dr hab. n. med.

Jarosław Andrychowski

Neurochirurg

355 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 73 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Doświadczenie zawodowe uzyskane w szpitalach uniwersyteckich : Dr hab.n.med. nauczyciel akademicki - mianowany- II Wydziału Lekarskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
355 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: diagnostyka i dalsze leczenie

  Lekarz z duzej litery, bardzo dobry diagnostyk! Jestem bardzo zadowolona z wizyty, a przedewszystkim z podejscia Pana Doktora. Wizyta trwala prawie 40 minut, nie czulam pospiechu ze strony lekarza, bardzo uwaznie wysluchal i bardzo dokladnie odpowiedzial na wszystkie pytania.

 • A

  Jestem pacjentką doktora Andrychowskiego od 2015 r. Minął właśnie rok od operacji kręgosłupa szyjnego, którą przeprowadził Pan Doktor. Brak mi słów, aby wyrazić co czuję....dziękuję, dziękuję i "chylę czoła". Doskonały specjalista, a jednocześnie wspaniały człowiek.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Bardzo konkretne podejście do problemu z którym się przychodzi. Szczegółowy wywiad historii choroby i dolegliwości. Pan doktor odpowiedział na wszystkie niepokojące mnie pytania. Dokładnie wyjaśnił na czym będzie polegać operacja, jak będzie wyglądać rekonwalescencja, a także jakich efektów mogę się spodziewać. Po wizycie wyszłam dużo spokojniejsza i nie zamierzam odkładać tak potrzebnego leczenia na później. Polecam gorąco Pana doktora. Konsultacja odbyła się bez pośpiechu, wiem że trafiłam pod najlepszą opiekę.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: uszkodzenie kręgu szyjnego C6

  Otrzymałem bardzo rzeczową informację jaką muszę przejść operację, na czym polega " naprawa" kręgosłupa w moim przypadku

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: ból kręgosłupa

  Na wizytę czekałam tylko 3 dni. Doktor był bardzo profesjonalny. Dokładnie przeprowadził ze mną wywiad i zbadał mnie z należytą uwagą i poświęcił mi odpowiednio dużo czasu. Jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem, wystarczy mieć rezonans i przyjść do tego doktora. Serdecznie polecam :)

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Dr Andrychowskiego poznałam 8 lat temu. Był odpowiedzialny za strategię leczenia mojej Mamy, która trafiła z zagrożeniem życia na oddział neurochirurgii. Do dziś pamiętam Jego zaangażowanie, kompetencje i otwartość na rozmowy z rodziną aby wytłumaczyć przebieg choroby. Podejmował nadzwyczajne starania aby pomóc pacjentom. Dziś miałam okazję konsultować badanie zrobione w innej placówce medycznej. Dr Andrychowski właściwie zdiagnozował stan pacjenta i wyznaczył konkretne kierunki leczenia, które pozwoliły lekarzowi prowadzącemu podjąć właściwe działania. Oprócz profesjonalnych kompetencji cenię Doktora za to jakim jest oddanym człowiekiem.

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dziękuję Panu Doktorowi Jarosławowi Andrychowskiemu za profesjonalne podejście do pacjenta. Kompletne wyjaśnienie problemu. Po wizycie u poprzedniego neurochirurga wyszłam rozgoryczona. Usłyszałam, że pcham się na operację mimo możliwości skorzystania z fizjoterapii (ćwiczenia wzmacniające kręgi szyjne). Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykazało -przepuklinę tylną centralną na gł. 2,5 mm krążka międzykręgowego C4-C5, która uciska rdzeń kręgowy, -przepuklinę tylną centralną z lewostronną lateralizacją na gł. 4 mm krążka międzykręgowego C5-C6, która uciska rdzeń kręgowy. W obrazie rdzenia kręgowego na poziomie przepukliny C5-C6 ognisko hiperintensywne w obrazach T2-zależnych, odpowiadające zmianie niedokrwiennej. Pan doktor zalecił operację.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Pan dr Andrychowski to świetny specjalista, a przede wszystkim człowiek, od którego aż emanuje pasja i lekarskie powołanie. Pewność siebie, rzeczowość i profesjonalizm natychmiast budzą zaufanie i uspokajają towarzyszące operacji nerwy. Miałem wielkie szczęście trafić do gabinetu Pana Andrychowskiego. Bardzo dziękuję i z całego serca polecam.
  Dodatkowo głębokie ukłony i wdzięczność kieruję dla Pani z sekretariatu, która, mając na uwadze mój stan, niezłomnie walczyła o termin mojej operacji.

