prof. dr hab. n. med.

Cezary Szczylik

verifiedCreated with Sketch.

Onkolog

80 opinii +dodaj

Profesor Cezary Szczylik jest Ordynatorem Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock, Szpitalu im. Fryderyka Chopina. Przez wiele lat kierował… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
80 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: profesorskie konsultacje onkologiczne

  To dopiero pierwsza wizyta ale kontakt jak najbardziej pozytywny,nie mieliśmy wszystkich badań ale wiemy jakie dalsze badania są potrzebne i z jakim człowiekiem będziemy starać się walczyć o mamę jeszcze tyle przed nami modlę się o siłę

 • O
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: profesorskie konsultacje onkologiczne

  Teściowa była przerażona i niepewna. Po wizycie u Pana Profesora, jakby jej ktoś skrzydeł dodał. Mówi, że Pan Prof. to jest "po prostu klasa człowiek" - ciepły, spokojny, kulturalny. Wytłumaczył dotychczasową ścieżkę leczenia i potwierdził, że jest optymalna. Wyczerpująco odpowiedział na pytania i wątpliwości. Podbudował pacjentkę, podpowiedział dobre praktyki podczas leczenia, zaproponował dalsze konsultacje w celu monitorowania jakości leczenia.
  Dodam, że w 2016 r. mój tata był u Pana Profesora jeszcze na Szaserów w sprawie mojej ś.p. mamusi i wszystko co Pan Prof. powiedzial na podstawie samej dokumentacji, później sprawdziło się w 100%.
  Zatem nie ulega wątpliwości, że jest niekwestionowanym autorytetem i polegamy na jego opinii całkowicie teraz, jak i w przyszłości.
  BArdzo dziękujemy z całego serca.

 • H
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: leczenie choroby nowotworowej

  Wspaniały człowiek, profesjonalny lekarz. Ludziom ciężko chorym daje nadzieje i wsparcie. Bardzo dziękuje za leczenie. Halina z Otwocka

 • M
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock

  Pan Profesor przejrzał wszystkie wyniki badań, wytłumaczył o co w tym wszystkim chodzi, jakie powinno być dalsze postępowanie, powiedział jakie badania jeszcze należy zrobić, na co zwrócić uwagę. Niestety chemioterapia jest nieunikniona ale wiem, że zawsze możemy skorzystać z konsultacji u profesora.
  Jest bardzo sympatyczny, takiemu lekarzowi warto zaufać. Z resztą szukając dobrego onkologa trafiłam na portal onkolodzy net, gdzie po wpisaniu wyników badań i zapytaniu co robić dalej dostałam informację, że proponują mi profesora Szczylika.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: konsultacje onkologiczne

  Przecudowny człowiek. Pełen empatii, zrozumienia. Niesłychany umysł oraz wiedza. Człowiek dający nadzieję oraz wsparcie w trudnym przypadku leczenia. Wystawiam najwyższą ocenę z możliwych i polecam każdemu!

 • P
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia GrochówUsługa: konsultacja onkologiczna

  U Pana Profesora konsultowalam dalsze postepowanie w leczeniu onkologicznym mojego Taty, u którego wczesniej zdiagnozowano nowotwor nerki. Pan Profesor przejrzal wszystkie wyniki badan, profesjonalnie odpowiedzial na wszytskie moje pytania i zalecil wykonanie konkretnych badan. Serdecznie dziekuje za wyrozumialosc oraz rzetelne podejscie do wykonywanego zawodu.

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: konsultacje onkologiczne

  Zyskałam poczucie, że jestem pod dobrą opieką mądrego lekarza, który lubi pacjentów i chce im pomóc. Zna realia i możliwości medycyny. Cieszę się, że trafiłam do Pana Profesora. Róża Święcka

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: konsultacje onkologiczne

  W czerwcu 2017r.u mojego taty wykryto przerzut raka płaskonabłonkowego złośliwego do węzłów chłonnych szyjnych. Po kilkumiesięcznym, bezskutecznym leczeniu w Gliwicach, gdzie stwierdzono, że chemioterapia zabiłaby tatę a radioterapia nie przyniosła oczekiwanych skutków i w końcu zaproponowano nam jedynie leczenie objawowe i polecono załatwiać hospicjum,ponieważ kolejne badanie PET wykazało, że pojawiły się nowe przerzuty (do kości, na trzon języka oraz do węzłów chłonnych pachwinowych) postanowiłam skonsultować tatę u Profesora Cezarego Szczylika. Po krótkiej, ale bardzo konkretnej rozmowie okazało się, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby tata przeszedł chemioterapię a w dodatku jest jakiś lek ukierunkowany konkretnie na ten rodzaj nowotworu. Pan Profesor dał nam nadzieję, że to nie koniec, że da się jeszcze walczyć, że trzeba walczyć i my tą walkę podejmiemy. Jestem pełna podziwu dla Pana Profesora Cezarego Szczylika. Takich właśnie lekarzy nam potrzeba!!! :))

 • A
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarzy WojskowychUsługa: Profesorskie konsultacje onkologiczne

  Po miesięcznym oczekiwaniu na wizytę, udaliśmy się z mamą, wówczas chorą na raka jajnika, do doktora.
  Wizyta trwała 10 minut. Lekarz nie przejrzał nawet dokładnie dokumentów, zobaczył tylko, że markery specyficzne dla raka jajnika u mamy są wysokie i stwierdził, że mama na pewno ma przerzuty, że podczas operacji musiano uszkodzić torebkę jajnika i że zaleca chemię jak najszybciej,najlepiej od jutra, bo nie ma czasu do stracenia.
  Gdyby lekarz zapoznał się z dokumentacją, zobaczyłby, że mama miała przeprowadzoną poważną operację, histerektomię, po której markery mają prawo być tak podwyższone.
  Nie muszę pisać, co przeżyliśmy po takiej diagnozie tego cenionego specjalisty, który zresztą słabo oceniał mamy szanse, mimo, że był to rak w początkowym stadium, nie kwalifikującym się nawet do chemioterapii.
  Na szczęście mama trafiła pod opiekę innych, naszym zdaniem znacznie lepszych lekarzy.
  Nie polecam.

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  To było bardzo dobre spotkanie. Profesor uścisnął dłoń i spojrzał mi w oczy. To lekarz, który mnie widział. Mnie jako człowieka i pacjentkę. Wysłuchał skoncentrowany mojej historii, dopytywał o szczegóły, obejrzał wyniki i wypis ze szpitala i wyraził swoje zdanie. Bardzo rzeczowy człowiek, kulturalny, o ciepłym głosie, spokojny ale również dowcipny. Czułam się zaopiekowana i spokojna, wierzyłam w każde słowo profesora.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Profesor Cezary Szczylik jest Ordynatorem Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock, Szpitalu im. Fryderyka Chopina. Przez wiele lat kierował Kliniką Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego MON.

  Profesor jest Prezydentem Fundacji Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej, wspierającej działalność wielu polskich onkologów i biologów molekularnych, a także współtwórcą Studium Medycyny Molekularnej - międzynarodowej instytucji zajmującej się kształceniem młodych lekarzy i biologów. Profesor jest także członkiem Rady Naukowej Fundacji barona Leopolda Kronenberga oraz członkiem Rady Programowej Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez barier. W 1990 roku jego nazwisko pojawiło się w Science, gdzie wraz z innymi wybitnymi lekarzami wykazał możliwość hamowania wzrostu białaczki, gdy wyłączy się część genów, odpowiedzialnych za postęp choroby. W dorobku Profesora znajduję się ponad 150 prac naukowych. Badania naukowe Profesora skoncentrowane są na miejscowym leczeniu guzów pierwotnych i przerzutowych wątroby, chemioimmunoterapii nowotworu nerki, a także przeszczepianiu hematopoetycznych komórek macierzystych.

  Studiował w Wojskowej Akademii Medycznej, uzyskując w 1977 dyplom lekarza medycyny. Odbywał staż u profesora Bruno Specka w Klinice Transplantacji Szpiku Szpitala Kantonalnego w Bazylei. Największym osiągnięciem Profesora był w tym okresie współudział w wykonaniu pierwszych w Polsce udanych przeszczepów szpiku: allogenicznego - w roku 1983 i autologicznego - w 1984 r W roku 1988 Cezary Szczylik uzyskał tytuł doktora habilitowanego medycyny na podstawie rozprawy pt. Kinetyka zmian w układzie krwiotwórczym po podaniu busulfanu i cyklofosfamidu oraz następowym przeszczepieniu szpiku. Lata 1990-1992 to okres pracy Profesora w Filadelfii jako stypendysta American Leukaemia Found - początkowo w Temple University School of Medicine, a następnie w Thomas Jefferson University. Po powrocie do kraju Profesor przystąpił do reorganizacji ówczesnego Oddziału Radioterapii z zamiarem utworzenia nowoczesnej Kliniki Onkologii. W roku 1996 uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego CSK WAM, zaś w 2001 r. - nadany przez Prezydenta RP - tytuł profesora.

Specjalizacje

 • Onkologia kliniczna

Edukacja

 • Wojskowa Akademia Medyczna