dr hab. n. med.

Jarosław Andrychowski

verifiedCreated with Sketch.

Neurochirurg

364 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
108 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Doświadczenie zawodowe uzyskane w szpitalach uniwersyteckich : Dr hab.n.med. nauczyciel akademicki - mianowany- II Wydziału Lekarskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
364 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Byla to wizyta konsultacyjna pan doktor zapoznzl z przebiegiem i stanem choroby kregoslupa. Diagnoza wstepna brzmiala groznie :stenoza, I zabieg operacyjny. Mimo to dzieki wyjatkowemu cieplu I delikatnosci lekarza wyszedlem spokojny z przekonaniem, ze znalazlem sie w dobrych rekach tego znakomitego lekarza

 • K
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: ból w okolicy lędźwiowej

  Lekarz poświęca odpowiednią ilość czasu pacjentowi, odpowiada zrozumiale na wszystkie pytania, osobiście ogląda zdjęcia z MRI, a nie tylko patrzy na opisy. Popatrzył na mój przypadek z innej strony, postawił inną diagnozę niż wcześniejsi lekarze. Bardzo polecam wizytę u tego specjalisty!

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Bardzo sympatyczny i rzeczowy lekarz. Spokojnie odpowiada na wszystkie pytania i rozwiewa wątpliwości. Nie spieszy się i bardzo cierpliwie tłumaczy co można zrobić z danym schorzeniem. Polecam wszystkim Pana doktora.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Pan doktor Jarosław Andrychowski jest człowiekiem życzliwym, lekarzem zainteresowanym zawodem, który wykonuje, wnikliwym diagnostą cierpliwie słuchającym pacjenta, dostrzegającym cierpienie, chętnie i obszernie odpowiadającym na pytania, rozwiewającym wątpliwości. Jako pacjent z dużym doświadczeniem wiem jak ważną jest pozytywna relacja lekarz - pacjent. Pan doktor Andrychowski taką relację tworzy. Wyszedłem z wizyty w dużo lepszym stanie psychofizycznym niż przed nią. Poczułem, że jest ktoś, kto mi pomoże wrócić do zdrowia.

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Do gabinetu pana doktora trafiłam skierowana na konsultacje neurochirurgiczną przez ortopedę z dwuznacznym odczytem RM. Pan doktor zdiagnozował przepuklinę L2 , L3 , wytłumaczył istotę schorzenia, przedstawił możliwości leczenia oraz sposób postępowania w tym przypadku. Wizyta odbyła się w przyjaznej i nieskomplikowanej atmosferze. Polecam Pana doktora. Jeszcze tam wrócę.

 • B

  Dzień dobry. Wczoraj byłam na pierwszej wizycie. Zanim jednak do tego doszło, spędziłam mnóstwo godzin przy tablecie . Przeglądałam doświadczenie zawodowe, osiągnięcia, publikacje naukowe itp. wielu neurgochirurgów . Zapoznałam się także z opiniami pacjentów. W konsekwencji, mój wybór padł na Pana dr J. Andrychowskiego. I jak się okazało , w trakcie wizyty, był to wybór doskonały. Już na wstępie przywitała mnie uśmiechnięta Asystentka. Nie inaczej było po wejściu do gabinetu. Pan doktor z uśmiechem na ustach przywitał się ze mną i poprosił abym usiadła. Gabinet wypełnił się dobrą energią. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki moje lekkie zdenerwowanie ulotniło się. Po obejrzeniu rezonansu usłyszałam, że w moim przypadku rehabilitacja nie pomoże. Dziwne, ale tę informację przyjęłam z ulgą. Przez wiele miesięcy ćwiczyłam sumiennie w domu i korzystałam z profesjonalnej rehabilitacji . Niestety z mizernymi efektami . Doktor pokazał mi na monitorze "zepsute" części mojego obolalego kręgosłupa i wyjaśnił co trzeba zrobić, abym przestała cierpieć. Po wykonaniu innego badania, potwierdził, że zabieg jest niezbędny. Wypisał mi skierowanie do szpitala i receptę. Przez całą wizytę czułam się bezpieczna i zaopiekowana. Lekarz był cierpliwy, empatyczny, zaangażowany i konkretny. Nie spieszył się, poświęcił mi tyle czasu ile trzeba było . Wizyta trwal okolo 30 minut . Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie dobrego lekarza. Dr J. Andrychowsk jest nie tylko lekarzem przez wielkie L, ale przede wszystkim cudownym , empatycznym człowiekiem, angażującym się bez reszty w niesienie pomocy pacjentom. Reasumując : polecam dr .J. Andrychowskiego z czystym sumieniem. W ogóle polecam ten gabinet.. Asystentka jest przemiłą i pomocną osobą. Z własnej inicjatywy pokazała mi w komputerze przebieg trasy do szpitala i dzięki temu dojechałam bez problemu.
  Barbara Winiecka

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  To była moja pierwsza wizyta,pan doktór J.Andrychowski poświęcił mi dużo czasu. Odpowiedział na każde pytanie a byłam mocno zdenerwowana więc pewnie i pytania mogły być nielogyczne ale dostałam wyczerpujące odpowiedzi i naprawdę fachowe podejście. Jestem już zapisana na zabieg,dyskopatia lędźwowa. Dziękuje za pomoc i wyrozumiałość zdenerwowanej pacjentki. Ja polecem

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja czaszki

  Mój mąż był operowany przez Pana doktora w 2005 roku w Szpitalu Bielańskim w Warszawie ...operację przeprowadził perfekcyjnie jesteśmy bardzo zadowoleni ( oponiak 5 cm. obrzęk mózgu ) polecam jako wspaniałego człowieka i bardzo dobrego specjalistę .

  Małgorzata Skoneczna

  Jarosław Andrychowski2018-05-15

  Bardzo dziękuje za miłe słowa .

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Enel-Med Szpital CentrumUsługa: operacja kręgosłupa

  Miałem krytyczną stenozę w odcinku lędźwiowym z uciskiem oponowym, powodującą oprócz permanentnego bólu niedowład nóg. W połowie lutego 2018 r. przeszedłem przeprowadzoną przez Dr hab. n. med. Jarosława Andrychowskiego skomplikowaną operację, polegającą na likwidacji stenozy i stabilizacji kręgosłupa.
  Wyjątkowe kwalifikacje Pana Doktora spowodowały, iż wszelkie wcześniejsze dolegliwości ustąpiły już bezpośrednio po operacji.
  Dr Andrychowski jest lekarzem z powołania, perfekcjonistą i pasjonatem swojego zawodu, neurochirurgiem najwyższej klasy. Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie a przy tym jest wyjątkowo wspaniałym i empatycznym człowiekiem. Jestem bardzo wdzięczny Panu Doktorowi Andrychowskiemu za opiekę po operacji jak i w okresie rekonwalescencji.
  Dziękuję bardzo Panie Doktorze, choć wiem, że żadne słowa nie odzwierciedlą mojej ogromnej wdzięczności za "nowe życie bez bólu" oraz niezwykle troskliwą opiekę i podejście do pacjenta.

  Jarosław Andrychowski2018-05-15

  bardzo dziekuje , operacja pracochłonna , dluga ale skuteczna . Pozdrawiam

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Konsultacje NeurochirurgiczneUsługa: diagnostyka i dalsze leczenie

  Lekarz z duzej litery, bardzo dobry diagnostyk! Jestem bardzo zadowolona z wizyty, a przedewszystkim z podejscia Pana Doktora. Wizyta trwala prawie 40 minut, nie czulam pospiechu ze strony lekarza, bardzo uwaznie wysluchal i bardzo dokladnie odpowiedzial na wszystkie pytania.

Pytania pacjentów (17)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Mam planowaną operację na odcinek szyjny ale w między czasie doznałam urazu głowy mam szwy,piec dni przed operacją będę mieć usunięte szwy z glowy,moje pytanie brzmi czy może się odbyć operacja ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  zawsze trzeba zaczekac pod warunkiem ze nie sa to bardzo pilne wskazania do operacji szyi

 • Moja mama ma tetniaka mozgu 10mil.dostala skierowanie do doktora w szpitalu lecz na recepci ja zapisali ze ma przyjsc za dwa tygodnie .moje pytanie jest czy ta choroba jest na tyle niebespieczna zeby szukac innego lekaza ??????

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Jesli tetniak nie jest krwawiacy nie ma wskazan do pilnego leczenia . Ale !!!!! bardzo wazny jest kształt tetniaka , jego wyglad

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Doświadczenie zawodowe uzyskane w szpitalach uniwersyteckich : Dr hab.n.med. nauczyciel akademicki - mianowany- II Wydziału Lekarskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Nauczania w Języku Angielskim. Adiunkt w Klinice Neurochirurgii.
  Adiunkt - w Katedrze i Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.
  Konsultant neurochirurg w Szpitalu Enelmed - operacje prywatne.
  W ramach NFZ operacje w zakresie obowiązującej kolejki przyjęć.

  Wykonywanie zawodu: Neurochirurg z ponad 20 letnim stażem zawodowym.

  Podczas wieloletniej pracy w Klinice Neurochirurgii II Wydziału Lekarskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mieszczącej się w Szpitalu Bielańskim - młodszy asystent, asystent, adiunkt, dr hab.n.med. Rozwój zawodowy i naukowy w Klinice Neurochirurgii kierowanej przez Prof.Z.Czernickiego do jego emerytury we wrześniu 2014. Wprowadzenie wielu nowych metod operacyjnych, rozwój chirurgii kręgosłupa oraz neurochirurgii naczyniowej.
  Podczas pracy konsultacyjnej miałem możliwość tworzenia ścisłej współpracy ze szpitalami na terenie województwa mazowieckiego celem ich zabezpieczenia neurochirurgicznego oraz regionalnego nadzoru Kliniki w zakresie neurochirurgii ( Urazy, Choroby naczyniowe, Chirurgia kręgosłupa w oparciu o kursy AO Spine ).

  Wraz z kolegami z kliniki neurochirurgii ( dr Głowacki, Dr Dąbrowski, dr Warzecha ) utworzyłem pierwszą w Warszawie grupę neurochirurgiczną działającą na terenie Szpitala p.w. Przemienienia Pańskiego na Pradze i byłem koordynatorem tej grupy. Działalność dobrze zasłużyła się szpitalowi i społeczeństwu. Działalność grupy wspierał dr Paweł Obermajer. Po 5 latach doskonałego i pracowitego funkcjonowania doszło do zmiany koncepcji wraz z nastaniem nowej dyrekcji Szpitala Praskiego. Obecnie nikogo z tej dyrekcji już nie ma, zespołu neurochirurgicznego w / w tez niestety już nie ma.

  Specjalista neurochirurg w Prywatnym Szpitalu Enelmed w Warszawie
  Operacje w Szpitalu ( nowa siedziba Enelmed Al.Solidarności 128 Warszawa ) Bardzo cenie ten szpital za profesjonalizm współpracującego zespołu, wyposażenie oraz komfort pobytu chorych leczonych także w ramach kontraktu z NFZ.

  Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobyte w wielu instytucjach, zagraniczne stypendia zawodowe i naukowe. Członek prestiżowej organizacji o zasięgu światowym - AOSpine zrzeszającej chirurgów kręgosłupa, członek American Society of Spine Radiology, członek American Association of Neurological Surgeons, członek European Spine Association, EANS ostatnio członek W.Dandy Neurosurgical Society.

  Operacje kręgosłupa dyskopatii lędźwiowej, piersiowej i dyskopatii szyjnej są wykonywane w technice mikroskopowej co moim zdaniem powoduje dokładną wizualizację pola operacyjnego i w sposób znaczny zmniejsza odsetek nawrotowych przepuklin dyskowych. Operacje wewnątrzczaszkowe również przeprowadzane są w technice mikroskopowej .

  Wieloletnie wykształcenie w zakresie technik operacyjnych w neurochirurgii głowy - mózgowia
  i kręgosłupa. Ponad 1000 tętniaków tętnic mózgowych operowanych z powodzeniem, szczególne doświadczenie w tętniakach uprzednio leczonych techniką coilingu ( autor prac ). Doświadczenie zawodowe - praktyczne, szczególnie w zakresie operacji mikroskopowych, minimalnie inwazyjnych oraz znaczący dorobek publikacyjny zakończony habilitacją w 2014 roku .Od 2014 roku prowadzi fakultet oraz szkołę mikrochirurgii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

  Wykonywane zabiegi

  1. Operacje tętniaków tętnic mózgowych: ponad 1000 operacji tętniaków wykonanych osobiście.
  Obecnie w trakcie pracy zawodowej mikrochirurgia tętniaków tętnic mózgowych w pełnym zakresie.
  Dodatkowe ważne doświadczenie w operacjach tętniaków poprzez zaklipsowanie wcześniej leczonych metodami embolizacyjnymi – coiling . Autor prac dotyczących tego rodzaju zabiegów - dostępne w wyszukiwarce Pubmed oraz własna strona internetowa .