 • A
  Lokalizacja: Konsultacje Neurochirurgiczne

  Do DR trafilam ze wzgledu na przepuchliny ktore mam w odcinku ledzwiowym i szyjnym .Dokladne i rzeczowe wyjasnienie problemu .Zlecone nowe badania.Teraz czekam tylko na odpowiedz od Dr w sprawie rezonansu ktory poprosil abym mu wyslala.Dalsze leczenie po otrzymaniu wynikow badan.DR podejmie sie rowniez operacji odcinka szyjnego prywatnie, gdyz mieszkam za granica i nie mam ubezpieczenia w Polsce.Polecam .Bardzo mily czlowiek z bardzo profesjonalym podejsciem.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: konsultacje neurochirurgiczne/operacja

  Z całego serca polecam Pana Doktora! Zapisałam męża na konsultację we wrześniu, a w listopadzie odbyła się już operacja (w szpitalu Enelmed w ramach NFZ). Mąż bardzo cierpiał z powodu przepukliny, która jak się okazało była bardzo rozległa. Wszystko przebiegło bez najmniejszych komplikacji.

Pytania pacjentów (10)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Doświadczenie zawodowe uzyskane w szpitalach uniwersyteckich : Dr hab.n.med. nauczyciel akademicki - mianowany- II Wydziału Lekarskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Nauczania w Języku Angielskim. Adiunkt w Klinice Neurochirurgii.
  Adiunkt - w Katedrze i Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.
  Konsultant neurochirurg w Szpitalu Enelmed - operacje prywatne.
  W ramach NFZ operacje w zakresie obowiązującej kolejki przyjęć.

  Wykonywanie zawodu: Neurochirurg z ponad 20 letnim stażem zawodowym.

  Podczas wieloletniej pracy w Klinice Neurochirurgii II Wydziału Lekarskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mieszczącej się w Szpitalu Bielańskim - młodszy asystent, asystent, adiunkt, dr hab.n.med. Rozwój zawodowy i naukowy w Klinice Neurochirurgii kierowanej przez Prof.Z.Czernickiego do jego emerytury we wrześniu 2014. Wprowadzenie wielu nowych metod operacyjnych, rozwój chirurgii kręgosłupa oraz neurochirurgii naczyniowej.
  Podczas pracy konsultacyjnej miałem możliwość tworzenia ścisłej współpracy ze szpitalami na terenie województwa mazowieckiego celem ich zabezpieczenia neurochirurgicznego oraz regionalnego nadzoru Kliniki w zakresie neurochirurgii ( Urazy, Choroby naczyniowe, Chirurgia kręgosłupa w oparciu o kursy AO Spine ).

  Wraz z kolegami z kliniki neurochirurgii ( dr Głowacki, Dr Dąbrowski, dr Warzecha ) utworzyłem pierwszą w Warszawie grupę neurochirurgiczną działającą na terenie Szpitala p.w. Przemienienia Pańskiego na Pradze i byłem koordynatorem tej grupy. Działalność dobrze zasłużyła się szpitalowi i społeczeństwu. Działalność grupy wspierał dr Paweł Obermajer. Po 5 latach doskonałego i pracowitego funkcjonowania doszło do zmiany koncepcji wraz z nastaniem nowej dyrekcji Szpitala Praskiego. Obecnie nikogo z tej dyrekcji już nie ma, zespołu neurochirurgicznego w / w tez niestety już nie ma.

  Specjalista neurochirurg w Prywatnym Szpitalu Enelmed w Warszawie
  Operacje w Szpitalu ( nowa siedziba Enelmed Al.Solidarności 128 Warszawa ) Bardzo cenie ten szpital za profesjonalizm współpracującego zespołu, wyposażenie oraz komfort pobytu chorych leczonych także w ramach kontraktu z NFZ.

  Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobyte w wielu instytucjach, zagraniczne stypendia zawodowe i naukowe. Członek prestiżowej organizacji o zasięgu światowym - AOSpine zrzeszającej chirurgów kręgosłupa, członek American Society of Spine Radiology, członek American Association of Neurological Surgeons, członek European Spine Association, EANS ostatnio członek W.Dandy Neurosurgical Society.

  Operacje kręgosłupa dyskopatii lędźwiowej, piersiowej i dyskopatii szyjnej są wykonywane w technice mikroskopowej co moim zdaniem powoduje dokładną wizualizację pola operacyjnego i w sposób znaczny zmniejsza odsetek nawrotowych przepuklin dyskowych. Operacje wewnątrzczaszkowe również przeprowadzane są w technice mikroskopowej .

  Wieloletnie wykształcenie w zakresie technik operacyjnych w neurochirurgii głowy - mózgowia
  i kręgosłupa. Ponad 1000 tętniaków tętnic mózgowych operowanych z powodzeniem, szczególne doświadczenie w tętniakach uprzednio leczonych techniką coilingu ( autor prac ). Doświadczenie zawodowe - praktyczne, szczególnie w zakresie operacji mikroskopowych, minimalnie inwazyjnych oraz znaczący dorobek publikacyjny zakończony habilitacją w 2014 roku .Od 2014 roku prowadzi fakultet oraz szkołę mikrochirurgii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

  Wykonywane zabiegi

  1. Operacje tętniaków tętnic mózgowych: ponad 1000 operacji tętniaków wykonanych osobiście.
  Obecnie w trakcie pracy zawodowej mikrochirurgia tętniaków tętnic mózgowych w pełnym zakresie.
  Dodatkowe ważne doświadczenie w operacjach tętniaków poprzez zaklipsowanie wcześniej leczonych metodami embolizacyjnymi – coiling . Autor prac dotyczących tego rodzaju zabiegów - dostępne w wyszukiwarce Pubmed oraz własna strona internetowa .

