Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

os. Szymanowskiego 6, Wieliczka
Centrum Medyczne Solimed

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Gotówka, Karta płatnicza

Konsultacje ciężarnych z zakresu chorób zakaźnych • 150 zł

Szczepienia - cennik na stronie www • od 78 zł

Szczepienie przeciwko HPV (ze względu na braki w dostępie szczepionki nie możemy rozpoczynać szczepienia nowych pacjentów, planowane przywrócenie dostępności w 2020 roku) • 395 zł +1 więcej

Szczepienie przeciwko krztuścowi • 140 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych lekarzy chorób zakaźnych w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Specjalista chorób zakaźnych, lekarz medycyny podróży, profilaktyka chorób zakaźnych dla dorosłych i dzieci. Ukończył Wydział Lekarski Collegium M...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Szczepienia
 • Szczepienia przed wyjazdem
 • Szczepienie przeciwko HPV

Specjalizacje

 • Choroby zakaźne

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacje ciężarnych z zakresu chorób zakaźnych


os. Szymanowskiego 6, Wieliczka

150 zł

Centrum Medyczne Solimed


Szczepienia - cennik na stronie www


os. Szymanowskiego 6, Wieliczka

od 78 zł

Centrum Medyczne Solimed


Szczepienie przeciwko HPV (ze względu na braki w dostępie szczepionki nie możemy rozpoczynać szczepienia nowych pacjentów, planowane przywrócenie dostępności w 2020 roku)


os. Szymanowskiego 6, Wieliczka

395 zł

Centrum Medyczne Solimed


Szczepienie przeciwko krztuścowi


os. Szymanowskiego 6, Wieliczka

140 zł

Centrum Medyczne Solimed

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
53 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Solimed

Bardzo byłem zadowolony z wizyty u Dr. Jakuba . Skierowanie na odpowiednie badania i informacja gdzie można je wykonać. Lekarz nie obwinia, zawstydza pacjenta, a daje dobre rady na poprawę swojego zachowania w przyszłość.


S

Opinia z dnia 25.04.2019 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Solimed bolerioza

Bardzo profesjonalnie, rzeczowo przebiegla wizyta. Pan doktor bardzo rzetelnie podszedl do problemu, jestem zadowolony. Polecam


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Solimed borelioza - weryfikacja rozpoznania

Pan doktor spokojnie , konkretnie wytłumaczył i rozwiał wątpliwości co do mojej jednostki chorobowej którą stwierdził inny lekarz. Polecam wizytę u Pana doktora napewno warto się skonsultować i omówić trapiący nas problem.


T
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Solimed konsultacja lekarza chorób zakaźnych

Sugerując się wcześniejszymi pozytywnymi opiniami, zdecydowałem się na wizytę u dr Lostera i całą wizytę oceniam bardzo pozytywnie. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywiad rzeczowy, z zachowaniem etyki, jestem bardzo zadowolony. Z pewnością zdecyduję się na kolejną wizytę. Polecam innym pacjentom.


Ł
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Solimed konsultacja lekarza chorób zakaźnych

O boreliozie mówi się wszędzie. W przychodni wiszą plakaty z ostrzeżeniami, w internecie reklamują szczepionki, maj jest miesiącem boreliozy. Lecz mimo wszystko, pan Loster w przypadku boreliozy jest bezradny jak dziecko.

Moje objawy to między innymi bóle i sztywnienia stawów, potworne zmęczenie i brak chęci do życia. Pod opieką reumatologa zrobiłem dziesiątki badań, głównie reumatoidalnych z których nie wynikło nic, a także chorób zakaźnych, z których wynikło niewiele. Do pana Lostera poszedłem ponieważ okazało się, że leki reumatoidalne mi nie pomagają, a pomaga mi antybiotyk który brałem przy okazji innego leczenia.

Pan Loster nie dość, że nie skojarzył moich objawów z boreliozą, to dodatkowo po tym jak ja ją wprost zasugerowałem, natychmiast ją z całkowitym prawdopodobieństwem wykluczył na podstawie jednego negatywnego testu Western Blot. W tym momencie temat boreliozy został definitywnie zakończony, a pan Loster zaproponował, żebym ze stawami poszedł (czyli wrócił) do reumatologa, a bóle może leczył lekami przeciwbólowymi. Od siebie zlecił między innymi test na... HIV.

Na szczęście mój upór i determinacja w chęci powrotu do zdrowia i cieszenia się życiem były większe niż niekompetencja i ignorancja pana Lostera. Poszedłem do innego lekarza, który natychmiast powiązał moje objawy z boreliozą. Negatywnym Western Blot nie za bardzo się przejął, bo wiedział że ten test daje czasami fałszywie negatywne wyniki i należy go powtarzać wielokrotnie. Doktor ten zalecił mi inne badania. Pierwsze ostrzeżenie przyszło ze strony CD57 które miałem znacząco poniżej normy. Kropką nad 'i' był kolejny Western Blot lecz tym razem dodatkowo z rozbiciem krążących kompleksów immunologicznych z wynikiem pozytywnym i już bezsprzeczną diagnozą - borelioza.

W mojej ocenie pan Loster nie tylko mi nie pomógł, co wręcz mógł bardzo poważnie zaszkodzić. Nie muszę chyba pisać co by było gdybym mu jako lekarzowi zaufał i jaki byłby efekt leczenia boreliozy lekami przeciwbólowymi? Dlatego moja opinia jest bardzo negatywna i stąd ocena 1/5.

lek. Jakub Loster

Istnieją standardy i wytyczne postępowania u pacjentów z boreliozą. Niestety z Pana opisu wynika, że ktoś je wszystkie złamał i omamił jak dziecko. Spotykam pacjentów, którzy wdają po 10-20 tysięcy na terapie, o których dawno wiadomo, że nie mają sensu. Sam Pan wspomina badania, które są jednoznacznie uznane za bezwartościowe- ktoś kto je zleca postępuje nieetycznie i szerzy szarlatanerię. W trakcie pracy na Klinice czy w praktyce prywatnej niejednokrotnie spotykałem pacjentów, którym wmawiano borelioze przez lata, tylko po to by chodzili na comiesięczne wizyty po 300 zł, wydawali na badania po kilka tysięcy złotych. Niektórzy z tych lekarzy stracili prawo wykonywania zawodu, przeciwko niektórym toczą się postępowania dyscyplinarne, a niektórzy praktykują dalej. Jak trudno się pacjentom w tym temacie poruszać obrazuje to, iż jako jedno i to samo traktuje pan kampanię na rzecz szczepień przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu (KZM) i boreliozę. Są to dwie różne choroby- jedna jest spowodowana przez wirusa a druga przez bakterię. Nawet w moim gabinecie jest duży plakat zachęcający do szczepień przeciw KZM i profilaktyki chorób odkleszczowych. Każdej osobie, która ma narażenie na ukłucia przez kleszcze rekomenduję to wysoce skuteczne szczepienie.

Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych także wydaje rekomendacje, organizuje konferencje, szkolenia dla lekarzy. Właśnie w ostatnią sobotę wróciłem z kolejnej konferencji PTEiLChZ w Bydgoszczy, i jakoś nie spotkałem tam tych lekarzy, którzy stosują postępowanie o którym Pan pisze. Faktycznie brakuje informacji skierowanych dla pacjentów od uznanych autorytetów, w polskim internecie praktycznie ich nie ma. Na stronie pteilchz org pl, są informacje skierowane dla lekarzy w formie artykułów, które mogą być trudne do zrozumienia. Mogę w języku polskim polecić książkę doc Grzeszczuk - Borelioza - nie ma jej w internecie, ale w księgarni można już kupić. Niestety jakość informacji w internecie dostępnych przez Google w aspekcie boreliozy jest tragiczna. Ci, którym zależy na wprowadzaniu ludzi w błąd, którzy czerpią z tego zyski potrafią wypromować swoje strony, natomiast towarzystwa naukowe giną w otchłani.

Osobom które znają język angielski mogę polecić świetny wywiad z doktorem Poland z Mayo Clinic w Rochester na temat chorób wektorowych. Prosze wpisać do wyszukiwarki „dr Poland Mayo Clinic Vector-borne diseases radio interview”.

Wynika z Pana wypowiedzi, że czuł się Pan urażony ze względu na zalecony test na HIV. Kobiety teraz na szczęście przy okazji ciąży mają rutynowo wykonywane to badanie, natomiast mężczyznom nie ma kto o tym powiedzieć, by chociaż raz w życiu mieli test na HIV. Nie jest to badanie stygmatyzujące, wręcz ratujące życie. Zbyt wiele razy widziałem zgony u 30 latków, którzy zdążyli zapomnieć błędy z młodości a umierali zostawiając żony i dzieci, w czasach kiedy istnieje skuteczne leczenie a nawet teraz jest dostępna profilaktyka HIV czyli PrEP. Trudno jest wydać 30 zł na sensowne badanie, a ochoczo wyrzuca się 500 zł na CD57, które nie ma żadnego znaczenia.

Konsultacja to jest rozmowa, zawsze powtarzam, że jeżeli są wątpliwości , to proszę pytać, od tego jesteśmy, by je wyjaśniać. Nawet po wizycie można się skontaktować, jest teraz tyle możliwości, nawet oferowanych przez serwis znanylekarz. Jest mi szalenie przykro, że nie skorzystał pan z tego prawa by wyjaśnić swoje wątpliwości.


W
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Solimed konsultacja lekarza chorób zakaźnych

Bardzo miły, szczery, konkretny lekarz. Odpowiada na każde pytanie i wręcz prosi o kolejne, by jak najlepiej pomóc.


D
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Solimed

Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta oraz ogromna wiedza specjalistyczna. Potrafi w przystępny sposób wyjaśnić kwestie medyczne i pokierować terapią. Jestem zadowolony z tej wizyty.


A
Użytkownik zweryfikowany

Pan doktor jest bardzo mądrym,konkretnym,milym człowiekiem. Rozwiał wszystkie nasze wątpliwości i postawił idealna diagnozę, która bardzo pomogła naszej rodzinie. Żaden lekarz(a było ich mnóstwo)nam nie pomógł tak jak doktor. Z całego serca mu dziękujemy i polecamy każdemu!!!!!!!!!!


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Specjalista chorób zakaźnych, lekarz medycyny podróży, profilaktyka chorób zakaźnych dla dorosłych i dzieci. Ukończył Wydział Lekarski Collegium M...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Szczepienia
 • Szczepienia przed wyjazdem
 • Szczepienie przeciwko HPV

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Choroby zakaźne