Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych radiologów w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych radiologów w pobliżu

Moje doświadczenie

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

1 opinia pacjenta

Ogólna ocena

Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
J
Użytkownik zweryfikowany

Wydaje się, że pani doktor zarabia na wysyłaniu nieświadomych pacjentów na niepotrzebne biopsje do swojego prywatnego gabinetu. Mi odradziła wykonanie za darmo biopsji guboigłowej twierdząc, że jest mało dokładna! Skierowała mnie do swojego prywatnego gabinetu, gdzie zapłaciłam sporo za niezwykle bolesną biopsję cienkoigłową, po to tylko, żeby się dowiedzieć - po 2 tygodniach w lęku, że teraz muszę zrobić biopsję gruboigłową, gdyż wynik jest niejednoznaczny!!! Udałam się po poradę do doświadczonego onkologa, który całkiem odmiennie zinterpretował wszystkie badania i uspokoił. Ostrzegam wszystkich przed tą panią. Nastraszy i wyciągnie kasę, narażając na strach i ból. W dodatku jest niemiła.

Lidia Herman

Zmiany ogniskowe wykryte podczas badania USG budzące niepokój onkologiczny są wskazaniem do dalszej diagnostyki - biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej (BAC) pod kontrolą USG.Nie w każdym przypadku w badaniu USG i mammografii można określić w 100% charakter zmiany.
Została Pani poinformowana o konieczności wykonania biopsji BAC oraz na zapytanie wskazałam kilka ośrodków gdzie taką biopsję można wykonać w Lublinie oraz w Puławach w gabinecie PRO MED.
Technika badania oraz aparatura pod jaką się je wykonuje są różne w różnych placówkach medycznych , czasami wykonuje się nakłucie z "wolnej ręki" samą igłą ,bez aspiracji. Takie badanie jest bezwartościowe z punktu widzenia diagnostycznego (skąpy materiał) i takie badanie Pani odradzałam a nie biopsję gruboigłową.
W gabinecie PRO MED miała Pani wykonane badanie z zachowaniem wszelkich procedur pod wysokiej klasy aparatem USG z aspiracją materiału specjalną strzykawką. Preparat był przygotowany i oceniany przez doświadczonego lekarza patomorfologa i dodatkowo konsultowany z uwagi na wykryte nieprawidłowe komórki. Zgodnie z algorytmem postępowania diagnostycznego , kolejnym badaniem powinna być biopsja gruboigłowa lub mammotoniczna z pobraniem materiału do badania histopatologicznego. Są to badania inwazyjne , wykonywane ze znieczuleniem w warunkach szpitalnych ,refundowane , w zwiazku z tym podlegające ścisłej kontroli NFZ.Jednym ze wskazań do ich wykonania jest nieprawidłowy wynik badania cytologicznego ( w Pani przypadku komórki z dyskariozą). Czas oczekiwania na wynik BAC ,wynika z konieczności przygotowania , barwienia i odczytu preparatu i jest porównywalny w innych placówkach.Całkowity koszt badania jest również porównywalny, choć technika badania i aparatura USG bywają różne.
Informowanie pacjenta o konieczności dalszej diagnostyki jest obowiązkiem lekarza i wynika z poczucia odpowiedzialności i doświadczenia a nie z chęci straszenia.
Mam nadzieję , że te wyjaśnienia są wystarczające i pozwolą na bardziej obiektywną ocenę sytuacji.Pozdrawiam i życzę zdrowia.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie