dr n. med.

Mieczysław Śmigielski

Urolog, Chirurg dziecięcy

Specjalista urologii dziecięcej oraz chirurgii dziecięcej. Absolwent AM w Warszawie, od 1976 roku związany z Centrum Zdrowia Dziecka najpierw w Klinice Chirurgii Dziecięcej, a nas... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista urologii dziecięcej oraz chirurgii dziecięcej.
  Absolwent AM w Warszawie, od 1976 roku związany z Centrum Zdrowia Dziecka najpierw w Klinice Chirurgii Dziecięcej, a następnie w Klinice Urologii Dziecięcej CZD. W 1980 uzyskał specjalizację z chirurgii dziecięcej I stopnia, a w 1984 roku II stopnia. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskał w 1990 r. na podstawie rozprawy pt. "Ocena wyników operacyjnego leczenia spodziectwa prąciowego metodą jednoetapową". W 2005 roku uzyskał tytuł specjalisty urologa dziecięcego zdając egzamin państwowy. Autor licznych publikacji, prowadził kursy specjalizacyjne i doskonalące organizowane przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Wykonał ponad 2000 operacji naprawczych u chłopców ze spodziectwem, uzyskując bardzo dobre wyniki.
  Prywatnie fan biegów długodystansowych. W Centrum Medycznym Fundacji Zdrowie przyjmuje w co drugi wtorek w godzinach 9:30-14.

  1976 – dyplom lekarski Akademii Medycznej w Warszawie
  1980 – specjalizacja z chirurgii dziecięcej, pierwszy stopień
  1984 - specjalizacja z chirurgii dziecięcej, drugi stopień
  1990 - stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt. „Ocena wyników operacyjnego leczenia spodziectwa prąciowego metodą jednoetapową”.
  2005 - specjalizacja z urologii dziecięcej
  Posiada duże doświadczenie zawodowe w chirurgii dziecięcej, a szczególnie w urologii dziecięcej, jakie nabył w okresie 32 lat pracy w Instytucie Pomniku – Centrum Zdrowia Dziecka. Szczególnie interesują go zabiegi rekonstrukcyjne u dzieci z wadami wrodzonymi układu płciowego. Wykonał już ponad 2000 operacji naprawczych u chłopców ze spodziectwem, uzyskując bardzo dobre wyniki, przy minimalnej ilości powikłań, nawet w przypadkach reoperacji. Od roku 2005 jest konsultantem w Warszawskim Centrum Medycznym www.wmcenter.pl (uprzednio „BIOS”).

Specjalizacje

 • Chirurgia dziecięca
 • Urologia dziecięca

Choroby

więcej

Ocena pacjentów:

96 opinii

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta przebiegła wzorowo. Lekarz sprawnie przeprowadził badanie i rzeczowo odpowiedział na nasze pytania. O cena 10/10.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo rzeczowy i kompetentny. Dokładnie wyjaśnił nam jak postępować z problemem u naszego syna. Szczerze polecam.

 • Moj 18 miesięczny syn przeszedł operacje na spodziectwo dwa miesiące temu WMC. Trudno nawet opisać profesjonalizm, podejście do malucha i spokoj Doktora Smigielskiego. Odpowiadał wyczerpujaco na nasze liczne pytania i był zawsze dostępny. Operacja była wymagająca, ale udało się i syn bez problemu dochodzi do siebie. Opieka zarówno w szpitalu jak i po wyjściu jest bardzo profesjonalna. Nawet po dwóch miesiącach od operacji Pan Doktor odpowiada zawsze na nasze pytania mailowe i telefoniczne. Szczerze polecam. Operacja synka to było trudne doswiadczenia, ale dzięki Dr Śmigielski przeszliśmy ja ze spokojem i nadal możemy liczyć na jego pomoc. Klaudia

 • Witam,
  jeśli maja Państwo jakiekolwiek wątpliwości czy przeprowadzać operacje u dr Śmigielskiego to mogę polecić Pana doktora w 100%. Nasz syn miał 3 reoperacje spodziectwa (2 poprzednie wykonane gdzie indziej) i za 3 razem udało się. Zatem jeśli ktoś się zastanawia to nie czekajcie nawet jeśli trzeba zapłacić, czym mniejsze dziecko tym lepiej. Jest to trudne i przykre przeżycie dla dziecka i dla rodziców. My "wyszukaliśmy" Pana doktora, zdecydowaliśmy się i za 3 razem udało się mimo że ryzyko niepowodzenia było większe w przypadku reoperacji.
  Pan doktor jest konkretny, rzeczowy i ma swoje sprawdzone sposoby. Dla nas jest to widoczne po takich doświadczeniach jakie mieliśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi że udało się.
  Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo rzeczowy, konkretny, udzielił odpowiedzi na wszelkie zadane pytania. Konsekwentna, konstruktywna rozmowa z pacjentem (8-latkiem :)), który zrozumiał na czym polega jego problem i w jaki sposób może zapobiec ewentualnym, dalszym niepotrzebnym ingerencjom lekarza (w tym operacja). Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  B. kompetentny, umie przekazać jakie powinno być pstępowanie z problemem z którym się borykam. Wiem teraz więcej w temacie, co po wizytach u lekarzy, nie jest takie oczywiste. Miły, rzeczowy. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wyjątkowo miły i uprzejmy lekarz. Odpowiedział na każde z naszych pytań. Dziecko od dłuższego skarżyło się na parcie na pęcherz a lekarze (a było ich kilku), u których byliśmy mówili, że nie wiedzą co jest, a dziecko nadal cierpiało. Dr. Śmigielski wszystko rzeczowo wyjaśnił, przepisał leki i po 3 dawkach dziecko czuje się znacznie lepiej i znowu ma ochotę na psoty :-). Gorąco będę polecała Pana Doktora innym chorym. Mam nadzieję, że w razie potrzeby zawsze będę spotykała na swojej drodze takich lekarzy jak dr. Śmigielski.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta spełniła moje oczekiwania. Otrzymaliśmy konkretne, rzetelne informacje po które przyjechaliśmy. Pan doktor bardzo sympatyczny z dobrym podejściem do małego pacjenta, zbadał synka poinstruował nas krok po kroku tłumacząc co robić w domu. Polecamy :)

 • Świetny lekarz, pomocny, wyjaśnił wszystko i odpowiadał na wszelkie pytania bez żadnych problemów. Mieliśmy dziś wizytę z naszym 9 miesięcznym synkiem. W 100% szczerze polecam. Nie naciąga na kolejne wizty, wręcz przeciwnie jeśli nie ma takiej potrzeby mówi o tym otwarcie
  Dzięki Doktorowi wiemy dużo więcej na temat schorzenia naszego synka :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  wizyta w najlepszym porządku, doktor rzeczowy i miły, nie robił problemów, dawał rozwiązania. wiele rzeczy, które mówił było oczywiste ale może lepiej powiedzieć za dużo niż za mało. polecam pana doktora