Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Rehabilitacją zajmuję się od 1999 roku pracując w szpitalach i placówkach akademickich z oddziałami ortopedii, neurologii i rehabilitacji - natomiast własną niezależną działalność w… więcej

Adresy i cenniki usług

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Rehabilitacją zajmuję się od 1999 roku pracując w szpitalach i placówkach akademickich z oddziałami ortopedii, neurologii i rehabilitacji - natomiast własną niezależną działalność w zakresie rehabilitacji medycznej prowadzę od 2001 roku nieprzerwanie rozszerzając zakres swoich umiejętności.

  Edukacja:
  - SUTHERLAND COLLEGE of OSTEOPATHIC MEDICINE studia I stopnia [Belgia 2006-2010]
  - AKADEMIA MEDYCZNA studia I i II stopnia [Bydgoszcz 2000-2005]
  - MEDYCZNE STUDIUM - Fizjoterapia [Gdańsk1995-1998]


  Szkolenia z zakresu rehabilitacji funkcjonalnej i osteopatii:

  - USG FEEDBACK - diagnostyka i terapia z wykorzystaniem USG [Godek 2014]

  - FASCIAL THERAPY - MYOFASCIAL RELEASE - diagnozowanie dysfunkcji i terapia bólu powięziowego [prof. Leon CHAITOW ND, DO 2014]

  - BREATHING PATTERN DISORDERS - wpływ zaburzeń wzorców oddechowych na tworzenie dysfunkcji - diagnozowanie i leczenie [prof. Leon CHAITOW ND, DO 2013]

  - POSITIONAL RELEASE - NEURODYNAMIC TECHNIQUES [prof. Leon CHAITOW ND, DO 2012]

  - MUSCLE ENERGY TECHNIQUES [prof. Leon CHAITOW N.D., D.O. 2011]

  - CRANIO SACRAL OSTEOPATHY [Torsten LIEM M.Sc. , D.O. 2010]

  - OSTEOPATIA FUNKCJONALNA [Jean Jacques Débroux D.O. 2009]

  - OSTEOPATIA KLINICZNA [Thierry COLOT D.O. 2008]

  - BIOMECHANIKA W UJĘCIU OSTEOPATYCZNYM [Walid SALEM D.O. 2007]

  - ANATOMIA - zajęcia kliniczne [Francis LAFOSSE D.O. 2006]

  - PNF® - PRIOPRIOCEPTIVE NEUROMUSCULAR FACILITATION [Benedykt BÖMER 2006]

  - MEDYCYNA ORTOPEDYCZNA CYRIAX® [Hans VORSELAARS 2005]

  - NEUROMOBILIZACJE - I,II,III,IV,V moduł [Szprynger 2005]

  - KINESIOTAPING® - I i II moduł [Senderek 2005]

  - FITS® - KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA I TERAPIA SKOLIOZ - I, II, III moduł [dr Białek, M'hango D.O. 2005 ]

  - Laseroterapia w rehabilitacji i medycynie sportowej [Accuro]

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna

Choroby

 • ORTOPEDIA - ból, kontuzje,artroskopia, endoproteza itp
 • NEUROLOGIA -ból, neuralgie, dyskopatie, cieśni, n.twarzowy itp
 • MEDYCYNA SPORTOWA - leczenie kontuzji i profilaktyka
 • GERIATRIA - leczenie i profilaktyka bólu układu ruchu
 • ONKOLOGIA - leczenie po mastektomii, obrzęki limfatyczne
 • GINEKOLOGIA - nietrzymanie moczu, ból kręgosłupa w okresie ciąży
 • INTERNISTYKA - usprawnianie po zabiegach internistycznych
 • STOMATOLOGIA - usprawnianie dysfunkcji st.skroniowo - żuchwowego
 • PEDIATRIA - skoliozy, wady postawy, zaburzenia napięcia
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
47 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • S
  Lokalizacja: FUNKCJONALNA REHABILITACJA MEDYCZNA - OSTEOPATIAUsługa: konsultacje fizjoterapeutyczne

  Pierwsze spotkanie z Panem Tomaszem Lanieckim odbyłem latem 2016 w ciagu tygodnia po tym gdy rozpłakałem się z powodu bólu próbując wstać z rana z lóżka, mając 28 lat.

  Ponad 2 lata wcześniej zacząłem jeść małe ilości tabletek przeciwbólowych gdy zwyczajna poranna podróż do biura stała się problemem gdy ból w nogach, biodrach, dolnym odcinku pleców oraz barku stal się nie do zniesienia. Stopniowo doszedłem do momentu gdy połykalem tabletki z ibuprofenem jak cukierki w ilościach 6-8 dziennie, każdego dnia, poczynając od godziny 5 nad ranem aby znośniej się wstawało o 7.

  Przywitałem się z Panem Tomaszem zgarbiony w pól, kulejąc, z grymasem bólu na twarzy podczas siadania/wstawania. Gdy żegnałem sie z Panem Tomkiem 12 tygodni pózniej, wyszedłem ze spotkania wyprostowany, z energią, równym krokiem z uśmiechem na twarzy.

  Najbardziej dobitnym dowodem jakości lekarza są efekty, których dostarcza. Powyższa relacja jest miarą wysokiej jakości usług, które Pan Tomasz dostarcza.

  Pan Tomasz zaczął rehabilitację od uważnego wysłuchania, co mnie boli i próby ustalenia co tak naprawdę mi dolega. Następnie, krok po kroku, dzięki wspólnym ćwiczeniom eliminował poszczególne przyczyny bólu. Jako ze ból był dość dynamiczny, przemieszczał się z tygodnia na tydzień, Pan Tomasz za każdym razem uważnie wysłuchiwał, po czym upewniał się co do źródła problemu. Przy tym wszystkim, przez cały okres 3 miesięcy Pan Tomasz na każdym kroku był pełen optymizmu i pogody ducha, motywując i pomagając trzymać wzrok na celu.

  Bardzo się cieszę, że dane mi było razem pracować oraz chciałbym gorąco polecić Pana Tomka. Jeżeli próbowałeś wiele lekarzy i przyczyna Twojego problemu jest odwracalna, zakładam ze Pan Tomek jest osobą, której potrzebujesz, by dokonać zmiany na lepsze.

  Panie Tomku, jeszcze raz serdecznie dziękuje za udaną terapię i gorąco pozdrawiam!
  Wszystkiego dobrego.

 • B

  Przez długi czas lekceważyłam drętwienie dłoni, później coraz większy ból prawego barku i ograniczenie jego ruchomości w znacznym stopniu, co utrudniało codzienne funkcjonowanie i ból towarzyszący najmniejszej czynności.Jestem nauczycielką i nawet napisanie na tablicy tematu lekcji stawało się wyzwaniem .Pan Tomek po pierwszym badaniu postawił diagnozę : zespół ciasnoty podbarkowej, zmiany zwyrodnieniowe, zapalenie kaletki. Rehabilitacja w sanatorium nie przyniosła żadnego efektu i jednym wyjściem by pozbyć się bólu wydawała się być blokada. Udało się tego uniknąć, po terapii prowadzonej przez pana Tomka ręka wróciła do sprawności a ja doceniłam co to znaczy budzić się bez bólu i posługiwać się ręka w pełnym zakresie.
  Profesjonalizm, empatia i szeroka wiedza sprawia, że pana Tomasza Lanieckiego polecam wszystkim ,którzy mają problemy ortopedyczne czy neurologiczne. Dodam, że pan Tomek jest bardzo kontaktowy, sympatyczny i cierpliwy. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

 • M

  Dwa lata temu zwróciłem się do Pana Tomka o pomoc w sprawie silnych bólów pleców, spowodowanych brakiem rehabilitacji po operacji dysku w odcinku lędźwiowym. Diagnoza była natychmiastowa. Od razu rozpoczęliśmy pracę nad przywróceniem mojego kręgosłupa do prawidłowej pracy. Rehabilitacja trwała 3 miesiące. Owocem podjętej pracy jest sukces, który spowodował całkowite ustąpienie bólu pleców. Dzięki czemu, dzisiaj znowu mogę aktywnie uprawiać sport, co wcześniej było niemożliwe. Dziękuję Panie Tomku za przywrócenie mnie ,, do życia". Dlatego też z czystym sumieniem polecam super fachowca, który potrafi pomóc nawet w najbardziej beznadziejnym i skomplikowanym przypadku, jakim okazały się moje plecy.

 • A

  Szczerze polecam Pana Tomasza, jest specjalistą z prawdziwego zdarzenia. Po urodzeniu synka zaczęły drętwieć mi palce u rąk, zarówno w dzień, jak i w nocy. Pan Tomasz postawił diagnozę, że problem leży w nerwie pośrodkowym i w nadgarstku, zalecił ćwiczenia, które miałam wykonywać w domu i po kilku tygodniach drętwienie ustąpiło. Dodatkową zaletą jest fakt, że p. Laniecki dojeżdża do pacjenta do domu. Panu Tomaszowi dziękuję za fachową pomoc, a innym polecam :)

 • Parę słów wstępu żeby lepiej opisać sytuacje - jestem czynnym sportowcem od 13 lat, uprawiam jeździectwo. Podczas jednego z treningów doznałem kontuzji uda, to była moja pierwsza tego typu kontuzja, nie byłem w stanie wsiąść na konia. Najgorsze było to, że ból(który by nie do zniesienia) występował jedynie podczas jazdy, przy każdym innym ruchu nie odczuwałem najmniejszego dyskomfortu. Czułem jak grunt pali mi się pod nogami, bo stało się to na początku sezonu letniego i na tamten moment wykluczenie z zawodów odbiłoby się fatalnie na całym sezonie. Na szczęście, niczym w bajce Disneya, doszło do spotkania z panem Tomkiem, który w zastraszającym tempie pomógł mi stanąć na nogi. Szybko do tego stopnia, że nie musiałem rezygnować z nawet najbliższych zawodów, a warto zaznaczyć, że kontuzja miała miejsce 2 i pół tygodnia przed nimi. O bardzo profesjonalnym podejściu nie będę już pisać, zrobili to za mnie wszyscy inni, wdzięczni panu Tomkowi na tyle, by zostawić komentarz. Ja natomiast chciałbym zaznaczyć, że bardzo dobrze mi się z nim współpracowało. Podczas całego procesu rehabilitacji czułem się wręcz zobowiązany codziennie zdawać relacje z treningów, jak noga, czy jest poprawa itd. Wielkie podziękowania panie Tomku :) polecam bez wahania sportowcom, amatorom czy okolicznościowym kontuzjowiczom, słowem każdemu.

 • Podczas jazdy na nartach miałem wypadek, który skutkował urazowi kręgosłupa oraz łokcia. Dzięki Panu Lanieckiemu, niedogodność związana z pracą łokcia szybko zniknęła. Także, poza rehabilitacją, która zlikwidowała ból pleców, polecił mi ćwiczenia, które miały przeciwdziałać skutkom urazu. Podczas samej rehabilitacji, był komunikatywny, pytał o dodatkowe bóle/problemy, każdy z nich starał się rozwiązać. Bardzo polecam Pana Lanieckiego, ponieważ odznacza się dużą empatią i zaangażowaniem wobec pacjenta oraz ma wysoce specjalistyczną wiedzę i umiejętności.

 • P

  Nie ma to, jak rano obudzić się bez bólu pleców. Plecy w okolicy lędźwi bolały mnie kilka lat i pewnie jeszcze by bolały gdybym nie poznał Pana Tomasza, który po jednej wizycie ocenił mój stan i nakazał powtarzanie kilku prostych ćwiczeń. Po których w efekcie czuje się znakomicie. Myślałem że czekają mnie jakieś długie badania ,rezonansy, prześwietlenia itp.Nic bardziej mylnego.Wystarczyła tylko jedna wizyta u profesjonalisty.Dzięki.Pozdrawiam P.J

 • J

  rewelacyjny specjalista .po operacji ręki (przerwane nerwy)nie władna prawa dłoń.duzo poświęconego czasu .wiele dobrych ćwiczeń jako praca domowa.miłe i fachowe podejście do pacjenta .polecammm i pozdrawiam. Justyna Sikora

  Tomasz Laniecki2015-01-30

  Pani Justyno, dziękuję za opinię i życzę zdrowia.
  Pozdrawiam Tomasz Laniecki

 • Zdzisław Pietraszko 21.06.2014
  Chwila nieuwagi i bardzo poważna kontuzja (całkowite oderwanie się mięśnia czterogłowego od kolana. Operacja w Akademii Medycznej i operatorzy którzy zrobili mocowanie bardzo dobrze stwierdzili "o ostatecznym efekcie zadecyduje rehabilitacja" W związku z tym uruchomiłem wszystkie możliwe ośrodki rehabilitacji ,a więc przez NFZ, w Przechodni niepublicznej i .. p. Tomasz.
  To że dzisiaj uprawiam swój ulubiony sport, jeżdżę rowerem chodzę na długie spacery zawdzięczam wyłącznie panu Tomaszowi i stwierdzam to z całą odpowiedzialnością.
  Polecam i dzięki.

  Tomasz Laniecki2015-01-30

  Panie Zdzisławie, dziękuję za merytoryczną i wyczerpującą opinię oraz życzę zdrowia i wielu sukcesów na polu golfowym.
  Pozdrawiam Tomasz Laniecki

 • Polecam wszystkim ktorzy cierpia z powodu bólu o pochodzeniu miesniowo powieziowym oraz maja problemy z dyskopati. Praca z Panem Tomkiem jest skuteczna i efetywna. Pomogl mi po artroskopii kolana ciesni nadgartska oraz dyskopati kregu szyjnego. Pa Tomek wykorzystuje sprawdzone i nowoczesne metody fizjoterapeutyczne o miedzynarodowym uznaniu. Dziekuje Panu Tomkowi

  Tomasz Laniecki2015-01-30

  Dziękuję za pozytywną i wyczerpującą opinię oraz życzę zdrowia.
  Pozdrawiam Tomasz Laniecki

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online