Dariusz Polaczkiewicz

Laryngolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Pracuję na stanowisku ordynatora Oddziału Laryngologicznego Szpitala w Nysie.
Jestem doktorem nauk medycznych, podpułkownikiem rezerwy, absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej…
więcej

Adresy i cenniki usług

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Pracuję na stanowisku ordynatora Oddziału Laryngologicznego Szpitala w Nysie.
  Jestem doktorem nauk medycznych, podpułkownikiem rezerwy, absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w 1985 roku. Pracowałem w jednostkach wojskowych Śląskiego Okręgu Wojskowego: Gubin, Opole, szpitalach: 4 Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu, Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze, Szpitalu w Brzegu, Szpitalu Wojewódzkim i Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu, 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu, a obecnie w Szpitalu Powiatowym w Nysie. Do pierwszego stopnia specjalizacji uczyłem się pod kierunkiem dr Edmunda Zdanowicza, dr Adama Chmielarskiego , a egzamin w 1993 roku zdałem będąc pod opieką płk dr n. med. Alfreda Bilińskiego.
  Drugi stopień specjalizacji zdobyłem w 1996 roku, ucząc się u dr n. med. Bogdana Kochanowskiego. W 2000 roku obroniłem doktorat na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi pt. Analiza wyników leczenia przetok gardłowo- skórnych jako powikłania w przebiegu pooperacyjnym raka krtani.
  Promotorem w przewodzie doktorskim był płk prof. Jurek Olszewski. Stale szkolę się na Konferencjach i Kursach laryngologicznych w Polsce i za granicą. Byłem 2 razy na szkoleniu u dr Eryka Ulmera z VNG we Francji w Marsylii, 1 raz w Niemczech w Recklinghausen z zakresu operacji endoskopowych zatok obocznych nosa oraz 3 raz na Słowacji w Rużomeroku na szkoleniach z operacji nosa i endoskopowych zatok obocznych nosa. Szkoliłem się w Polanicy Zdrój i w Warszawie z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej. U prof. Andrzeja Kukwy uczyłem się operacji z zakresu chrapania i bezdechów sennych. Szczególnie interesuję się problematyką: zawrotów głowy i szumów usznych, chrapania i bezdechów sennych, chorób ślinianek, zatok obocznych nosa i nosa oraz zabiegów plastycznych nosa i estetycznych twarzy i szyi. Rocznie wykonuję ponad 300 operacji laryngologicznych.
  Pracowałem również jako zarządzający: szef służby zdrowia Brygady Pancernej, Komendant i Dyrektor 116 Szpitala Wojskowego w Opolu, Dyrektor Medyczny Szpitala w Brzegu oraz Dyrektor Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim. Zdobyłem również specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z Organizacji Ochrony Zdrowia Wojsk w 1994 i 1997 roku. W 2001 roku ukończyłem studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w zakresie Zarządzanie i Finanse w Ochronie Zdrowia.
  Od 1996 roku prowadzę Prywatny Gabinet Laryngologiczny. Obecnie prowadzę Gabinet Laryngologiczny VERTIGO w Pawilonie Olimp. Opole ul. Katowicka 67b/10. Posiadam na wyposażeniu audiometr, tympanometr, aparat VNG Ulmera, kalorymetr wodny, endoskop giętki ze źródłem światła 250W, aparat Curis do operacji chrapania metodą fali radiowej wysokiej częstotliwości i operacji estetycznych twarzy i szyi.

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
57 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B

  Doktor Dariusz Polaczkiewicz to znakomity, rzetelny, specjalista i wspaniały człowiek. Potrafi w sposób przystępny i zrozumiały dla pacjenta wyjaśnić skomplikowane zagadnienia dotyczące leczenia (operacji). Jego pełen profesjonalizm, spokój i łatwość nawiązywania kontaktu z pacjentem sprawia, że człowiek czuje się wyjątkowo i bezpiecznie. To człowiek miły i pogodny co nie jest bez znaczenia zwłaszcza przed zabiegiem operacyjnym; odpowiedzialny i w pełni zaangażowany w leczenie pacjenta. Widać, że to lekarz dla którego liczy się przede wszystkim dobro pacjenta. Dziękując za szybką diagnozę, zaangażowanie i profesjonalną opiekę wszystkim tym, którzy mają problemy laryngologiczne w pełni polecam leczenie u tego specjalisty.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz z powołania!!! a prawda jest taka że mało jest dzisiaj takich lekarzy ,podejście do dzieci profesjonalne jestem bardzo zadowolona . POLECAM!!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor to wybitny specjalista, posiadający wielką wiedzę połączoną z doświadczeniem. Myślę, że zaproponowany przez Pana Doktora plan leczenia okaże się skuteczny. Podejście lekarza do pacjenta na bardzo wysokim poziomie !!! Gorąco polecam Pana Doktora wszystkim !!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bylam kilka dni temu z dziecmi i okazalo sie, ze lekarz ma super podejscie do dzieci , w dodatku wizyta trwa tyle czasu ile potrzebuje pacjent, lekarz nie patrzy na zegarek, odpowiada spokojnie i fachowo na wszystkie nurtujace pytania ! Lekarz z powolania !!! Pozdrawiam i dziekuje !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam dr jest profesjonalistą w swojej dziedzinie bardzo dobrze obchodzi się z pacjentem i co najważniejsze stawia trafne diagnozy

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jak na pierwszą wizytę wrażenie pozytywne.Lekarz bardzo komunikatywny i przyjemny w odbiorze.
  Po pierwszej wizycie ustaliliśmy plan leczenia.Mam nadzieję,że następne wizyty i procedury medyczne zaproponowane przez tego specjalistę okażą się skuteczne w moim przypadku.

 • Lekarz dający nadzieję chorym. Pełen cierpliwości, serdeczności i ciepła. Wyjatkowy profesjonalista. Byłam u kilku laryngologów, ale szczerze to nie ma porównania. Lekarz z prawdziwego powołania, taki którego rzadko się spotyka. Daje spokój, którego sie szuka. Szpital w Nysie również pełen podziw - wszyscy mili, uprzejmi i opiekuńczy. Polecam z całego serca wszystkim.

  Dariusz Polaczkiewicz2015-09-29

  Serdecznie dziękuję. Czekamy na wyniki z pozytywnym nastawieniem.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Znakomity lekarz, który w każdej sytuacji służy radą. Dodatkowo ma rewelacyjne podejście do dzieci. Polecam.

  Dariusz Polaczkiewicz2015-08-03

  Dziękuję

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Fachowe i cierpliwe podejście do dzieci, otrzymałam odpowiedzi na wszystkie moje pytania, żałuję że wcześniej z córką nie trafiłam do Pana Doktora; polecam wszystkim.

  Dariusz Polaczkiewicz2015-08-03

  Dziękuję

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz spełniający wymogi nawet najbardziej wybrednych pacjentów. Zarówno pod względem specjalistycznej wiedzy, jak i kultury osobistej lekarz na bardzo wysokim poziomie. Był to kolejny laryngolog, którego odwiedziłam, i który bardzo szybko zdiagnozował moją chorobę, która de facto okazała się nie typowo laryngologicznym problemem. I w końcu dowiedziałam się wszystkiego, jak leczyć, gdzie tkwią przyczyny i do kogo się zwrócić, gdyby choroba nie ustępowała. Bardzo serdecznie polecam wszystkim szukającym dobrego laryngologa! A Panu doktorowi serdecznie dziękuję za miłą i fachową wizytę!

  Dariusz Polaczkiewicz2015-08-03

  Dziękuję