dr n. med.

Mieczysław Śmigielski

Urolog, Chirurg dziecięcy

Specjalista urologii dziecięcej oraz chirurgii dziecięcej. Absolwent AM w Warszawie, od 1976 roku związany z Centrum Zdrowia Dziecka najpierw w Klinice Chirurgii Dziecięcej, a nas... więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Specjalista urologii dziecięcej oraz chirurgii dziecięcej.
  Absolwent AM w Warszawie, od 1976 roku związany z Centrum Zdrowia Dziecka najpierw w Klinice Chirurgii Dziecięcej, a następnie w Klinice Urologii Dziecięcej CZD. W 1980 uzyskał specjalizację z chirurgii dziecięcej I stopnia, a w 1984 roku II stopnia. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskał w 1990 r. na podstawie rozprawy pt. "Ocena wyników operacyjnego leczenia spodziectwa prąciowego metodą jednoetapową". W 2005 roku uzyskał tytuł specjalisty urologa dziecięcego zdając egzamin państwowy. Autor licznych publikacji, prowadził kursy specjalizacyjne i doskonalące organizowane przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Wykonał ponad 2000 operacji naprawczych u chłopców ze spodziectwem, uzyskując bardzo dobre wyniki.
  Prywatnie fan biegów długodystansowych. W Centrum Medycznym Fundacji Zdrowie przyjmuje w co drugi wtorek w godzinach 9:30-14.

  1976 – dyplom lekarski Akademii Medycznej w Warszawie
  1980 – specjalizacja z chirurgii dziecięcej, pierwszy stopień
  1984 - specjalizacja z chirurgii dziecięcej, drugi stopień
  1990 - stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt. „Ocena wyników operacyjnego leczenia spodziectwa prąciowego metodą jednoetapową”.
  2005 - specjalizacja z urologii dziecięcej
  Posiada duże doświadczenie zawodowe w chirurgii dziecięcej, a szczególnie w urologii dziecięcej, jakie nabył w okresie 32 lat pracy w Instytucie Pomniku – Centrum Zdrowia Dziecka. Szczególnie interesują go zabiegi rekonstrukcyjne u dzieci z wadami wrodzonymi układu płciowego. Wykonał już ponad 2000 operacji naprawczych u chłopców ze spodziectwem, uzyskując bardzo dobre wyniki, przy minimalnej ilości powikłań, nawet w przypadkach reoperacji. Od roku 2005 jest konsultantem w Warszawskim Centrum Medycznym www.wmcenter.pl (uprzednio „BIOS”).

Specjalizacje

 • Chirurgia dziecięca
 • Urologia dziecięca

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię

Ogólna ocena
108 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Fundacji ZdrowieUsługa: spodziectwo

  Po wcześniejszych wizytach u specjalistów(Szczecin) byłam nadal pełna obaw i wątpliwości, w Szczecinie dziecko miało przejść operację już w lipcu, dziecko ma obecnie 4 m-ce, a potem kolejne zabiegi.
  Doktor Mieczysław Śmigielski konkretny, rzeczowy rozwiał wszystkie moje wątpliwości, odpowiedział na moje pytania, ocenił wadę i zaproponował operację 1 etapową, dziecko nie wymaga natychmiastowego zabiegu, planowana operacja około 18 m-ca życia.
  Polecam wszystkim rodzicom doktora Śmigielskiego, droga była daleka ale warta wysiłku, personel w Poradni bardzo miły.

 • A
  Lokalizacja: Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

  Sympatyczny, przystępny człowiek i znakomity specjalista. Spokojny, cierpliwy, odpowiada na każde, nawet najbardziej banalne pytanie rodzica. Świetny operator, leczenie mojego syna zakończyło się pełnym sukcesem. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo kompetentny specjalista, który w sposób rzeczowy i niezwykle przystępny odpowiadał na moje pytania. Niezwykle przyjazny w kontakcie z dzieckiem.

 • J
  Lokalizacja: Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

  Cudowny lekarz z niesamowitym podejściem do dzieci ! Nasz syn podczas badania u dr Śmigielskiego był spokojny jak nigdy. Doktor z dużą cierpliwością zarówno dla dzieci jak i rodziców;) Operował naszego syna ponad rok temu i przez cały okres przed i jak pooperacyjny zawsze mogliśmy na niego liczyć( odpowiadał na każdego emaila, rozwiewał wszystkie nasze wątpliwości). Wybitny specjalista w swojej dziedzinie!!!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Konkretny, bardzo miły, z super podejściem do dzieci, wszystko jasno wytłumaczone dziecku. Polecam w 100%.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarza nie polecam. Pojechaliśmy z synem ponad 700km by się z nim spotkać i skonsultować efekty dwóch operacji odbytych już na spodziectwo - perspektywa kolejnej. Nie udzielił, żadnej rzetelnej informacji i nie zapoznał się z dokumentacją syna z wcześniejszych konsultacji u innych lekarzy i wypisów ze szpitala. Podsumowując wizytę mamy mieć nadzieję, że będzie dobrze (teraz jest zarastanie cewki) a jak nie będzie dobrze, to mamy się zgłosić (jak cewka zarośnie i nie będzie mógł zrobić siusiu). Poza tym wizyta trwała 10 min. Jak na takiego dobrego specjalistę spodziewaliśmy się z mężem czegoś więcej... Może lekarz chciał już mieć wolne, bo byliśmy ostatnimi pacjentami.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Fundacji ZdrowieUsługa: konsultacje urologiczne

  2 lata temu konsultowalismy podejrzenie niezstepujacego jajka u syna. Doktor wszystko dokladne wytlumaczyl, jak obserwowac, kiedy ewentualnie pponownie konsultowac. Dodatkowo wyjasnil jak pielegnowac chlopca (to nasz pierwszy syn), zeby nie bylo probelmow w przyszlosci.
  Dal nam rowniez na wszelki wypadek swoj nr tel i po 2 latach skorzystalismy. Odebral telefon, spokojnie wytlumaczyl i dzieki jego zaleceniom problem po jednej dobie zniknal. Nie bylo nawet potrzeby wizyty.
  Polecam tego lekarza w 100%. Spokojny, doswiadczony, sympatyczny dla rodzicow i dziecka :).

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Fundacji ZdrowieUsługa: Zwykła wizyta

  Super specjalista, z naszym 5,5letnim synkiem byliśmy u jednego urologa dzicięcego który po 5 mnutach skierował na zabieg ( stulejka) prywatnie kilka tysięcy , po kilku opiniach poszukaliśmy kolejnego specjalisty i trafiliśmy na D.Śmigielskiego u którego wizyta trwałą jakieś 10-15 minut i doktor stwierdził że w 90 % wszystko bedzię dobrze i nie trzeba żadnego zabiegu robić .
  Polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Fundacji ZdrowieUsługa: konsultacje urologiczne

  Doskonaly profesjonalista. Diagnozuje dokladnie, przeprowadza rozlegly wywiad i podaje wyczerpujace instrukcje dotyczace leczenia. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miły, sympatyczny i rzeczowy lekarz z właściwym podejściem do małego pacjenta jak również rodziców. Chętnie odpowiada na wszystkie pytania, nie wykazując przy tym zniecierpliwienia czy znudzenia. udziela konkretnych odpowiedzi i nazywa rzeczy po imieniu.