Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne Spychalscy

Strzelecka 33

63-000 , Środa Wlkp. , wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

4.5

Ogólna ocena
12 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Anna Grętkiewicz-Tomczyk Inny

  Pani Ania podchodzi do tematu indywidualnie, jest spokojna mówi zrozumiale dla pacjenta. Jest zawsze uśmiechnięta.

 • N
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Waldemar Wojnowski Inny

  Wizyta byle szybko, empatii zero, byłem ostatnim pacjentem i chyba Pan doktor bardzo się spieszył gdzieś, bo dawno nie poczułem się tak niewysłuchany i zwyczajnie "olany", a problem mam poważny, bo tracę słuch. Po ekspresowym płukaniu uszu słuch stał się jeszcze gorszy. Żaden laryngolog nie wykonał mi płukania w tak szybkim tempie, a zwykle kiedy zwracam uwagę, że słyszę gorzej płukanie jest powtarzane. Pan doktor przepisał mi leki głównie na alergię z tego co sprawdziłem. Oczywiście nie jestem lekarzem, żeby kwestionować te leki, ale na pewno zweryfikuję je u innego specjalisty. Na pytanie czy jest to efekt infekcji usłyszałem "poprzedni lekarz Panu tego nie wyjaśnił?" Gratuluję podejścia do pacjenta, w połowie wizyty po prostu chciałem już tylko stamtąd wyjść, bo każde pytanie było zwyczajnie zbywane w nieprzyjemny sposób. Mam nadzieję, że Pan to przeczyta i pomyśli chociaż chwilę nad tym co tu napisałem.

 • P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Agnieszka Szymczak-Biały Inny

  Opinię piszę po kilku miesiącach od wizyty:
  Zachęcona pozytywnymi opiniami umówiłam się do Pani ginekolog z problemem nieregularnych miesiączek (na tamten czas miesiączki spóźniały mi się około 14-20 dni). Wizyta odbyła się punktualnie, po przedstawieniu mojego problemu, przeprowadzono mi badania. Badania były bezbolesne, dosyć szybko przeprowadzone. Wyszłam z gabinetu z jedną receptą i poleceniem, by umówić się na kontrole za jakiś czas. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że po miesiącu od wizyty miesiączka się nie pojawiała przez kolejne 2,5 miesiąca. Pełna obaw udałam się na wizytę do innego lekarza, by skonsultować całą sytuację.. Diagnoza jaką usłyszałam to: zespół policystycznych jajników. Lekarz, który postawił mi diagnozę powiedział, że mam wiele charakterystycznych objawów PCOS. I właśnie stąd moja ocena - jak Pani doktor mogła tego nie zauważyć na USG? Przecież choroba nie pojawiła się w przeciągu kilku dni. Niestety ja się zawiodłam i dlatego nie polecam.

  lek. Agnieszka Szymczak-Biały

  Szanowna Pani,

  Bardzo mi przykro, że zawiodłam Pani oczekiwania.

  Rozpoznanie zespołu policystycznych jajników nie jest wbrew pozorom proste. Wymaga często czasu (stąd zalecenie kontroli) i dodatkowych badań. Co więcej – diagnoza PCOS wiążę się z istotnymi konsekwencjami dla pacjentki – mówimy nie tylko o problemach z miesiączkowaniem, ale też o powikłaniach metabolicznych i zwiększonym ryzyku nowotworowym. W związku z tym, po jednej wizycie nigdy nie stawiam takiego rozpoznania, bo to zwyczajnie niezgodne ze standardami medycznymi.

  Niestety, zdaję sobie sprawę, że rozpoznanie zespołu policystycznych jajników bywa nadużywane przez kolegów po fachu. Większość pacjentek, które do mnie trafiają usłyszała podobną diagnozę w przeszłości. Często, po wykonaniu badań dodatkowych, okazywała się ona błędna.

  Nie jestem nieomylna, lecz nie zgodzę się z Panią, że nie zauważyłam czegoś podczas badania ultrasonograficznego. Badanie usg leży w zakresie moich szczególnych zainteresowań, posiadam międzynarodowy certyfikat w zakresie ultrasonografii ginekologicznej IOTA. W styczniu br. uczestniczyłam w tygodniowym kursie Advanced course in gynaecological ultrasound w Malmo, gdzie między innymi szczegółowo omawiane były najnowsze kryteria ultrasonograficzne rozpoznania zespołu policystycznych jajników. Rygorystycznie stosuję się do aktualnych rekomendacji (określam liczbę pęcherzyków oraz dokonuję pomiaru objętości każdego jajnika) i sądzę, że z tego wynika rozbieżność diagnozy pomiędzy mną a innym ginekologiem.

  Chciałabym też zauważyć, że podczas stosowania niektórych leków jajniki mogą mieć ultrasonograficzny obraz jak w przypadku PCOS.

