Konsultacje online dla każdego przypadku

Umów się na konsultację online z lekarzem dowolnej specjalizacji, bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

Karłowicza 4, Kalisz Przyjmuje na NFZ
Specjalistyczny Konsylium

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Ubezpieczenia akceptowane pod tym adresem

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

NFZ


Przyjmuję: dorosłych
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychiatrów w pobliżu
Korczak 15/27, Kalisz
Gabinet psychiatryczny

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychiatrów w pobliżu

Moje doświadczenie

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
1 opinia

M
Użytkownik zweryfikowany

Od kilku lat. Po przebytej chorobie neurologicznej leczę się u pani doktor Kinga Hofman, Telążka.Jestem bardzo zadowolony z opieki i pomocy w wyprowadzeniu mnie z depreji i doprowadzeniu do stanu w którym mogę funkcjonować w sposób w miarę samodzlny.Serdecznie dziękuję,za profesjonalne podejście do moich problemów.
Polecam Panią doktor,życząc powodzenia i sukcesów zawodowych!. Pacjent.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


  • Mam 23 lata i od zawsze czułam, że oddczuwam wszystko intensywniej niż inni. Mam dużo artystycznych zainteresowań i często moja ekspresja pomaga mi się wyrażać. Problem w tym, że popadam w skrajności i powoli zaczyna być to dla mnie ciężarem. Do niedawna to bagatelizowałam, bo stany smutku nie były tak uciążliwe, a stany nadmiernego optymizmu o wiele częstsze i też zaczynałam wierzyć, że zawsze już pozostanę taka silna, niezależna i radosna, jak w tych ''lepszych okresach''. Zauważyłam od jakiegoś czasu (na przestrzeni ok. dwóch lat), że zmienne stany nastroju zaczęły się wydłużać i stały się bardziej intensywne. Okresy depresji trwają ok. 2 miesięcy, okres ''wielkiej radości'' trochę dłużej. W trakcji depresji mam myśli samobójcze, bardzo duże problemy ze snem, koszmary, lęki przed zaśnięciem, niechęć do bycia z ludźmi, niechęć uczestniczenia w życiu, ale jednocześnie odczuwam potrzebę bliskości z człowiekiem. W trakcie moich ''lepszych momentów'' czasem popadam w taką euforię, że również nie śpię, mam ochotę robić głupie rzeczy, w towarzystwie ciągle żartuję, śmieszy mnie wszystko, czuję się ''na fali''. Bywa, że w stanach euforii popadam na jakiś czas (przez kilka godzin do kilku dni) w takie małe stany poddepresyjne, ale potem szybko znowu wracam ''do formy''. Rzadko kiedy zdarza mi się podejść do czegoś na chłodno. Kiedy pojawia się jakiś problem: albo całkowicie się załamuję i zamykam się w sobie, albo zupełnie się nim nie przejmuję i podchodzę do wszystkiego beztrosko. Oczywiście wolę moją fazę bycia ''na górze'', bo wtedy czuję się nieustraszona i pewna siebie. Kiedy pojawia się uczucie totalnego załamania, wyrzucam sobie, że nie potrafię być konsekwentna w moich zachowaniach. Czuję, że wszystko to co robiłam i mówiłam w trakcie euforii było jakimś kłamstwem, i że to nie byłam ja, i że tak naprawdę jestem słaba, skoro znowu czuję się bezsilna, bezwartościowa i bezużyteczna. Szukałam pomocy psychoterapeutycznej w trakcie depresji, ale nie mówiłam nic o moich stanach euforii, bo tak jak już pisałam - myślałam, że taka właśnie jestem. Obecnie już sama zaczynam się w tym gubić. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

    Moim zdaniem powinna Pani udać się do lekarza psychiatry, zaproponowane leczenie farmakologiczne z pewnością wyreguluje stany "huśtawki" nastrojów , być może Pani przy pomocy internetu postawiła sobie wstępna diagnozę , więc na pewno wie pani ze takie stany się leczy , do poradni psychiatrycznej nie jest wymagane skierowanie , może Pani również skorzystać z porady w gabinecie prywatnym w swojej miejscowości.

    lek. Kinga Hofman

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie