Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 46 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

„Zachowanie porządku, a nie naprawienie nieporządku jest najwyższą zasadą mądrości. Leczyć chorobę po tym, jak już się pojawi to jak kopać studnię, kiedy zachciało się pić lub kuć ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • „Zachowanie porządku, a nie naprawienie nieporządku jest najwyższą zasadą mądrości. Leczyć chorobę po tym, jak już się pojawi to jak kopać studnię, kiedy zachciało się pić lub kuć broń, kiedy rozpoczęła się wojna”. Huang Di, Nei Jing, II wiek p.n.e.

  Szanowni Państwo,

  Od 25 lat zajmuję się okulistyką, a od 10 lat tradycyjną medycyną chińską, dietetyką, akupunkturą i hirudoterapią.

  Ukończyłam z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Kijowie (1988 r.), a po 2 latach uzyskałam specjalizację z okulistyki w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego im. O.O. Bohomolca w Kijowie, potwierdzoną w kolejnych latach w Klinice Okulistyki Szpitala Uniwersyteckiego UJ CM w Krakowie. Stale poszerzam wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach, sympozjach i zjazdach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Ponadto od lat jestem członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw okulistycznych.

  Zajmuję się diagnostyką i kompleksowym leczeniem chorób oczu, a szczególnie:
- wadami wzroku, 
- zespołem suchego oka,
- przewlekłym zapaleniem brzegów powiek,
- alergicznymi chorobami oczu,
- objawami ocznymi w bólach migrenowych,
- oftalmopatią tarczycową,
- nawracającymi zapaleniami tęczówki
- jaskrą, 
- retinopatią cukrzycowa,
- zmianami degeneracyjnymi siatkówki (AMD). 

W chorobach związanych z zaburzeniami mikrokrążenia stosuję leczenie kompleksowe, uwzględniające porady dietetyczne, zmianę stylu życia, odpowiednie ćwiczenia, leczenie akupunkturowe i farmakoterapię.

  Chętnie prowadzę małych Pacjentów z postępującymi wadami wzroku. Specjalizuję się również w doborze korekcji okularowej oraz soczewek kontaktowych, a także pomocy optycznych umożliwiających funkcjonowanie w życiu codziennym Pacjentom słabowidzącym.


  Dobre widzenie Pacjenta zależy nie tylko od odpowiedniej mocy szkieł, ale przede wszystkim od jakości wykonania okularów. Dlatego przy Poradni, w której pracuję od wielu lat działa zakład optyczny, w którym doświadczeni optycy wykonują na zlecenie okulary najwyższej jakości. Proszę pamiętać, że oko jest małe, a widzi cały świat :)


  Serdecznie zapraszam!

  Miejsca pracy:

  Centrum Zdrowia Ruczaj

  Kraków, ul. Lipińskiego 7
  

Skawina, ul. Ogrody 17
  Chrzanów, ul. Sokoła 30
  

Kraków, ul. Monte Cassino 6 —> tylko dobór okularów i soczewek kontaktowych, bez leczenia stanów chorobowych oka

  Wizyty i konsultacje są pełnopłatne, nie przyjmujemy na NFZ.

  W przypadku konieczności wizyty z powodu "stanu nagłego" a braku wolnego terminu w kalendarzu - proszę o kontakt bezpośrednio pod numerem również w soboty i niedziele)

Specjalizacje

 • Okulistyka

Znajomość języków

 • rosyjski
 • angielski

Artykuły

 • Zespół suchego oka

  3 kwietnia 2015

  W ostatnich latach liczba pacjentów zgłaszających dolegliwości związane z suchością oczu systematycznie wzrasta. W związku z tym bardzo ważna jest ochrona...
 • Jak dbać o wzrok dziecka latem?

  25 lutego 2015

  Oczy dziecka są bardzo wrażliwe. Kupno dobrych okularów przeciwsłonecznych to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości. Rodzice nie zawsze jednak...
 • Zmień tryb życia, a uchronisz dziecko przed wadą wzroku

  27 stycznia 2015

  Wiele dzieci ma w dzisiejszych czasach wadę wzroku. Mówi się o12% populacji, ale zdaniem dr Wiktorii Zwinczewskiej jest to statystyka zaniżona. Oko, jak...
 • Syndrom widzenia komputerowego

  15 grudnia 2014

  Syndrom widzenia komputerowego (CVS – Computer Vision Syndrome) – według American Optometric Associaton jest to zespół problemów z oczami i widzeniem...
 • Prezbiopia czyli problem czterdziestolatka

  7 listopada 2014

  Choć rośnie świadomość i zainteresowanie zdrowiem oraz zdrowym trybem życia, wciąż niewiele osób wie na czym polega naturalny proces starzenia się oka....
 • Czy dzieci powinny nosić okulary przeciwsłoneczne?

  23 lipca 2014

  Dzieci znajdują się w grupie ryzyka uszkodzenia struktur oka poprzez promieniowanie słoneczne. Negatywny wpływ ultrafioletu może doprowadzić do trwałego...

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor była do mojej dyspozycji przez jakieś 3 minuty w ciągu ponad godzinnego pobytu w przychodni. Przepraszała i tłumaczyła, ze po świętach mają zamieszanie (chodziło chyba o ilość pacjentów). Badania, zakroplenie oczu i dobór szkieł wykonywały inne pracujące w przychodni panie. Gdy w końcu przyjęła nas pani doktor, po krótkim badaniu i wyznaczeniu terminu następnej wizyty, zostałyśmy przekazane w ręce kolejnej osoby, aby wybrać oprawki. Nie dowiedziałam się nawet jaką wadę ma córka (dopytałam dopiero pani dobierającej oprawki). Oczekiwałam troszkę innego podejścia na płatnej wizycie.

  lek. Wiktoria Zwinczewska2017-04-21

  Bardzo przepraszam, jeżeli poczuła Pani, że nie została Pani poświęcona wystarczająca ilość uwagi. Mam nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy.
  Z wyrazami szacunku
  Wiktoria Zwinczewska

 • M
  Lokalizacja: CENTRUM ZDROWIA RUCZAJUsługa: badanie OCT

  Do gabinetu Pani Doktor trafiłam przez przypadek chcąc zrobić OCT oka w którym podejrzewano CSR (Centralna Surowicza Retinopatia) . Moj stan zdrowia na tamta chwilę był tragiczny, męczyła mnie nerwica wegetatywna (byłam po miesięcznej kuracji lekami które źle tolerowałam) miałam niedoczynnośc tarczycy, hashimoto, problemy z nadnerczamii i watrobą, drętwiały mi ręce nogi, miałam bóle karku, mięśni, duszności,palpitacje serca, skaczące cisnienie, zaburzenia wzroku. Od dwóch lat chodziłam od lekarza do lekarza, robiłam badania z których nic nie wynikało a ja czułam sie coraz gorzej, nie byłam w stanie normalnie funkcjonować.U Pani Doktor w końcu znalazłam pomoc.Doktor Zwińczewska potwierdziła to schorzenie oka i od razu z marszu zaproponowala leczenie pijawkami i akupresurą, ponieważ o tym schorzeniu medycyna klasyczna nie ma pojęcia i nie zna lekarstwa, a Doktor już miała doświadczenie i pacjentów którym pomogła to zaleczyć.Już po pierwszym zabiegu było widac na kontrolnym badaniu że cos zaczyna sie dziać a ja odczułam poprawę.I tak było z każdym kolejnymi dniem, a po miesiącu oko było wyleczone, płyn sie wchłonął, zniknęło uczucie bólu i cięzkości w głowie i oczach i znów zaczęlam normalnie widzieć! Ogólnie też mój stan zdrowia sie polepszył bo Pani Doktor leczy całe ciało, próbuje doprowadzic je do równowagi. Odstawiłam bez żalu po paru zabiegach leki na nerwice bo tak sie dobrze poczułam,cisnienie ksiązkowe, zero palpitacji, drętwienia tez przeszły i teraz po 3 miesiacach nadal chodze na zabiegi bo zamierzam wyleczyc tarczycę i pozbyc sie tej najniższej dawki letroxu na której jestem, i święcie wierze ze to możliwe, bo z kazdym tygodniem jest coraz lepiej, oczywiście są gorsze chwile i dni, bo na tym właśnie polega leczenie naturalne, ale bilans jest na plus.Całym sercem polecam Doktor Zwińczewską każdemu kto chce wyzdrowieć a nie tylko łykac leki. Pani Doktor ma ogromną wiedzę z dziedziny okulistyki ale tez leczenia całego ciała,jest konkretna w tym co mówi i robi bo chce pomóc i to sie czuje. To lekarz z powołania i dobry człowiek.Zawsze pamięta każdego pacjenta, i na każdego ma "plan działania". Nie obiecuje cudów, mówi "spróbujemy" każdy organizm jest inny i inaczej reaguje, i dużo zależy od podejścia pacjenta.Mi pomogło i innym pacjentom z którymi rozmawiam też pomaga, więc coś dobrego w tych pijawkach i akupresurze musi być.Ciesze się że po 41 latach życia w końcu znalazłam prawdziwego lekarza, który wie co robi i jestem w stanie mu zaufać.Niekoniecznie musi wszystko godzinami tłumaczyć i gadać. Liczy się działanie i skuteczność, a Pani Doktor Wiktoria Zwińczewska działa na pełnych obrotach :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Szybka i dobra diagnoza, Pani Doktor oprócz wiedzy okulistycznej ma też bardzo szeroką wiedzę w innych specjalizacjach medycznych.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor jest kompetentna i miła, potrafi zająć się małymi pacjentami w bardzo przyjemny sposób. Moja 4,5-letnia córka z chęcią przychodzi na wizyty.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor sprawnie zdiagnozowała co z oczami jest nie tak. Po 5 latach noszenia soczewek, zdecydowałam się przerzucić na okulary. Zdrowie najważniejsze, a czuję, że moje oczy dawno nie miały się tak dobrze ;) Mocno polecam. Jedynym moim zastrzeżeniem może być to, że same wizyty (do tej pory dwie) odbywały się troszkę na wariackich papierach, ale w ogóle to nie wpłynęło na postawienie trafnej diagnozy. Na kontrolę za pół roku, na pewno do Doktor Zwinczewskiej ;)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo kompetentny, z fajnym podejściem do dziecka. Po wizycie czuje się doinformowana w każdym zakresie. Szczerze polecam.

 • G

  Bardzo wszechstronny lekarz. Diagnozuję w oparciu o wiedzę medycyny naturalnej i tradycyjnej, co było dla mnie zaskoczeniem, ale i usłyszałam wiele mądrych rzeczy. Polecam osobom, które mają problemy z krążeniem - żylakami. Terapia pijawkami okazała się bowiem strzałem w 10!

 • N

  Nie polecama w żadnym wypadku !!!!!
  Trafiłam do Pani Doktor w Skawinie
  Córka oczy czerwone bardziej brzegi powiek,swiatlowstret , i bardzo duze łzawienie oczu .
  Postawiła błędną diagnoz
  Twierdziła ze źle odzywiam dziecko dlatego ma oczy czerwone
  Kazała zmienić żywienie !!!!
  Zmieniłam okuliste. Okazało się ze córka ma wirusowe opryszczkowe zapalenie rogówki .także odradzam

  lek. Wiktoria Zwinczewska2016-10-19

  obrze pamiętam tę wizytę. Pani córka zgłosiła się z czerwonymi i piekącymi powiekami, co świadczyło o przewlekłym zapaleniu brzegów powiek, które powinno być leczone prawidłową pielęgnacją powiek oraz zmianą nawyków żywieniowych (ograniczenie nabiału, glutenu i cukru). Prawidłowa pielęgnacja powiek zapobiega bowiem nadkażeniom wirusowym i bateryjnym, które m.in. objawiają się opryszczkowym zapaleniem rogówki. W dniu wizyty rogówki Pani córki były idealnie czyste i gładkie, co świadczyło o tym, że w dniu wizyty żadnych zmian opryszczkowych nie było. Wirusowe zapalenie rogówki objawia się w 7-8 dniu od nadkażenia i trudno go nie rozpoznać, gdyż jest bardzo charakterystyczne. Podchodzę do moich pacjentów holistycznie i przykro mi, że Pani tak odebrała tę wizytę, ale cieszę się, że inny lekarz zajął się córką i ją wyleczył. Zdrowie jest najważniejsze.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor jest zainteresowana pacjentem od badania wzroku po dobor okularów. Patrzy holistycznie oraz jest zainteresowana. Dobrane soczewki to strzal w 10. Pomimo przesuniec ok20 min.warto poczekac spokojnie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo jest mało lekarzy, którzy patrzą na pacjenta, a nie tylko na jego chorobę. Metody naturalne stosowane przez Panią Doktor, w połączeniu z jej wiedzą i doświadczeniem, stanowią najlepsze z możliwych podejście do chorób autoimmunologicznych (co jest moim problemem).