dr n. med.

Marian Malinowski

Ginekolog

80 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
68 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Specjalista położnictwa i ginekologii Wykształcenie: Warszawski Uniwersytet Medyczny (d. Akademia Medyczna w Warszawie) Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
80 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A

  Prowadziłam u doktora Malinowskiego swoją pierwszą ciąże w przychodni przy szpitalu przy Inflanckiej (było to 3 lata temu). Pan doktor jest osobą sympatyczną, ale mało tłumaczy, mało wyjaśnia, zostawił mnie np. z informacją "ma pani cukrzycę ciążową". Musiałam go bardzo dopytywać, żeby choć trochę mi powiedział i wyjaśnił, co mam teraz robić zanim dostanę się do diabetologa. Wyników badan też nie omawiał, wspominał tylko, jeśli któryś parametr był zły, ale mówił językiem medycznym - też musiałam dopytywać, czy to coś groźnego, co teraz mam robić, gdzie się zgłosić. Tak samo było w przypadku, gdy stwierdził, że mam miękką szyjkę macicy. Musiałam dosłownie wyciągać z niego informacje nt. tego, jakie to może mieć przyczyny, konsekwencje a i tak dowiedziałam się od niego tyle, że mam brać tabletki i tyle.
  Nie polecam go, nie czułam się dobrze i kompleksowo zaopiekowana, czasem czułam się trochę spławiana, miałam wrażenie, że pan doktor jest nie do końca obecny duchem w gabinecie. A oceniam to z perspektywy czasu i drugiej ciąży, którą prowadzę u innego lekarza (który jest świetny, wszystko objaśnia itd.)

  Marian Malinowski2016-01-12

  Jeśli rozpoznałem u Pani cukrzycę ciążową to znaczy, że dostała Pani też skierowanie do poradni cukrzycowej razem z ich adresami. Otrzymała też Pani informację podstawowe na temat cukrzycy ciężarnych - podstawowe, ponieważ pełne szkolenie z tej choroby (łącznie z obsługą glukometru), jakie np. prowadzi poradnia cukrzycowa przy szpitalu na Karowej trwa kilka godzin. Jeśli stwierdziłem u Pani "miękką szyjkę" to zaleciłem też stosowne leczenie, o którym Pani pisze. O każdej rzeczy, którą rozpoznam lub zalecam informuję pacjentkę. Każda pacjentka też dostaje pisemną instrukcję jak stosować przepisane leki. Jednej pacjentce wystarczą 2 słowa wyjaśnienia, innej 2 zdania a inna potrzebuje 10 min rozmowy. Na każde pytania odpowiadam mimo tego, że w zasadzie oznacza to opóźnienia. Każda pacjentka otrzymuje też ode mnie nr prywatny telefonu na wszelki wypadek.

 • L

  Najbardziej niekompetentny lekarz jakiego spotkalam. Nadaje sie tylko do prowadzenia latwych ciaz niestety. Masz problem i chcesz przezyc - omijaj czlowieka z daleka. U mnie nie zapoznal sie z historia choroby, a podwazal opinie innego lekarza, bez elementarnej wiedzy dotyczacej mojego przypadku. Wiekszego aroganta nie spotkalam. Radze uwazac.
  O mały włos nie doszło do tragedii, bo temu panu się coś wydawało.
  Nastepnego dnia oczywiscie moja pani doktor prowadząca mnie "uratowała", on nawet nie przeprosił, tylko po chamsku coś zaczął burczeć na mnie.
  Tak się ciężarnej na patologii ciąży nie traktuje. Przez niego skurcze miałam porodowe przez cała noc.
  Mam nadzieje, że sie ten pan wreszcie kiedyś opamięta i może ludzkiego stosunku do kobiet, które bardzo drżą o dobro swojego dziecka nienarodzonego.

 • I

  Serdeczne podziękowania za trud włożony w przyjęcie na świat mojego syna, profesjonalną opiekę, cierpliwość i wyrozumiałość, a przede wszystkim za to, że oprócz pacjenta potrafił Pan dostrzec drugiego człowieka.

