dr n. med.

Grażyna Bartnik

Laryngolog, Audiolog, foniatra

Posiada wieloletnią praktykę i bogate doświadczenie kliniczne, szczególnie w leczeniu pacjentów z zaburzeniami słyszenia i szumami usznymi. Przez wiele lat była kierownikiem jedyne... więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Posiada wieloletnią praktykę i bogate doświadczenie kliniczne, szczególnie w leczeniu pacjentów z zaburzeniami słyszenia i szumami usznymi. Przez wiele lat była kierownikiem jedynej w Polsce Kliniki Szumów Usznych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu (IFPS). Jest autorką i współautorką ponad 80 publikacji medycznych, monografii i rozdziałów do książek o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
  Jako pracownik naukowy IFPS uczestniczyła w realizacji wielu projektów naukowo-badawczych z dziedziny patofizjologii słyszenia, szumów usznych i obniżonej tolerancji na dźwięki, w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych oraz w pracy dydaktycznej w zakresie szkolenia lekarzy i specjalistów dyscyplin pokrewnych. Była wielokrotnie organizatorem specjalistycznych kursów dla lekarzy w Polsce oraz wykładowcą na Europejskim Kursie Szumów Usznych w Cambridge. W praktyce klinicznej wdraża na bieżąco aktualne osiągnięcia medyczne i terapeutyczne dotyczące terapii szumów usznych oraz innych schorzeń z zakresu audiologii i laryngologii.

  Więcej informacji o Specjalistycznej Praktyce Lekarskiej dr n. med. Grażyny Bartnik.

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia
 • Audiologia i foniatria

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię

Ogólna ocena
15 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Przychodnia Przyszpitalna IBISUsługa: konsultacja

  Bylem dzisiaj na wizycie u pani Doktor, przyjechalem az z Katowic. Super lekarka poswiecila mi mnostwo czasu na zdiagnozowanie mojej choroby, dostalem konkretne informacje I odpowiedzi na moje pytania.Taka lekarka przydala by nam sie na slasku. Pozdrawiam I dziekuje Henryk

 • A

  Pani Doktor jest bardzo dociekliwa, cierpliwa i profesjonalna, a przy tym niezwykle sympatyczna. Wysłuchała mnie bardzo uważnie, poświęciła mi naprawdę mnóstwo czasu. Po dokładnym zbadaniu mnie oraz wykonaniu dodatkowych badań (na miejscu, od ręki) postawiła diagnozę. Zastosowałam się do zaleceń i po niecałych dwóch tygodniach problem dudniącego ucha, przeszkadzającego w życiu codziennym i spaniu, ustąpił niemal całkowicie! Cieszę się, że trafiłam właśnie do Pani, dziękuję za pomoc!

 • J

  Przyszłam do Pani Doktor z problemem (specyficzny szum uszny, a raczej terkot) ktorego żaden inny lekarz nie potrafił rozwiązać. Pani doktor zajęła się mna nie tylko troskliwie ale i skutecznie! Z przenikliwoscią Sherlocka Holmesa wytropila przyczynę . To zmienilo moje życie! Wreszcie moge spać spokojnie. Ogromne dziękuję!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Rewelacyjny lekarz. Dokładny wywiad, dodatkowe badanie na miejscu a potem omówienie wyników. Serdecznie polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem na początku leczenia szumow usznych, także ciężko mi jest oceniać. W tym momencie mogę napisać, że kompetencja na wysokim poziomie, rzeczowosc, poświęca dużo czasu na rozmowę z pacjentem, ogolnie wrażenie ze pani DOCTOR chce pomoc.

 • O Pani dr Grazynie Bartnik pierwszy raz przeczytałam w internecie. Już wcześniej kiedyś słyszałam, że jest bardzo dobrym lekarzem i wspaniałą osobą. Zaczęłam czytać o Niej więcej, zapoznałam się z Jej pracami, do których udało mi się dotrzeć i pomyślałam, że może Ona zdoła mi jakoś pomóc. Od kilku lat zmagałam się z przeokropnymi szumami, zawrotami głowy i niestabilnym niedosłuchem. Lekarze rozkładali ręce, tak naprawdę żaden nie miał pomysłu na jakąkolwiek terapię, która dawałaby mi szanse na zmniejszenie moich dolegliwości. Byłam przez lata faszerowana lekami, które praktycznie nic nie pomagały. Okresowe huki w głowie (szczególnie w nocy !) nasilały sie tak bardzo, że prawie traciłam świadomość. Byłam zrozpaczona i załamana. Dokładnie 2 lata temu, po wielogodzinnej, nocnej podróży dotarłam rano na umówioną konsultację do Pani dr Grażyny Bartnik w Instytutucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. Jakże troskliwie Pani Doktor się mną zajęła ! Nigdy wcześniej nikt z lekarzy tak ze mną nie rozmawiał i nie poświęcił mi tyle czasu. Od tej pory do dzisiaj jestem pod opieką Pani Doktor i bardzo, bardzo Jej dziękuję, że do niej trafiłam. Moja choroba nie jest łatwa do leczenia, ale mogę powiedzieć , że czuję się dzisiaj o niebo lepiej. Praktycznie w dużym stopniu panujemy nad moim stanem i dzięki kompleksowej terapii widzę WIELKĄ poprawę. Dziękuję Pani Doktor za serce, wyrozumiałość, cierpliwość, doświadczenie i wiedzę - tak dla mnie pomocne. Polecam Panią Doktor, Ona nigdy nie zawodzi !!!

