dr hab. n. med., prof. uczelni Jarosław Kwiecień

Gastrolog dziecięcy, Gastrolog, Pediatra więcej

Gliwice, Zabrze 2 adresy

Nr PWZ: 2957858

16 opinii

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

Gabinet Prywatny na terenie NZOZ DIADA Gliwice
Zwycięstwa 37, Gliwice

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Konsultacja gastrologiczna dzieci • Od 300 zł

Konsultacja online • Od 300 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych gastrologów dziecięcych w pobliżu
Oddział Gastroenterologii i Hepatologii Dzieci
3-go Maja 13-15, Zabrze Przyjmuje na NFZ

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Ubezpieczenia akceptowane pod tym adresem

NFZ


Przyjmuję: dzieci w każdym wieku

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych gastrologów dziecięcych w pobliżu

Moje doświadczenie

Zakres porad

  • Gastroenterologia dziecięca
  • Pediatria
  • Gastroenterologia

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Zwycięstwa 37, Gliwice

Od 300 zł

Gabinet Prywatny na terenie NZOZ DIADA GliwiceZwycięstwa 37, Gliwice

Od 300 zł

Gabinet Prywatny na terenie NZOZ DIADA Gliwice

Pozostałe usługi


3-go Maja 13-15, Zabrze

Oddział Gastroenterologii i Hepatologii Dzieci

Ordynator Oddziału Klinicznego Gastroenterologii i Hepatologii Dzieci, Katedra i Klinika Pediatrii w Zabrzu SUM

16 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
A
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Prywatny na terenie NZOZ DIADA Gliwice konsultacja gastrologiczna dzieci

Bardzo polecam. Lekarz z prawdziwego zdarzenia i powołania. Z ogromną wiedzą, a w tym wszystkim bardzo miły i zawsze kulturalny. W trakcie leczenia czuło się fachową opiekę. Zarówno prywatnie jak i państwowo. Żaden z objawów nie został zlekceważony, chociaż do wszystkiego doktor podchodzi spokojnie, co też mnie jako matkę uspokajało. Oddział pod pieczą docenta Kwietnia prowadzony na wysokim poziomie. Lekarze mili i zaangażowani, a co najważniejsze rodzic na bieżąco informowany o postępach w badaniach. Najlepiej nie chodzić po lekarzach i szpitalach to oczywiste, ale a jak już trzeba to oby na swojej drodze spotykać takich właśnie ludzi. Polecam

P
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Prywatny na terenie NZOZ DIADA Gliwice konsultacja gastrologiczna dzieci

Z Czystym sumieniem polecam Pana Doktora. Bardzo dokładnie obejrzał wszystkie wyniki badań 5letniej córki wdrożył leki i jest poprawa tak duża ze nie musimy kierować sie do szpitala. Córka miała bakterie w kale przez co codziennie narzekała na ból brzuszka. Polecam Pana Doktora jak i Panie w Recepcji.

M
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Znakomity specjalista, lekarz z powołania. Trafna, wnikliwa diagnoza, lekarz patrzy na problem wielowymiarowo, holistycznie. Z czystym sercem polecam Pana Doktora.


V
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Prywatny na terenie NZOZ DIADA Gliwice konsultacja gastrologiczna dzieci

Sugerując się pozytywnymi opiniami poszłam z dwumiesięcznym refluksowym dzieckiem do pana doktora. Szkoda pieniędzy, lekarz po obejrzeniu dziecka stwierdził, że według niego nie ma refluksu, mimo że cały czas śmierdziało z buzi żółcią bez wymiotów. Nie zalecił żadnych badań, stwierdził, że to matka jest nerwowa i przez to dziecko nie śpi, a nie przez refluks. Po znalezieniu innego lekarza i wdrożenia łagodnych środków antyrefluksowych dziecko śpi całą noc, co jest rzadkością w wieku trzech miesięcy. Odradzam wizytę osobom szukającą pomocy dla niemowlaków.

dr hab. n. med., prof. uczelni Jarosław Kwiecień

Dzień dobry, choroba refluksowa przełyku niemal nigdy nie jest przyczyną zaburzeń snu u 2-miesięcznych niemowląt, jako objawu dominującego.

W wytycznych leczenia choroby refluksowej jednoznacznie nie zaleca się leczenia "przeciwkwasowego" u dzieci u których objawami dominującymi są drażliwość i wybudzenia w nocy. Popularne wśród rodziców pojęcie "refluksu utajonego" jest tak naprawdę internetowym mitem nie mającym podstaw w wiedzy medycznej.

Typowe jest natomiast występowanie takich objawów w przebiegu okresu fizjologicznej niedojrzałości przewodu pokarmowego - ze szczytem nasilenia w wieku 6-8 tygodni i potem stopniową samoistną poprawą. No i ze znaczącą rolą nadwrażliwości emocjonalnej mamy, bo mama i dziecko nawet po porodzie to nadal całość.

Właśnie dlatego w tym wieku - jeżeli nie ma u dziecka tzw. objawów alarmowych - należy wstrzymywać się z intensyfikacją leczenia lub diagnostyką szpitalną i zwykle należy zaczekać do wieku pełnych 3 miesięcy lub nawet trochę powyżej.

Natomiast jeżeli mimo wszystko włączono leczenie w wieku 2 miesięcy i potem, w wieku 3 miesięcy jest poprawa, to należy postarać się odróżnić przypadkową zbieżność czasową naturalnej samoistnej poprawy dolegliwości w wieku powyżej 8 tygodni (co wydaje się najbardziej prawdopodobne) z prawdziwym efektem leczenia.