 • E

  Lekarz super nie licząc tego, że z dzidziusiem walczyliśmy, o dobre ustawienie się do zdjęcia USG, ponad godzinę, to lekarz poprosił o to żebyśmy pojawili się za tydzień w celu zrobienia odpowiedniego zdjęcia. Przyjął nas poza kolejnością, w ciągu 20 minut badanie zostało wykonane. Dodatkowo poprosiłam go, tak przy okazji, na zerknięcie w pozostałe wyniki badań, nie odmówił i rzeczowo doradził. Super lekarz.

 • M

  Polecam - miły, cierpliwy, delikatny i profesjonalny.
  Byłam zadowolona z wizyty u tego lekarza i bardzo się cieszę, że do niego trafiłam..

 • M

  Trafiłam do szpitala z dość obfitym plamieniem pod koniec 6 tyg. ciąży. Lekarz zrobil usg natomiast stwierdził, ze widzi puste jajo płodowe, dlatego też zaczęło się pewnie poronienie, ale poniewaz nie ma z czym porównać usg i ma słaby sprzęt zaprasza mnie do siebie na kolejny dyżór, aby zrobić kolejne usg, natomiast uważa, że będzie potrzebny zabieg, bo nic sie tu raczej nie rozwinie. Jest to moja 4 ciąża, wszystkie dotychczasowe nieudane, moze tym sie doktor zasugerował wydając taką oponie. Poszłam po 2 dniach na usg do innego lekarza, aby potwierdzić puste jajo płodowe, jakie bylo moje zdziwnie kiedy lekarz powiedział, że jest dzidzia, bije serduszko, wszystko jest ok. O mały włos nie usunęłabym ciąży!!! NIE POLECAM LEKARZA, WYDAJE OPINIE BEZ PODSTAW, NIE POTRAFI WYKONAĆ USG!!!

  Marian Malinowski2016-01-12

  W sytuacji podejrzenia poronienia lub pustego jaja płodowego standardowym postępowaniem jest powtórzenie badania ultrasonograficznego po kilku dniach, co Pani zaleciłem. I okazało się to postępowaniem prawidłowym. Bardzo się z tego powodu cieszę!

 • J

  Prowadziłam w zeszłym roku pierwszą ciążę od 16 tygodnia u dr Malinowskiego na inflanckiej. Przedtem byłam niespokojna i w napięciu. Pojawiły mi się skurcze i zostałam skierowana do tego doktora na szczęście. Jest specyficzny ale mi to bardzo odpowiadało. Czułam spokój do ostatnich dni. Bardzo dobre rady otrzymywałam, wszystkie badania miałam zlecane o nic nie musiałam się upraszać. Na wszystkie pytania dokładnie odpowiadał. Jest spokojnym skromnym człowiekem przez co chyba odbierany jako małomówny ja nie miałam tego problemu. Jedynie przy usg musiałam się upominać :) aby doktor mi wszystko pokazywał i tłumaczył. Jak będzie mi dane jeszcze mieć dzieci to będę bardzo szczęśliwa jeśli uda mi się znów zapisać do dr Malinowskiego

 • P

  Dr Malinowski prowadził moją ciążę w przychodni na Inflanckiej. Muszę przyznać, że mam mieszane uczucia. Nie jest to zły lekarza ale jednak w pewnych momentach trzeba go było ciągnąć za język, żeby mi coś wytłumaczył. Były też sytuacje kiedy wpatrywał się w wyniki badań i w ramach udzielania informacji mówił mi coś w stylu "no jak Pani widzi poziom krwinek blablabla jest poniżej ..". Wtedy musiałam prosić, żeby mi to wytłumaczył po ludzku bo nie jestem lekarzem i nie umiem interpretować wyników badań. W trakcie jednego z USG dr Malinowski wykrył u mojego syna ognisko hiperechogeniczne. Nie wytłumaczył mi dokładnie co to jest ( i że zjawisko nie musi być traktowane jako wada i szkodliwe ) za to wspomniał, że się może wiązać z zespołem Downa. Zlałam się potem i wróciłam do domu chora. Dopiero w domu doczytałam wszystko w internecie i się uspokoiłam, że może nie ma się czym martwić. Ogólnie miły człowiek, choć trochę spięty i nie zawsze wszystko dokładnie tłumaczy. Miałam też sytuację, kiedy po wejściu do gabinetu zastałam koło doktora młodą kobietę w kitlu. Doktor nie wytlumaczył kto to jest, nie zapytał czy wyrażam zgodę na jej obecność ( domyśliłam się, że to studentka). Jednym słowem ani be ani me. Kiedy zaczął zadawać mi standardowe kontrolne pytania weszłam mu w słowo i zapytałam "jak my już tak intymnie to może przedstawi mi Pan koleżankę?". Zawstydził się i oczywiście powiedział, że to praktykantka itd.
  Reasumując - mam mieszane uczucia co do tego lekarza. Ani dobry ani zły. Były miłe wizyty, były i potknięcia. Raczej nie będę prowadziła u niego drugiej ciąży bo moim zdaniem jest za mało fachowy ( ale nie szkodliwy dlatego wystawiam opinię neutralną ).

 • M

  Prowadziłam swoją pierwszą ciążę u dr Malinowskiego w przychodni przyszpitalnej na Inflanckiej. Uważam, że to bardzo dobry lekarz. Zawsze zlecał potrzebne badania, wyczerpująco odpowiadał na wszystkie moje pytania, rozwiewał wątpliwości. Bardzo dokładny podczas badań usg. Szczerze polecam!

 • Z

  Fantastyczny lekarz. Poświęca dużo czasu, odpowiada na wszystkie pytania oraz podaje sam z siebie wiele istotnych informacji, o które nie miałabym pomysłu, aby zapytać. Od dawna szukałam lekarza, który mógłby być moim prowadzącym na dłużej, nie tylko w czasie ciąży. Znalazłam :) Polecam wszystkim tego lekarza.

Pytania pacjentów (50)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista położnictwa i ginekologii

  Wykształcenie: Warszawski Uniwersytet Medyczny (d. Akademia Medyczna w Warszawie)

  Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności, ultrasonografii prenatalnej i ginekologicznej, prowadzeniem ciąż fizjologicznych i patologicznych, antykoncepcji oraz małoinwazyjnym leczeniu operacyjnym. Bardzo zależy mi, by oprócz pomocy medycznej, każda pacjentka czuła się podczas wizyty komfortowo i bezpiecznie.

  Podstawowe problemy ginekologiczne (co nie oznacza błahe)
  Stany zapalne pochwy są jednym z najczęstszych problemów zgłaszanych w gabinecie ginekologicznym i wymagają szczególnej uwagi ze względu na dokuczliwe dla pacjentki dolegliwości. Skutecznie leczę wszelkiego rodzaju infekcje narządu rodnego, zarówno występujące sporadycznie, jak i przewlekle.

  Innych podstawowe problemy, którymi zajmuję się w gabinecie, to m. in. objawy okołomenopauzalne, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, plamienia międzymiesiączkowe, bolesne współżycie oraz każda inna dolegliwość istotna dla pacjentki. Korzystam z pełnego spektrum możliwości, jakie daje nowoczesna diagnostyka laboratoryjna i zabiegowa.

  Diagnostyka i leczenie niepłodności
  Zajmuje się diagnostyką i leczeniem hormonalnym i zabiegowym niepłodności (w tym laparoskopową i histeroskopową). Wykonuję ultrasonograficzną kontrolę drożności jajowodów (sonoHSG) oraz stymulacje i monitoring owulacji.

  Ultrasonografia prenatalna i ginekologiczna
  Wykonuję badania ultrasonografii prenatalnej w każdym tygodniu ciąży, wykorzystuję wszystkie dostępne techniki ultrasonograficzne, w tym 3D i 4D. Posiadam uprawnienia do prenatalnej diagnostyki genetycznej, w tym do testów PAPP-A (FMF).

  W badaniach ultrasonograficznych w ginekologii wykorzystuję analizę trójwymiarową narządu rodnego. Jestem certyfikowanym członkiem IOTA, której celem jest poprawa skuteczności rozpoznawania guzów jajnika.

  Prowadzenie ciąż fizjologicznych i patologicznych
  Okres ciąży to bardzo szczególny okres w życiu kobiety i rodziny, oprócz profesjonalnej opieki medycznej, staram się również dbać o komfort psychiczny moich pacjentek odpowiadając szczegółowo na pytania, tłumacząc krok po kroku wszystkie zachodzące zmiany, proponując poszerzoną diagnostykę ultrasonograficzną (w tym badania usg 3D/4D) oraz nieinwazyjne testy prenatalne.

  Doświadczenie zdobywałem w Szpitalu Specjalistycznym Inflancka im. Krysi Niżyńskiej - "Zakurzonej" SPZOZ oraz w Oddziale Patologii Ciąży SPSK im. Prof. Orłowskiego CMKP, który jest ośrodkiem III stopnia referencyjności (najwyższym). Jest to też główny ośrodek zajmujący się diagnostyką ultrasonograficzną wad płodu.

  Antykoncepcja
  Poradnictwa antykoncepcyjnego nie ograniczam tylko do tabletek antykoncepcyjnych. Metodę dobieram do preferencji pacjentki i dotyczących jej przeciwwskazań. Biorę pod uwagę metody krótkoterminowe, jak i długoterminowe (implanty podskórne, wkładki dopochwowe i domaciczne). Uważam, że prawie zawsze uda się dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji do możliwości pacjentki.

  Małoinwazyjne leczenie operacyjne
  W ginekologii jest możliwość wykorzystania w szerokim zakresie małoinwazyjnych metod operacyjnych, czyli laparoskopii i histeroskopii. Zakres możliwych operacji obejmuje torbiele jajników, mięśniaki macicy, polipy endometrialne i diagnostykę niepłodności, ale również usuwanie narządu rodnego.

  Ginekologia estetyczna
  Kobieta ma prawo czuć się swobodnie i pewnie ze swoim ciałem, a niedocenianym zadaniem ginekologa jest jej w tym pomóc. Posiadam uprawnienia do stosowania laseru MonaLisa Touch w nowoczesnej ginekologii estetycznej. Laser ten jest skutecznie stosowany w przypadku poporodowego obkurczania pochwy, rewitalizacji narządu rodnego oraz pomaga przy dolegliwościach związanych z okresem menopauzalnych, jak i przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu u pacjentek w każdym wieku.

  Towarzystwa naukowe
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) oraz European Society of Human Reproduction and Endocrynology (ESHRE).

  Certyfikaty umiejętności
    • Certyfikat The Fetal Medicine Foundation (UK) od 2012 roku uprawniający do badań prenatalnych (NB, NT, TC, DV)
    • Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (Polska) uprawniający do badań w zakresie położnictwa i ginekologii od 2014 roku
    • Certyfikat International Ovarian Tumour Analysis (Belgia) od 2015 roku

  Konferencje, szkolenia i kampusy naukowe (ostatnie 2 lata)
    • Kurs ultrasonograficzny Zaawansowane serce płodu, Kraków, 8-9 grudnia 2017 roku
    • Advances In Fetal Medicine Course, London, United Kingdom, 2-3 December 2017
    • Development of Scientific Cooperation in Reproductive Medicine Research IV 09-10 of June 2017, Warsaw
    • Diagnostic 3D/4D ultrasound in ob/gyn. Practical and theoretical course basics of 3D/4D imaging, fetal anomalies, 4D of the fetal heart, congenital uterine abnormalities Sieniawa, 17-20 listopada 2016 roku
    • Renesans Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej Zamość, 9-10 września 2016 roku
    • ESHRE Campus Symposium “When is surgery the answer to early pregnancy complications?”, Coventry, United Kingdom, 21-22 January 2016
    • Advances In Fetal Medicine Course, London, United Kingdom, 5-6 December 2015
    • Second International IOTA Congress “How to classify and manage ovarian tumors?”, Leuven, Belgium, 17-18th April 2015
    • ESHRE Workshop “Controversies in endometriosis and adenomyosis”, Liege, Belgium, 4-6th December 2014
    • III Congress Ian Donald Inter-University School of Ultrasound in Obstetrics & Gynecology, Warsaw, Poland, 11-12th April 2014

  Serdecznie zapraszam!

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Warszawie
 • Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Publikacje

więcej

Znajomość języków

 • angielski

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Staże

 • I Klinika Położnictwa i Ginekologii CMKP, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. W. Orłowskiego Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Certyfikaty

Artykuły