Gradówka

sugerowany specjalista: lekarz rodzinny

łac. chalazion
Gradówka
Gradówka w zaawansowanym stadium (ok. 4 miesiące) (licencja, autorzy)
Przewlekły stan zapalnygruczołu tarczkowego(gruczoł Meiboma) opisywany jako mało bolesne zgrubienie mogące powstawać na skutek nieprzechodzącegojęczmienia. Gdy czopuje się ujście gruczołu treść zbiera się tworząc stan zapalny. Zwykle gradówka nie pęka i nie oczyszcza się samoistnie.

Symptomy

Leczenie

Konieczne jest wykonanie przez okulistę zabiegu polegającego na nacięciu i wyłyżeczkowaniu zgromadzonej treści wraz z torebką gradówki, co zapobiega nawrotom. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Po oczyszczeniu chorobowo zmienionego miejsca gałka oczna zasłaniana jest na kilka godzin opatrunkiem, a przez następne kilka dni po zabiegu do oka podaje się maść z antybiotykiem.

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Nasza córka ma obecnie 10 lat. Kiedy miała 8 lat na twarzy pojawiły się brodawki płaskie, których w miarę upływu czasu przybywało. Leczenie zaczęliśmy od dermatologa w naszej okolicy. Efektu ZERO następnie jeździliśmy do polecanych dermatologów w Kielcach oraz Krakowie. Dziecko przechodziło kuracje zaczynając od maści nawet bardzo drogich poprzez wypalanie i łyżeczkowanie. Dziecko cierpiało a efektu ZERO. Wreszcie trafiliśmy do doktora Lorenca. Wizyta rzeczywiście trwała 1,5 godziny. Przepisał lekarstwa i dietę. No i CUD po 28 dniach brodawki zaczęły znikać, a po dwóch miesiącach nie było śladu. Podobna historia była podczas walki z gradówką na oku. Lekarz okulista stwierdził że trzeba usunąć ją operacyjnie. Po zastosowaniu lekarstwa za 5 zł. problem został rozwiązany. Teraz z każdym problemem zwracamy się do doktora Lorenca ,który leczy skutecznie nie stosując antybiotyków ,które oprócz tego,że mogą pomóc mają skutki uboczne . Bardzo polecam

 • dobry

  Córka miała zabieg usunięcia gradówki. Pan doktor Krzysztof Ochalik świetnie wykonal ten zabieg. Na drugi dzien po zabiegu nie było śladu a córka czuła się bardzo dobrze i wszystko było ok. Polecam.

 • bardzo dobry

  Polecam Pana doktora w 100%. Przemiły, dowcipny i przede wszystkim znający się na rzeczy. Usunął mi bezboleśnie gradówkę :) pozdrawiam i wszystkim życzę takich specjalistów.

 • bardzo dobry

  Polecam każdemu Pana dr Piotra Krawczyka. Profesjonalista z doskonałym i serdecznym podejściem do pacjentów. Kilka lat zmagałam się z chorobami oczu. Miałam przewlekły stan zapalny oczu – zapalenie gruczołu tarczkowego Meiboma, czyli liczne gradówki, które powodowały zaburzenia widzenia. To zmusiło mnie do częstych wizyt u lekarzy okulistów, po przyjęciu ogromnej ilości leków bez skutków okuliści doszli do wniosku, że tylko i wyłącznie gradówki usunąć można poprzez zabieg. Polecono mi Pana Piotra Krawczyka i cóż? Niebywałe, ale po zastosowaniu przez Niego leczenia homeopatycznego po kilku tygodniach wszystko cofnęło się. Nie ma po gradówkach śladu. Ustąpił stan zapalny. Okazał się jak dotąd najlepszym specjalistą, u którego miałam/mam przyjemność się leczyć. Dzięki niemu uniknęłam zabiegu, czyli uciekłam spod noża. Również leczona byłam przez lekarzy okulistów przez ponad rok na zespół suchego oka, gdyż w nocy wybudzał mnie silny ból oka. Po kilkutygodniowym leczeniu homeopatycznym przez Pana Piotra Krawczyka bóle minęły. I znów mi pomógł. Miałam to szczęście, że trafiłam do Niego. Szczegółowo, cierpliwie bada, stawia trafne diagnozy, nie śpieszy się na wizycie, wszystko dokładnie tłumaczy i wyjaśnia, odpowiada na wszystkie pytania bardzo wyczerpująco, rzeczowy, kompetentny, rzetelny, miły, można by mnożyc superlatywy, ale najlepiej samemu się przekonać. Według mnie nieoceniony, naprawdę godny polecenia.

 • bardzo dobry

  Bardzo sympatyczna, uprzejma a przede wszystkim rzetelna pani doktor. Poświęca pacjentowi dużo czasu tłumacząc na czym polega schorzenie i jakie są możliwe sposoby leczenia, a także jakie są konsekwencje nieleczenia. Zabieg usunięcia gradówki został przeprowadzony skutecznie i możliwie delikatnie. Polecam :)

 • bardzo dobry

  Doskonały specjalista !!!!Polecam serdecznie To najlepszy specjalista w swojej dziedzinie!Pani Doktor operowała gradówki mojej małej córeczce,łącznie z koniecznością [niestety]amputacją górnej powieki.Dziś wygląda to pięknie prawienie ma śladu,rzęski prawie już całe odrosły:)Dziękuję Pani Doktor za wspaniałą opiekę.:)

 • bardzo słaby

  Ten "doktor" dobierał mojemu chłopakowi soczewki, oczywiście dobrał złe, wadę, jak się okazało ma o wiele większą. Powiększyła mu się przez noszenie złych soczewek wada oczu,musi teraz zmieniać okulary i wydawać niepotrzebnie pieniądze na leczenie prywatnie. Poza tym zrobiły mu się gradówki na oczach. Szkoda gadać, zanim pójdziecie do tego lekarza 10 razy się zastanówcie, bo naprawdę SZKODA ZDROWIA!!!!!


  Jesteś tym lekarzem? Odpowiedz na tę opinię! Zarejestruj się teraz

 • bardzo dobry

  Miałem usuwana gradówkę w zakładzie okulistycznym z Gorlicach przez pana doktora Rafała. Znakomity lekarz, dokładny solidny miły, uśmiechnięty. Co do całego personelu gorlickiego szpitala w wydziale okulistyki to wszystko na najwyższym poziomie. Pielęgniarki bardzo miłe, pomocne uśmiechnięte, rewelacja !!!! Zresztą cały personel dobrany na najwyższym poziomie. Polecam id dziękuje raz jeszcze. A.G.

 • dobry

  Witam, Jestem po drugiej wizycie u Pani doktor i nie ukrywam ,że jestem pozytywnie zaskoczona. Moja trzyletnia córka od roku kaszle, wcześniejsi pediatrzy zalecali syropy na alergie, inhalacje...Pani doktor już na pierwszej wizycie skierowała nas na badania. Ponadto zauważyła,że dziecko musi być przebadane przez okulistę ponieważ " jęczmień" jest jej zdaniem gradówką i wskazane jest leczenie. Przypuszczenia okazały się trafne. Polecam.

 • bardzo dobry

  Pan profesor Zbigniew to świetny specjalista!!! Chociaż oczy mam zdrowe, to nieraz pojawiają się jakieś dolegliwości. Za każdym razem otrzymywałam profesjonalną pomoc i prawidłową diagnozę. W razie potrzeby Pan Zbigniew przypisał jeszcze leki / krople do oczu i po kilku dniach objawy znikały. Jakiś czas temu wykrył początki odmiany gradówki u znajomego, po jej usunięciu wszystko jest w jak najlepszym porządku. Z pewnością jeszcze nie raz skorzystam z pomocy tego fachowca. Dziękuję i pozdrawiam.