mgr

Magdalena Rypina (Jędrosz)

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta

3 opinie +dodaj

Jestem psychologiem w trakcie szkolenia na psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego (III rok), program szkoły psychoterapii jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
3 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Serdecznie polecam wizyty u Pani Magdaleny. Trafiłam do niej będąc w liceum, objęła mnie swoją opieką, pochodziła do mnie metodycznie, wszystko, co mówiła, proponowała było bardzo trafne i dawało efekty. Pani Magda nawet zorganizowała u mnie chad i skierowała dalej na odpowiednie leczenie. Zawsze mogłam na nią liczyć. Miałam chwile słabości, gdzie Nie chciałam do Pani Magdaleny przychodzić, ale zawsze mogłam do niej wrócić. Bardzo żałuję, że nie przyjmuje już na NFZ, na pewno bym dalej korzystała.
  Pozdrawiam, Paulina J.

 • K

  Z nerwica lękową zmagam się od dłuższego czasu. Odwiedziłam kilku psychologów zazwyczaj kończyło się na jednej wizycie, nie potrafiłam z nimi rozmawiać, wizyty były sztywne i szablonowe. W końcu skończyłam na antydepresantach. Było dobrze , po 5 latach stwierdziłam ,że moje życie nie może tak wyglądać postanowiłam je odstawić. Niestety po szybkim czasie od odstawienia lęki wróciły ze zdwojona siłą. Tym razem postanowiłam ,że odwiedzę mopr w Świnoujściu , tam spotkałam Panią Magdę. Ze łzami w oczach powiedziałam ,że potrzebuję pomocy, od razu umówiła mnie na wizytę. Rozmowa nie była taka jak zawszę, tym razem to ja mówiłam . Każda wizyta była inna , musiałam dużo nad sobą pracować . Po wielu latach zmaganiach z moją nerwicą to właśnie Pani Magda pomogła mi zrozumieć mój problem. Nie było ze mną łatwo, zdaję sobie sprawę ,że byłam jednym z cięższych Pani klientów ale zawsze była dobra rada i chęć wyjaśnienia.Pani Magda jest nie tylko wspaniałym psychologiem ale również cudownym człowiekiem. Potrafi wysłuchać ,zrozumieć i naprawdę pomóc . Dziękuję Pani Magdo jest Pani najlepsza. Z czystym sumieniem polecam,najlepszy psycholog jakiego w życiu spotkałam .

 • Na terapię do Pani Magdy wybrałam się w najcięższym momencie życia, pewnie jak większość ludzi którzy podejmują takie decyzje... Bałam się (do dzisiaj nie wiem czemu) , robiłam kilka podejść, ale szczerze z głębi serca mogę powiedzieć, że to była najlepsza decyzja w moim życiu. O Pani Magdzie dowiedziałam się od znajomej. Mówiła, że jest cudownym człowiekiem, ciepła, serdeczna osoba, że bardzo dużo jej pomogła i że jeśli się z Nią spotkam, to nie będę żałować. I miała rację. Nie żałuję. Dzięki pomocy Pani Magdy po woli odnajduje w sobie siłę, pomogła mi zrozumieć wspomnienia które ciąnęły sie za mną i miały wpływ na przyszłość, powoli jestem innym człowiekiem. Także dała wskazówki jak walczyć z lękiem i jest o wiele lepiej niż kiedyś. Oczywiście nie było łatwo, przecież nie można "wyzdrowieć" z dnia na dzień. Pani Magda wykazała się ogromną cierpliwością i zaangażowaniem. (Nawet kiedy nie byłam w stanie przyjść na wizytę, miałam telefon z zapytaniem czy wszystko w porządku i kiedy możemy się ponownie umówić.) wiadomo, że terapia wymaga pracy obu stron i jeżeli ma się chodź iskierke samozaparcia, ten terapeuta potrafi rozniecić płomień. Reszta zależy od nas. Pani Madzia ma coś więcej niż zwykły psycholog, to "coś" jest ponadto czego można się nauczyć. Jestem niezmiernie wdzięczna, że w swoim życiu trafiłam na taką osobę. Dziękuję.

  Jeśli potrzebujecie pomocy, nie ma co się bać, dusić w sobie tego wszystkiego. Popełniłem ten błąd, a już wcześniej mogło być lepiej...
  Trzeba zrobić krok na przód - a najlepiej do gabinetu pani Magdy, a juz będzie dobrze... Na prawdę... Będzie dobrze.

