lek.

Wiktoria Zwinczewska

verifiedCreated with Sketch.

Okulista, Specjalista medycyny naturalnej

109 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
47 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

„Zachowanie porządku, a nie naprawienie nieporządku jest najwyższą zasadą mądrości. Leczyć chorobę po tym, jak już się pojawi to jak kopać studnię, kiedy zachciało się pić lub kuć broń,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
109 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CENTRUM ZDROWIA RUCZAJ

  Do gabinetu Pani Doktor trafiłam ze zdiagnozowanymi wstępnymi objawami zwyrodnienia plamki żółtej (postać wysiękowa) w drugim już oku. Pani Doktor obejrzała wyniki , zbadała mnie i zaproponowała terapię pijawkami. Po trzecim zabiegu miałam ponownie badanie Angio OCT, które wykazało, że oko jest w porządku, z czego się bardzo cieszę. W dalszym ciągu chodzę na terapię pijawkami i dodatkowo na akupunkturę, która sprawiła, że wyraźniej widzę chorym okiem. Wystawiam ocenę bardzo dobrą.Polecam wizytę w tym gabinecie.

 • K
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: pogorszenie wzroku

  Do Pani doktor trafiłam przypadkiem,gdyż w Krakowie są bardzo długie terminy oczekiwania do okulisty.
  Z wiekiem mój wzrok się pogorszył a okulary progresywne dobrane przez Panią doktor była bardzo trafione .Wszystkim polecam wizytę u Pani doktor.

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Badanie przebiegało szybko lecz dokładnie w bardzo miłej atmosferze. Super podejście do dziecka! Polecam!

 • D

  Do Pani doktor trafiłam przez przypadek, z końcem listopada. Wizyta dotyczyła mojej dolegliwości a właściwie dyskomfortu z którym zmagałam się już od półtora roku. W tym czasie bywałam już u innych lekarzy, niestety patrzono na mnie tylko z politowaniem i przepisywano kolejne antybiotyki które w ogóle mi nie pomagały. Gdy usiadłam na fotelu u Pani doktor i przedstawiłam mój problem (była to dziwna wydzielina z oczu) Pani doktor podeszła do mnie profesjonalnie, wytłumaczyła że będzie potrzebna dieta (która była dość drastyczna ponieważ z dnia na dzień musiałam prawie całkowicie zmienić mój sposób odżywiania) a za jakiś czas będzie zastosowana hirudoterapia (leczenie pijawkami). Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego wszystkiego jednak podjęłam wyzwanie i udało się. Moja dolegliwość powoli zanika, a ja powoli wracam do zdrowia.

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Bardzo dobre podejście do pacjenta.Diagnoza bardziej holistyczna niż typowo akademicka a niewielu lekarzy w ten sposób stara się zrozumieć przyczynę choroby,polecam

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CENTRUM ZDROWIA RUCZAJ

  Pani Doktor to bardzo miła i kompetentna osoba. Byłam z moja 13 letnia córką. Wizyta odbyła się z niewielkim opóźnieniem ale wynika to z tego ze Pani doktor poświęca czas i z troska wsłuchuje się w problemy pacjenta. Polecam.

 • Lokalizacja: CENTRUM ZDROWIA RUCZAJUsługa: ogólne wyczerpanie

  super lekarz , wspaniała osoba, łączy wiedzę lekarza konwencyjnego z medycyną chińską, super połączenie, ciepła miła atmosfera

 • M

  Zgadzam się z opinią wyrażoną w niektórych komentarzach, że na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, iż miejscu tym panuje odrobinę zamieszania. Jednakże po wielu wizytach u doktor Zwinczewskiej jestem przekonany, że wszystko jest pod kontrolą a wrażnie to jest pozorne i wynika z najważniejszej cechy Pani Doktor - Ona chce pomóc wszystkim potrzebującym. A tych jak zawsze jest zbyt wielu. Korzystam z porad lekarskich doktor Zwinczewskiej, zarówno okulistycznych jak i tych dotyczących hirudoterapii i akupunktury, regularnie i od kilku lat i mogę z całą odpowiedzialnością potwierdzić Jej fachowość, kompetencje i zaangażowanie. Jest świetnym i godnym polecenia lekarzem. Mariusz Papp

 • E
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: gradówka

  Trzy lata walczyłam z gradówką. Przeszłam pięć zabiegów chirurgicznych w znakomitych klinikach czego efektem była coraz większa gradówka. Na moje szczęście dowiedziałam się o Pani doktor, która zaproponowała alternatywne leczenie z udziałem pijawek. Już pierwszy zabieg dał zdumiewające efekty. Wszystko odbyło się bezboleśnie, fachowo a nawet przyjemnie. Polecam wizytę u Pani dr. wszystkim, którzy borykają się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi. Wdzięczna pacjentka

 • B
  Lokalizacja: Poradnia Okulistyczna Centrum Zdrowia RuczajUsługa: Zwykła wizyta

  Wizyta w Chrzanowie. Od momentu wejścia duża dezorientacja. Na recepcji pani rejestrująca pacjentów, tuż przede mną wyszła bez słowa rozmawiając z innym pacjentem i wróciła po ok 20 minutach. Za mną tworzyła się coraz większa kolejka. Okazało się, że ta pani jest również pielęgniarką, która jednocześnie robi wstępne badanie w gabinecie obok oraz asystuje w międzyczasie pani doktor przy zabiegach! Stąd bieganie od pokoju do pokoju a pomiędzy tym rejestracja, eh. Po wstępnym badaniu bez słowa kazała usiąść w poczekalni. I kolejne czekanie do gabinetu pani doktor (w sumie wizyta odbyła się 1h15' minut pozniej od umówionego). Pani doktor bardzo mila, ale ciezko sie skupic na tym co mówi, bo co chwile podczas badania, ktos do tego gabinetu włazi!!! A to pielegniarka, ktora nie moze dobrze dopasowac okularow pacjentowi, ktory był przede mna, a to pielegniarka/recepcjonistka, która nie ma wydać! i pyta sie pani doktor, czy nie ma rozmienić pieniedzy... a pani doktor zamiast skupić się na pacjencie szuka drobnych w portfelu. Nawet nie słyszała mojej odpowiedzi na pytanie, czy teraz lepiej widzę :( Juz na pewno nie wroce i odradzam. A to przeciez prywatna wizyta, a nie NFZ :/

  Wiktoria Zwinczewska2017-07-14

  Niestety prawdą jest, że w poradni jest duża kolejka, a wizyty czasami zaczynają się z opóźnieniem. Zapewniam jednak, że pacjentów prywatnych i tych na NFZ traktujemy tak samo. Osoby które czekają to w większości stali, prywatni pacjenci leczeni za pomocą medycyny integracyjnej, ponieważ w naszej poradni łączymy wiedzę z medycyny akademickiej i medycyny chińskiej.

  Jeżeli ktoś chce się umówić jedynie na dobór okularów i soczewek kontaktowych, są one u nas dobierane od poniedziałku do piątku przez dyplomowanego optometrystę bez kolejki po wcześniejszym ustaleniu godziny telefonicznie. Ja prowadzę dość ciężkich pacjentów, których leczę od wielu lat. Pracuję przy tym z pomocniczym personelem medycznym (pielęgniarki, optometryści), który w trakcie wizyty znajduje się w gabinecie lub do niego wchodzi i wychodzi.

  Wielokrotnie pisałam na portalu, że prowadzimy poradnię. Mamy krótkie terminy wizyt, kończymy pracę wraz z przyjęciem ostatniego pacjenta. Niestety wiąże się to z koniecznością oczekiwania na wizytę, za co bardzo przepraszam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • „Zachowanie porządku, a nie naprawienie nieporządku jest najwyższą zasadą mądrości. Leczyć chorobę po tym, jak już się pojawi to jak kopać studnię, kiedy zachciało się pić lub kuć broń, kiedy rozpoczęła się wojna”. Huang Di, Nei Jing, II wiek p.n.e.

  Szanowni Państwo,

  Od 25 lat zajmuję się okulistyką, a od 10 lat tradycyjną medycyną chińską, dietetyką, akupunkturą i hirudoterapią.

  Ukończyłam z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Kijowie (1988 r.), a po 2 latach uzyskałam specjalizację z okulistyki w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego im. O.O. Bohomolca w Kijowie, potwierdzoną w kolejnych latach w Klinice Okulistyki Szpitala Uniwersyteckiego UJ CM w Krakowie. Stale poszerzam wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach, sympozjach i zjazdach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Ponadto od lat jestem członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw okulistycznych.

  Zajmuję się diagnostyką i kompleksowym leczeniem chorób oczu, a szczególnie:
- wadami wzroku, 
- zespołem suchego oka,
- przewlekłym zapaleniem brzegów powiek,
- alergicznymi chorobami oczu,
- objawami ocznymi w bólach migrenowych,
- oftalmopatią tarczycową,
- nawracającymi zapaleniami tęczówki
- jaskrą, 
- retinopatią cukrzycowa,
- zmianami degeneracyjnymi siatkówki (AMD). 

W chorobach związanych z zaburzeniami mikrokrążenia stosuję leczenie kompleksowe, uwzględniające porady dietetyczne, zmianę stylu życia, odpowiednie ćwiczenia, leczenie akupunkturowe i farmakoterapię.

  Chętnie prowadzę małych Pacjentów z postępującymi wadami wzroku. Specjalizuję się również w doborze korekcji okularowej oraz soczewek kontaktowych, a także pomocy optycznych umożliwiających funkcjonowanie w życiu codziennym Pacjentom słabowidzącym.


  Dobre widzenie Pacjenta zależy nie tylko od odpowiedniej mocy szkieł, ale przede wszystkim od jakości wykonania okularów. Dlatego przy Poradni, w której pracuję od wielu lat działa zakład optyczny, w którym doświadczeni optycy wykonują na zlecenie okulary najwyższej jakości. Proszę pamiętać, że oko jest małe, a widzi cały świat :)


  Serdecznie zapraszam!

  Miejsca pracy:

  Centrum Zdrowia Ruczaj

  Kraków, ul. Lipińskiego 7
  

Skawina, ul. Ogrody 17
  Chrzanów, ul. Sokoła 30
  

Kraków, ul. Monte Cassino 6 —> tylko dobór okularów i soczewek kontaktowych, bez leczenia stanów chorobowych oka

  Wizyty i konsultacje są pełnopłatne, nie przyjmujemy na NFZ.

  W przypadku konieczności wizyty z powodu "stanu nagłego" a braku wolnego terminu w kalendarzu - proszę o kontakt bezpośrednio pod numerem również w soboty i niedziele)

Specjalizacje

 • Okulistyka

Znajomość języków

 • rosyjski
 • angielski

Artykuły

 • Zespół suchego oka

  3 kwietnia 2015

  W ostatnich latach liczba pacjentów zgłaszających dolegliwości związane z suchością oczu systematycznie wzrasta. W związku z tym bardzo ważna jest ochrona...
 • Jak dbać o wzrok dziecka latem?

  25 lutego 2015

  Oczy dziecka są bardzo wrażliwe. Kupno dobrych okularów przeciwsłonecznych to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości. Rodzice nie zawsze jednak...
 • Zmień tryb życia, a uchronisz dziecko przed wadą wzroku

  27 stycznia 2015

  Wiele dzieci ma w dzisiejszych czasach wadę wzroku. Mówi się o12% populacji, ale zdaniem dr Wiktorii Zwinczewskiej jest to statystyka zaniżona. Oko, jak...
 • Syndrom widzenia komputerowego

  15 grudnia 2014

  Syndrom widzenia komputerowego (CVS – Computer Vision Syndrome) – według American Optometric Associaton jest to zespół problemów z oczami i widzeniem...
 • Prezbiopia czyli problem czterdziestolatka

  7 listopada 2014

  Choć rośnie świadomość i zainteresowanie zdrowiem oraz zdrowym trybem życia, wciąż niewiele osób wie na czym polega naturalny proces starzenia się oka....
 • Czy dzieci powinny nosić okulary przeciwsłoneczne?

  23 lipca 2014

  Dzieci znajdują się w grupie ryzyka uszkodzenia struktur oka poprzez promieniowanie słoneczne. Negatywny wpływ ultrafioletu może doprowadzić do trwałego...