Agnieszka Brańczyk

verifiedCreated with Sketch.

28 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
208 odwiedzin w ciągu 30 dni

Wykształcenie uniwersyteckie z zakresu Seksuologii Klinicznej uzyskałam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. W ramach specjalizacji odbyłam staż kliniczny: w Poradni… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
28 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J

  Przed wizytą w gabinecie Pani Brańczyk poziom mojego stresu sięgał zenitu (z powodu, iż nie jest łatwo opowiadać o swoich problemach),jednak już po paru minutach złe napięcie mineło, ponieważ Specialistka do której trafiłem sprawiła, że rozmowa przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pani doktor po niespełna godzinie rozszyfrowała i przedstawiła mi mój problem. Serdecznie polecam!

  Agnieszka Brańczyk2018-08-23

  Cieszę się, że udało mi się zneutralizować napięcie i stworzyć bezpieczną atmosferę, moim zdaniem właśnie tak to powinno wyglądać. "Nie tak seksuolog straszny jak go sobie pacjenci malują" :)

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Prywatny - Seksuolog Kliniczny, Specjalista Psychoterapii Uzależnień, Biegły SądowyUsługa: problemy seksualne

  Bardzo neutralna atmosfera. Brak nacisku. Swoboda w opowiadaniu o problemach. Bardzo rzeczowe podejście do sprawy.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Prywatny - Seksuolog Kliniczny, Specjalista Psychoterapii Uzależnień, Biegły SądowyUsługa: konsultacja

  Jesteśmy bardzo zadowoleni po wizycie. Pani doktor, bardzo nam pomogła dużo zrozumieć i dzięki temu zaczniemy walczyć o nasze małżeństwo. Serdecznie polecamy, jeśli ktoś się jeszcze waha, a ma problemy w małżeństwie.

  Agnieszka Brańczyk2018-08-23

  Cieszę się, że mogłam pomóc zobaczyć światełko w tunelu. Konsultacja pary to zawsze duże wyzwanie, bo obie strony muszą chcieć, żeby można było osiągnąć pozytywną zmianę. Najczęściej jedna ze stron używając nacisku przyprowadza te drugą osobę. Wydaje się to dość drastyczne ale każdy początek nawet taki wymuszony jest lepszy niż żaden. Jest szansa na wzbudzenie dialogu, nazwanie problemu i nawet jeśli nie będzie cudownego zakończenia to przynajmniej pojawiają się wskazówki - co dalej ?

 • G
  Lokalizacja: Gabinet Prywatny - Seksuolog Kliniczny, Specjalista Psychoterapii Uzależnień, Biegły Sądowy

  Jestem Bardzo zadowolony. To była moja pierwsza wizyta której się obawiałem. Okazało się że moje obawy były nie potrzebne już dosłownie po minucie czułem że trafiłem w dobre ręce.Wybieram się na kolejną wizytę tym razem bez obaw a wręcz z zadowoleniem bo jestem pewien że uzyskam pomoc która jest mi teraz potrzebna...

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Prywatny - Seksuolog Kliniczny, Specjalista Psychoterapii Uzależnień, Biegły SądowyUsługa: problem seksuologiczny

  Pani Agnieszka jest świetnym ekspertem w dziedzinie seksuologii. Miałem wiele pytań na wszystkie udzieliła wyczerpującej odpowiedzi. Poradziła mi co dalej robić nie oceniając mnie przy tym. Naprawdę jestem bardzo zadowolony i liczę na dalszą współpracę z panią Agnieszką. Polecam!

  Agnieszka Brańczyk2018-08-23

  Do świetności to ja mam z pewnością daleką drogę, ale dziękuję za tak wysoką ocenę. Podejmuje działania w kierunku poszerzania swojej wiedzy, tak by rzeczywiście informacje przeze mnie udzielane były merytoryczne. Jestem świadoma, że pacjent często opiera na tych informacjach swoje ważne decyzje życiowe to mi uświadamia ogromną odpowiedzialność jaka spoczywa na moich barkach.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor jest bardzo miłą i kompetentną osobą. Po 3 minutach rozmowy czułem się spokojny i nie skrepowany. Wizytę uważam za udaną i jeśli będzie mi taka znowu potrzebna, to napewno odwiedze Panią dr. Agnieszkę Branczyk.

  Agnieszka Brańczyk2018-08-23

  Dziękuję za pozytywną opinię i oczywiście zapraszam gdybym była potrzebna.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Prywatny - Seksuolog Kliniczny, Specjalista Psychoterapii Uzależnień, Biegły SądowyUsługa: konsultacja

  Pani Brańczyk to kompetentna, ciepła osoba, która ma szeroki wachlarz wiedzy i umiejętności. Wizyta przebiegła w przytulnym gabinecie,w spokojnej atmosferze, po kilku minutach nie czuje się już stresu spowodowanego pierwsza wizyta u specjalisty i myślą ze będzie trzeba się otworzyć ze swoimi problemami. Ja osobiście bardzo dziękuje za konsultacje przeprowadzona w dokładny sposób, lepiej nie mogłam sobie tego wyobrazić. Mam teraz wiele wskazówek i zadań do zrobienia i na pewno to nie mój koniec współpracy z Panią. Polecam każdej osobie, która szuka odpowiedniego lekarza i jeszcze nie wie na kogo bądź czy w ogóle się zdecydować :)

  Agnieszka Brańczyk2018-03-20

  Dziękuję za pozytywną ocenę. Gabinet faktycznie jest przytulny, zlokalizowany jest w taki sposób by pacjent mógł anonimowo do niego przyjść, bez konieczności siedzenia w poczekalni, bez mijania się w drzwiach z innym pacjentem. Gabinet nie jest na zewnątrz opisany, żeby nie powodować "poradnianego" niepokoju co dla wielu osób ma duże znaczenie. Jestem świadoma jak wielki stres przeżywają osoby mające udać się na wizytę, staram tworzyć przyjazne warunki, a stres znika po kilku chwilach.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Prywatny - Seksuolog Kliniczny, Specjalista Psychoterapii Uzależnień, Biegły SądowyUsługa: konsultacja

  Witam.Bardzo udana wizytana której byłam tydzień temu. Nie czuć skrępowania. Miła i sympatyczna Pani doktor z bardzo szeroką wiedzą. Duże poczucie humoru .Bardzo mi pomogła. Otrzymałam wiele wskazówek które pomogą mi rozwiązać moje problemy.Zdecydowanie mogę polecić Panią Agnieszkę wszystkim którzy chcą otrzymać fachową pomoc. Pozdrawiam i dziękuje

  Agnieszka Brańczyk2018-01-30

  Bardzo dziękuję za pozytywna ocenę. Ciesze się, że mogła się Pani czuć swobodnie. Pozdrawiam serdecznie.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Kompetentna ,miła i ciepła osoba która poważnie traktuje swoją pracę.Otrzymałem wiele wskazówek które pomogą mi rozwiązać moje problemy. Dziękuję :)

  Agnieszka Brańczyk2018-01-30

  Cała przyjemność po mojej stronie, cieszę się że mogłam być pomocna. Często tak jest, że ktoś kto stoi z boku i widzi sytuację z pewnego dystansu dostrzega to czego nie widać z bliska.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Prywatny - Seksuolog Kliniczny, Specjalista Psychoterapii Uzależnień, Biegły SądowyUsługa: konsultacja

  Pani Agnieszka to sympatyczna, ciepła osoba. Niepewność, mętlik w głowie i niepokój znikają w kilka chwil. W atmosferze spokoju, poczucia bezpieczeństwa, zrozumienia i wsparcia szybko przypomniałam sobie co chciałam powiedzieć, o co zapytać i z czego się zwierzyć. Wyszłam z poczuciem, że zostałam wysłuchana z uważnością i troską. Już na konsultacji dostałam odpowiedź zwrotną, wskazówki od czego zacząć i kierunek działania. To wszystko bez pouczania i nacisku. Dziękuję Pani Agnieszko.

  Agnieszka Brańczyk2018-01-15

  Cała przyjemność po mojej stronie. To faktycznie bardzo satysfakcjonujące, kiedy można w zakresie jednej sesji wskazać drogę, jakąś możliwość. Komfort jest też wtedy, kiedy osoba te drogę akceptuje i ma poczucie, że to jej w duszy gra. Czasem jest jednak tak, że osoba odrzuca konstruktywne rozwiązanie, kłóci się z nim, pozostając w starym sposobie myślenia, wtedy jest trudniej, bo pacjent ostatecznie wybiera swoją drogę. Czasem też problematyka jest tak zwiła, wielowątkowa, wielopłaszczyznowa, że wymaga wielu, wielu sesji, sił, czasu i środków, oraz oczywiście odwagi. W każdym razie z otwartością i akceptacją jestem w gotowości i do dyspozycji. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Wykształcenie uniwersyteckie z zakresu Seksuologii Klinicznej uzyskałam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. W ramach specjalizacji odbyłam staż kliniczny: w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie. Ukończyłam Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. Kształcenie zakończyłam uzyskaniem Certyfikatu Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Jestem absolwentką Studium Prawa Europejskiego i przez 6 lat sprawowałam funkcje Społecznego Kuratora Sadowego przy Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim. Ukończyłam moduł A w zakresie Psychoterapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu SFBT (Solution Focused Brief Therapy) w Łódzkim Centrum Terapii Krótkoterminowej.
  Obecnie kształcę się w zakresie psychoterapii w nurcie psychodynamicznym z psychodramą w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach. Szkoła i program atestowany jest przez Zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem pracownikiem etatowym Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Odwykowego w Gorzycach na oddziale leczenia uzależnień. Od 4 lat jestem Biegłym Sądowym w przedmiocie uzależnienia od alkoholu przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach. Współpracuję z Urzędem Gminy Mszana, gdzie od 4 lat prowadzę Punkt Konsultacyjno – Informacyjny działający przy Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przez około rok pracowałam na oddziale terapeutycznym Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdroju. Przez 8 lat pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego Al-med w Wodzisławiu Śląskim. Współpracowałam z Wyższą Szkołą Humanistyczno Ekonomiczną w Łodzi wydział zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim, gdzie przez 3 lata akademickie prowadziłam warsztaty psychologiczne (etyka, mediacje, komunikacja i integracja).
  Szkoliłam się z zakresu: „Diagnoza i terapia patologicznego hazardu”, „ Uzależnienia behawioralne” (od zachowań) i inne. Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w wykładach i seminariach zawodowych, a także w licznych konferencjach, na których występuje zarówno w roli słuchacza, jak i prelegenta. Mam doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia

Edukacja

 • Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie
 • Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie
 • Seksuologia Kliniczna na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologi Społecznej w Katowicach
 • w procesie - Śląska Szkoła Psychoterapii - głównie podejście psychodynamiczne i psychodrama
więcej

Publikacje

 • kilkanascie publikacji w kwartalniku Antidotum

Staże

 • Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia w Warszawie

Choroby

 • uzależnienia
 • zaburzenia seksualne
 • alkoholizm
 • niskie poczucie własnej wartości
 • DDA - dorosłe dzieci alkoholików
 • pochwica
 • uzależnienie od hazardu
 • DDD - dorosłe dzieci dysfunkcji
 • narkomania
 • dyspareunia
 • impotencja
 • uzależnienie od seksu, pornografii, masturbacji
 • problemy seksualne
 • brak potrzeb seksualnych
 • zbyt wysoki popęd seksualny
 • fetyszyzm
 • oziębłość
 • nałogi
 • współuzależnienie
 • przedwczesny wytrysk na tle psychologicznym
 • pierwszy raz
 • lęk przed współżyciem
 • orientacja seksualna niezgodna z ego
 • transseksualizm
 • rozwój seksualny osoby bliskiej
 • zaburzenia preferencji seksualnych
 • kryzys w związku
 • awersja seksualna
 • zaburzenia erekcji na tle psychologicznym
 • pornografia
 • uzależnienie od masturbacji
więcej