W tym celu należałoby w kolejnym etapie odstawić leki antyrefluksowe i zobaczyć czy problemy ze snem i drażliwością dziecka wrócą. Dopiero to będzie ewentualnym potwierdzeniem refluksu jako prawdopodobnej przyczyny objawów. A jeżeli po odstawieniu leczenia nasilone objawy nie wrócą, to znaczy że była to samoistna ewolucja objawów "czynnościowych" i leczenie było zbędne, bo objawy ustąpiły z innej przyczyny - w mechanizmie poprawy samoistnej wraz z dojrzewaniem przewodu pokarmowego.

Staram się takie mechanizmy i zalecaną kolejność postępowania wyjaśniać w trakcie wizyty. Oczywiście nie zawsze się to udaje, zapewniam jednak że zawsze traktuję to z pokorą jako wyłącznie moje niepowodzenie i każda taka zwrotna reakcja rodzica jest dla mnie pouczająca.

Z poważaniem,
Jarosław Kwiecień
Katedra i Klinika Pediatrii w Zabrzu


A
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Inny

Pan Dr.- niesamowity lekarz: wrażliwy, otwarty i nadzwyczaj kompetentny. Problem, który dotyczył mojej córci ciągnął się przyjemniej 1,5 roku.
Wizyty u pediatry, leki, diety eliminacyjne, probiotyki, nic nie przynosiło efektu. Zaczęłam już nawet myśleć, że to może ukryty stres i emocje mojego dziecka – czynią takie dolegliwości.
Wizyta u Pana Docenta, była wielkim przeżyciem – zupełnie niepotrzebnie. Pan Dr. z góry niczego nie zakładał, wszystko co mówiłyśmy spotkało się w wielkim zrozumieniem.
Spotkanie Pana Dr – zakończyło nasze problemy. Wiemy i rozumiemy, co dolega mojej córci. Docent wszystko dokładnie wytłumaczył i opisał , odpowiedział na wszystkie pytania moje i mojej córci. Myślę, że zrobił dużo więcej, bo dobro i zdrowie dziecka, ale i opieka nad rodziną – bo często problemy zdrowotne, powodują dodatkowe emocje – jest naprawdę Dr. priorytetem. Zaopiekowano się nami jak nigdy dotąd. Niesamowicie jest wiedzieć, co jest powodem problemów. Trafna diagnoza pozwala nam na dalsze leczenie, a w trakcie diagnozy byłam, na każdym etapie badań na bieżąco informowana o wynikach i kolejnych krokach postępowania – nieocenione, gdy w sercu same obawy. Opieka doskonała. W niedalekiej przyszłości, wracamy na odział, ale całkowicie ufam Panu Dr. – bo to jest dalszy ciąg troski o jak najlepsze zdrowie mojej córci.

Drodzy Państwo, polecam Pana Dr – z pełnym przekonaniem. Dziękuję za Pana poświecenie.

Z wyrazami szacunku.


K
Profil zweryfikowany

Bardzo dobry lekarz. Bardzo kulturalny człowiek. Byliśmy z córka Oliwia dwa razy.Pierwszy raz jak miala miesiąc( problemy z brzuszkiem, straszne wzdęcia) Pan doktor po wnikliwym wywiadzie i badaniu zlecił zmianę mleka na Nutramigen co bardzo pomogło. Drugi raz byliśmy wczoraj i znow byliśmy bardzo zadowoleni. Doktor bardzo nam pomógł, doradził i znów jego rady byly trafione( nadmienie, ze od kliku dni męczyliśmy sie z dzieckiem z biegunką)Szkoda, ze doktor jest z Zabrza i jest w Opolu raz w tygodni, a tak mało jest dobry specjalistów w naszym mieście.


Profil zweryfikowany

Po raz pierwszy spotkałam się z tak wnikliwym lekarzem, myślałam że tacy lekarze, jak docent Kwiecień to już tylko w Leśnej Górze. Moja córka po usunięciu guza trzustki leżała w kilku szpitalach, ale żaden lekarz nie poświęcił jej tyle uwagi, co docent Kwiecień. Obecnie córka przebywa na oddziale gastroenterologii i hepatologii dzieci z Zabrzu "pod okiem docenta Kwietnia" , a ja w końcu mam poczucie , że dziecko jest właściwie zbadane. Mam całkowite zaufanie do docenta, jest staranny, dokładny, wszystko tłumaczy. Z pełną odpowiedzialnością polecam tego lekarza.


E
Profil zweryfikowany

Konsultacje pediatryczne u Pana doktora są wyczerpujące, pomocne, a zalecenia dostosowane indywidualnie. Warto skorzystać z pomocy tego lekarza.


A
Profil zweryfikowany

Bardzo solidny, fachowiec w swojej dziedzinie, rzeczowy. Wszysttko opisuje jasno, spokojny i ma bardzo dobre podejście do dzieci. Jesteśmy bardzo zadowoleni. szkoda tylko, że na wizytę na NFZ trzeba tak długo czekać. Polecamy Pana doktora.


Profil zweryfikowany

Dostępny doktor, zna się na tym co robi pomógł mi zdiagnozować syna. Więcej takich lekarzy-dziękuję.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

Zakres porad

  • Gastroenterologia dziecięca
  • Pediatria
  • Gastroenterologia

Najczęściej zadawane pytania