  2. Operacje neuroonkologiczne – pełen zakres wykonywanych operacji guzy podstawy czaszki , różne techniki dostępów. Operacje olbrzymich guzów wewnątrzczaszkowych o różnej lokalizacji, także wewnątrzkomorowych, guzów oczodołu - współpraca z Kliniką Chirurgii Szczękowo – Czaszkowo – Twarzowej .
  Guzy podstawy czaszki , pogranicza czaszkowo – kręgosłupowego.
  Przykładowa dokumentacja zdjęciowa w publikacjach ( Pubmed 2012, własna strona internetowa )

  3. Operacje kręgosłupa – w złamaniach i zwyrodnieniach - różne techniki stabilizacji - także przy dodatkowych obciążeniach chorego jak szpiczak czy osteoporoza. Wykorzystanie dodatkowo cementu – najnowsze rozwiązania celem mocowania śrub stabilizacyjnych .
  Guzy wewnątrz kanału kręgowego, protezy trzonów kręgosłupa, operacje w technice mikroskopowej, podczas operacji jest stosowany neuromonitoring funkcji nerwowych . Najlepszy moim zdaniem neuromonitoring znajduje się w Klinice Neurochirurgii UWM w Olsztynie, kierowanej przez Prof .Wojciecha Maksymowicza .
  Operacje z uszkodzeniach, złamaniach kręgosłupa we wszystkich odcinkach, dostęp tylny i dostęp przedni. ( Zdjęcia na stronie internetowej ). Współpraca z Kol.z Chirurgii Naczyniowej ( dr Paweł Dąbek ) w zakresie dostępów tzw. przednich.
  Metody stabilizacji - złącza czaszki i kręgosłupa , także w dodatkowych obciążeniach chorego ( np. szpiczak ), Dokumentacja zdjęciowa w publikacjach ( Pubmed 2012, własna strona internetowa )

  4. Operacje dyskopatii kręgosłupa ( w technice mikroskopowej ) - dyskopatia szyjna – dostęp przedni, protezy trzonów, stabilizacja przednia , stabilizacja tylna .
  Ruchome protezy dysków szyjnych - firmy Scientix ( Discocerv ) .
  Dyskopatia piersiowa .
  Dyskopatia lędźwiowa - operacje w technice mikroskopowej – microdiscektomia - szybkie uruchomienie pacjenta, krótki pobyt w szpitalu . Bardzo niski odsetek przepuklin nawrotowych oraz blizny , uzyskany dzięki w/w technice .
  Stabilizacje transpedicularne kręgosłupa w chorobie zwyrodnieniowej .
  ( Pubmed , własna strona internetowa )

  Przezskórne techniki nukleoplastyki ( krążka międzykręgowego ) wykonywane w znieczuleniu miejscowym metodą koblacji ( 40 stopni, plasma, specjalny generator oraz jednorazowe przezskórne elektrody . Pobyt w szpitalu - krótki z uwagi na znieczulenie miejscowe )

  5. Operacje nerwów obwodowych, szycie , protezy nerwów oraz odbarczenie nerwów w zespołach cieśni, nerw łokciowy , promieniowy , strzałkowy . Guzy nerwów obwodowych - publikacje

  6. Szczególne typy operacji: Odbarczenie w neuralgii nerwu trójdzielnego tzw. MVD, operacje w połowiczym skurczu twarzy ( hemifacial spasm ). Operacje sa wykonywane w technice mikroskopowej .

  7. Operacje traumatologiczne mózgu i głowy i kręgosłupa

  8. Leczenie zespołów malformacji Arnold -Chiari

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Nagrody i wyróżnienia

 • Gwiazda jakości obsługi - 2017

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Certyfikaty

 • Jarosław Andrychowski, neurochirurg w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Jarosław Andrychowski, neurochirurg - Certyfikaty
 • Jarosław Andrychowski, Warszawa - Certyfikaty

Choroby

 • tętniaki
 • guzy mózgu
 • urazy kręgosłupa
 • urazy głowy
 • bóle kręgosłupa
 • dyskopatia ( szyjna, piersiowa i ledźwiowa w mikroskopie )
 • Przezskórne metody leczenia dyskopatii
 • Guzy mózgu i guzy podstawy czaszki
 • Choroby kręgosłupa, Osteoporoza kregosłupa
 • Guzy kanału kręgowego - op.w monitoringu funkcji neurologicznych
 • Następstwa pourazowe czaszki i kręgosłupa ( np.złamania)
 • Choroby nerwów obwodowych , zespoły cieśni oraz guzy nerwów
 • Leczenie bólu przy pomocy stymulatorów przeciw bólowych
 • Osteoporoza , zabiegi z podawaniem cementu do trzonów kregosłupa
 • Arnold -Chiari - objawy kliniczne, kwalifikacja i operacje
 • Wertebroplastyka - podawanie cementu do kregosłupa
więcej