Mariusz Maliszewski

Neurochirurg

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • KAZIMIERZ.Z. [07.12.2016r]
  Serdeczne podziękowanie dla Pana Doktora Maliszewskiego,
  za udaną operację, oraz podziękowanie dla personelu szpitala w Sosnowcu.
  Kieruję słowa wdzięczności za przywrócenie mojej osoby do zdrowia.
  Dziękuję !!!

 • Szukasz neurochirurga? Pacjenci polecają:

  Marek Kopera
  Marek Kopera
  Neurochirurg
  Sucha 7a, Sosnowiec
  Nie zostały podjęte jeszcze żadne decyzje odnośnie dalszego leczenia, ale Pan Doktor obejrzał dokładnie badania,… więcej

  Stanisław Kwiek
  Stanisław Kwiek
  Neurochirurg
  Warszawska 40, Katowice
  Bardzo rzeczowa i konkretna konsultacja przeprowadzona w miłej atmosferze. Pan docent to człowiek z klasą i ogromnym… więcej

  Damian Kocur
  Damian Kocur
  Neurochirurg
  Gliwicka 159 parking bezpłatny na miejscu, Katowice
  Pan Doktor Kocur, wykazał zainteresowanie moja choroba i odniósł się profesjonalnie do rozwiązania mojej dolegliwości,… więcej

  Wojciech Kukier
  Wojciech Kukier
  Neurochirurg
  ul. Sowińskiego 46, Katowice
  Dziękuję Bogu, że postawił na mojej drodze Pana Doktora, który uratował mi życie, przeprowadził ciężką operację,… więcej

  Krzysztof Zapałowicz
  Krzysztof Zapałowicz
  Neurochirurg
  Wita Stwosza 41, Katowice
  Dr Zapałowicz, to nie tylko doskonały specjalista w swojej dziedzinie, to również szalenie empatyczny człowiek,… więcej

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  43 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • KAZIMIERZ.Z. [07.12.2016r]
   Serdeczne podziękowanie dla Pana Doktora Maliszewskiego,
   za udaną operację, oraz podziękowanie dla personelu szpitala w Sosnowcu.
   Kieruję słowa wdzięczności za przywrócenie mojej osoby do zdrowia.
   Dziękuję !!!

  • J

   Profesjonalista w każdym celu, po operacji chodzę bez kuli , mam czucie w stopie i poruszam nią bez problemów,Pan doktor bardzo miły, uprzejmy, z ogromną wiedzą i chęcią pomocy. Dziękuję.

  • A

   Z całego serca polecam Pana doktora, moja mama przeszła pare dni temu operacje kręgosłupa, jej przypadek był bardzo trudny ponieważ ma wiele schorzeń i jest po przeszczepie , wcześniej lekarze nie zbyt chętnie chcieli podjąć się ryzyka operacji . Operacja przebiegła dobrze, Mama Na drugi dzień wyszła do domu i wszystko jest ok. Pan doktor oprócz tego ze jest najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie ma cechę ktorej brakuje większości lekarzom , jest poprostu dobrym człowiekiem i stara sie pomagać. Zawsze miał czas zeby spokojnie wysłuchać, odpowiedzieć , uśmiechnąć się.

  • K

   Od pewnego czasu odczuwałem drętwienie w ręce. Dnia 8.02.2014r. zostałem poddany badaniu MR kręgosłupa szyjnego: diagnoza nowotwór rdzenia kręgowego. Zacząłem szukać informacji gdzie można poddać się leczeniu i operacji. Pochodzę z Krotoszyna więc w moim mieście nie mogłobyć mowy o leczeniu, potem Poznań tam także specjaliści nie chcięli podjąć się tak skomplikowanej operacji. Słyszałem różne opinie, może poczekać jakiś czas, wykonać powtórne badanie MR i sprawdzić czy guz się powiększył, ale czy czekanie nie pogorszy mojego staniu zdrowia? Nie wiedziałem jaką podjąć decyzję, W końcu usłyszałem o doktorze Mariuszu Maliszewskim i o Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Sosnowcu. Doktor bardzo dobrze naślwietlił mi chorobę. Dawał mi 30% szans na przeżycie. Takie operacje często kończą się całkowitym paraliżem, wózek inwalidzki... mam 40 lat nie tak wyobrażałam sobie swoje życie. Nie mogłem się załamać, chciałem żyć więc doktor powiedział mi jak będzie wygądała operacja, która okazała się konieczna i czego mogę się spodziewać po niej. Operacja trwała około 8 godzin. Szybko doszedłem do siebie, jedynym skutkiem operacji były zaburzenia czucia w tułowiu, które powoli zanikają. Dzisiaj czuje się dobrze, bardzo dziękuję doktorowi Mariuszowi Maliszewskiemu za pomoc, kompetecję, wiedzę i odwagę, gdyż podjął się tak skomplikowanej operacji i uratował mi życie.

  • Edyta Dziękuję Lekarzom neurochirurgii za życie mojego syna .Spadł z wysokości na głowę ,Popękała mu jak jajko w połamane płaty czołowe ,kości policzkowe , nos , podstawa czaszki .W efekcie Krwiak pod twardówkowy , śpiączka mózgowa , nie wydolnośckrążeniowa ,nie wydolnośc oddechowa , ogromny obrzęk mózgu . dawano mu jeden procent życia .Serce mi pękało przygotowałam się na najgorsze /dzięki szybkiej interwencji lekarzy usunięciu krwiaka .Po 48 godzinach wybudzono go . Okazało się , że jest zdolny kończynowo i kontaktowy .Wyobraxcie sobie , że dziś mam zupełnie w stu procentach zdrowego syna i psychicznie i fizycznie Cud ? nie wiem , ale jedno wiem lekarze w Sosnowieckim szpitalu są dla mnie cudotwórcami I z całego serca dziękuje całemu oddziałowi , lekarzom pielęgniarkom Niech Bóg prowadzi wasze dłonie w kolejnych takich przypadkach .

  • J

   Z powodu utrzymujących się od kilku miesięcy dolegliwości bólowych kręgosłupa szyjnego z promieniowaniem do kończyny górnej i drętwieniem lewej kończyny dolnej, wykonano mi MR kręgosłupa szyjnego z kontrastem. Wynik badania był druzgocący - guz rdzenia kręgowego na poziomie otworu potylicznego i kręgów C1 i C2.
   Polecono mi Pana Doktora Mariusza Maliszewskiego, z którym umówiłam się telefonicznie na spotkanie 18 grudnia 2013 roku w Klinice Neurochirurgicznej w Sosnowcu. Pan Doktor nie mógł uwierzyć, że osoba z taką diagnozą jest w stanie przyjść na wizytę. Doktor nie pozostawił mi złudzeń. Albo zdecyduję się na operację, albo zostanie mi kilka miesięcy życia. Był to kolejny szok. Choroba zaczęła postępować: dławienie się, trudności z mówieniem i coraz większy niedowład całej lewej strony ciała. Po szczegółowych badaniach Pan Doktor wyznaczył mi termin operacji na 20 lutego 2014 roku. Operacja trwała około 8 godzin. Po operacji zostałam przewieziona na OIOM, gdzie wybudzono mnie po kilku godzinach. Przy łóżku zobaczyłam Pana Doktora, któremu zawdzięczam życie. Ręce i nogi zaczęły znowu funkcjonować. Wszystko dzięki wiedzy, umiejętności, niezwykle sprawnych rąk i precyzji Pana Doktora. Wiem, że przede mną wiele wizyt, badań kontrolnych i rehabilitacji. Jednak z dnia na dzień wracają mi siły i sprawność fizyczna. Jestem niezwykle wdzięczna Panu Doktorowi, że podjął się przeprowadzenia operacji, która była niebezpieczna, skomplikowana i niezwykle trudna. Ponadto chciałabym podkreślić niezwykle ciepłe podejście Pana Doktora do chorych pacjentów. Niech mój przypadek będzie nadzieją dla osób, które obawiają się podobnego zabiegu. Żyję i wracam do zdrowia. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panie Doktorze.
   Janina

  • S

   Wystawiam opinię Panu Doktorowi bardzo dobrą i z ręką na sercu polecam każdemu cierpiącemu co potrzebuje wspaniałego-wykwalifikowanego-umiejętnego fachowca w tej dziedzinie ,który z sercem i powagą sytuacji podchodzi poważnie do każdego pacjenta i danej choroby.
   Tym samym jeszcze raz pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Dr Mariuszowi Maliszewskiemu za to, że dzięki w całości oddaniu się sprawie , niesamowicie przeogromnym kwalifikacją i umiejętnością nie jeżdżę na wózku inwalidzkim.

