Prof. dr hab. n. med.

Stanisław Dąbrowiecki verifiedCreated with Sketch.

Chirurg

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • D
  Lokalizacja: Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w BydgoszczyUsługa: Rozległa plastyka brzucha

  Od ponad 10 lat borykałam się z brzydkim obwisłym brzuchem, który został mi po ciąży. Myślałam, że w pełni akceptuję to jak wyglądam, jednak wiele razy widząc swoje odbicie w lustrze wycierałam łzy mówiąc sama do siebie "kobieto jak Ty wyglądasz". Zdawałam sobie sprawę z tego, że jedynie co może mi pomóc to operacja plastyczna brzucha. Jednak na samą myśl o zabiegu ogarniał mnie paniczny strach i lęk. Ciagle krążące myśli "po co ci to", "przecież to ryzykowne", "a jeśli pójdzie coś nie tak". Pomyślałam co ma być to będzie i podjęłam decyzję, że muszę coś z tym zrobić. Los sprawił, że w kwietniu 2018r. trafiłam na wizytę konsultacyjną do Pana Profesora Stanisława Dąbrowieckiego. Pan Profesor okazał się być specjalistą wysokiej klasy, osobą od której bił pełen profesjonalizm. Okazał się być człowiekiem konkretnym, rzeczowym i co najważniejsze godnym zaufania. Szczegółowo odpowiadał na wszystkie moje pytania. Wyjaśnił, że konieczne jest przeprowadzenie rozległej plastyki brzucha. Cięcie miało być w kształcie odwróconej litery "T". Skutecznie rozwiał wszystkie moje obawy, strach i wątpliwości. Wychodząc z gabinetu byłam przekonana, że chcę oddać się właśnie w Jego ręce. Tak więc po miesiącu to jest 15.05.2018 r. znalazłam się na Oddziale Chirurgicznym w Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy. O dziwo nie bałam się. Czułam wewnętrzny spokój. Wiedziałam, że jestem pod opieką najlepszego specjalisty. Czułam się bezpiecznie. Doskonała opieka personelu zarówno przed jak i po operacji. Sama operacja przebiegła bez żadnych komplikacji. Dzięki środkom przeciwbólowym, ból jaki odczuwałam nie był aż tak dotkliwy. A największą radością było to, że mam płaski brzuch i nic mi już nie wisi. Po wyjściu ze szpitala kontakt z Panem Profesorem rewelacyjny.Odpowiada na wszystkie maile, telefony, smsy. W dzisiejszych czasach to naprawdę rzadkość by spotkać lekarza, który poświęciłby swój wolny czas nawet w niedzielę. Od zabiegu minęło 7 tygodni i czuję się doskonale. Teraz spoglądając w lustro widzę piękną kobietę z płaskim brzuszkiem. Co prawda zdarza mi się jeszcze od czasu do czasu wytrzeć łezki, ale tym razem są to łzy szczęścia. Poczucie wdzięczności do Boga, że postawił na mojej drodze tak wspaniałego człowieka. Wiem, że decyzja jaką podjęłam o zabiegu była najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć. I gdyby ktoś zapytał mnie dzisiaj czy zgodziłabym się ponownie na taką operację...bez wahania odpowiedziałabym, że Tak. Panie Profesorze jeszcze raz dziękuję za wszystko...za cierpliwość, za cudowną opiekę, za profesjonalizm, za Nową Mnie.  Wdzięczna pacjentka Danka B.

 • Szukasz chirurga? Pacjenci polecają:

  Katarzyna Osińska-Tobolska
  Katarzyna Osińska-Tobolska
  Stomatolog, Chirurg stomatologiczny, Protetyk
  aleja Powstańców Wielkopolskich 53, Bydgoszcz
  Jestem bardzo zadowolona z przebiegu wizyty. Wizyta przewyższyła moje oczekiwania. Pani Doktor jest rzeczowa,… więcej

  Ahmad Thabit Sinjab
  Ahmad Thabit Sinjab
  Chirurg, Onkolog
  Marii Skłodowskiej-Curie 9, Bydgoszcz
  Miły, sympatyczny, rzeczowy, profesjonalista w pełnym słowa tego znaczeniu. Z ludzkim podejściem do człowieka.… więcej

  Maciej Gruszczyński
  Maciej Gruszczyński
  Urolog, Chirurg
  M. Skłodowskiej-Curie, Bydgoszcz
  Bardzo mily super podejscie do dziecka szczegolowe wytlumaczenie co do choroby jestem bardzo zadowolona z wizyty więcej

  Witold Kowalski
  Witold Kowalski
  Chirurg, Onkolog
  Cicha 41, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Polska, Bydgoszcz
  Lekarz bardzo miły i szczegółowy. Wyjaśnił oraz omówił wszystko co mnie niepokoiło. Super! Polecam! więcej

  Jan Szczepański
  Jan Szczepański
  Chirurg, Chirurg naczyniowy
  Cicha 41, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Polska, Bydgoszcz
  Lekarz pierwsza klasa. Nie zamieniłabym na innego. Bardzo miły i sympatyczny. Wizyta na luzie. Polecam więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  Głównie wykonuję operacje odchudzające: laparoskopowe częściowe wycinanie żołądka (resekcja rękawowa = wycięcie mankietowe = sleeve resection = częściowe wycięcie żołądka), zakładanie balonu żołądkowego, laparoskopowe zakładanie regulowanej opaski żołądkowej (lap-band). Specjalizuję się w chirurgii przepuklin ściany brzucha oraz plastyce brzucha (usuwanie zmian po ciąży - rozejście mięśni brzucha, przepuklina pępkowa, zwisający brzuch). Są to operacje: abdominoplastyka, mini-abdominoplastyka, operacje endoskopowe oraz laparoskopowe.

  Specjalizacje

  • Chirurgia ogólna

  Choroby

  Usługi

  Przychodnia Lekarzy Specjalistów Best-Med

  Aleje Jerozolimskie 87, Ochota, 02-001 Warszawa, mazowieckie

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Stanisław Dąbrowiecki
  Stanisław Dąbrowiecki
  Chirurg
  Warszawa
  w tym zakresie może panu pomóc zarówno chirurg jak i urolog. wydaje się jednak, że pomoc chirurga byłaby lepsza jest to kwestia i usunięcia bólu i przemieszczenia jądra także operacja jest nieco… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  51 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • I

   W październiku zdecydowałem się na zabieg wszczepienia siatki lekkiej z klejem francuskiej firmy metodą laparoskopową w znieczuleniu ogólnym. Gdybym miał podjąć drugi raz taką decyzję, nie szukałbym innego lekarza. Miłe i życzliwe podejście Profesora Dąbrowieckiego zmniejszyło moje obawy związane z takim zabiegiem. Jestem przekonany, że Profesor Dąbrowiecki jest profesjonalistą w tej dziedzinie i bez obaw polecam leczenie takich dolegliwości u Profesora.

  • M

   Dostałam od profesora drugie życie. Zawsze profesjonalny, surowy w ocenie pacjenta, ale jak już się weźmie za robotę to mucha nie siada. I leczy do skutku, interesuje się pacjentem po operacji. Leżałam tam trzy razy, ostatnio półtora miesiąca, ale nie mam nic do zarzucenia. Ratował zdrowie i życie, nie wołał łapówki, operował w miejskim szpitalu na fundusz. Podziękowania dla profesora i zespołu.

  • J

   Minęło 2 lata od wykonania u mnie operacji przepukliny, patrz mój wpis z 12 maja 2010, i gdyby nie wpisy na portalu ZnanyLekarz.pl zupełnie zapomniałbym, że kiedykolwiek miałem jakąś operację. Nigdy nie odczuwam żadnych dolegliwości, funkcjonuję bez żadnych ograniczeń, dźwigam ile chcę, gram "w nogę" itd. itd. Co do oceny osoby podpisującej się "~ janusz" z dnia 01 kwietnia 2012 - to nie pacjent dokonuje wyboru rodzaju operacji jaką ma wykonać lekarz, aby osiągnąć efekt oczekiwany przez pacjenta. Pacjent najczęściej się na tym w ogóle nie zna. Rodzaj możliwego do zastosowania znieczulenia jest uwarunkowany wieloma czynnikami, spośród których widzimisię pacjenta jest najmniej istotnym. Mój przypadek dowodzi, że jednak warto zdać się na wybór fachmana!
   W całej rozciągłości podtrzymuję moją opinię z 12 maja 2010.
   Janusz Wcisło - tym razem lat 58.

  • J

   podejrzewając u siebie przepuklinę pachwinową umówiłem się na rozmowę konsultacyjną z prof. Dąbrowieckim. Profesor zrobił na mnie wrażenie chirurga konkretnego i niestety według własnej ścieżki postępującego, nie dając za dużo pola manewru pacjentowi. Jest to na zasadzie że pacjent może sobie wybrać rodzaj operacji czy znieczulenia pod warunkiem że będzie to z wszczepienie siatki i znieczulenie w kręgosłup. wobec tego zrezygnowałem z usług p. profesora.

   Stanisław Dąbrowiecki2012-11-01

   W światowym standardzie zaleca się stosowanie siatek chirurgicznych w leczeniu wszystkich osób dorosłych z przepuklinami. Siatka zmniejsza niebezpieczeństwo nawrotu przepukliny czy powstania tuż obok -w tej samej pachwinie - nowej przepukliny. Na życzenie pacjenta oczywiście można odstąpić od wszczepiania siatki (np. zastosować hinduską metodę Desardy, bez siatki, która daje bardzo dobre wyniki). Znieczulenie miejscowe w osób młodych nie polecam - gdyż nie będzie pacjent miał przyjemnych odczuć w czasie zabiegu. Pełen komfort dla pacjenta jest przy znieczuleniu do kręgosłupa lub ogólnym. Miejscowe znieczulenie dobrze się sprawdza w osób w wieku średnim lub starszych, szczególnie szczupłych. Z każdym pacjentem omawiam wszelkie opcje leczenia - w tym metodę operacyjną i znieczulenie.

  • K

   Jeden z najlepszych i najbardziej rzeczowych ludzi specjalizujących się w chirurgii przepuklin. W Zagłębiu ( rejon Sosnowca, Dąbrowa Górniczej) każdy chirurg chce "ciąć" metodą tradycyjną, wmawiając, że jest ona najlepsza. Postanowiłem jednak wybrać się na konsultację do Warszawy, na których w ciągu kilku minut Pan Profesor rozwiał moje wątpliwości co do najlepszej metody zabiegu. Zabieg usunięcia przepukliny pachwinowej miałem 15 stycznia 2011 ( metoda lichtensteina) w Warszawie w klinice Iatros. Obsługa w klinice wzorowa. Operacja przebiegła bez żadnych problemów. Już następnego dnia mogłem o własnych siłach opuścić klinikę ( po znieczuleniu podpajęczynkowym) a po kilku dniach byłem już w pracy ( zajmuję się księgowością), chociaż pewne dolegliwości bólowe utrzymywały się do 14 dni. Jestem bardzo zadowolony i uważam, że warto zapłacić raz za porządnie wykonany zabieg, aby już nigdy nie musieć się tą dolegliwością przejmować, niż dać się "pokroić" pierwszemu lepszemu "specjaliście", który operuje metodą tradycyjną, ignorując nowoczesne, bardziej skuteczne metody.

  • M

   Panie Wcisło,czytałem Pana opinie przed moja operacja/pachwinowa-siatka -klej-/ ,którą miałem 3 tyg temu w Bydgoszczy,Czytałem z nadzieja że ja tez bede szybko smigac w kilka dni po.....I co? Jest duzo lepiej niz u Pana he he he.Pozdrawiam serdecznie i dzieki za opinię.A moja jest nastepujaca;Personel w szpitalu bajka,uśmiechniety i zyczliwy,jak w domu.Pełna profesja.A samego Pana Profesora ,któremu bardzo dziekuje za pomoc zaliczam do najlepszych fachowców jakich przyszło mi spotkać.Operacja musiała byc przeprowadzona na naj poziomie skoro dwa tyg po wróciłem do mojej aktywności sportowej,choc rozpedzam sie powoli a jutro czyli 3 tyg po zaczynam truchtać:):):) Dzieki raz jeszcze za pomoc i pozdrawiam wszystkich przepuklinowców!!!
   Michał Gołdanowski

  • L

   Profesor Dabrowiecki, to najlepszy fachowiec w Polsce w swojej dziedzinie.
   Jesli ktos ma problem z przepuklina, to lepszego nie znajdzie. Rzeczowy, konkretny i przyjazny.
   Na oddziale w Bydgoszczy panuje domowa atmosfera - pozdrawiam Pana Profesora i wszystkie Panie Pielegniarki oraz caly personel. Dziekuje za opieke. Lukasz -:o)))

  • G

   Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami w stosunku do pana profesora Dąbrowieckiego. Byłam operowana przez Profesora na kasę chorych. Na operację czekałam rok, ale tego wymagało przygotowanie mnie jako pacjentki - schudnięcie 20 kg. Mi udało się 18 kg przez rok czasu . Zaznaczam ,że nie jestem mieszkanką Bydgoszczy i nie miałam żadnych znajomości w Bydgoszczy. Do Bydgoszczy skierował mnie mój chirurg pod opieką , którego byłam w moim mieście rodzinnym. Była to duża przepuklina brzuszna pooperacyjna. Obecnie jestem 10 dni po operacji i dobrze się czuję.Panie Profesorze dziękuję za operację i na pana ręce składam również podziękowanie dla pozostałych lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu pomocniczego.Dzięki miłej atmosferze na Oddziale ja szybciej wracam do zdrowia.Przy okazji życzę całemu personelowi Zdrowych Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Wdzięczna Pacjentka.

  • G

   Witam....
   Wczoraj byłam w Bydgoszczy aby umówić się na zabieg w szpitalu.
   To prawda przyjmuje zgłoszenia do szpitala sam Pan ordynator,ale czy to coś złego???
   Właściwie weszłam z,,ulicy,,ponieważ moim lekarzem prowadzącym jest zupełnie kto inny.Po krótkiej lecz bardzo rzeczowej konsultacji podano mi termin operacji.Termin który tak naprawdę mogłam sama wybrać....więc???
   Dlaczego tyle negatywów na Profesora???
   Nie rozumię.....jak dla mnie jest bardzo konkretny i rzeczowy.
   Iwona

  • G

   Miałam to szczęście, że i ja byłam pod opieką profesora. Jestem zachwycona i pełna uznania dla jego profesjonalizmu, serdecznego stosunku do pacjenta. Cieszę się, że i my w Polsce mamy tak doskonałych lekarzy, którzy wracają nam chorym chęć do życia. Dziękuję profesorze. Ewa z Włocławka

  Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217.

  ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

  Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional