lek.

Dominik Mikiel

Dermatolog

Jestem lekarzem specjalizującym się w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci oraz chorób przenoszonych drogą płciową.… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Tetralysal, a alkohol

  Dzień dobry,

  od miesiąca stosuję Tetralysal z powodu problemu z trądzikiem, w tym czasie starałam się nie spożywać alkoholu. Jednak zbliża mi się wesele w rodzinie, czy mogę zaprzestać zażywania antybiotyku na te dwa dni i normalnie spożyć alkohol (oczywiście w ramach rozsądku)?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Dominik Mikiel

  Dzień dobry,
  Zasadniczo w trakcie terapii Tetralysalem należy unikać spożywania alkoholu. Niewielka ilość alkoholu (czyli jedno piwo, lampka wina, drink) od czasu do czasu nie powinna negatywnie… Więcej

 • Zaczerwienienie w wokół skrzydełek nosa, bardzo długo się utrzymuje a w dodatku pojawiają się białe zaskórniaki z ropą w środku, co to może być i czy da się tego pozbyć ?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Dominik Mikiel

  Dzień dobry,
  Zaczerwienie w okolicy skrzydełek nosa może być związane z różnymi jednostkami chorobowymi. Z opisu mogę podejrzewać trądzik różowaty, jednak weryfikacja rozpoznania powinna nastąpić… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem lekarzem specjalizującym się w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Obecnie moim głównym miejscem pracy jest Oddział Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Moja przygoda z dermatologią rozpoczęła się już na IV roku studiów kiedy to postanowiłem przystąpić do Studenckiego Koła Naukowego i poznać różne aspekty tej niezwykłej specjalizacji. Z biegiem lat utwierdzam się w przekonaniu, że dermatologia jest bardzo ciekawą i niejednokrotnie niedocenianą specjalizacją, wymagającą wielkiej pokory i świadomości jej ogólnoustrojowego charakteru. Dlatego tak ważna jest współpraca dermatologa z innymi specjalistami. W kręgu moich szczególnych zainteresowań jest diagnostyka chorób włosów oraz owłosionej skóry głowy, która w moim przekonaniu nie jest możliwa bez badania trichoskopowego. Miałem okazję uczestniczyć w licznych kursach szkoleniowych dotyczących chorób włosów organizowanych przez światowej sławy specjalistów w dziedzinie trichoskopii. Moją drugą pasją jest dermatoskopia/wideodermatoskopia, czyli nieinwazyjna, prosta metoda diagnostyczna, która niejednokrotnie jest niezwykle pomocna w postawieniu właściwego rozpoznania dermatologicznego. W codziennej praktyce lekarskiej staram się leczyć zgodnie z aktualnymi standardami europejskimi. Ciągle poszerzam swoje wiadomości uczestnicząc w licznych kongresach naukowych z zakresu dermatologii i dermatologii estetycznej o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jestem członkiem International Society of Dermatology ( ISD) oraz International Dermoscopy Society (IDS).

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Znajomość języków

 • angielski

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
48 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIWA CLINICUsługa: konsultacja dermatologiczna

  Niezwykle kompetentny i przyjazny lekarz. A przede wszystkim stawiający trafne diagnozy i zapisujący skuteczne leki.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIWA CLINICUsługa: konsultacja dermatologiczna

  Bardzo dobry kontakt, rzeczowe odpowiedzi i wsłuchanie się w problem. Lekarz zdecydowanie godny zaufania.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIWA CLINICUsługa: konsultacja dermatologiczna

  Bardzo sympatyczny i kompetentny lekarz, widać, że zależy mu na dobru pacjenta.Wchodząc do gabinetu byłam załamana z powodu problemu z jakim przyszłam, wyszłam natomiast z odpowiednimi lekami, które działają z dnia na dzień i lepszym samopoczuciem. Mogę tylko szczerze polecić pana doktora.

 • D
  Lokalizacja: MEDIWA CLINICUsługa: konsultacja dermatologiczna

  Do Pana Doktora przyszedłem z grzybicą na jednym paznokciu. Pan Doktor dokładnie obejrzał wszystkie paznokcie u rąk, przeprowadził ze mną dokładny wywiad na temat pracy i ewentualnych warunków, które mogły wywołać chorobę. Mimo, że powinienem najpierw zbadać laboratoryjnie mój chory paznokieć, żeby można przepisać tabletki, to Pan Doktor kierując się swoim doświadczeniem przepisał mi je od razu, co zaoszczędziło mój czas i pieniądze. Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIWA CLINICUsługa: konsultacja dermatologiczna

  Dr Mikiel jest bardzo empatycznym człowiekiem, niesamowicie pomocnym i cierpliwym lekarzem. Bylem na jednej wizycie płatnej. Diagnoza postawiona dobra jednak leki nie podziałały i po kilku dniach pilnie wpadłem "z ulicy" pokazać stan nogi. Pan doktor przyjął mnie i skierował do szpitala w którym to za dwa dni zająłem pryczę. Wszystko odbyło się błyskawicznie. Jak nie w Polsce. W szpitalu sam mnie nadzorował, szereg badań, diagnoza podtrzymana, dolegliwość zaczęła się cofać. Nie sądziłem, że będę tak zadowolony bo z natury bardzo nieufnie i sceptycznie podchodzę do praktyk lekarskich w których coraz częściej górę bierze pieniądz. Tutaj, z pełną świadomością stwierdzam, że górę bierze dobro pacjenta. Szczerze polecam i bardzo dziękuję Panie Dominiku za szybką rekcję, pomoc, opiekę i na pewno cierpliwość do mnie :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIWA CLINICUsługa: konsultacja dermatologiczna

  Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Staranny wywiad przed badaniem. Trafny dobór leków. Wszystko w bardzo sympatycznej atmosferze. Polecam tego lekarza wszystkim

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  lekarz poświęcił wystarczająco czasu na moją wizytę (prywatną), nie spieszył się, przeanalizował wyniki i wszystko dokładnie omówił, wytłumaczył. Zapisana maść pomogła i po kilku dniach było widać poprawę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIWA CLINICUsługa: konsultacja dermatologiczna

  Pan dr bardzo dokładnie zbadał moje znamię. Spokojny, bardzo sympatyczny, rzeczowy i dokładny. Ma czas dla pacjęta a dzisiaj to rzadkość. Jestem bardzo zadowolona opieką Pana dr. Dziękuję :).

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MEDIWA CLINICUsługa: konsultacja dermatologiczna

  Pan doktor bardzo zaangażowany, ze spokojem i rzeczowo wyjaśnia i odpowiada na wszystkie nurtujące pytania. Stawia diagnozę i wykonuje odpowiednie badania. Ma świetne podejście do dzieci i z moim synem nawiązał bardzo dobry kontakt. Dzięki temu stres związany z wizytą u lekarza został ograniczony do minimum.

 • P
  Lokalizacja: MEDIWA CLINICUsługa: Mapowanie znamion całego ciała

  Badanie przeprowadzone sprawnie i z odpowiednia delikatnoscia. Pan doktor wszystko dokladnie omawial i chetnie wyjasnial odpowiadajac cierpliwie na wszystkie pytania. Spokojna osobowosc pana doktora obniza poziom stresu zwiazanego z badaniem. Duzy poziom empatii + szeroka wiedza. Goraco polecam!