  Polecam lekturę najnowszych wytycznych z 2018 roku (https://www.monash.edu/medicine/sphpm/mchri/pcos/guideline) i życzę zdrowia.
  W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu (ginekologasb@gmail.com).

 • B
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: lek. Joanna Miłoszewska-Maj konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

  Szczerze mogę polecić wizyty u pani doktor . Jest to czas dobrze wykorzystany na omówienie problemu i przeanalizowanie skutków jakie się pojawiają . Pani Joanna jest osobą miłą , pogodną dającą poczucie bezpieczeństwa i zaufania .

 • A
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lekarz: lek. Anna Grętkiewicz-Tomczyk

  Niestety nie mogę polecić doktor Grętkiewicz-Tomczyk. Podczas mojej pierwszej wizyty (pierwszej w ogóle, w wieku 18 lat, czyli 2 lata temu), Pani doktor zdiagnozowała u mnie zespół policystycznych jajników. Kiedy będąc dość skrępowana moją pierwszą wizytą u ginekologa, poinformowałam Panią doktor, że to mój "debiut" i jestem nieco zdenerwowana usłyszałam w odpowiedzi sarkastyczne "oh to straszne i co teraz?". No ale ok, nie miałam miesiączki od 3 miesięcy więc wiedziałam, że coś jest nie tak. Później miałam jeszcze kilka kontrolnych wizyt u Pani doktor, nigdy nie wykonała mi podstawowego badania piersi (myślałam, że znajduje się to w standardzie usługi, która nie jest przecież tania). Ostatecznie zmieniłam specjalistę i okazało się to słuszną decyzją. Okazało się, że wcale nie mam zespołu policystycznych jajników a insulinooporność. Przykre jest to, że dowiedziałam się o tym dopiero, gdy zmieniłam lekarza i skierował mnie on na badania cukrowe i tarczycowe. Doktor Grętkiewicz-Tomczyk nie skierowała mnie na żadne badania, choć informowałam ją o genetycznym obciążeniu cukrzycą i moimi podejrzeniami skierowanymi w tym kierunku. Niestety odradzam wizyty u tego specjalisty.

 • M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Agnieszka Szymczak-Biały

  Najlepsza Pani doktor pod słońcem :) prowadziła moja ciążę, mimo wielu przeciwności urodziłam zdrową córeczkę - Michasię ???? Podczas pobytu w szpitalu, na każdym z dyżurów służyła radą oraz pomocą. Pozdrawiam serdecznie Panią doktor :) :)

  lek. Agnieszka Szymczak-Biały

  Gratuluje i pozdrawiam:)

 • Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Agnieszka Szymczak-Biały

  Pani doktor jest wspaniałym lekarzem, szczegółowo odpowiada na każde pytanie, jest uprzejma, delikatna. Dzięki jej szybkiej reakcji i trafnej diagnozie moja operacja przebiegła pomyślnie. Polecam z całego serca. Więcej takich lekarzy sobie i innym życzę. Jeszcze raz dziękuję Pani doktor.

  lek. Agnieszka Szymczak-Biały

  Dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję, że następnym razem zobaczymy się w radośniejszych okolicznościach. Pozdrawiam.

 • P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Bartosz Luftmann badanie tarczycy

  Bardzo konkretny lekarz, cierpliwie odpowiedział na każde moje pytanie, miał dla mnie sporo czasu.
  Przyjęta zostałam zgodnie z godziną, na którą byłam umówiona.
  Polecam

 • A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Anna Grętkiewicz-Tomczyk

  Najlepszy ginekolog! Przez kilka lat męczyłam się z bólami podbrzusza z którymi żaden lekarz wcześniej nie potrafił nic zrobić. To właśnie Pani Doktor zleciła laparoskopie po której wszystkie bóle odeszły. Bardzo sympatyczna i można pytać o wszystko, nie czuję się skrepowana. Polecam wszystkim kobietkom:)

 • W
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Ewa Kniat- Mijal

  Brak pomocy i jakiegokolwiek zbadania pacjenta. Jeśli nie swędzi - zdaniem Pani doktor nie jest to alergia i nie warto nawet spojrzeć. Niefachowe podejście i branie pieniędzy za 2 minuty w gabinecie, gdzie nawet nie zostały wykonane testy alergiczne w cenie wizyty, tylko Pani doktor kazała się na testy umówić osobno, oczywiście odpłatnie, w sumie za testy wyszłyby 220 zł, w cenie wizyty nie zostałam nawet jakkolwiek zbadana, nie było podstawowego wywiadu lekarskiego, tylko właśnie pytanie czy swędzi i to wszystko. Nie polecam. Czekałam ponad godzinę na swoją kolej, bo było takie opóźnienie, a w gabinecie spędziłam dosłownie jak już wspomniałam dwie minuty, i to wszystko za 130 zł za wizytę. W głowie się nie mieści.

 • Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz