dr n. med.

Piotr Faron

Urolog

Umów wizytę 47 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego CMUJ (AD 1995). Posiadam specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej - I stopień oraz urologii - egzamin europejski (FEBU). Przez 10 lat pracowałem… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego CMUJ (AD 1995). Posiadam specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej - I stopień oraz urologii - egzamin europejski (FEBU). Przez 10 lat pracowałem w Klinice Urologii CMUJ. Od 2008 roku lat pracuję w oddziale Urologii Zabiegowej w Centrum Onkologii w Krakowie. Interesuje mnie przede wszystkim urologia onkologiczna, zwłaszcza tematyka obejmująca diagnostykę i leczenie raka stercza.

Specjalizacje

 • Urologia
 • Chirurgia ogólna

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

 • choroby układu moczowego
 • kamica moczowa
 • łagodny rozrost prostaty
 • nowotwory układu moczowego

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
58 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dasz-Med

  Urolog z naprawdę dobrym podejściem do pacjenta i znający się na rzeczy. Wszystko tłumaczy bardzo dokładnie i sprawdza bardzo wnikliwie. Była to moja pierwsza wizyta u urologa, przed którą miałem sporo obaw, ale teraz wiem, że nie taki diabeł straszny :) Zdecydowanie godny polecenia doktor.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dasz-MedUsługa: konsultacje urologiczne

  Lekarz z pasją, który potrafi profesjonalnie podejść do pacjenta, spokojnie wytłumaczyć wszystkie wątpliwości i zalecić odpowiednie działania. Robi pogłębiony wywiad, dysponuje USG i od razu stawia pewną diagnozę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dasz-Med

  Wysokiej klasy specjalista. Bardzo fachowy, tłumaczy wszystko, przekazuje w zrozumiały dla pacjenta sposób. Przedstawia najlepsze rozwiązania.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  wizyta przebiegła szybko i na temat,pomimo że byłem pierwszy raz nie czułem się niezręcznie . Wizyta kosztuje ale warto było wydać za takie badanie i podejście do pacjęta

 • Lokalizacja: Dasz-Med

  Poproszony przez portal znanylekarz.pl o wystawienie opinii na temat wizyty z jaką udałem sie do Pana dr n. med. Piotra Farona postanowiłem napisać kilka słów.
  Musze przyznać, że pomimo dużej konkurencji w rynku usług medycznych, nie często zdarza się mieć okazję spotykać osoby, dla których wykonywanie zawodu jest pasją z nastawieniem na pacjenta oraz jego dolegliwości. Pan doktor do takich osób zdecydowanie należy. Sama forma kontaktu jest bardzo miła i nie sprawiająca żadnych obaw co do przedstawianego problemu medycznego. Osoba Pana doktora to przykład empatii, zrozumienia, pomocy, i nie narażania pacjenta na zbędne dodatkowe koszty diagnostyki, jeśli nie ma do tego podstaw medycznych. Pan doktor potrafi wysłuchać, profesjonalnie przeprowadzić wywiad oraz niezbędne badania mając do dyspozycji sprzęt diagnostyczny i przede wszystkim umiejętności.
  W trakcie wizyty poza meritum problemu zdrowotnego, jest również chwila na miłą i serdeczną rozmowę. Mając spore rozeznanie wśród lekarzy polecam korzystanie z porady u Pana Dr Piotra Farona. Gwarancja profesjonalizmu zapewniona, a przecież na tym nam pacjentom najbardziej zależy. Pozdrawiam Panie doktorze i dziękuję.
  /-/A.

 • Lokalizacja: Dasz-Med

  Fantastyczny lekarz i czlowiek o wielkim sercu. Ma bardzo dobre podejście do pacjenta, potrafi na spokojnie wyjaśnic problem. Otrzymałam fachową pomoc i dzięki szybko postawionej diagnozie i wprowadzonemu leczeniu udało się sprawnie pozbyć problemu. Serdecznie polecam. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, lekarz z powołania.
  Po wizycie byłam od razu spokojniejsza i pewna, że jestem w dobrych rękach.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dasz-MedUsługa: Zwykła wizyta

  Niestety lekarz szybko i mało profesjonalnie (w moim odczuciu) podszedł do mojego problemu. USG wykonał błyskawicznie i mało uważnie. Nie zajmuje się kamicą nerkową - jak stwierdził- tylko onkologią. Zabiegi, które miałabym zrobić w przypadku utrzymywania się objawów napisał na karteczce reklamowej i polecił szpital, gdzie można to zrobić pełno płatnie. Może w przypadku poważnych onkologicznych problemów jest dobrym specjalistą ale w innych przypadkach nie polecam.

  dr n. med. Piotr Faron2017-09-03

  Leczenie zabiegowe kamicy układu moczowego odbywa się w ramach oddziału szpitalnego. Pracuję w Instytucie Onkologii, który nie posiada sprzętu stosowanego w leczeniu kamicy moczowej, toteż osobiście nie jestem w stanie zaoferować leczenia. Natomiast konsultuję konkretne przypadki, sugerując sposób postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, co myślę się odbyło. Część pacjentów oczekuje dłuższego czasu badania usg, ale należy podkreślić, że nie przekłada się to na wartość badania.
  Co do pełnopłatnych zabiegów, to myślę, że zostały one pomylone z odpłatnymi badaniami tj. urografią. Ma to tą przewagę, że MOŻNA niezbędne badania wykonać w odpowiednim czasie. Oczywiście alternatywą są planowe badania w ramach Poradni Urologicznej, co zajmuje od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy (co w przypadku kolki nerkowej nie wchodzi w rachubę). Dlatego uważam, że pacjent powinien dostać informację o różnych możliwych sposobach pomocy. Zawsze pozostaje pomoc doraźna tj SOR.
  Zawsze staram się przekazywać komplet niezbędnych informację i jeśli w tym przypadku tak nie było, to proszę wybaczyć.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dasz-MedUsługa: Zwykła wizyta

  Super lekarz! Przed wizytą miałem obawy i dystans do poruszania wrażliwych dla mnie tematów związanych z moimi problemami zdrowotnymi, ale pełen profesjonalizm i wyrozumiałość ze strony dr Farona szybko je rozwiały. Uzyskałem odpowiedzi na wszystkie pytania, które mi bardzo długo nie dawały spokoju w życiu i czuje się teraz świetnie.

  dr n. med. Piotr Faron2017-09-04

  Cieszę się, że mogłem pomóc.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pierwszy raz byłam u Pana Doktora Farona. Pan Doktor wywarł bardzo pozytywne wrażenie. Jest miły, kontaktowy, spokojnie wszystko wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Polecam tego Pana Doktora.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dasz-MedUsługa: Zwykła wizyta

  Świetny lekarz! Cechuje go luźne podejście, ale jednocześnie profesjonalne podejście. W trakcie wizyty wykonał badania, wytłumaczył wszystko dokładnie, a nawet udało się chwilę porozmawiać na tematy poboczne :) Wszystko w miłej atmosferze. Polecam!

Najbliższe terminy:

kolejne dni