Prof. dr hab. n. med.

Piotr J. Wysocki

Onkolog

6 opinii

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • Poznałem do tej pory niestety wielu onkologów zarówno polskich jak i zagranicznych. I powiem tak, jest to najlepszy onkolog jakiego poznałem, naprawdę zależy mu na dobru pacjenta, ma wiedzę o najnowszych dostępnych lekach i terapiach na świecie. Bardzo gorąco polecam.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Rozpoznanie choroby nowotworowej jest ogromnym obciążeniem dla chorego i jego rodziny. W większości przypadków bardzo wcześnie rozpoznane nowotwory można skutecznie wyleczyć stosując wyłącznie metody leczenia miejscowego takie jaki chirurgia czy radioterapia.
   W przypadku bardziej zaawansowanych nowotworów często wskazane jest stosowanie uzupełniającego leczenia systemowego (chemioterapii, hormonoterapii czy terapii ukierunkowanej molekularnie). Takie leczenie ma na celu zmniejszenie ryzyka nawrotu choroby i zwiększenie prawdopodobieństwa wyleczenia.
   W przypadku uogólnionego procesu nowotworowego, gdy w organizmie chorego pojawią się przerzuty choroba staje się praktycznie nieuleczalna. W takiej sytuacji podstawowym postępowaniem leczniczym jest leczenie systemowe o charakterze paliatywnym, którego zadaniem jest spowolnienie postępu choroby, wydłużenie czasu przeżycia, jak również utrzymanie możliwie najwyższej jakości życia chorego. W takiej sytuacji niezwykle ważną kwestią jest prowadzenie optymalnego leczenia onkologicznego, którego celem jest próba zamiany uogólnionego procesu nowotworowego w chorobę przewlekłą.
   Sto lat temu wszyscy chorzy na cukrzycę umierali w ciągu kilku miesięcy od rozpoznania, a aktualnie przy odpowiednim postępowaniu mogą żyć tak samo długo jak osoby zupełnie zdrowe.
   Podobną sytuację mamy nadzieję zaobserwować w przypadku chorób nowotworowych, gdzie ogromny postęp w ostatnich 20 latach, związany z poznaniem biologii nowotworów oraz z rozbudowaniem arsenału leków onkologicznych umożliwia (w przypadku wielu nowotworów) uzyskanie wieloletniego przeżycia w chorobie przerzutowej.

   W onkologii klinicznej decyzje terapeutyczne muszą być zawsze podejmowanie wspólnie przez lekarza i chorego. Bowiem skuteczne prowadzenie leczenia przez onkologa wymaga dobrej współpracy z chorym. Tylko wtedy można zaplanować i prowadzić skuteczne oraz bezpieczne leczenie, pozwalające choremu utrzymać możliwie najwyższą jakość życia.

   Konsultowanie określonego przypadku chorego z różnymi specjalistami (tzw. uzyskiwanie drugiej opinii) jest niezwykle istotne w onkologii klinicznej. Pozwala bowiem choremu uzyskać opinie różnych specjalistów dotyczące jego konkretnej sytuacji klinicznej. Jest to przede wszystkim bardzo ważne u chorych na uogólnione (przerzutowe) nowotwory. Wynika to z faktu, że w przypadku wczesnych nowotworów (leczenie przedoperacyjne/pooperacyjne (uzupełniające)) istnieją zdefiniowane, obowiązujące, międzynarodowe standardy postępowania. Przestrzeganie tych wytycznych opartych o liczne badania kliniczne jest absolutnie niezbędne w procesie leczenia chorych na wczesne nowotwory.
   W przypadku uogólnionego procesu nowotworowego (szczególnie u chorych leczonych już wcześniej z powodu przerzutów) nie istnieją takie sztywne wytyczne. Z tego powodu sposób leczenia określonego chorego może różnić się nie tylko pomiędzy poszczególnymi ośrodkami klinicznymi ale również pomiędzy poszczególnymi specjalistmi onkologii klinicznej.

   Konsultacje pozwalające na uzyskanie opinii innego specjalisty są niezwykle istotne również dla lekarza prowadzącego, bowiem czasami spojrzenie innego lekarza pozwala dostrzec pewne aspekty choroby, których się nie zauważyło widząc chorego na codzień.
   Sam często, w przypadku skomplikowanych sytuacji klinicznych namawiam moich chorych na konsultowanie się z innymi onkologamii, eskpertami w określonych dziedzinach onkologii. To buduje wzajemne zaufanie i pozwala choremu upewnić się, że leczenie, któremu się poddaje jest postępowaniem optymalnym.


   prof. dr hab. n med. Piotr Wysocki   *****************************************************************************************************
   Prof. dr hab. n med. Piotr J. Wysocki
   Specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej. Prezes-Elekt Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Zastępca Dyrektora ds. Innowacyjności, Rozwoju i Badań Klinicznych w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie. Były kierownik Kliniki Onkologicznej, Centrum Onkologii-Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Absolwent Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu 2000 r. Specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej od 2007 r. W latach 2000-2014 zatrudniony w Wielkopolskim Centrum Onkologii i Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Autor ponad 100 artykułów naukowych i licznych rozdziałów w podręcznikach. Stypendysta m.in. Fundacji Miasta Poznania, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Fundacji Tygodnika POLITYKA. Laureat m.in. Nagrody Prezesa Rady Ministrów, Nagrody Ministra Zdrowia, Nagrody IDEA Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ASCO). Odbywał stypendia w Roswell Park Cancer Institute w Bufallo, USA oraz Princess Margaret Hospital Uniwersytetu w Toronto, Kanada. Przewodniczący Komisji Nauki oraz członek Komisji Inicjatyw Klinicznych Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Zainteresowania kliniczne prof. Wysockiego związane są z leczeniem raka piersi u młodych kobiet i u chorych z zaburzeniami metabolicznymi, oraz kompleksowym leczeniem nowotworów układu moczowego oraz pokarmowego. Sfera zainteresowań naukowych obejmuje rozwój nowych strategii immunoterapeutycznych w leczeniu raka nerki, prostaty i piersi; przeciwdziałanie mechanizmom chemiooporności ze szczególnym uwzględnieniem nowotworowych komórek macierzystych oraz procesy metaboliczne warunkujące progresję procesów nowotworowych

  Specjalizacje

  • Onkologia kliniczna

  Choroby

  • rak piersi
  • rak prostaty
  • rak nerki
  • rak przełyku
  • rak żołądka
  • rak trzustki
  • rak jelita grubego
  • nowotwory przewodu pokarmowego
  • nowotwory układu moczowego
  • rak jajnika
  • nowotwory głowy i szyi
  • rak wątrobowokomórkowy
  więcej

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz w ciągu 48h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  6 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • Poznałem do tej pory niestety wielu onkologów zarówno polskich jak i zagranicznych. I powiem tak, jest to najlepszy onkolog jakiego poznałem, naprawdę zależy mu na dobru pacjenta, ma wiedzę o najnowszych dostępnych lekach i terapiach na świecie. Bardzo gorąco polecam.

  • Mój tata jest po kilku wizytach u profesora jestem pod ogromnym wrażeniem jego wiedzy podejścia do pacjenta oraz ogromną kulturą osobistą ,gdyby nie profesor nie wiadomo co by było tata ma nowotwór płuc ,lekarz ze szpitala zdunowo postawił na tacie krzyżyk ,dzięki profesorowi tata w miarę funkcjonuje .Oby więcej takich lekarzy .Dziękuje Panie Profesorze .Irena

  • Jestem po pierwszej wizycie u profesora. I podzielam zachwyt. Rzeczowy, konkretny, kompetentny. Pierwszy lekarz, który znalazł czas na merytoryczną rozmowę ze mną mimo tłumu kolejnych pacjentów za drzwiami. Teraz rozumiem dlaczego wszyscy chcieli iść właśnie do niego. Czuję się uspokojona i ufam mu.

  • Rewelacyjny, mądry i cudowny lekarz a przy całej swojej WIELKOŚCI jest świetnym i przemiłym człowiekiem. Jestem pacjentką Profesora od prawie pięciu lat i jestem przekonana, że każda kobieta z nowotworem powinna trafić właśnie do takiego lekarza. Daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Jest cudowny w tym co robi, ba wprost mogę napisać, że to co robi to Jego powołanie prosto z serca.Od samego początku Pan Profesor wyjaśnił mi gdzie tkwi problem i opracował strategię jak należy do tego podejść. A efekty...no cóż jestem radosną, szczęśliwą kobietą, która mimo wszystko cieszy się swoją kobiecością... a co bardzo ważne, to jestem pod opieką WSPANIAŁEGO lekarza. Polecam z całego serca bo mało już takich ludzi spotyka się w dzisiejszych czasach, zwłaszcza wśród lekarzy! Dziękuję Panie Profesorze Agnieszka

  • Bardzo dobrze wykształcony i wciąż aktualizujący swoją wiedzę lekarz. Racjonalny, rzeczowy, SŁUCHAJĄCY PACJENTA i miły. W sytuacji beznadziejnej przychylił się do mojej prośby i razem podjeliśmy się niemożliwego - wyleczenia wznowy raka, którą inni chcieli "stabilizować". I co? Udało się!!! Zawdzięczam Doktorowi zdrowie i już 3 lata życia po WYLECZONEJ wznowie bez raka! Moja wdzięczność wobec dr Wysockiego i podziw dla jego wiedzy są ogromne:)

  • Docent Wysocki jest moim lekarzem od trzech lat. Udało mi się do niego dotrzeć w momencie gdy onkolodzy w Koninie zastanawiali się jak mnie leczyć po operacji raka piersi. Namawiali mnie na chemioterapię, ktòrej się bardzo bałam. Znajoma, która leczyła się w Poznaniu poprosiła docenta aby mnie skonsultował. Doktor wprowadził moje dane do komputera i przedstawił na wykresie skuteczność rożnych metod leczenia w moim przypadku. Okazało się, że nie musiałam dostać chemii bo leczenie hormonami było w moim przypadku dużo skuteczniejsze i znacznie bardziej bezpieczne. Przyjmuję tabletki od trzech lat, nadal pracuję i czuję się wyśmienicie. Pan docent mimo barzo młodego wieku ma naprawdę ogromną wiedzę.