lek.

Ewa Wojciechowska

verifiedCreated with Sketch.

Okulista

77 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza
518 odwiedzin w ciągu 30 dni

Ewa Wojciechowska jest absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Pracę rozpoczęła w 1986 roku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na oddziale okulistycznym, uzyskując w… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

  5 Lipca 3/1
  70-374 Szczecin, zachodniopomorskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka, Karta płatnicza

  Usługi

  I wizyta okulistyczna (dorośli i dzieci od 6 roku życia) 150 zł
  Badanie kierowców 120 zł
  Płukanie dróg łzowych 100 zł
  Silikonowe zatyczki do punktów łzowych ( stałe) para 850 zł
  Gonioskopia dwoje oczu 50 zł
  Badanie w kierunku nużeńca-demodex 40 zł
  Wizyta kontrolna 120 zł
  Wizyta okulistyczna z doborem soczewek kontaktowych miękkich 200 zł
  Usunięcie ciała obcego 150 zł
  Hydrożelowe zatyczki do punktów łzowych ( 3 miesięczne) para 250 zł
  Pole widzenia 50 zł
  Kolorowa fotografia dna oka 50 zł
  Wydanie zaświadczenia o stanie oczu dla celów urzędowych i orzeczniczych na podstawie dokumentacji medycznej 50 zł

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
77 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M

  Pani Doktor zasługuje na 6+ zarówno za podejście do pacjenta jak i rozpoznanie. Mogę polecić każdemu rodzicowi aby badało wzrok swoich dzieci jak i swój u Pani Ewy. Dzięki dokładnemu badaniu został ujawniony u mojej córki astygmatyzm i Pani Wojciechowska od razu przystąpiła do leczenia.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo rzetelna i cierpliwa kobieta.Wszystko tłumaczy,jak ma przebiegać leczenie. Ma podejście do pracy z młodzieżą. Wnikliwie, bez pośpiechu ocenia dobór szkieł korekcyjnych.Bezpośrednia w kontakcie, nie tworzy muru między pacjentem a lekarzem.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Ewa jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Profesjonalistką w swoim zawodzie również. Wszystko dokładnie objaśnia, tłumaczy. Pacjent wie o co chodzi, wie co Pani doktor mu wykonuje. Na jednej wizycie wykonany jest komplet badań. Co najważniejsze - Pani Ewa nie idzie na łatwiznę. Jest cierpliwa, dokładna i profesjonalna.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz, który swoją pracę traktuje jak misję. p. doktor zajęła się mną w sposób wysoce profesjonalny. Okulistka godna polecenia.

 • K

  Od 19 lat jestem pacjentką doktor Ewy Wojciechowskiej. Jest to jedna z pierwszych w Szczecinie okulistek stosujących soczewki kontaktowe w leczeniu wad wzroku. Gabinet Ewy Wojciechowskiej łączy w sobie profesjonalizm, świetną organizację i kompleksowość badań, otwartość na pacjenta i jego potrzeby z prawdziwie przyjazną, wręcz rodzinną atmosferą.
  Szczerze polecam.
  Małgorzata Jabłońska

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo kompetentna, miłe podejście do pacjenta. Wyniki badań specjalistycznych zostały w sposób przystępny i zrozumiały przekazane pacjentowi.

 • S

  Pani Doktor kontroluje mój wzrok od wielu lat, odkąd uratowała moje lewe oko, gdy znany profesor dość lakonicznie potraktował mój problem za to szczegółowo opisał, co może nastąpić w wyniku nieudanej operacji. Dzięki zaangażowaniu Pani Doktor i poszukiwaniu przez nią wszelkich jak najmniej inwazyjnych dla oka form pomocy udało się uniknąć operacji oka. Jest bardzo życzliwa i to co ważne dla mnie, a czego brakło u profesora to tonowanie emocji i uspokojenie pacjenta, a w przypadkach chorób oczu ma to niebagatelne znaczenie. Bardzo ciepły człowiek i wciąż widać w niej to powołanie do niesienia pomocy ludziom a nie tylko dbanie o odpowiednio wysokie wpływy. Serdeczna i konkretna. Widać, że stale pogłębia wiedzę, interesuje się nowinkami w swojej dziedzinie, uczestniczy w konferencjach, co też nie jest na porządku dziennym wśród lekarzy z podobnym jak Doktor Ewa bogatym doświadczeniem. Gorąco polecam Panią Doktor.

 • R

  Najlepszy okulista nie tylko w Szczecinie ale i w Polsce. Z szczerym sercem polecam każdemu. Na nikogo tak nie można liczyć jak na Panią dr Ewe Wojciechowską. Najlepsze oceny, najwięcej komentarzy - sami musicie przyznać, że coś w tym musi być. Badanie i trafna diagnoza już podczas pierwszej wizyty ! Mogę opisać mnówstwo sytuacji w których poczułem się iż Pani dr zależy na moim zdrowiu (nie na pieniądzach), np. dzwoni tel. Pani dr odbiera i mówi, że nie ma czasu bo ma pacjenta. Perfekcyjny, godny polecenia lekarz.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Do pani doktor poszłam z 3 miesięcznym synkiem, zniósł wizytę całkiem nieźle, dzięki świetnemu podejściu pani Ewy do niemowląt. Poza tym bardzo miła i życzliwa osoba.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jak zwykle, od wielu, wielu lat - jestem bardzo zadowolona z kolejnej wizyty. Z uwagi na cukrzycę staram się bywać ze dwa razy do roku.
  Mogę tylko polecać Panią Doktor.

Pytania pacjentów (25)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ewa Wojciechowska jest absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Pracę rozpoczęła w 1986 roku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na oddziale okulistycznym, uzyskując w roku 1988 specjalizację I stopnia a w roku 1992 – II stopnia z zakresu okulistyki. Od 1993 roku prowadzi Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Lekarską ze specjalizacją w zakresie kontaktologii. Swoim doświadczeniem w zakresie okulistyki i doboru soczewek kontaktowych wielokrotnie dzieliła się podczas wykładów na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach okulistycznych. Jest autorem wielu artykułów zarówno w prasie medycznej – „Okulistyka Polska” , „ Medycyna Rodzinna”, Standardy Medyczne”, a także w wielu magazynach takich jak „Twój Styl”, „ Claudia” „Zdrowie”.

  W leczeniu pacjentów łączy terapię standardową z leczeniem naturalnym oraz zaleceniami dietetycznymi i technikami ćwiczeń oczu.

  Specjalista kontaktolog- dobieranie soczewek u dzieci, młodzieży i dorosłych - soczewki "minusowe", "plusowe", toryczne ( astygmatyczne), soczewki wieloogniskowe
  (progresywne), soczewki kolorowe - 20 lat doświadczenia w doborze soczewek kontaktowych specjalistycznych.

Specjalizacje

 • Okulistyka

Ukończone szkoły

 • Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie

Publikacje

 • Różnicowanie zespołu "czerwonego oka" ("Medycyna rodzinna" 34 zeszyt)
 • Optyka branżowy dwumiesięcznik nr 4 (47)
 • Optyka branżowy dwumiesięcznik nr 4 (35)
 • Ophtha Therapy Marzec 2015 vol. 2/nr 1(5)
więcej

Znajomość języków

 • niemiecki
 • angielski
 • rosyjski

Certyfikaty

Artykuły

 • Opto-dysleksja – problem mało znany i niedoceniany

  3 kwietnia 2015

  Opto-dysleksja to problem występujący dość często i zwykle niedoceniony a jest on szczególną formą dysleksji – pochodzenia wzrokowego. Dlatego każde dziecko...
 • Czy to zespół suchego oka?

  3 listopada 2014

  „Zespół suchego oka” to obecnie jedna z najczęstszych przyczyn wizyt w gabinetach okulistycznych, chociaż pacjenci zwykle nie zdają sobie sprawy, że „tu...
 • Czy moje dziecko może nosić soczewki kontaktowe?

  21 maja 2014

  Temat noszenia soczewek kontaktowych przez dzieci wzbudza duże kontrowersje i to nie tylko wśród rodziców ale także wśród okulistów, szczególnie tych którzy...