Pytania pacjentów (3)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem w trakcie szkolenia na psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego (III rok), program szkoły psychoterapii jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno Behawioralnej. Ponad sześcioletnie doświadczenie zdobywałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej pracując indywidualnie z klientami w kryzysach różnego typu, z ofiarami i sprawcami przemocy w rodzinie jako koordynator procedury "Niebieskie Karty", w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, na Dziecięcym Oddziale Onkologicznym Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu, w Stowarzyszeniu Nowa Rodzina, w Środowiskowym Domu Samopomocy pracując z dorosłymi osobami z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością oraz w Młodzieżowym Centrum Informacji i Rozwoju we Wrocławiu. Świadczę pomoc stacjonarną w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, poddając swoją pracę superwizji. Poza pracą w gabinecie jestem psychologiem Działu Pieczy Zastępczej MOPR w Szczecinie, gdzie zajmuję się diagnozą kandydatów na rodzinę zastępczą oraz udzielam wsparcia psychologicznego istniejącym rodzinom zastępczym i ich wychowankom.

  Zapraszam na:

  - indywidualna terapię poznawczo-behawioralną dorosłych i młodzieży
  - konsultacje indywidualne dorosłych i młodzieży
  - konsultacje małżeństw lub par
  - konsultacje problemów wychowawczych
  - wsparcie w sytuacjach kryzysowych
  - terapię schematów zaburzenia osobowości z wiązki C: osobowości zależnej, obsesyjno-kompulsyjnej, unikającej
  - grupę treningu umiejętności dla osób z zaburzeniami osobowości w nurcie dialektyczno behawioralnym
  - grupę wsparcia dla osób w żałobie
  - szkolenia, treningi interpersonalne i warsztaty

  Skorzystaj z pomocy jeśli:

  - przeżywasz lęk, stale się zamartwiasz, masz ataki paniki, fobię społeczną,
  - podejrzewasz u siebie zaburzenia nerwicowe
  - masz zdiagnozowane zaburzenie psychiczne i chciałbyś nauczyć się sobie lepiej z nim radzić
  - masz zdiagnozowane zaburzenia osobowości i chciałbyś podjąć się pracy nad sobą
  - nie radzisz sobie z emocjami, masz depresję lub inne zaburzenia nastroju
  - masz zaburzenia snu
  - doświadczasz utraty, żałoby, rozstania, samotności
  - odczuwasz trudności w relacjach, doświadczasz kryzysu w związku
  - masz problemy adaptacyjne
  - doświadczasz konfliktów wewnętrznych
  - chcesz lepiej radzić sobie z trudnymi zachowaniami swojego dziecka
  - chorujesz przewlekle, nie możesz pogodzić się z utratą zdrowia
  - doświadczasz innych sytuacji trudnych, kryzysu
  - nie radzisz sobie ze stresem, napięciem lub podejrzewasz, że masz PTSD lub ostrą reakcję na stres (ASD)
  - odczuwasz brak motywacji, trudno Ci osiągnąć zamierzone cele
  - chcesz lepiej zrozumieć siebie i rozwijać się

  Na pierwszym spotkaniu:
  Określamy cel, zakres pracy i warunki dalszych spotkań. Spotkania odbywają się w odstępie jedno- lub dwutygodniowym. Czas prowadzonej terapii określany jest indywidualnie. Sesja trwa 50 minut

Edukacja

 • Uniwersytet SWPS, Wrocław, 2011
 • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytet SWPS Poznań, 2020 (III rok)

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie pracownicze od Prezydenta Miasta Świnoujście, 2015
 • Ukończenie z wyróżnieniem Szkoły Trenerów Stowarzyszenia Centrum Edukacji "CEL", 2012

Znajomość języków

 • angielski
 • polski
 • niemiecki

Staże

 • Dzienny Ośrodek Psychiatrii i Zaburzeń Mowy Dzieci i Młodzieży, Wrocław, 2011
 • Środowiskowy Dom Samopomocy "CURATUS", Wrocław,2011-2012
 • Klnika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych.Dziecięcy Oddział Onkologiczny, Wrocław, 2009
 • Projekt "Pomagamy dzieciom z nadpobudliwością psychoruchową", 2007-2008
 • Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju, Stowarzyszenie "Nowa Rodzina", Wrocław, 2008
 • Stowarzyszenie Nowa Rodzina
 • Ośrodek Interwencji Kryzysowej
 • Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem
więcej

Certyfikaty

 • Magdalena Rypina (Jędrosz), psycholog w mieście Szczecin - Certyfikaty
 • Magdalena Rypina (Jędrosz), psycholog - Certyfikaty
 • Magdalena Rypina (Jędrosz), Szczecin - Certyfikaty