   1,5 roku chodziłem do swego neurologa skarżąc się na ogromne bóle kręgosłupa opasującego klatkę piersiową promieniujące do ręki i niewład w nogach. Nie szło nawet kaszleć czy wziąć głęboki wdech, bo ból w piersiach był silny i przeszywający.
   Neurolog mówił, iż to promieniuje mi od kręgosłupa lędźwiowego,gdyż jestem po zabiegu dyskopatii lędźwiowej.
   Musiało minąć 1,5 roku by w końcu skierował mnie na badanie MR klatki piersiowej, z których okazało się,że to nie promieniujący ból od kręgosłupa lędźwiowego tylko Guz wewnątrzrdzeniowy o charakterze naczyniaka jamistego podkrwawiając w trzech miejscach na poziomie Th 5-6
   Natychmiast zacząłem szukać Neurochirurga by się skonsultować i podjąć leczenie. Niestety żaden Doktor, do których trafiałem nie chciał się mną zająć gdyż mam guza w takim miejscu a oni takich operacji nie wykonują, bo po pierwsze nie mają takiego mikroskopu ani też w takich zabiegach się nie specjalizują.
   Zostawałem odsyłany do innego specjalisty i sam też przeszukiwałem internet. Bóle z dnia na dzień się nasilały bezwład kończyn coraz większy a ja zaczynałem wątpić w to,że odnajdę takiego Neurochirurga, co by się mną zajął. W końcu natrafiłem właśnie na Dr.Mariusza Maliszewskiego w Jaworznie. Gdy tam zajechałem i Pan Doktor przejrzał płytki MR to powiedział, iż mam odcinek szyjny kwalifikujący się do zabiegu, (czego żaden wcześniejszy doktor nie zauważył), ale nie to jest teraz najważniejsze, bo jak na chwilę obecną trzeba działać szybko i operować guza i bym się nad tym zastanowił. Doktor tak szczegułowo,obrazowo wyjaśnił jak operacja wygląda i co musi uczynić by się dostać do guza i go usunąć oraz co może być, jeśli będę zwlekał. Pan Doktor tak spokojnie i obrazowo wszystko mi przedstawił,że zgodziłem się natychmiast bez chwili wahania.
   Jeszcze w życiu nie czułem takiego 100% zaufania do żadnego lekarza, co do Dr Maliszewskiego.
   Operację miałem 6-go grudnia a już 7-go byłem bardzo szczęśliwy gdyż mogłem swobodnie oddychać nie czując żadnego ucisku w klatce piersiowej.
   Wszystkim cierpiącym na podobne schorzenia z całą odpowiedzialnością polecam Pana Doktora, który jest wybitnym specjalista w swojej dziedzinie i człowiekiem o wielkim sercu.
   Dziękuje za wszystko Panie Doktorze.

  • T

   Do Pana Doktora trafiłem po półtora roku zmagań z dolegliwościami, gdzie inni lekarze rozkładali ręce i kręcili głowami na widok wewnątrzoponowej-zewnątrzrdzeniowej przetoki tętniczo-żylnej na rdzeniu kręgowym.
   Do Sosnowca trafiłem na początku stycznia w celu zrobienia angiografii oraz ewentualnie embolizacji wewnątrznaczyniowej przetoki. Niestety okazało się, że naczynie żywiące przetokę odchodzi z tego samego miejsca co ważne naczynie prowadzące w głąb rdzenia, przez co bardzo ryzykowne było przeprowadzenie zaklejenia, dlatego też zrezygnowano z jego przeprowadzenia.
   Jedyną możliwością pozostała operacja jaką Pan doktor przeprowadził kilka dni później. Operacja powiodła się i po 5 dniach leżenia mogłem zrobić pierwsze kroki, a moje dolegliwości powoli ustępują - zmniejszyło się zdrętwienie palców, polepsza sie czucie, mogę przejść więcej niż wcześniej i nie tracę siły/władności w nogach.
   Zawdzięczam Panu Doktorowi właściwie resztę mojego życia, bez jego pomocy za jakiś czas nie mógłbym już chodzić i wszystko by runęło jak domek z kart. To jeden z niewielu tak dobrych specjalistów od kręgosłupa w Polsce, jego opinia wśród pacjentów którzy z problemami jadą specjalnie do Sosnowca mówi sama za siebie.

   Pozdrawiam Pana Doktora Maliszewskiego jak i cały personel szpitala w Sosnowcu.

   Tomek

  • M

   Słowa wdzięczności, za przywrócenie do zdrowia bliskiej osoby, poprzez wykonanie trudnej operacji dla Doktora Mariusza Maliszewskiego, składa rodzina pacjentki Genowefy M.

  • G

   Wyrazy podziękowania i wdzięczności za przeprowadzenie, skomplikowanej operacji kręgosłupa, która trwała 6 godzin, składa wdzięczna pajetka. Dziękuje panie Doktorze, życzę zdrowia, w tej trudniej i odpowiedzialnej pracy. Pozdrawiam.

  Dane osobowe lekarzy pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, np. CEIDG