Adresy (2)

Przystań. Terapia
Gliwicka 26 /5, Katowice


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 14 lat
Gotówka

NIP

5631909656

Adres firmy

Gliwicka 26, Katowice

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online (opis) • 120 zł


.

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Najpóźniej 30 minut przed wizytą dostaniesz SMS oraz e-mail z linkiem do konsultacji online. Połączysz się z telefonu lub komputera.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


NIP

5631909656

Adres firmy

Gliwicka 26, Katowice

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


120 zł

Konsultacja online

Konsultacja psychologiczna trwa 50 minut. Ma na celu rozpoznanie trudności i problemów osoby zgłaszającej się. Skierowana głównie do osób , które mają trudny dostęp do psychologów i terapeutów w swoich miejscowościach lub wybierają taka formę z powodów zdrowotnych ( poważnej niepełnosprawności, choroby somatycznej). Będzie badana motywacja pacjenta do pracy terapeutycznej w tej formie i może okazać się, że nie będzie ona na ten moment wskazana.



Gliwicka 26 /5, Katowice

120 zł

Przystań. Terapia

Oparta na wywiadzie psychologicznym. Zapoznanie z problemem pacjenta, historią i szczegółami dotychczasowego leczenia, poznanie motywacji do leczenia i oczekiwań pacjenta. Konsultacja trwa 50 minut.



Gliwicka 26 /5, Katowice

120 zł

Przystań. Terapia

Oparta na wywiadzie strukturalnym, który pozwala terapeucie dokonać właściwej oceny diagnostycznej struktury osobowości pacjenta i zbadać jej wpływ na zgłaszane przez pacjenta problemy (objawy). Ilość potrzebnych spotkań konsultacyjnych przed dokonaniem diagnozy określa terapeuta (zwykle 3-4). Konsultacje psychoterapeutyczne zwykle są wstępem do terapii indywidualnej , ale może się zdarzyć, że będzie dobrana i zaproponowana inna forma pomocy ( np. psychoterapia grupowa). Konsultacja trwa 50 minut.



Gliwicka 26 /5, Katowice

120 zł

Przystań. Terapia

Prowadzona jest w nurcie psychodynamicznym, w którym ważna jest relacja miedzy pacjentem i terapeutą i jej analiza stanowi narzędzie zmiany. Terapeuta podąża za pacjentem. Dla terapeuty ważny jest subiektywny świat przeżyć pacjenta, który w trakcie terapii stara się zrozumieć. Terapeuta rozpoznaje mechanizmy obronne, dostrzega nieświadome treści przeniesieniowe pacjenta. Odkrycie ich i właściwa interpretacja pozwalają pacjentowi świadomie przeżyć je, zrozumieć, co prowadzi do złagodzenia lub rozwiązania problemu. Sesja terapeutyczna trwa 50 minut.

Pozostałe usługi


Gliwicka 26 /5, Katowice

120 zł

Przystań. Terapia

Pierwsza konsultacja odbywa się w obecności rodzica lub obydwojga rodziców. Przeprowadzana jest rozmowa mająca na celu zebranie informacji o sytuacji rodzinnej nastolatka, specyfice jego problemów i trudności. Następne spotkanie konsultacyjne ( jeśli jest taka potrzeba może być ich więcej) odbywa się z nastolatkiem. Terapeuta przeprowadza dostosowany do wieku dziecka wywiad psychologiczny o charakterze diagnostycznym, stara się zrozumieć przeżywane przez dziecko trudności, diagnozuje problemy. Ostatnia konsultacja to rozmowa o możliwościach pomocy dziecku i rodzinie, może być wstępem do kontynuowania spotkań psychoterapeutycznych. Jeśli nie ma takiej konieczności wybiera się inną najlepszą formę pomocy. Właściwe rozpoznanie trudności da odpowiedź rodzicom , czy są one rozwojowe i typowe dla wieku, czy może są objawami zaburzeń wieku rozwojowego, nad którymi należy pracować terapeutycznie. Konsultacja trwa 50 minut.



Gliwicka 26 /5, Katowice

120 zł

Przystań. Terapia

Polega na rozmowie z nastolatkiem, badaniu i przyglądaniu się relacji jaką tworzy z terapeutą. Analiza tej relacji stanowi narzędzie zmiany. Terapeuta stara się zrozumieć wewnętrzny świat przeżyć dziecka, pomaga mu rozpoznawać i rozumieć emocje, bada i jest ciekawy reakcji emocjonalnych dziecka na swoje komentarze i interpretacje. Podjęcie terapii w wieku młodzieńczym może zapobiec głębszym problemom psychicznym i osobowościowym wieku dorosłego. Sesja terapeutyczna trwa 50 minut.

Moje doświadczenie

O mnie

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim - Wydziale Pedagogiki i Psychologii w Katowicach uzyskując tytuł psychologa o specjalności "...

Zobacz pełen opis


Edukacja

  • Uniwersytet Śląski w Katowicach

Zakres porad

  • Psychoterapia
  • Psychologia dzieci i młodzieży

Doświadczenie

  • Centrum Psychiatrii im. dr Krzysztofa Czumy ul. Korczaka 27 Katowice, Oddział Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych. i
  • Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - oddział Rehabilitacji Kardiologicznej

Znajomość języków

  • Angielski

4 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
Z
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Przystań. Terapia psychoterapia indywidualna

Polecam. Przyjazna atmosfera. Ludzkie podejście. Duża empatia i współpraca oparta na pozytywach. Cieszę się

mgr Monika Kala

Dziękuję za tą opinię i poczucie, że w kontakcie terapeutycznym jest przestrzeń, na przeżywanie przez Pana wszystkich uczuć; co może być momentami trudnym, ale jednocześnie uwalniającym z emocjonalnego bólu doświadczeniem.

G
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online


Po pierwszym spotkaniu jak najbardziej pozytywne wrażenia. Uważne słuchanie pacjenta, oraz szczegółowe wyjaśnianie wątpliwości, ukierunkowanie na możliwości terapii.

mgr Monika Kala

Dziękuję za wystawienie pozytywnej opinii po pierwszej konsultacji, która mam nadzieję jest początkiem terapeutycznej drogi do oczekiwanych zmian.

P
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Przystań. Terapia Konsultacja psychologiczna

Po pierwszej wizycie bardzo pozytywne wrażenie. Pani Monika bardzo miła empatyczna, od razu nakreśliła plan działania.

mgr Monika Kala

Dziękuję za pozytywną opinię i to po pierwszym spotkaniu. Mam nadzieję, że etap diagnostyczny przyniesie odpowiedzi na Pani pytania.


M
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Pani Monika jest kompetentnym psychologiem, ma wyśmienite podejście do pacjenta. Jestem bardzo zadowolona z jej pracy jaką wykonała z moim synem. Z głębi serca polecam Panią doktor

mgr Monika Kala

Dziękuję za tak pozytywną opinię. Cieszę się, że mogłam pomóc.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Jak się zachować, co zrobić gdy mąż zastanawia się czego chce od życia?

Trochę to brzmi jakby mąż robił wewnętrzny bilans życia, ale może w ten sposób sygnalizować, że aktualnie przeżywa jakąś życiową trudność, kłopot, ale nie komunikuje tego wprost. Być może chce zwrócić uwagę na swoje potrzeby, ale też tego Pani nie komunikuje bezpośrednio. Warto porozmawiać z mężem, co ma konkretnie na myśli. Czy to czego chce, pragnie dotyczy jego osobistej przestrzeni życiowej czy Waszej wspólnej małżeńskiej. Rozmowa i wysłuchanie męża może pomóc Pani rozwiać wątpliwości i myślę ,że jest na ten moment potrzebna.

mgr Monika Kala

Od roku myślę, aby wybrać się na psychoterapię skupiając się na ogólnym samorozwoju, a nie na rozwiązaniu konkretnego problemu. Kiedyś usłyszałam, że psychoterapia każdemu mogłaby się przydać, że ludzie lepiej by się ze sobą dogadywali, bardziej się rozumieli. Czy to prawda? Chciałabym się wybrać, ale bardzo się martwię, że nie miałabym o czym rozmawiać i to mnie właśnie powstrzymuje.

Motywacja do rozpoczęcia terapii jest bardzo ważna. Czy jest zewnętrzna, bo to sugerują inni, czy wewnętrzna pochodząca od siebie. Psychoterapia ma na celu przede wszystkim leczenie, kierowana więc jest do ludzi doświadczających trudności w relacjach, przeżywających wewnętrzny lub relacyjny dyskomfort, cierpienie. Sięga do fundamentów, źródeł problemów. Pani pisze o psychoterapii wspomagającej samorozwój, również w kontekście lepszego komunikowania się z innymi, lepszego rozumienia drugiego człowieka. Do zastanowienia jest, co mogłaby terapia poprawić w Pani relacjach z innymi. Co utrudnia Pani samodoskonalenie się bez psychoterapii, jak Pani to przeżywa (ważny jest kontekst emocjonalny). Rozmowa z terapeutą stworzyłaby większą przestrzeń do omówienia tego, co Panią nurtuje i zastanawia.

mgr Monika Kala

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania