lek.

Wiktoria Zwinczewska

Okulista, Specjalista medycyny naturalnej

93 opinie +dodaj

Umów wizytę 84 umówione wizyty w ciągu 30 dni

W dniach 25.07.2016 do 05.08.2016 zapraszamy naszych pacjentów tylko na dobór okularów lub soczewek kontaktowych. „Zachowanie porządku, a nie naprawienie nieporządku jest najwy... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Badania wad wzroku, dobór okularów i soczewek kontaktowych

  ul. Monte Cassino 6, Dębniki
  Kraków, małopolskie

  Dane kontaktowe

  Usługi

  Usunięcie ciała obcego 70 zł
  Badanie pole widzenia 50 zł
  Zabieg akupunktury 50 zł
  Konsultacja dietetyczna 80 zł
  Konsultacja okulistyczna (bez oct i badania pola widzenia) 70 zł
  Badanie oct 100 zł
  Sondowanie kanalików łzowych (u dzieci) 300 zł
  Zabieg hirudoterapii 50 zł
  Badanie dna oka w cenie wizyty

  więcej

 • Poradnia Okulistyczna Centrum Zdrowia Ruczaj

  ul. Sokoła 30, Osiedle Śródmieście
  32-500 Chrzanów, małopolskie

  Dane kontaktowe

  Usługi

  Badanie okulistyczne (bez oct i badania pola widzenia) 70 zł
  Badanie oct 100 zł
  Sondowanie kanalików łzowych (u dzieci) 300 zł
  Zabieg hirudoterapii (+pijawki 20zł/ szt) 50 zł
  Zwykła wizyta
  Usunięcie ciała obcego 70 zł
  Badanie pole widzenia 50 zł
  Zabieg akupunktury 50 zł
  Konsultacja dietetyczna 80 zł
  Badanie dna oka - w cenie wizyty

  więcej

 • Sposoby płatności: Gotówka

  Usługi

  Usunięcie ciała obcego 70 zł
  Badanie pole widzenia 50 zł
  Zabieg akupunktury 50 zł
  Konsultacja dietetyczna 80 zł
  Badanie dna oka - w cenie wizyty
  Badanie oct 100 zł
  Sondowanie kanalików łzowych (u dzieci) 300 zł
  Zabieg hirudoterapii (+ pijawki 20 zł/ sztuka) 50 zł
  Zwykła wizyta

  więcej

 • Poradnia Okulistyczna Centrum Zdrowia Ruczaj

  ul. Ogrody 17
  32-050 Skawina, małopolskie

  Dane kontaktowe

  Usługi

  Usunięcie ciała obcego 70 zł
  Badanie pole widzenia 50 zł
  Zabieg akupunktury 50 zł
  Konsultacja dietetyczna 80 zł
  Badanie dna oka w cenie wizyty
  Konsultacja okulistyczna (bez oct i badania pola widzenia) 70 zł
  Badanie oct 100 zł
  Sondowanie kanalików łzowych (u dzieci) 300 zł
  Zabieg hirudoterapii (+ pijawki 20 zł/sztuka) 50 zł
  Zwykła wizyta

  więcej

Informacje o lekarzu

O mnie

 • W dniach 25.07.2016 do 05.08.2016 zapraszamy naszych pacjentów tylko na dobór okularów lub soczewek kontaktowych.

  „Zachowanie porządku, a nie naprawienie nieporządku jest najwyższą zasadą mądrości. Leczyć chorobę po tym, jak już się pojawi to jak kopać studnię, kiedy zachciało się pić lub kuć broń, kiedy rozpoczęła się wojna”. Huang Di, Nei Jing, II wiek p.n.e.

  Szanowni Państwo,

  Od 25 lat zajmuję się okulistyką, a od 10 lat tradycyjną medycyną chińską, dietetyką, akupunkturą i hirudoterapią.

  Ukończyłam z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Kijowie (1988 r.), a po 2 latach uzyskałam specjalizację z okulistyki w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego im. O.O. Bohomolca w Kijowie, potwierdzoną w kolejnych latach w Klinice Okulistyki Szpitala Uniwersyteckiego UJ CM w Krakowie. Stale poszerzam wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach, sympozjach i zjazdach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Ponadto od lat jestem członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw okulistycznych.

  Zajmuję się diagnostyką i kompleksowym leczeniem chorób oczu, a szczególnie:
- wadami wzroku, 
- zespołem suchego oka,
- przewlekłym zapaleniem brzegów powiek,
- alergicznymi chorobami oczu,
- objawami ocznymi w bólach migrenowych,
- oftalmopatią tarczycową,
- nawracającymi zapaleniami tęczówki
- jaskrą, 
- retinopatią cukrzycowa,
- zmianami degeneracyjnymi siatkówki (AMD). 

W chorobach związanych z zaburzeniami mikrokrążenia stosuję leczenie kompleksowe, uwzględniające porady dietetyczne, zmianę stylu życia, odpowiednie ćwiczenia, leczenie akupunkturowe i farmakoterapię.

  Chętnie prowadzę małych Pacjentów z postępującymi wadami wzroku. Specjalizuję się również w doborze korekcji okularowej oraz soczewek kontaktowych, a także pomocy optycznych umożliwiających funkcjonowanie w życiu codziennym Pacjentom słabowidzącym.


  Dobre widzenie Pacjenta zależy nie tylko od odpowiedniej mocy szkieł, ale przede wszystkim od jakości wykonania okularów. Dlatego przy Poradni, w której pracuję od wielu lat działa zakład optyczny, w którym doświadczeni optycy wykonują na zlecenie okulary najwyższej jakości. Proszę pamiętać, że oko jest małe, a widzi cały świat :)


  Serdecznie zapraszam!

  Miejsca pracy:

  Centrum Zdrowia Ruczaj

  Kraków, ul. Lipińskiego 7
  

Skawina, ul. Ogrody 17
  Chrzanów, ul. Sokoła 30
  

Kraków, ul. Monte Cassino 6 —> tylko dobór okularów i soczewek kontaktowych, bez leczenia stanów chorobowych oka

  Wizyty i konsultacje są pełnopłatne, nie przyjmujemy na NFZ.

  W przypadku konieczności wizyty z powodu "stanu nagłego" a braku wolnego terminu w kalendarzu - proszę o kontakt bezpośrednio pod numerem również w soboty i niedziele)

Specjalizacje

 • Okulistyka

Znajomość języków

 • rosyjski
 • angielski

Artykuły

Opinie pacjentów

 • bardzo słaby

  Nie polecama w żadnym wypadku !!!!! Trafiłam do Pani Doktor w Skawinie Córka oczy czerwone bardziej brzegi powiek,swiatlowstret , i bardzo duze łzawienie oczu . Postawiła błędną diagnoz Twierdziła ze źle odzywiam dziecko dlatego ma oczy czerwone Kazała zmienić żywienie !!!! Zmieniłam okuliste. Okazało się ze córka ma wirusowe opryszczkowe zapalenie rogówki .także odradzam

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Wiktoria Zwinczewska ( 19 października 2016)

  obrze pamiętam tę wizytę. Pani córka zgłosiła się z czerwonymi i piekącymi powiekami, co świadczyło o przewlekłym zapaleniu brzegów powiek, które powinno być leczone prawidłową pielęgnacją powiek oraz zmianą nawyków żywieniowych (ograniczenie nabiału, glutenu i cukru). Prawidłowa pielęgnacja powiek zapobiega bowiem nadkażeniom wirusowym i bateryjnym, które m.in. objawiają się opryszczkowym zapaleniem rogówki. W dniu wizyty rogówki Pani córki były idealnie czyste i gładkie, co świadczyło o tym, że w dniu wizyty żadnych zmian opryszczkowych nie było. Wirusowe zapalenie rogówki objawia się w 7-8 dniu od nadkażenia i trudno go nie rozpoznać, gdyż jest bardzo charakterystyczne. Podchodzę do moich pacjentów holistycznie i przykro mi, że Pani tak odebrała tę wizytę, ale cieszę się, że inny lekarz zajął się córką i ją wyleczył. Zdrowie jest najważniejsze.

 • bardzo dobry

  Pani doktor jest zainteresowana pacjentem od badania wzroku po dobor okularów. Patrzy holistycznie oraz jest zainteresowana. Dobrane soczewki to strzal w 10. Pomimo przesuniec ok20 min.warto poczekac spokojnie.

 • bardzo dobry

  Bardzo jest mało lekarzy, którzy patrzą na pacjenta, a nie tylko na jego chorobę. Metody naturalne stosowane przez Panią Doktor, w połączeniu z jej wiedzą i doświadczeniem, stanowią najlepsze z możliwych podejście do chorób autoimmunologicznych (co jest moim problemem).

 • bardzo dobry

  Pani doktor ma bardzo dobre podejście do dzieci. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pani doktor posiada rozległą wiedzę mnie tylko w sferze okulistyki.

 • bardzo dobry

  Pani Doktor Zwinczewska, to wspaniały lekarz okulista! Dzięki jej wiedzy i doświadczeniu udało się opanować u mnie zapalenie teczowki i ciala rzeskowego. Pani Doktor oprócz zastrzykow i kropli do oczu zastosowała pijawki i banki, co okazało się bardzo pomocne w leczeniu mojej choroby. Pani Doktor Zwinczewska jest bardzo miłym i cierpliwym lekarzem, zawsze gotowym odpowiedzieć na wszelkie pytania i watpliwosci pacjenta. Jerzy Fugas

 • bardzo dobry

  Trafilam do Pani Doktor z obwodowym porazeniem nerwu twarzowego (porazeniu Bella). Bylam juz przez tydzien na sterydach i nie widzialam poprawy. Pani Doktor zaproponowala mi akupukture i pijawki. Musze powiedziec ze juz po pierwszych 3. wizytach widzialam poprawe. Teraz jestem juz 5 tygodnii po porazeniu i juz prawie nic nie widac. Nawet na kontroli u neurologa Pani byla zdziwiona ze mi to tak szybo zeszlo. Dodatkowo chcialabym powiedziec ze Pani Doktor jest przemilym czlowiekiem i chce jak najlepiej dla swoich pacjentow (konsultowala sie z innym neurologiem z moim przypadkiem). Bardzo polecam akupukture w porazeniu Bella i najlepiej u Pani dr Zwinczewskiej

 • bardzo dobry

  To była moja pierwsza wizyta u Pani doktor. Czekają mnie jeszcze badania i kolejne wizyty. Opieka rzeczowa, fachowa i przyjazna. Pani doktor jest kompetentna i życzliwa, podobnie cały personel przychodni. Wizyta odbyła się właściwie o umówionej godzinie. Pani doktor dokładnie wyjaśniła mi jakie mam problemy z oczami, jakie są tego przyczyny i jak postępować, aby problemy te nie pogłębiały się. Polecam

 • bardzo dobry

  Pani Doktor Wiktoria Zwinczewska - super lekarz! Profesjonalna, fachowa obsługa. Miła w podejściu do pacjenta, polecam wszystkim zainteresowanym! :) Polecam z całego serca Roman saksofonista

 • bardzo dobry

  Wizyta bardzo profesjonalna, zrobione wszystkie badania, idealnie dobrane okulary oraz soczewki, wszystko swietnie wytłumaczone - jestem bardzo zadowolona!

 • bardzo dobry

  Bardzo dobry lekarz. Pani doktor po dokładnych badaniach stwierdziła suchość oka, zapisała krople i maść. Zwróciła uwagę również na moją pracę - cały dzień przed komputerem i zaproponowała okulary ze szkłami "zerówkami" i bardzo dobrym filtrem. Muszę przyznać, że już po pierwszym dniu pracy w okularach odczułam ogromną różnicę. Wcześniej miałam opuchnięte, szczypiące oczy, teraz nie odczuwam tych dolegliwości. DK