  2. Operacje neuroonkologiczne – pełen zakres wykonywanych operacji guzy podstawy czaszki , różne techniki dostępów. Operacje olbrzymich guzów wewnątrzczaszkowych o różnej lokalizacji, także wewnątrzkomorowych, guzów oczodołu - współpraca z Kliniką Chirurgii Szczękowo – Czaszkowo – Twarzowej .
  Guzy podstawy czaszki , pogranicza czaszkowo – kręgosłupowego.
  Przykładowa dokumentacja zdjęciowa w publikacjach ( Pubmed 2012, własna strona internetowa )

  3. Operacje kręgosłupa – w złamaniach i zwyrodnieniach - różne techniki stabilizacji - także przy dodatkowych obciążeniach chorego jak szpiczak czy osteoporoza. Wykorzystanie dodatkowo cementu – najnowsze rozwiązania celem mocowania śrub stabilizacyjnych .
  Guzy wewnątrz kanału kręgowego, protezy trzonów kręgosłupa, operacje w technice mikroskopowej, podczas operacji jest stosowany neuromonitoring funkcji nerwowych . Najlepszy moim zdaniem neuromonitoring znajduje się w Klinice Neurochirurgii UWM w Olsztynie, kierowanej przez Prof .Wojciecha Maksymowicza .
  Operacje z uszkodzeniach, złamaniach kręgosłupa we wszystkich odcinkach, dostęp tylny i dostęp przedni. ( Zdjęcia na stronie internetowej ). Współpraca z Kol.z Chirurgii Naczyniowej ( dr Paweł Dąbek ) w zakresie dostępów tzw. przednich.
  Metody stabilizacji - złącza czaszki i kręgosłupa , także w dodatkowych obciążeniach chorego ( np. szpiczak ), Dokumentacja zdjęciowa w publikacjach ( Pubmed 2012, własna strona internetowa )

  4. Operacje dyskopatii kręgosłupa ( w technice mikroskopowej ) - dyskopatia szyjna – dostęp przedni, protezy trzonów, stabilizacja przednia , stabilizacja tylna .
  Ruchome protezy dysków szyjnych - firmy Scientix ( Discocerv ) .
  Dyskopatia piersiowa .
  Dyskopatia lędźwiowa - operacje w technice mikroskopowej – microdiscektomia - szybkie uruchomienie pacjenta, krótki pobyt w szpitalu . Bardzo niski odsetek przepuklin nawrotowych oraz blizny , uzyskany dzięki w/w technice .
  Stabilizacje transpedicularne kręgosłupa w chorobie zwyrodnieniowej .
  ( Pubmed , własna strona internetowa )

  Przezskórne techniki nukleoplastyki ( krążka międzykręgowego ) wykonywane w znieczuleniu miejscowym metodą koblacji ( 40 stopni, plasma, specjalny generator oraz jednorazowe przezskórne elektrody . Pobyt w szpitalu - krótki z uwagi na znieczulenie miejscowe )

  5. Operacje nerwów obwodowych, szycie , protezy nerwów oraz odbarczenie nerwów w zespołach cieśni, nerw łokciowy , promieniowy , strzałkowy . Guzy nerwów obwodowych - publikacje

  6. Szczególne typy operacji: Odbarczenie w neuralgii nerwu trójdzielnego tzw. MVD, operacje w połowiczym skurczu twarzy ( hemifacial spasm ). Operacje sa wykonywane w technice mikroskopowej .

  7. Operacje traumatologiczne mózgu i głowy i kręgosłupa

  8. Leczenie zespołów malformacji Arnold -Chiari

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Nagrody i wyróżnienia

 • Gwiazda jakości obsługi - 2017

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Certyfikaty

 • Jarosław Andrychowski, neurochirurg w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Jarosław Andrychowski, neurochirurg - Certyfikaty
 • Jarosław Andrychowski, Warszawa - Certyfikaty

Choroby

 • tętniaki
 • guzy mózgu
 • urazy kręgosłupa
 • urazy głowy
 • bóle kręgosłupa
 • dyskopatia ( szyjna, piersiowa i ledźwiowa w mikroskopie )
 • Przezskórne metody leczenia dyskopatii
 • Guzy mózgu i guzy podstawy czaszki
 • Choroby kręgosłupa, Osteoporoza kregosłupa
 • Guzy kanału kręgowego - op.w monitoringu funkcji neurologicznych
 • Następstwa pourazowe czaszki i kręgosłupa ( np.złamania)
 • Choroby nerwów obwodowych , zespoły cieśni oraz guzy nerwów
 • Leczenie bólu przy pomocy stymulatorów przeciw bólowych
 • Osteoporoza , zabiegi z podawaniem cementu do trzonów kregosłupa
 • Arnold -Chiari - objawy kliniczne, kwalifikacja i operacje
 • Wertebroplastyka - podawanie cementu do kregosłupa
 • Coccygodynia , leczenie zespołu bólowego w zakresie dna miednicy
więcej