Lek.

Piotr Gołębiowski

Okulista, Chirurg, Lekarz medycyny estetycznej

42 opinie

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • Od wielu lat mam astygmatyzm. Moje leczenie do tej pory polegało na regularnej wymianie okularów na coraz mocniejsze. Latem tego roku trafiłem za namową przyjaciela do doktora Gołębiowskiego i zaproponował coś innego - zabieg laserowy. Obawiałem się nieco, ale ostatecznie jestem bardzo zadowolony z efektu. W końcu mogłem wrócić do dawnej aktywności sportowej, w której przeszkadzały mi okulary.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Od 2002 roku jestem Prezesem Zarządu Laguna Medical Sp. z o.o. W latach 1991-2000 byłem asystentem Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie, a od 2002 do 2004 ordynatorem pododdziału okulistycznego Szpitala Ortopedyczno-Chirurgicznego „Jankowo” w Gdańsku. Jestem aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji (ESCRS - European Society of Cataract & Refractive Surgeons) oraz Europejskiego Towarzystwa Specjalistów Siatkówki (EURETINA - European Society of Retinal Specialists). W latach 2003-2004 pełniłem funkcję zastępcy ordynatora oddziału okulistycznego Szpitala w Chojnicach. Jestem jednym ze współzałożycieli Pomorskiej Fundacji Zdrowia. Ponadto jestem Prezesem Zarządu Spółki Mairim od 2007 roku, oraz wiceprezesem Zarządu PWM Sp. z o.o. od 2005 roku.
   W Laguna Medical wykonuję szereg badań i operacji okulistycznych. Zarówno porady i zabiegi odpłatne jak te realizowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (w wybranych oddziałach i o określonym zakresie).PODCZAS REJESTRACJI BARDZO PROSZĘ PODAĆ DATĘ URODZENIA. W Laguna Medical wykonuję szereg badań i operacji okulistycznych. Zarówno porady i zabiegi odpłatne jak te realizowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (w wybranych oddziałach i o określonym zakresie). Wszystkie zabiegi i operacje odbywają się w znieczuleniu (miejscowym lub pełnym) a pacjenci znajdują się pod stałą opieką lekarza anestezjologa. Wykonuję zabiegi:
   laserowa korekcja wady wzroku, laserowa operacja oczu, lasik, operacja zaćmy, operacja zeza, korekcja plastyczna powiek górnych, operacja plastyczna powiek dolnych, witrektomia, wszczep soczewki refrakcyjnej, zabieg wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej.

  Specjalizacje

  • Okulistyka

  Choroby

  • zaćma
  • choroby oczu
  • dalekowzroczność
  • krótkowzroczność
  • astygmatyzm
  • jaskra
  • zespół suchego oka
  • zaburzenia widzenia
  • presbiopia (starczowzroczność)
  więcej

  Usługi

  Laguna Medical

  Plac Kaszubski 1, Śródmieście, 81-350 Gdynia, pomorskie

  Operacja zeza 3 000 zł
  Badanie kwalifikacyjne do zabiegu od 200 zł
  Badanie kwalifikacyjne do zabiegów laserowej korekcji wzroku, operacji zaćmy i wszczepu soczewek od 200 zł
  Laserowa korekcja wady wzroku metodą ebk (jedno oko) od 2 500 zł
  Laserowa korekcja wady wzroku metodą lasek (jedno oko) od 2 500 zł
  Zabieg wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej natural iq w wysokiej krótkowzroczności (jedno oko) od 4 000 zł
  Zabieg wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej toric do korekcji astygmatyzmu (jedno oko) od 5 000 zł
  Zabieg wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej restor do patrzenia w dal i do czytania (jedno oko) od 6 000 zł
  Zabieg wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej restor toric do korekcji astygmatyzmu, patrzenia w dal i czytania (jedno oko) od 8 000 zł
  Cross linking (xlinking) (przy stożku rogówki lub konieczności zabezpieczenia cienkiej rogówki po laserowej korekcji) (jedno oko) od 2 000 zł
  Zabieg zabezpieczenia siatkówki laserem (laseroterapia dna oka) (jedno oko) od 200 zł
  Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki zwijalnej od 3 000 zł
  Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki żółtej od 3 500 zł
  Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki natural iq od 4 000 zł
  Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do korekcji astygmatyzmu toric od 5 000 zł
  Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do patrzenia w dal i czytania restor od 6 000 zł
  Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki do korekcji astygmatyzmu oraz patrzenia w dal i czytania restor toric od 8 000 zł
  Operacja usunięcia zaćmy ultradźwiękami z implantacją soczewki incise od 4 700 zł
  Witrektomia 6 000 zł
  Operacja zeza z regulacją od 4 000 zł
  Operacja zeza na więcej niż 2ch mięśniach od 4 000 zł
  Reoperacja zeza (jeżeli zabieg był wykonany w innym ośrodku) od 4 000 zł
  Wszczepienie soczewki pseudoakomodacyjnej (ze względu na starczowzroczność) (jedno oko) od 6 000 zł
  Wszczepy ringów rogówkowych (jedno oko) od 6 000 zł
  Wszczepy przednio komorowe soczewek fakijnych od 5 000 zł
  Iniekcja doszklistkowa – lucentis (jedno oko) od 2 500 zł
  Iniekcja doszklistkowa – ozurdex (jedno oko) od 7 000 zł
  Iniekcja doszklistkowa – eylea (jedno oko) od 2 000 zł
  Iniekcja z preparatu jetrea (niechirurgiczne leczenie otworu plamki) (jedno oko) od 16 000 zł
  Wycięcie rogu skórnego od 200 zł
  Wycięcie kaszaka lub innego guzka niezłośliwego (w zależności od lokalizacji i wielkości) od 200 zł
  Usunięcie gradówki 300 zł
  Wycięcie kępek żółtych (w zależności od wielkości i lokalizacji, jednego czy dwoje oczu) 300 zł
  Korekcja podwijania i odwijania powiek 900 zł
  Korekcja plastyczna powiek górnych od 2 900 zł
  Korekcja plastyczna powiek dolnych od 2 900 zł
  Wycięcie skrzydlika/tłuszczyka od 300 zł
  Pokaż wszystkie

  Laguna Medical

  Kraszewskiego 4, Piła, wielkopolskie

  Zwykła wizyta

  Laguna Estetica

  Plac Kaszubski 1, Śródmieście, 81-350 Gdynia, pomorskie

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz w ciągu 48h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  4

  Ogólna ocena
  42 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • Od wielu lat mam astygmatyzm. Moje leczenie do tej pory polegało na regularnej wymianie okularów na coraz mocniejsze. Latem tego roku trafiłem za namową przyjaciela do doktora Gołębiowskiego i zaproponował coś innego - zabieg laserowy. Obawiałem się nieco, ale ostatecznie jestem bardzo zadowolony z efektu. W końcu mogłem wrócić do dawnej aktywności sportowej, w której przeszkadzały mi okulary.

  • Lokalizacja: Laguna MedicalUsługa: badanie ogólne oka

   Badanie bardzo niedokladne, nieprofesjonalne. Lekarz sie spoznil, pomimo tego zamiast zajac sie czekajacymi pacjentami, bez zenady przeprowadzal prywatne rozmowy. Nie okazal zainteresowania historia choroby, od razu proponowal operacje. Odnioslam wrazenie, ze tylko dlatego ze mna rozmawial. Brak zachowania podstawowej higieny. 150 zl wyrzucone i stracony czas. nie polecam!

  • Od lekarza Gołębiowskiego oczekiwałam poprawnego, bezpiecznego i udanego zabiegu laserowej korekcji wzroku. Mając skomplikowany, duży astygmatyzm i poważną krótkowzroczność przed zabiegiem byłam sceptyczna. Tydzień po zabiegu mogę spokojnie powiedzieć, że czasy okularów mogę pozostawić za sobą. Po astygmatyzmie pozostało wspomnienie, wzrok cały czas dochodzi do siebie (czekam aż zejdzie do "zera") ale mogę spokojnie stwierdzić, że widzę świat na nowo. W moim przypadku nie obyło się bez niespodzianek (parę minut po zabiegu odkleiły mi się oba płatki w oczach i powróciłam na stół) - ale uzyskałam natychmiastową opiekę, zarówno od Pana doktora jak i całego jego zespołu. Za jakość wykonanego zabiegu, na pewno będę polecać lek.Gołebiowskiego swoim znajomym. Przy pierwszym spotkaniu Pan doktor, może faktycznie wydawać się niezaangażowany lub nieobecny - stąd po części rozumiem negatywne komentarze - na pewno dobrze by było dowiedzieć się więcej o swojej wadzie podczas badania kontrolnego (stąd jedna gwiazdka mniej w mojej ocenie) - coś w rodzaju "Ma Pan/Pani dużą wadę w tym i tym aspekcie ale damy radę gdyż (...)" niż tylko: "proszę umówić się na termin zabiegu"; natomiast przesadnego oburzenia niektórych nie rozumiem. W każdej klinice są odpowiednie osoby, które tłumaczą procedury dotyczące zabiegu; a sami lekarze powinni być oceniani za usługi które świadczą a nie za ich zdolności interpersonalne (ważne oczywiście, ale czy kluczowe?). Spędziłam dwa popołudnia z doktorem Gołębiowskim. Wymieniliśmy może z 30 słów. Wyleczył moje oczy. I koniec końców tylko to się liczy. Polecam!

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

   Nie polecam!!! Po pierwsze, jeśli umawiam się na daną godzinę i płacę za wizytę to wymagam szanowania mojego czasu!!!! Opóźnienie 40 minut to przesada. Nie po to korzystam z prywatnego gabinetu, żeby czekać w kolejkach. Do tego żadnego słowa wytłumaczenia, czy choćby przepraszam. Panie Doktorze nie jest Pan jedynym okulistą w Trójmieście i szacunek pacjentowi się należy!!!!! A co do samej wizyty...przed nią Pani z rejestracji zrobiła mi jakieś badania oka...oczywiście nikt mi nie powiedział co do za badania, co z nich wynikało. Pan Doktor milczał na ten temat. Cała wizyta trwała 5 minut i nie wniosła niczego konstruktywnego. Podsumowując: brak profesjonalizmu, szanowania pacjentów, lekarz nieprzyjemny, niekontaktowy. A najlepsze było badanie stanu mojego wzroku. Pan doktor zaświecił tablicę z literami i zamiast sprawdzić, czy na pewno dobrze widzę, pytając o konkretne znaki to zapytał się po prostu czy wszystko widzę. Odpowiedziałam, że tak. I na tym badanie się skończyło. Pan Doktor "leczy" na zasadzie im więcej pacjentów, w jak najkrótszym czasie, tym lepiej.Za 5 minut 150 zł....Nigdy tam nie wrócę i odradzam. Strata czasu i pieniędzy. A Panu Doktorowi życzę więcej empatii i profesjonalizmu.

  • Serdecznie polecam. Pan doktor bardzo konkretny i profesjonalny. Jestem dwa dni po zbiegu LASIK i jestem bardzo zadowolona.

  • Polecam wszystkim, którzy marzą o ostrości widzenia!
   Doktor Gołębiowski to profesjonalny, rzetelny i sympatyczny człowiek. Wizyta u pana doktora przebiega szybko i profesjonalnie. Podczas zabiegu LASIK byłam informowana o tym co się będzie działo. Zaufałam panu doktorowi i jestem mu ogromnie wdzięczna. Dzięki niemu pożegnałam się z soczewkami i okularami, a w zamian otrzymałam najpiękniejszy prezent - jasność widzenia.

  • NIestety nie mogę polecić pana doktora, faktycznie czas poświęcony na wizytę i kwalifikację jest bardzo krótki, na moje pytania i wątpliwości uzyskiwałam zdawkowe odpowiedzi, niestety zawierzyłam i poddałam się zabiegowi LASIK, w zasadzie żałuję, że się głębiej nad tym nie zastanowiłam, mimo iz mialam wysoką krótkowzroczność i ciężko było mi z nią funkcjonować. teraz borykam się z problemem aberracji po zabiegu, widzę źle z każdej odległości, mimo, że zgłaszałam po zabiegu niejednokrotnie te dolegliwości uzyskałam jedynie odpowiedź- nie wiem co pani jest... w zasadzie nie trzeba daleko szukać co może być jeśli pacjent zgłasza poświaty, nieostre widzenie i duże halo wokół świateł.. internet od razu wypluwa aberracje wyższego rzędu.. w każdym razie teraz szukam pomocy w innych ośrodkach, bo niestety problem jest na tyle poważny, że utrudnia mi czytanie, a co za tym idzie pracę i codzienne czynności. teraz już wiem o istnieniu zindywidualizowanego zabiegu korekcji laserowej, która redukuję ryzyko aberracji, szkoda, że wcześniej o tym nie słyszałam... reasumując- nie polecam/

  • Jestem pełna uznania dla wysokich kwalifikacji pana doktora Piotra Gołębiowskiego, który przeprowadził u mnie dwa zabiegi usunięcia zaćmy /jedno oko niedowidzące/. Odzyskałam dobrą widoczność do dali, natomiast zostałam uprzedzona, że będę używała szkieł jedynie do bliży. Całkowita korekta w moim przypadku była niemożliwa, ze względu na dużą różnicę wady w obu oczach. Odniosłam wrażenie, że praca w klinice jest znakomicie zorganizowana, przygotowanie pacjenta do zabiegu przebiega bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Z pełnym przekonaniem polecam Lagunę Medicę , a pana doktora Piotra Gołębiowskiego cenię jako wysokiej klasy specjalistę, któremu z pełnym zaufaniem można powierzyć tak cenny organ, jakim dla każdego czlowieka są niewątpliwie jego oczy. Wdzięczna pacjentka - Krystyna z Gdyni.

  • Z czystym sumieniem polecam Pana doktora – przeprowadził u mnie ponad dwa miesiące temu laserową korekcję wzroku. Wszystko przebiegło bardzo profesjonalnie, gładko i szybko - od razu czuć było, że ma się do czynienia z wysokiej klasy specjalistą. Czułam się bezpiecznie i wiedziałam, że jestem (a właściwie, że moje oczy są) w najlepszych rękach. Przed samym zabiegiem oraz w trakcie zabiegu Pan doktor informował mnie, co teraz będzie robił i co mogę odczuwać – zdecydowanie zmniejsza to strach pacjenta. Dodatkowo – ponad miesiąc po zabiegu miałam mały problem okulistyczny, niezwiązany w ogóle z zabiegiem. Pomimo że mieszkam za granicą i fizycznie nie byłam w stanie umówić się na wizytę, poprzez telefon i e-mail przedstawiłam mój problem, a Pan doktor udzielił mi porady. Nie musiał, bo nie przyszłam na wizytę, ale widać, że dobro pacjenta jest dla Pana doktora Piotra Gołębiowskiego najważniejsze. Już trzy osoby pytały, czy polecam pana doktora – to chyba najlepsza rekomendacja.

  • Opinia z dnia 23-06-15 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

   Dowiedz się więcej