dr n. med.

Czesław Drozd

verifiedCreated with Sketch.

Internista, Reumatolog

106 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
34 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Specjalista reumatolog, doktorat z reumatologii, przez 25 lat pracował w Klinice Reumatologii w Białymstoku, następnie w poradni reumatologii i poradni osteoporozy. Uczestniczy w szkoleniach,… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Przyjazną atmosferę w gabinecie
Umiejętność słuchania
Leczenie dny moczanowej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
106 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Gabinet reumatologicznyUsługa: paraliżujący ból stawów

  Mam 40 lat. Od ponad dwóch miesięcy zmagam się z bólami i obrzekami stawów. Nagminnie są to dłonie, nadgarstki, stopy i kolana, ale często ból dotyczy też łokci, ramion, bioder. Ogólnie żyłam w bólu z nadzieją, że mi przejdzie przez ponad dwa miesiące. To nawrót RZS po ponad dziesięcioletniej remisji. Teraz, uzbrojona w wiedzę internetową po zęby postanowiłam wyleczyć się sama, no bo przecież "medycyna akademicka napędza tylko klientów koncernom farmaceutycznym". I tak: przeszłam 3 tygodnie post Dąbrowskiej, potem rano piłam na czczo wodę z sodą i sokiem z cytryny, w ciagu dnia moim piciem była woda z solą kłodawską, ziołowe napary oczyszczające, zażywałam wit. D3, K2MK7, C oraz żelazo i magnez, smarowałam bolące miejsca DMSO. I nadal cierpiałam. Co prawda był czasem dzień do przodu, ale często dwa dni do tyłu. Doszlo do takiego bólu, że mąż każdego ranka pomagał mi wstać, ubrać się do pracy, a ja obmyślałam, jakby tu sikać na stojąco, to by kolana tak mocno nie bolały przy każdym siadaniu i wstawaniu z sedesu...
  W nocy nie dało się spać, bo ból był niemiłosierny, nie było pozycji, w której mogłabym sie ułożyć, aby nie czuć bólu, a dłonie tak bolały i były bez sił, że nie dawałam rady naciągnąć na siebie kołdry, była zbyt ciężka. Po tak długotrwałym wycieńczeniu postanowiłam, że jednak pójdę do reumatologa, bo jednak sama sobie nie poradzę.
  Trafiłam na wspaniałego lekarza – reumatolog Czesław Drozd w Białymstoku. Badanie z wnikliwym wywiadem i dotykaniem każdej kosteczki trwało prawie godzinę. Lekarz ten przepisał mi steryd, ponieważ nie było innego wyjścia (doszło już do trwałych destrukcji i zniekształceń niektórych stawów) oraz metotreksat i witaminę D. I wiecie co? Już pierwszą noc po zażyciu sterydu przespałam, a rano sama wstałam z łóżka, bez bólu siadam i wstaję! Dziś jestem już trzeci dzień po wizycie. Mam ruchowe ograniczenia i lekki ból, ale mogę normalnie funkcjonować. Obrzęki znacznie się zmniejszyły, degradacja i zniekształcenia kości nie będą postępować!
  Podsumowując: żałuję, że tak długo zwlekałam, zanim poszłam do tego mądrego doktora. Cierpiałam grubo ponad dwa miesiące, a postawił mnie na nogi po jednym dniu!
  Nadal nie mogę pojąć, dlaczego mój organizm sam tak wyniszcza swoje tkanki, jaka jest tego przyczyna. Ktoś, kto odkryje tę zależność na pewno dostanie nagrodę Nobla. Polecam szczerze Pana Drozda. Dla mnie - najlepszy !!! Anita Pietruczuk

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet reumatologiczny

  Była to moja pierwsza wizyta u Pana doktora i mam nadzieję, że będę w końcu odpowiednio leczona. Doktor jest bardzo wnikliwy. Poświęcił mi tyle czasu ile potrzebowałam, obejrzał wszystkie wyniki, które przywiozłam, odpowiedział na pytania związane z chorobą i jej leczeniem. Za to wszystko dziękuję Panu, doktorze i czekam na efekty terapii. Pozdrawiam

  Czesław Drozd2018-09-06

  Cieszę się , że takie odebrała Pani wrażenie. Staram się każdego uważnie wysłuchać,porozmawiać i dokładnie zbadać.Mam nadzieję że zalecone leczenie pomoże i będzie Pani zadowolona. Bardzo serdecznie dziękuję za wspaniałą opinię.
  Z wyrazami szacunku Czesław Drozd

 • J
  Lokalizacja: Gabinet reumatologiczny

  Okropna wizyta, za którą musiałam zapłacić. Lekarz potraktował mnie tak jakby mi nic nie było, a kolano i nadgarstek dalej bolało. Za ok. 100 zł dał mi skierowania na niepotrzebne prześwietlenia (w dodatku też płatne). Nie potrafił mi nawet stwierdzić, że powodem bólu w nadgarstku jest torbiel! Według niego wszystko było w porządku. Kiedy poszłam do innego lekarza, ten od razu powiedział mi co jest nie tak z moim kolanem i nadgarstkami.

  Czesław Drozd2018-09-06

  Po podanym imieniu nie mogę odszukać historii choroby ( karty choroby ), która umożliwiłaby mi dokładniejsze ustosunkowanie się do Pani zarzutów. Ani torbiel w kości nadgarstka ani inna torbiel np ganglion ( miękka gulka pod skórą ) nie powodują bólów nadgarstka. Badając Panią nie stwierdziłem objawów, które mogły być przyczyną bólów kolana i nadgarstka. Dlatego skierowałem Panią na badanie. Niestety badania z gabinetu są płatne, fundusz nie refinansuję takich badan. Jeśli badanie wypadło prawidłowe to gratuluję. Szkoda,że Pani nie napisała jaką chorobę lekarz stwierdził i czy leki które ewentualnie wypisał pomagają, Uważam,że określenie "okropna wizyta " jest krzywdząca. Jeśli pacjent zgłasza jakieś dolegliwości zwłaszcza bóle nigdy nie mówię, że nic nie jest i że nie ma żadnej choroby.
  Z wyrazami szacunku Czesław Drozd • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet reumatologiczny

  Pan dr.Czesław Drozd to przesympatyczny człowiek i bardzo punktualny na wyznaczoną godzinę..Po wynikach ,które przywiozłam wykluczył złą diagnozę,którą wystawił mi mój lekarz reumatolog i faszerował mnie niepotrzebnymi lekami.Zlecił zrobić potrzebne wyniki do potwierdzenia jego diagnozy i to się potwierdziło.Dziękuję Panie doktorze.Maria.

  Czesław Drozd2018-08-27

  Bardzo dziękuję za wspaniałą opinię i cieszę się.Życzę Pani dużo zdrowia, dobrego samopoczucia i wszystkiego najlepszego.
  Z wyrazami szacunku Czesław Drozd

 • W
  Lokalizacja: Gabinet reumatologicznyUsługa: reumatoidalne zapalenie stawów

  Leczę się u dr Drozda 7 lat na RZS.Jest wspaniałym lekarzem, kompetentnym i dlatego polecam z czystym sumieniem A Panu dr.życzę dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze Pozdrawiam Wanda Buniak

  Czesław Drozd2018-08-27

  Pani Wando, sprawiła mi Pani wielką przyjemność. Ta opinia jest dla mnie niezwykle ważna..Cieszę się niezmiernie i do zobaczenia.
  Z wyrazami szacunku Czesław Drozd

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor bardzo konkretny, cierpliwie wysłuchał z czym przychodzę, zapoznał się z wynikami badań, które przyniosłam i dokładnie wytłumaczył co powinnam zrobić . Potrafił rozwiać moje wątpliwości. okazało się ,że moje dolegliwości nie są reumatologiczne więc Pan Doktor zasugerował w jakim kierunku szukać przyczyny. Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Doświadczenie Pana Doktora uspokoiło mnie. Serdecznie polecam.