 • Pani dr Bartnik jest jak najbardziej godnym polecenia laryngologiem, audiologiem i foniatra. Jako pierwsza rozpoznała u mnie chorobę Meniera, chociaż jej przebieg był nietypowy. Dziekli jej wiedzy i doświadczeniu od ponad 4 - ech lat mogę normalnie funkcjonować.
  Jestem zdumiona, ze którys pacjent uznał p. doktor za osobę "odfajkowujacą" pacjentów. Moje doswiadczenia z p. doktor każą uważać ja za wyjatkowego pod tym względem lekarza. ma zawsze czas dla pacjenta i stawia trafne diagnozy. znam niejednego jej pacjentów (siła rzeczy spotykamy sie w niedoli przed gabinetem) i wiem, że jest bardzo ceniona. Polecam szczerze. Małgorzata

 • Dr Bartnik to zdecydowanie wybitny specjalista, przy tym osoba niezwykle ciepła i uprzejma, Byłem zadowolony z konsultacji.

 • Do dr Grazyna Bartnik w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie, trafiłam po kilku latach poszukiwań lekarza, który byłby w stanie mi pomóc.
  Bardzo cierpiałam z powodu szumów usznych o charakterze pisku, który pojawił się razem z nagłą głuchotą w jednym uchu. Wszyscy specjaliści odsyłali mnie z niczym. Niektórzy przepisywali recepty na różne leki poprawiające krążenie. Nikt nie był w stanie mi pomóc, a ja byłam coraz bardziej zdesperowana i zrozpaczona. Już od pierwszej wizyty u Pani dr Grażyny Bartnik wiedziałam, że trafiłam w dziesiątkę. Tak kompetentnej lekarki nie spotkałam nigdy wcześniej w swoim życiu. Spokojna, cierpliwa, rozumiejąca o czym mówię, poświęciła mi dużo czasu i uwagi. Już sama konsultacja mnie wzmocniła. Pani doktor nie mówiła, że muszę nauczyć się żyć z moim piskiem i muszę go polubić - tak jak mówili wszyscy jej poprzednicy. Wręcz przeciwnie, powiedziała, że mam duże szanse na znaczne pozbycie sie pisku jeśli będę dokładnie spełniała jej zalecenia. Przebadała mnie dokładnie, bardzo mnie uspokoiła, wytłumaczyła o co w tym wszystkim chodzi i zaproponowała najlepszą dla mnie terapię. Z początku nie byłam zachwycona, bo wiązało to się z używaniem specjalnego aparatu do obu uszu, którego wolałabym nie nosić. Nie miałam jednak wyjścia. To była jedyna szansa na złagodzenie mojego szumu. Zaufałam Pani doktor i zaczęłam reahabilitację, która trwała prawie 2 lata. W tym czasie miałam regularne konsultacje u Pani doktor. Po każdej czułam się znacznie lepiej i robiłam krok do przodu. Już po kilku miesiącach terapii znacznie mniej odczuwałam pisk w uchu, a obecnie po ponad 2-óch latach, nie mam go praktycznie wcale ! Narodziłam się na nowo i jestem niesamowicie wdzięczna losowi za to, że trafiłam do TAKIEJ lekarki. Polecam wszystkim Panią Doktor Grażynę Bartnik (choć wiem, że ciężko się do niej dostać), bo jest niezwykłym lekarzem, wybitnym specjalistą i wspaniałą osobą. Wiem, że podobne zdanie mają inni Jej pacjenci.

 • Witam, z całego serca polecam wizytę u Pani doktor Grażyny Bartnik, od lat zmagam się z bólami uszu i zatok, zwłaszcza przy silnym wietrze, podczas uprawiania sportów, czy poprostu jeździe na rowerze. Ból był bardzo silny, sięgający do zębów, powodujący zawroty głowy. Konsultowałam się z wieloma lekarzami, z innych klinik prywatnych i państwowych, leczenie nie dawało żadnych rezultatów, dopiero dzięki terapii zaleconej przez panią doktor mogę normalnie funkcjonować. Pani doktor jest świetnym specjalistą, cierpliwym i przemiłym człowiekiem. Polecam!