O nas

Klinika Chirurgii Mazan to wielospecjalistyczna nowoczesna placówka medyczna położona w Katowicach. Głównym profilem jej działalności jest szeroko rozumiana chirurgia, która realizowana jest poprzez zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, ortopedii, chirurgii plastycznej, naczyniowej, medycyny estetycznej oraz chirurgii bariatrycznej. Domeną kliniki są stosowane tutaj metody małoinwazyjne w zakresie laparoskopii.
Światowy standard usług medycznych oraz komfortowe warunki leczenia cechują tę placówkę medyczną od samego początku jej istnienia. Poziom ten podniósł się dodatkowo wraz z udostępnieniem dla pacjentów w 2012 roku nowoczesnego budynku kliniki.
Personel medyczny placówki to lekarze posiadający wieloletnie doświadczenie, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Na czele lekarzy stoi natomiast lek. med. Zbigniew Mazan, który jest specjalistą chirurgii ogólnej i plastycznej. Inni pracujący tu lekarze posiadają specjalizacje z chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, chirurgii onkologicznej, transplantologii klinicznej, ortopedii i traumatologii a także chirurgii plastycznej, urologii, oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Pracę lekarzy oraz profesjonalną opiekę nad pacjentem sprawuje tutaj natomiast zespół pielęgniarski wraz z pielęgniarkami anestezjologicznymi. Ponadto do dyspozycji pacjentów pozostaje psycholog, dietetyk oraz lekarz medycyny estetycznej i kosmetolog.
Klinika może poszczycić się certyfikatem „Lider Bezpiecznej Pracy”, który został jej przyznany w 2015 roku za m.in. bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz prowadzenie działalności bezwypadkowej przez ostatnie 3 lata. Posiada także certyfikat przyznany jej przez firmę Johnson & Johnson w zakresie wysokich standardów, które cechują wykonywaną tutaj chirurgię plastyczną oraz chirurgię bariatryczną. Ponadto liczne certyfikaty posiadają również pracujący tutaj lekarze, którzy dzięki temu podnoszą poziom świadczonych usług i poziom współczesnych technik operacyjnych i zabiegowych.
Dzięki światowej klasy nowoczesnemu sprzętowi medycznemu znanych producentów, w którą to aparaturę wyposażona jest klinika - diagnostykę, leczenie zabiegowe i operacyjne można zakwalifikować to procedur małoinwazyjnych oraz bezpiecznych dla pacjenta. Wśród tych urządzeń można wymienić: śródoperacyjny RTG cyfrowy, aparaty ultrasonograficzne, artroskopy, endoskopy.
Klinika Mazan to miejsce, gdzie pacjent jest niezwykle ważny, a jego potrzeby w zakresie leczenia oraz innych usług pozamedycznych są tutaj w pełni i bardzo profesjonalnie zaspokajane. Dzieje się tak przez liczne udogodnienia, z których można wymienić tj.:
• Przyjemna okolica – klinika położona jest w spokojnej okolicy domów jednorodzinnych, obfitą w zieleń, co sprzyja dobremu samopoczuciu podczas pobytu w klinice.
• Nowoczesny budynek – placówka mieści się w wolnostojącym budynku o ciekawym designie, spełniającym światowe standardy medyczne.
• Parking dla pacjentów – znajduje się przy budynku kliniki, jest przeznaczony dla jej pacjentów, z których każdy może zostawić tutaj bezpiecznie swój samochód.
• Komfortowa recepcja – każdy pacjent przybywający do kliniki może poczekać na przyjęcie oraz wizytę w wygodnej poczekalni na miękkich kanapach oraz rozmawiając z uprzejmym personelem.
• Pokoje pobytowe i hotelowe – te pierwsze dla pacjentów, drugie dla ich bliskich. Wyposażone w wygodne, wielopozycyjne łóżka, z łazienkami, o domowej aranżacji ścian, z pełną opieką medyczną oraz WiFi i telewizją.
• Nowoczesny blok operacyjny – na który składają się dwie sale operacyjne wyposażone w zaawansowaną technologicznie aparaturę medyczną oraz sala stałego nadzoru medycznego.
• Klimatyzacja – wszystkie pomieszczenia kliniki są klimatyzowane, wyposażone w system wietrzenia z filtrami i kontrolą wilgotności powietrza oraz ogrzewanie podłogowe, co sprzyja indywidualnej regulacji temperatury w czasie pobytu.
• Leczenie na raty – każdy pacjent może zapłacić za leczenie w wygodnych dla siebie ratach, co umożliwia podpisana umowa z firmą MediRaty. Ponadto ma także możliwość skorzystania z pomocy doradcy finansowego, który pomoże w wyborze najlepszych rat dla każdego pacjenta.
• Płatności elektroniczne – w klinice za zabiegi i usługi można płacić bezgotówkowo za pomocą kart płatniczych.
Klinika Chirurgii Mazan położna jest w Katowicach Koszutce przy ul. Brzozowej. Do ścisłego centrum miasta jest stąd niedaleko, bo zaledwie 2 km. Pacjenci przyjeżdżający pociągiem powinni wysiąść na dworcu głównym PKP Katowice, skąd będą mieli do pokonania dystans niecałych 4 km samochodem lub komunikacją miejską. Chcąc dostać się z różnych części Katowic do kliniki najlepiej wsiąść w autobus lub tramwaj. Ten ostatni – linii 13, 16, 33 lub 43 - dowiezie pacjenta do przystanku Koszutka Słoneczna, skąd jest do pokonania na piechotę ok. 800 metrów. Od najbliższego przystanku autobusowego placówka Mazan położona jest w odległości również 800 metrów, gdzie na przystanku Koszutka Słoneczna stają autobusy m.in. linii 27, 43, 108 lub 133. Własnym samochodem do kliniki można dojechać, zjeżdżając z drogi krajowej nr 79 (jednej z głównych biegnących przez Katowice) na rondzie w aleję Korfantego, a następnie wjechać w ul. Grabową i nią dostać się do ul. Brzozowej.
Dowiedz się więcej
Sprzęt
 • Aparat do badania ultrasonograficznego - USG
 • Spirometr
 • Elektrokardiograf - EKG
 • Uroflowmetr
Dowiedz się więcej
Szczegóły prawne

Usługi

Specjaliści

Opinie o specjalistach (163)

Ogólna ocena

  L
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Sebastian Kwiatek gastroskopia

  Zabieg przeprowadzony szybko i sprawnie. Do wyników dołączono zdjęcia i zalecenia.

  K
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: prof. dr hab. n. med. Karolina Sieroń konsultacja gastroenterologiczna

  Pani Profesor trafnie postawiła diagnozę i rozwiązała mój problem. Odpowiednie zalecania i rady poprawiły moje codziennie funkcjonowanie.

  E
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Grzegorz Kowalski konsultacja bariatryczna + USG

  Jestem bardzo zadowolona z pierwszej wizyty u pana doktora . Polecam . Miło , profesjonalnie . Ps. Więcej opowiem po zabiegu

  M
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Grzegorz Kowalski konsultacja ogólna + USG

  Pan doktor był bardzo kulturalny, zlecił dodatkowe badania.

  B
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Grzegorz Kowalski konsultacja ogólna + USG

  Konkretną i miła wizyta. Szybki termin zabiegu. Polecam

  L
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Sebastian Kwiatek gastroskopia + kolonoskopia (w znieczuleniu)

  Badanie w znieczuleniu ogólnym ( Kolonoskopia , Gastroskopia ) przebiegło bardzo sprawnie , miły zespół współpracujący z Panem Doktorem Kwiatkiem . Pan doktor bardzo profesjonalnie wykonał badania . Polecam Pana doktora Pozdrawiam

  dr n. med. Sebastian Kwiatek

  Dziękuję za tak miłe podsumowanie zabiegu i polecenie mnie :) Również pozdrawiam serdecznie, pani Lidio!

  M
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. i n. o zdr. Magdalena Świder Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej

  Pani doktor przemiła. Bardzo profesjonalna, empatyczna i bardzo życzliwa. Potrafiła bardzo trafnie zdiagnozować moje potrzeby i w sposób niezwykle taktowny przekonać mnie do wykonania zabiegów.
  Wiem, że jest osobą preferującą zdrowy i ekologiczny styl życia. Bardzo serdecznie polecam panią doktor ponieważ jest osobą godną zaufania.

  A
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. i n. o zdr. Magdalena Świder Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej

  Bardzo polecam Panią Doktor, szczególnie osobom którym zależy na naturalnym efekcie odmlodzonej twarzy. Pani Doktor z uwagą wysluchala moich potrzeb i wykonala serię zabjegów których efekt przeszedł moje oczekiwania. Pozdrawiam serdecznie Panią Doktor. Dziękuję za profesjonalizm i, zrozumienie i przemilą atomosfere podzas kazdej wizyty. Polecam !

  E
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. i n. o zdr. Magdalena Świder Inny

  Dzisiaj kolejny raz byłam na wizycie u pani doktor Świder- za każdym razem pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Czuję się zaopiekowana i spokojna o efekt zabiegów (zależy mi na naturalności). Bardzo dziękuję za ogromną cierpliwość i empatię! a jest za co, potrafię zadawać milion pytań...

  P
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. i n. o zdr. Magdalena Świder Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej

  Duża wiedzą pewna reka dobre super podejście do pacjenta bardzo polecam

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Kontakt

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania