemami skórnymi. Pan doktor pomógł mi przy problemach z łojotokiem i cera trądzikową, zarówno jeśli chodzi o zmianę diety, jak również polecając odpowiednie produkty do pielęgnacji. Wszystko na wizycie jest dokładnie wytłumaczone. Bardzo polecam!


  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Buczyłko konsultacja alergologiczna

  Pan prof kazał zapisywać produkty które jadłem i po których występowała alergia w końcu pan prof stwierdził ze mam chorobę nowojorską haha bo chodzę po hipermarketach i jeżdżę tramwajami ( ta choroba to podobno uczulenie na karaluchy ) jeżdżę autem i nie chodzę do hipermarketów. Prof wymyślił chorobę której nawet nie można znaleść w googlach bo taka choroba nie istnieje. Nie polecam

  Jesteś tym lekarzem? Odpowiedz na tę opinię! Zarejestruj się teraz


  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Maria Wężyk odczulanie

  Bardzo dobry specjalista z duzym doświadczeniem. Cierpliwie tlumaczy wszystkie niejasnosci. Propozycje terapii i dobór leków b.przemyślany. Do tego b.miła osoba. Polecam.


  E
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Buczyłko

  Jestem mamą dwóch alergików. Jeden ma stwierdzoną alergię przez profesora Buczyłko od 6 m-ca życia, drugi od 7 m-ca życia. Dzięki trafnej diagnozie i zastosowaniu się do zaleceń profesora, starszy alergik (obecnie 4 lata, 4 m-ce) części pierwotnych alergii już nie ma. Drugi alergik dalej walczy. Nie dajcie sobie wmówić, że niemowlakom nie robi się testów. Robi się, pokazują alergie, ale potrzebny jest dobry lekarz, który wie, jakie testy zlecić. Prof. Buczyłko niewątpliwie takim mądrym lekarzem jest. Polecam! Mama Krzysia i Olgi.


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Maria Wężyk problemy alergiczne

  Serdecznie polecam Panią Doktor Wężyk.
  Miałem problemy z wykwitami i pokrzywkami na całym ciele oraz częstymi przeziębieniami i obniżoną odpornością. Nie mogłem skojarzyć co mnie uczula. Do Pani Doktor trafiłem przypadkiem. Po wykonaniu szeregu badan naskórnych, nic nie stwierdziła, oprócz lekkiej alergii na roztocza kurzu domowego (wiedziałem już o tym z wcześniejszych badań). Pani Doktor po wywiadzie lekarskim, zleciła mi zrobić testy na pasożyty i Bingo. Mam lokatora, glizdę psią. Teraz jestem w trakcie leczenia, ale wykwity ustały. Nie wiadomo jak długo to wszystko trwa. Nigdy wcześniej żaden lekarz nie zwracał uwagi na pasożyty, a zwiedziłem już sporo gabinetów lekarskich. Dobra diagnoza to podstawa. Leczmy przyczyny, a nie skutki. Za nie leczenie objawowe i tą trafną diagnozę z tego miejsca Pani Doktor Wężyk bardzo dziękuje !!!
  Poza wiedzą lekarską, ma też bardzo dobry kontakt z pacjentem. Przy wizycie jest bardzo miła atmosfera. Zero stresu.
  Serdecznie polecam !!! Z pozdrowieniami Adam


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Cezary Chwała

  Mimo ,iż byłam umówiona na konkretną godzinę na płatną wizytę lekarz przyjął mnie 25min później nawet nie przepraszając.Pan doktor słabo słucha,od razu przerywa i zaczyna swój monolog. Po testach przepisał mi leki i kazał całkowicie zmienić dietę, wszystkiego miałabym nie jeść. Lek który mi przepisał bardzo mnie "muli" po 4 dniach musiałam odstawić bo skutki uboczne utrudniały mi funkcjonowanie. Zamiast dać kilka sztuk na próbę mam cały arsenał na 9 m-cy.Ogolnie żadne z przypisanych preparatów mi nie pomogły. Nadal mam objawy. Na moje pytanie o odczulanie lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby no może po okresie letnim. Zatem muszę się męczyć przez 10 m-cy....Idę do innego specjalisty. Polecam zasięgnąć opini innego lekarza.

  Jesteś tym lekarzem? Odpowiedz na tę opinię! Zarejestruj się teraz


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Buczyłko

  Leczenie w Centrum Alergologii początkowo nie było dla nas proste. Podjęliśmy je bez większej nadziei, gdyż po ponad 1,5 roku nieefektownych prób leczenia syna zwyczajnie nie wierzyliśmy, że można zrobić coś więcej. Taka terapia nie jest łatwa dla rodziców, bo wymaga niesamowitej konsekwencji i determinacji. Trzeba porzucić wszystkie dotychczasowe założenia pt. ”To nie uczula mojego dziecka” i cierpliwie szukać przyczyny. Profesor otwarcie mówi, że nie wyleczy dziecka żadnym lekiem, bo jego zadaniem jest znalezienie przyczyny, a nie leczenie objawów. I jest to zdanie, które cały czas trzeba sobie przypominać. Tylko drugi rodzic alergika zrozumie jak frustrujące jest dla matki czy ojca ciągłe drapanie się/wysypka dziecka. Każdy oczekuje natychmiastowego rozwiązania, najlepiej w postaci leku, który szybko sprawi, że życie małego człowieka będzie w końcu normalne. Bo ciągły płacz, świąd, ból rozdrapanej do krwi skóry nie jest normalny, choć jest codziennością takich rodzin jak nasza. Nie mając nic do stracenia sumiennie korzystaliśmy z narzędzi, które zapewniał nam Pan Profesor: testy płatkowe, FABER, testy prick by prick, ciągłe rozpoczynanie rozszerzania diety na nowo, bo gdzieś musi być błąd skoro obecne postępowanie nie skutkuje. Leczenie zostało całkowicie oparte o analizę diety i potencjalnych alergenów w otoczeniu. Nie obejmowało farmakoterapii. Krokiem milowym był dla nas test FABER. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że są pokarmy, które w innych testach wyszły ujemnie, a jednak uczulają syna. Bardzo ważne jest wykonywanie różnych rodzajów testów, gdyż jak było w naszym przypadku, wyniki mogą się różnić. To za co jesteśmy najbardziej wdzięczni Panu Profesorowi to elastyczność w leczeniu i dostosowywanie go do potrzeb naszego dziecka, a nie opieranie terapii o utarty od lat schemat, bo przecież u większości osób zdaje egzamin. Po wielu próbach dotarliśmy do momentu, w którym nie ma świądu i skóra jest w wyśmienitej kondycji. Możemy obecnie spokojnie podejmować próby rozszerzania diety, bo mamy nasz tzw. punkt wyjścia (reakcja u syna pojawia się po kilku dniach lub dopiero po spożyciu większej ilości produktu, dlatego taki punkt odniesienia był dla nas bardzo istotny). Nie oznacza to oczywiście, że Pan Profesor wyleczył nas z alergii i teraz możemy jeść wszystko. Dzięki Panu Profesorowi nie stosujemy żadnych leków, emolientów, dziecko nie drapie się i ma piękną skórę. Obecnie udało nam się poszerzyć dietę o 5 produktów, ale wierzymy, że to dopiero początek;)


  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Maria Wężyk astma

  Joanna Olsińska
  Leczę się u Pani dr Wężyk od kilku lat.Zawsze,w przypadku zaostrzenia się choroby spotykam się z profesjonalna opieką i życzliwością.Fachowa opieka pomaga mi w stanach zaostrzeń choroby -astmy.Bardzo dziękuję Pani doktor za wspaniałą i życzliwą opiekę.Dziękuje losowi że trafiłam do Pani doktor.:)


  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Maria Wężyk

  Pani Doktor Wężyk jest lekarzem bardzo dobrym, kompetentnym, życzliwym wobec pacjenta, stawia prawidłowe diagnozy.


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz