Lekarz z 37-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w chorobach neurologii dziecięcej. Podczas całej swojej kariery zawodowej Lek. Maria Wilczyńska kontynuowała praktykę zawodową,… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Lekarz z 37-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w chorobach neurologii dziecięcej. Podczas całej swojej kariery zawodowej Lek. Maria Wilczyńska kontynuowała praktykę zawodową, również podczas sprawowania przez 17 lat funkcji kierowniczych oraz zarządczych w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu.
  Od samego początku związana z leczeniem najmłodszych pacjentów i młodzieży, od 25 lat specjalizuje się w leczeniu chorób układu nerwowego. W 1999 roku uzyskała kwalifikacje w zakresie oceny i opisywania badań EEG służących diagnostyce wielu chorób układu nerwowego, zwłaszcza padaczki. Leczy i diagnozuje dzieci od noworodka (kilka tygodni) do dorosłości.

  Posiada uprawnienia do:
  – wypisywania recept
  – wystawiania zwolnień lekarskich
  – wystawiania zaświadczeń lekarskich

Specjalizacje

 • Neurologia dziecięca

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Warszawie

Publikacje

 • Publikacje psychoedukacyjne dla pacjentów.

Nagrody i wyróżnienia

 • SuperMedicus 2016 - Nowoczesne leczenie – jesteśmy na bieżąco z trendami światowymi w leczeniu, występujemy na międzynarodowych konferencjach i dzielimy się swoim bogatym doświadczeniem z innych specjalistami. W naszym Zespole są laureaci międzynarodowych nagród.
 • Laur Pacjenta 2016 - Bezpieczeństwo leczenia – doświadczeni specjaliści: średni wiek doświadczenia klinicznej pracy z pacjentami naszych specjalistów to 15 lat.
 • Złota Synapsa 2016 - Pomoc dla pacjentów 7 dni w tygodniu w godz. 8-21.00. Pracujemy zespołowo, co zapewnia płynność opieki dla Ciebie - czyli np. jak twój lekarz prowadzący jest chory, ma urlop każdy lekarz z PsychoMedic.pl zrobi kontynuacje leczenia, wystawi zwolnienie, potrzebne Tobie zaświadczenia. Nie musisz się martwić się o dostępność Twojego lekarza, cały Zespół PsychoMedic.pl jest do Twojej dyspozycji i służy pomocą.

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym
 • Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu

Certyfikaty

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
6 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor ma bardzo dobry kontakt z małym pacjentem, z troską i uwagą odnosiła się do mojej 7 tygodniowej córeczki. Pani Doktor zbadala i wyjasnila nasze wątpliwości, uzasadnila swoją opinię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-PsychiatrycznaUsługa: nieprawidłowy wynik kariotypu

  Witam. Pani doktor to wybitna specjalistka w swojej dziedzinie. Fachowo, a jednocześnie zrozumiale poradziła jak mam zajmować się swoim synem Wiktorem, będziemy kontynuować leczenie u Pani doktor, mam nadzieję, że aż do pozytywnego skutku. Polecam w 100%

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PsychoMedic.pl Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna

  Cudna kobieta. Świetne podejście do dzieci. Konkretna i rzeczowa. Bardzo dokładnie zbadała mojego maluszka i wszystko dokładnie wytłumaczyła. Polecam :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Do Pani doktor chodziliśmy z pierwszym dzieckiem, kiedy zostało zdiagnozowane wzmożone napięcie mięśniowe. Pediatra naszego drugiego dziecka w 6 tygodniu jego życia również zdiagnozowała wzmożone napięcie mięśniowe. Bez chwili namysłu udałam się do Pani dr Wilczyńskiej. Pani doktor rozumie potrzeby matki i potrafi słuchać, by udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Charakteryzuje się ciepłem i ,,ludzkim" podejściem do pacjenta. Od razu widać wiedzę i doświadczenie. Wiem co mówię, bo jestem fizjoterapeutą. Szczerze polecam dr Marię Wilczyńską.

  lek. Maria Wilczyńska2017-05-23

  Pani Olu,
  Bardzo miło mi czytać tak ciepłe słowa. Dziękuję za tak pozytywną ocenę mojej pracy. Pozdrawiam Was i życzę wszystkiego dobrego!

 • Polecam Panią Dr. Jest bardzo miła, sympatyczna, ma fajne podejście do małych pacjentów, a przy tym rzeczowa, skrupulatna. Widać, że zna się na rzeczy i nie owija w bawełnę.

  lek. Maria Wilczyńska2017-05-23

  Szanowna Pani,
  Dziękuje za docenienie mojej pracy. Bardzo zależy mi, aby moi pacjenci czuli się w moim gabinecie najbardziej komfortowo jak to tylko możliwe. Pozdrawiam serdecznie!

 • E

  Nie dostałam skierowania do neurologa od pediatry, kazano mi tylko obserwować napięcie mięśniowe u córki, jednak postanowiłam udać się do neurologa na własną rękę. Pani doktor dokładnie obejrzała córkę, zleciła dodatkowe badania (usg przezciemiączkowe) oraz rehabilitację. Uspokoiła, że to nic poważnego, była rzeczowa i przy tym rownież miła. Polecam wszystkim małym pacjentom.

  lek. Maria Wilczyńska2017-05-23

  Pani Ewo,
  dziękuję za pozytywną opinię. Takie słowa dają ogromną motywację do pracy i poczucie satysfakcji. Cieszę się, że wizyta u mnie była dla Państwa dobrym doświadczeniem
  Pozdrawiam!