  Czesław Drozd2018-07-18

  Bardzo dziękuję, że tak właśnie oceniła Pani wizytę u mnie. Bardzo się cieszę i serdecznie życzę ażeby udało się rozwikłać przyczynę dolegliwości i podjąć odpowiednie leczenie.
  Z wyrazami szacunku Czesław Drozd

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet reumatologiczny

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty i podniesiona na duchu. Miałam ze sobą rtg kręgosłupa oraz wiele wyników badań w kierunku RZS, boreliozy, gośćca itp. . Wyniki bardzo dobre, nie wykrywają żadnych zmian zapalnych, a nieznaczne zmiany w rtg nie wymagają leczenia. Pan doktor po wywiadzie, po badaniu, po wnikliwym przeanalizowaniu dokumentacji medycznej powiedział, że jestem okazem zdrowia. Przyznam, że doznałam pozytywnego szoku. Żadnych leków, żadnej rehabilitacji, jedyne zalecenie to: witamina D w miesiącach jesienno zimowych. Z wizyty jestem bardzo zadowolona i serdecznie Pana doktora pozdrawiam życząc również zdrowia. Elżbieta.

  Czesław Drozd2018-07-02

  Cieszę się, że jest Pani zadowolona z wizyty i życzę żeby stan Pani zdrowia nie wymagał zgłaszania się do lekarza. Bardzo dziękuję za życzliwą
  opinię. Z wyrazami szacunku Czesław Drozd

 • Lokalizacja: Gabinet reumatologicznyUsługa: przewlekła bolerioza

  Umówiłam wizytę u doktora, z racji tego, że wyświetla się wśród 3 lekarzy leczących boleriozę w Białymstoku, a obecnych na znanylekarz.pl (można to sprawdzić w wyszukiwarce znanylekarz.pl).
  Choruję na boleriozę od prawie 7 lat, po kilku latach bez objawów choroba powróciła. Od kilku miesięcy miałam bardzo silne bóle stawów całego ciała. Jako, że w międzyczasie zmieniłam miejsce zamieszkania chciałam znaleźć lekarza właśnie w Białymstoku. Od doktora Drozda dowiedziałam się, że boleriozę leczy się maksymalnie miesiąc antybiotykami (ok- są lekarze, zwolennicy tej metody, tzw. IDSA), a potem już się nie leczy.
  To, co jednak zaproponował mi doktor było nie do zaakceptowania. Chciał mnie leczyć dawkami leków przeciwzapalno-przeciwbólowych, na które też dostałam receptę. Na wizycie usłyszałam też, że taki stan zapalny stawów się "zalecza" i on potem jakiś czas nie wraca. Jednocześnie powiedziałam doktorowi, że u mnie ten stan nie mija już od kilku miesięcy. Jest codziennie. Czy to znaczy, że mam takie leki przyjmować codziennie ? Przecież żaden organizm nie wytrzyma takiego leczenia na dłuższą metę (takie leki są bardzo obciążające dla wątroby; jak brałam różne leki przeciwbólowe to każdorazowo po 2-3 dniach musiałam je odstawiać tak bolała mnie wątroba).
  Leków przypisanych przez doktora nie wzięłam, umówiłam się do lekarza, który leczył mnie kilka lat wcześniej. W tym celu musiałam wybrać się do Warszawy. Po 6 tygodniach dobranej antybiotykoterapii, która w żadne sposób nie obciążyła mi organizmu np. wątroby bóle stawowe całkowicie ustąpiły.
  Nie kwestionuję umiejętności doktora jako reumatologa, ale jako reumatolog powinien mieć większą świadomość boleriozy i tego, jak się leczy przewlekłą jej postać. Nie polecam doktora, jeśli ktoś potrzebuje konsultacji w sprawie boleriozy.

  Czesław Drozd2018-07-02

  Cieszę się, że leczenie zalecone przez poprzedniego lekarza okazało się skuteczne i życzę Pani ażeby bóle już nie powracały, chociaż nie jest to takie pewne.Objawy boreliozy stawowej są niecharakterystyczne i podobne występują w wielu innych chorobach reumatycznych. Poza informacją ,że przed kilkoma laty zachorowała Pani na boreliozę i była leczona antybiotykami nie dysponowałem żadnymi wynikami badań potwierdzającymi tą chorobę. Dlatego też nie byłe pewien czy objawy zgłaszane przez Panią świadczą o boreliozie zwłaszcza ,że tak zwanych objawów przedmiotowych nie stwierdzałem. W związku z tym na wstępie zleciłem lek przeciwreumatyczny ( przeciwzapalny i przeciwbólowy ) ,nieszkodliwy albo bardzo mało szkodliwy na przewód pokarmowy, który mógłby pomóc ale Pani nawet go nie wykupiła.
  Boreliozę leczy się antybiotykiem jeden raz a czasami dwa ale nie więcej niż trzy razy chyba, że nastąpiło nowe zakażenie ale wówczas musi być potwierdzone badaniami laboratoryjnymi.Chwała,że antybiotyk Pani pomógł. W innych chorobach reumatycznych stawów także stosuje się antybiotyk z dobrym skutkiem. Reasumując, przykro mi,że odniosła Pani takie wrażenie z wizyty u mnie i uważam. Przepraszam, że nie spełniłem Pani oczekiwań ale też uważam ,że końcowy wniosek opinii jest dla mnie trochę krzywdzący. Z wyrazami szacunku Czesław Drozd

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet reumatologicznyUsługa: podejrzenie zespołu Sjögrena

  Bardzo profesjonalne podejście, sympatyczna wizyta. Pan dr najpierw mnie wysłuchał, potem przejrzał skrupulatnie wyniki badań i poradził, co dalej robić. Na każde moje pytanie dostałam wyczerpującą odpowiedz.

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet reumatologicznyUsługa: powracający ból stawów

  Pan doktor rzeczowo podszedł do moich dolegliwości. Uważnie wysłuchał i zadał wiele pytań. Dostałam skierowanie na badania oraz leki. Dziękuję bardzo za rzetelne podejście, oraz miłą rozmowę.

  Czesław Drozd2018-06-25

  Bardzo dziękuję za sympatyczną opinię i cieszę z takiej oceny.Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Czesław Drozd

Pytania pacjentów (345)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista reumatolog, doktorat z reumatologii, przez 25 lat pracował w Klinice Reumatologii w Białymstoku, następnie w poradni reumatologii i poradni osteoporozy. Uczestniczy w szkoleniach, konferencjach, sympozjach i zjazdach reumatologicznych. Na bieżąco czyta czasopisma reumatologiczne i najnowsze wiadomości reumatologiczne w internecie. Duże doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu chorób reumatologicznych i osteoporozy.

Specjalizacje

 • Reumatologia
 • Choroby wewnętrzne

Edukacja

 • Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi

Certyfikaty

 • Czesław Drozd, internista w mieście Białystok - Certyfikaty
 • Czesław Drozd, internista - Certyfikaty
 • Czesław Drozd, Białystok - Certyfikaty
 • Czesław Drozd, internista w mieście Białystok - Kwalifikacje zawodowe

Choroby

więcej

Zdjęcia

Artykuły

 • Ból w pachwinie

  29 kwietnia 2015

  Jedną z częstszych przyczyn jest choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego.Występuje przeważnie u osób starszych . Ból należy do tzw. bólów rozpędowych –...