lek.

Mariusz Kuwik

Okulista

78 opinii +dodaj

Umów wizytę 657 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista Chorób Oczu Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie. Specjalizację odbył w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie (dawniej Witkowice) Specjalizuje… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
78 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: VOIGT MEDICAUsługa: laserowa korekcja wady wzroku

  Jestem pół roku od laserowej korekcji wady wzroku, którą przeprowadził dr Mariusz Kuwik. Moja wada wynosiła -7dp. Widzę jak nigdy wcześniej. Minęło pół roku a ja coraz częściej zapominam, że miałam "coś robione" ze wzrokiem. Jestem niezwykle szczęśliwa, że trafiłam nie tylko – z medycznego punktu widzenia – na specjalistę w swojej dziedzinie, ale także na dobrego, troskliwego człowieka, który zadbał o moje prawe oko mimo tego, że było troszkę nieposłuszne. Najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu po operacji nieświadomie naruszyłam płatek rogówki podczas snu. Na wizycie kontrolnej okazało się, że płatek rogówki się pofałdował. Pan doktor natychmiastowo skierował mnie na blok operacyjny w celu jego poprawy. Po "wygładzeniu" płatka widzę jak nigdy wcześniej! Mogłabym posunąć się stwierdzenia, że mam sokoli wzrok.
  Jeśli jesteś przed laserową korekcją wzroku i masz jakieś wątpliwości to szczerze polecam dr Mariusza Kuwika - profesjonalistę z pełnym poczuciem humoru.
  Dziękuję Panie Mariuszu za zdrowe oczy i świat w ostrości :)

 • Lokalizacja: VOIGT MEDICAUsługa: laserowa korekcja wady wzroku

  Jestem 18 dni po laserowej korekcji wzroku wykonanej przez Pana Doktora Mariusza Kuwika. Jestem bardzo zadowolona wykonanym zabiegiem. Jestem wdzięczna dr. Mariuszowi Kuwikowi oraz całemu zespołowi, za przywrócenie mi prawidłowego wzroku. P. Doktor przeprowadził zabieg Femtolasik. Przeprowadzony zabieg przez dr. Kuwika przebiegł bezpiecznie, bezstresowo, bezboleśnie. Pan Doktor wraz z zespołem udzielał wszystkich niezbędnych informacji. Pan Doktor jest wspaniałym lekarzem, zawsze uśmiechnięty ,bardzo sympatyczny, profesjonalny z ogromną wiedzą i wspaniałym podejściem do pacjenta. Wybitny specjalista, zaangażowany w swoją pracę, godny zaufania i polecenia lekarz.
  Szczerze polecam Pana. dr. Mariusza Kuwika.
  Wdzięczna pacjentka Anna B.

 • D
  Lokalizacja: VOIGT MEDICA

  Jestem wdzięczna Dr.Mariuszowi Kuwikowi za przywrócenie mi prawidłowego wzroku.10 dni temu P. Doktor przeprowadził zabieg Femtolasik, pomimo mojej cienkiej rogówki moja wada wzroku z - 5 została zlikwidowana do 0. Przez ostatnie 2 lata starałam się o zabieg laserowej korekcji wzroku w konkurencyjnej klinice ,gdzie zostałam odrzucona.Zabieg przeprowadzony przez dr.Kuwika przebiegł bezpiecznie, beztresowo. Pan Doktor wraz z zespołem udzielał wszystkich niezbędnych informacji.Zabieg się udał ,teraz widzę rewelacyjnie:) Wkońcu wstaje rano i widzę wyraźnie :) Noszenie okularów utrudniało mi codzienne czynności. Jest to pozytywna zmiana ,mój komfort życia zdecydowanie się poprawił.Pan Doktor jest bardzo dobrym specjalistą, sympatyczny, zaangażowany, godny zaufania lekarz.
  Szczerze polecam P.Dr. Kuwika .

 • Lokalizacja: VOIGT MEDICAUsługa: laserowa korekcja wady wzroku

  Jestem 2 miesiące po laserowej korekcji wzroku. Jestem bardzo zadowolony z opieki i badań przedmedycznych i medycznych Pana Doktora . Zabieg odbył się moim zdaniem profesjonalnie. Lekarz wraz Paniami Pielęgniarkami starały się zając mną rozmową aby zabieg odbyl się bez stresowo. Polecam serdecznie Konrad Kucab

 • Lokalizacja: VOIGT MEDICAUsługa: laserowa korekcja wady wzroku

  Jestem 7 dni po laserowej korekcji wzroku wykonanej przez Pana Doktora Kuwika. Jestem bardzo zadowolona wykonanym zabiegiem, ktory odbył sie bezboleśnie. Pan Doktor jest prze kochanym lekarzem, uśmiechnięty ,sympatyczny i profesjonalny. Po pierwszych badaniach w klinice i wizycie u Pana Doktora rozwiałam wszystkie wątpliwości co do zabiegu. Wszystko przebiegło bardzo dobrze i w sympatycznej atmosferze. Jestem wdzięczna Doktorowi za to że pozbyłam sie w koncu okularów które przeszkadzały mi w codziennym życiu. Komentarze które są tutaj pisane to jest 100 % prawdy. Z całego serca polecam Pana Doktora Kuwika ! :)

 • N

  Z całego serca polecam Pana Doktora.
  Jestem 7 dni po laserowej korekcji wzroku, którą wykonał dr Kuwik.
  Bez stresu, bez bólu. Odrobina dyskomfortu i spokój od noszenia soczewek na wiele wiele lat :)
  Pan Doktor jest świetnym człowiekiem. Bardzo zaangażowany w swoją pracę i widocznie zainteresowany zdrowiem i samopoczuciem swoich pacjentów :)
  Odpowiada na wszystkie pytania, nawet na te najbardziej oczywiste, byle tylko rozwiać wątpliwości ( sama na każdej kontrolnej wizycie zadaję ich mnóstwo :D). Uśmiechnięty, sympatyczny i ciepły człowiek z ogromną wiedzą, umiejący bardzo skutecznie rozładować stres na sali operacyjnej miłą rozmową.
  Od razu po badaniach kwalifikacyjnych do operacji wiedziałam, ze koniecznie chcę być operowana przed dr Kuwika.
  Godny zaufania lekarz, szczerze polecam!

 • P
  Lokalizacja: VOIGT MEDICAUsługa: laserowa korekcja wady wzroku

  Polecam pana Mariusza. Bardzo dobre traktowanie pacjenta, zostałem poinformowany o zasadach zabiegu i rehabilitacji, otrzymałem odpowiedzi na pytania, które zadawałem. W obecności pana Mariusza czułem ze jestem w dobrych rekach i napawało to spokojem i optymizmem co do pomyślności zabiegu oraz rehabilitacji. W trakcie samego zabiegu pan Mariusz był spokojny, informował co i jak, nie robił żadnych gwałtownych ruchów ani nic co mogłoby niepokoić. Pozdrawiam

 • Lokalizacja: VOIGT MEDICAUsługa: laserowa korekcja wady wzroku

  Jestem 10 dni po zabiegu laserowej korekcji wzroku - Femtolasik. Moja wada wzroku nie była duża: -1,5 i -1,25 oraz cyl. -0,25 stąd długo zastanawiałam się, czy warto zainwestować niemałe przecież pieniądze i podejmować ryzyko zabiegu. Każdy okularnik wie, jakie niedogodności związane są z noszeniem okularów, więc wiedziałam, że raczej będę zadowolona. Ale nie myślałam, że aż tak bardzo komfort mojego życia się poprawi - przy tak niewielkiej wadzie!!!
  Dopiero doktor Mariusz Kuwik uświadomił mi, że przy mojej skromnej wadzie (-1,5; -1,25) - ja widziałam odpowiednio 10% i 15 % - dopiero to pokazuje jak bardzo minusy są uciążliwe...
  Sam zabieg przebiegł bardzo szybko, sprawnie, w bardzo miłej atmosferze. Doktor krok po kroku udzielał mi szczegółowych informacji zarówno w trakcie wykonywania zabiegu jak i po nim. Zarówno lekarz jak i personel towarzyszący mu podczas zabiegu - wszyscy bardzo profesjonalni i jednocześnie bardzo uprzejmi. O samym doktorze mogę powiedzieć, że jest bardzo ciepłą i serdeczną osobą, otaczającą każdego pacjenta troskliwą opieką - oprócz własnych doświadczeń miałam okazję obserwować, w jaki sposób rozmawia z innymi pacjentami.
  Nigdy nie zapomnę uczucia, gdy obudziłam się następnego dnia po zabiegu i ze zdumieniem stwierdziłam, że widzę detale, których bez okularów nie miałam szans dostrzec... bezcenne!
  Podsumowując: szczerze i gorąco polecam doktora, takich właśnie lekarzy z powołania nam potrzeba.
  A co do zabiegu korekcji wzroku: trudno jednym słowem opisać, to co czuję, w dwóch słowach:

 • M

  Do doktora Kuwika trafiłam po odrzuceniu przez inną klinikę z powodu cienkiej rogówki i bardzo dużej wady wzroku (-8.5 i -9), gdzie zostałam w dodatku bardzo nieprzyjemnie potraktowana. U doktora Kuwika spotkałam się z wręcz odwrotnym podejściem. Zostałam potraktowana bardzo profesjonalnie i ciepło, w dodatku okazało się, że doktor zakwalifikował mnie do zabiegu, a moja wada będzie całkowicie zlikwidowana. Wszystko się udało i obecnie jestem prawie pół roku po zabiegu i nie pamiętam, żebym kiedykolwiek widziała lepiej! :) Polecam doktora Kuwika, który znacznie poprawił komfort mojego życia :)

 • J
  Lokalizacja: VOIGT MEDICAUsługa: laserowa korekcja wady wzroku

  Minał już ponad tydzień po zabiegu. Jestem bardzo zadowolony gdyż zostałem otoczony fachową opieką Pana Doktora Mariusza. Rzetelnie wykonuje swoją pracę i umie tak pomajstrować laserem, że zamiast widzieć 40% po laserowej korekcji (jak wynikało ze wstępnych badań) potrafi wyciągnąć wbrew oczekiwaniom ponad 70%. Niestety nie udało się zredukować wady do zera ale zostałem o tym poinfornowany i Pan Doktor wyjaśnił mi dlaczego tak jest. Z czystym sumieniem i z wielką przyjemnością polecam każdemu kto ma kłopoty ze wzrokiem Doktora Mariusza!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista Chorób Oczu
  Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
  Specjalizację odbył w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie (dawniej Witkowice)

  Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej.

  Szczególne zainteresowanie: chirurgia refrakcyjna, stożek rogówki
  Zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z wadami refrakcji i diagnostyką i leczeniem stożka rogówki.
  Od 2014r. pracuje w Centrum Nowoczesnej Okulistyki Voigt Medica w Krakowie gdzie
  wykonuje zabiegi refrakcji Femtolasik za pomocą najnowocześniejszego lasera WaveLight FS 200 i WaveLight EX500 (zakres operowanych wad wzroku od +6,0 do -12,0 dioptrii a astygmatyzm do 6 dioptrii)
  U pacjentów z rozpoznanym stożkiem rogówki wykonuje zabiegi wszczepienia pierścieni INTACS, zabiegi Topoguided i zabiegi Cross-linking (CXL-TE oraz t-PTK +CXL )

  Zajmuje się również diagnostyką i kwalifikacją do zabiegów refrakcyjnej wymiany soczewki i do zabiegów usunięcia zaćmy, diagnostyką i leczeniem jaskry oraz diagnostyką i leczeniem AMD - wykonuje zabiegi dogałkowej iniekcji
  anty-VEGF ( m.in preparat Eyelea, Lucentis, Avastin).

  Wykonuje również pełną diagnostykę okulistyczną u dzieci, badania dla medycyny pracy oraz leczenie stanów nagłych w tym możliwość wykonania badania USG

  Gabinet Okulistyczny Mariusz Kuwik
  http://www.mariuszkuwik.pl

  Centrum Nowoczesnej Okulistyki Voigt Medica
  http://voigtmedica.pl

Specjalizacje

 • Okulistyka

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Nagrody i wyróżnienia

 • Członek The European Society of Cataract and Refractive Surgeons

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • WSO w Witkowicach

Choroby

Zdjęcia