O nas

Klinika Chirurgii Mazan to wielospecjalistyczna nowoczesna placówka medyczna położona w Katowicach. Głównym profilem jej działalności jest szeroko rozumiana chirurgia, która realizowana jest poprzez zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, ortopedii, chirurgii plastycznej, naczyniowej, medycyny estetycznej oraz chirurgii bariatrycznej. Domeną kliniki są stosowane tutaj metody małoinwazyjne w zakresie laparoskopii.
Światowy standard usług medycznych oraz komfortowe warunki leczenia cechują tę placówkę medyczną od samego początku jej istnienia. Poziom ten podniósł się dodatkowo wraz z udostępnieniem dla pacjentów w 2012 roku nowoczesnego budynku kliniki.
Personel medyczny placówki to lekarze posiadający wieloletnie doświadczenie, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Na czele lekarzy stoi natomiast lek. med. Zbigniew Mazan, który jest specjalistą chirurgii ogólnej i plastycznej. Inni pracujący tu lekarze posiadają specjalizacje z chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, chirurgii onkologicznej, transplantologii klinicznej, ortopedii i traumatologii a także chirurgii plastycznej, urologii, oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Pracę lekarzy oraz profesjonalną opiekę nad pacjentem sprawuje tutaj natomiast zespół pielęgniarski wraz z pielęgniarkami anestezjologicznymi. Ponadto do dyspozycji pacjentów pozostaje psycholog, dietetyk oraz lekarz medycyny estetycznej i kosmetolog.
Klinika może poszczycić się certyfikatem „Lider Bezpiecznej Pracy”, który został jej przyznany w 2015 roku za m.in. bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz prowadzenie działalności bezwypadkowej przez ostatnie 3 lata. Posiada także certyfikat przyznany jej przez firmę Johnson & Johnson w zakresie wysokich standardów, które cechują wykonywaną tutaj chirurgię plastyczną oraz chirurgię bariatryczną. Ponadto liczne certyfikaty posiadają również pracujący tutaj lekarze, którzy dzięki temu podnoszą poziom świadczonych usług i poziom współczesnych technik operacyjnych i zabiegowych.
Dzięki światowej klasy nowoczesnemu sprzętowi medycznemu znanych producentów, w którą to aparaturę wyposażona jest klinika - diagnostykę, leczenie zabiegowe i operacyjne można zakwalifikować to procedur małoinwazyjnych oraz bezpiecznych dla pacjenta. Wśród tych urządzeń można wymienić: śródoperacyjny RTG cyfrowy, aparaty ultrasonograficzne, artroskopy, endoskopy.
Klinika Mazan to miejsce, gdzie pacjent jest niezwykle ważny, a jego potrzeby w zakresie leczenia oraz innych usług pozamedycznych są tutaj w pełni i bardzo profesjonalnie zaspokajane. Dzieje się tak przez liczne udogodnienia, z których można wymienić tj.:
• Przyjemna okolica – klinika położona jest w spokojnej okolicy domów jednorodzinnych, obfitą w zieleń, co sprzyja dobremu samopoczuciu podczas pobytu w klinice.
• Nowoczesny budynek – placówka mieści się w wolnostojącym budynku o ciekawym designie, spełniającym światowe standardy medyczne.
• Parking dla pacjentów – znajduje się przy budynku kliniki, jest przeznaczony dla jej pacjentów, z których każdy może zostawić tutaj bezpiecznie swój samochód.
• Komfortowa recepcja – każdy pacjent przybywający do kliniki może poczekać na przyjęcie oraz wizytę w wygodnej poczekalni na miękkich kanapach oraz rozmawiając z uprzejmym personelem.
• Pokoje pobytowe i hotelowe – te pierwsze dla pacjentów, drugie dla ich bliskich. Wyposażone w wygodne, wielopozycyjne łóżka, z łazienkami, o domowej aranżacji ścian, z pełną opieką medyczną oraz WiFi i telewizją.
• Nowoczesny blok operacyjny – na który składają się dwie sale operacyjne wyposażone w zaawansowaną technologicznie aparaturę medyczną oraz sala stałego nadzoru medycznego.
• Klimatyzacja – wszystkie pomieszczenia kliniki są klimatyzowane, wyposażone w system wietrzenia z filtrami i kontrolą wilgotności powietrza oraz ogrzewanie podłogowe, co sprzyja indywidualnej regulacji temperatury w czasie pobytu.
• Leczenie na raty – każdy pacjent może zapłacić za leczenie w wygodnych dla siebie ratach, co umożliwia podpisana umowa z firmą MediRaty. Ponadto ma także możliwość skorzystania z pomocy doradcy finansowego, który pomoże w wyborze najlepszych rat dla każdego pacjenta.
• Płatności elektroniczne – w klinice za zabiegi i usługi można płacić bezgotówkowo za pomocą kart płatniczych.
Klinika Chirurgii Mazan położna jest w Katowicach Koszutce przy ul. Brzozowej. Do ścisłego centrum miasta jest stąd niedaleko, bo zaledwie 2 km. Pacjenci przyjeżdżający pociągiem powinni wysiąść na dworcu głównym PKP Katowice, skąd będą mieli do pokonania dystans niecałych 4 km samochodem lub komunikacją miejską. Chcąc dostać się z różnych części Katowic do kliniki najlepiej wsiąść w autobus lub tramwaj. Ten ostatni – linii 13, 16, 33 lub 43 - dowiezie pacjenta do przystanku Koszutka Słoneczna, skąd jest do pokonania na piechotę ok. 800 metrów. Od najbliższego przystanku autobusowego placówka Mazan położona jest w odległości również 800 metrów, gdzie na przystanku Koszutka Słoneczna stają autobusy m.in. linii 27, 43, 108 lub 133. Własnym samochodem do kliniki można dojechać, zjeżdżając z drogi krajowej nr 79 (jednej z głównych biegnących przez Katowice) na rondzie w aleję Korfantego, a następnie wjechać w ul. Grabową i nią dostać się do ul. Brzozowej.
Dowiedz się więcej
Sprzęt
 • Aparat do badania ultrasonograficznego - USG
 • Spirometr
 • Elektrokardiograf - EKG
 • Uroflowmetr
Dowiedz się więcej
Szczegóły prawne

Usługi

Specjaliści

Opinie o specjalistach (172)

Ogólna ocena

  N
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  prof. dr hab. n. med. Karolina Sieroń konsultacja gastroenterologiczna

  Bardzo empatyczna Pani Profesor. Czułam się jakbym rozmawiała z kimś kogo dobrze znam. Czuję się zaopiekowana i spokojniejsza, bo wiem, co mam dalej robić w mojej chorobie. Tego właśnie szukałam, spokoju po wielu miesiącach stresu i cierpień :)

  S
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Grzegorz Kowalski konsultacja kontrolna + USG

  Pan doktor zdolności chirurgiczne ma i tego nie można mu odebrać - zabieg wykonany perfekcyjnie, brak jakichkolwiek powikłań. Zespół pracujący z panem doktorem jest również świetny.

  Niestety męczące są seksistowskie i szowinistyczne teksty pana doktora, których w trakcie trwania wizyty trzeba się trochę nasłuchać. Mówię doktorowi o problemach ze zgagą - oczywiście muszę usłyszeć nawiązanie do sek*u , że jaka szkoda bo mąż nie ma już szans na poranny numerek.
  Narzekanie jaki to jest biedny, bo się musi użerać z pięknymi młodymi kobietami (to nie odnośnie pacjentek). Szuka każdej możliwej okazji, żeby nawiązać do stosunku płciowego nijak nie w sposób lekarski, a zwyczajnie niesmaczny.

  M
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  prof. dr hab. n. med. Karolina Sieroń konsultacja gastrologiczna

  Pani Profesor jak najbardziej profesjonalnie podchodzi do tematu leczenia.Potrafi bardzo dobrze zobrazować pacjentowi o co chodzi w przypadku jego choroby.Ja jestem bardzo zadowolony z wizyty i polecam z całego serca Panią Profesor


  N
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. i n. o zdr. Magdalena Świder Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej

  Pani Doktor jest zaangażowana i wykazuje dużą empatię wobec pacjenta. Nie narzuca swojego zdania, słucha bardzo uważnie, potrafi doradzić w razie wątpliwości. Zabiegi wykonuje z najwyższą starannością i w skupieniu, dbając o komfort pacjenta. Efekty są świetne. Szczerze polecam każdemu Panią Doktor jako wyjątkowo kompetentną osobę, której można zaufać. Dziękuję!


  S
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  prof. dr hab. n. med. Karolina Sieroń konsultacja gastroenterologiczna

  Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, Pani profesor konkretna, zleciła badania. Los pacjentów nie jest jej obojętny. Polecam.


  A
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski Inny

  Świetny fachowiec w swojej dziedzinie leczenie szczeliny nawrotoej


  K
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  dr n. med. Sebastian Kwiatek Kolonoskopia w znieczuleniu

  sam gabinet świetny, a jeżeli chodzi o zabieg to nawet nie zorientowałem się kiedy się zaczął, i zakończył


  M
  Profil zweryfikowany
  lek. Zbigniew Mazan Korekcja całkowita nosa

  Niedawno miałam korekcję nosa, który był naprawdę trudnym przypadkiem: duży, za długi, do tego krzywa przegroda... Był to mój wielki kompleks i bałam się, czy da się coś z tym zrobić. Zabieg był niedawno, więc nos jest jeszcze obrzęknięty, ale już mogę powiedzieć, że efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania! Widać, że pan doktor ma ogromne doświadczenie. Mam piękny, zgrabny nos, który bardzo do mnie pasuje. Do tego w klinice pracują cudowne pielęgniarki! Bardzo dziękuję i polecam każdemu, kto ma podobny problem i chciałby się lepiej poczuć z samym sobą.


  M
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Sebastian Kwiatek gastroskopia

  Szybka i bezproblemowa gastroskopia. Nigdy nie czułem się tak przyjemnie na takim badaniu! Polecam zdecydowanie

  dr n. med. Sebastian Kwiatek

  Dziękuję za tak pozytywne podsumowanie badania i polecenie mnie, panie Marcinie :)


  L
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  dr n. med. Sebastian Kwiatek gastroskopia

  Zabieg przeprowadzony szybko i sprawnie. Do wyników dołączono zdjęcia i zalecenia.

  dr n. med. Sebastian Kwiatek

  Dziękuję za zaufanie i tak pozytywny odbiór zabiegu! :)


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Kontakt

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania