Prof. dr hab. n. med.

Stanisław Dąbrowiecki verifiedCreated with Sketch.

Chirurg

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • D
  Lokalizacja: Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w BydgoszczyUsługa: Rozległa plastyka brzucha

  Od ponad 10 lat borykałam się z brzydkim obwisłym brzuchem, który został mi po ciąży. Myślałam, że w pełni akceptuję to jak wyglądam, jednak wiele razy widząc swoje odbicie w lustrze wycierałam łzy mówiąc sama do siebie "kobieto jak Ty wyglądasz". Zdawałam sobie sprawę z tego, że jedynie co może mi pomóc to operacja plastyczna brzucha. Jednak na samą myśl o zabiegu ogarniał mnie paniczny strach i lęk. Ciagle krążące myśli "po co ci to", "przecież to ryzykowne", "a jeśli pójdzie coś nie tak". Pomyślałam co ma być to będzie i podjęłam decyzję, że muszę coś z tym zrobić. Los sprawił, że w kwietniu 2018r. trafiłam na wizytę konsultacyjną do Pana Profesora Stanisława Dąbrowieckiego. Pan Profesor okazał się być specjalistą wysokiej klasy, osobą od której bił pełen profesjonalizm. Okazał się być człowiekiem konkretnym, rzeczowym i co najważniejsze godnym zaufania. Szczegółowo odpowiadał na wszystkie moje pytania. Wyjaśnił, że konieczne jest przeprowadzenie rozległej plastyki brzucha. Cięcie miało być w kształcie odwróconej litery "T". Skutecznie rozwiał wszystkie moje obawy, strach i wątpliwości. Wychodząc z gabinetu byłam przekonana, że chcę oddać się właśnie w Jego ręce. Tak więc po miesiącu to jest 15.05.2018 r. znalazłam się na Oddziale Chirurgicznym w Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy. O dziwo nie bałam się. Czułam wewnętrzny spokój. Wiedziałam, że jestem pod opieką najlepszego specjalisty. Czułam się bezpiecznie. Doskonała opieka personelu zarówno przed jak i po operacji. Sama operacja przebiegła bez żadnych komplikacji. Dzięki środkom przeciwbólowym, ból jaki odczuwałam nie był aż tak dotkliwy. A największą radością było to, że mam płaski brzuch i nic mi już nie wisi. Po wyjściu ze szpitala kontakt z Panem Profesorem rewelacyjny.Odpowiada na wszystkie maile, telefony, smsy. W dzisiejszych czasach to naprawdę rzadkość by spotkać lekarza, który poświęciłby swój wolny czas nawet w niedzielę. Od zabiegu minęło 7 tygodni i czuję się doskonale. Teraz spoglądając w lustro widzę piękną kobietę z płaskim brzuszkiem. Co prawda zdarza mi się jeszcze od czasu do czasu wytrzeć łezki, ale tym razem są to łzy szczęścia. Poczucie wdzięczności do Boga, że postawił na mojej drodze tak wspaniałego człowieka. Wiem, że decyzja jaką podjęłam o zabiegu była najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć. I gdyby ktoś zapytał mnie dzisiaj czy zgodziłabym się ponownie na taką operację...bez wahania odpowiedziałabym, że Tak. Panie Profesorze jeszcze raz dziękuję za wszystko...za cierpliwość, za cudowną opiekę, za profesjonalizm, za Nową Mnie.  Wdzięczna pacjentka Danka B.

 • Szukasz chirurga? Pacjenci polecają:

  Katarzyna Osińska-Tobolska
  Katarzyna Osińska-Tobolska
  Stomatolog, Chirurg stomatologiczny, Protetyk
  aleja Powstańców Wielkopolskich 53, Bydgoszcz
  Jestem bardzo zadowolona z przebiegu wizyty. Wizyta przewyższyła moje oczekiwania. Pani Doktor jest rzeczowa,… więcej

  Ahmad Thabit Sinjab
  Ahmad Thabit Sinjab
  Chirurg, Onkolog
  Marii Skłodowskiej-Curie 9, Bydgoszcz
  Miły, sympatyczny, rzeczowy, profesjonalista w pełnym słowa tego znaczeniu. Z ludzkim podejściem do człowieka.… więcej

  Maciej Gruszczyński
  Maciej Gruszczyński
  Urolog, Chirurg
  M. Skłodowskiej-Curie, Bydgoszcz
  Bardzo mily super podejscie do dziecka szczegolowe wytlumaczenie co do choroby jestem bardzo zadowolona z wizyty więcej

  Witold Kowalski
  Witold Kowalski
  Chirurg, Onkolog
  Cicha 41, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Polska, Bydgoszcz
  Lekarz bardzo miły i szczegółowy. Wyjaśnił oraz omówił wszystko co mnie niepokoiło. Super! Polecam! więcej

  Jan Szczepański
  Jan Szczepański
  Chirurg, Chirurg naczyniowy
  Cicha 41, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Polska, Bydgoszcz
  Lekarz pierwsza klasa. Nie zamieniłabym na innego. Bardzo miły i sympatyczny. Wizyta na luzie. Polecam więcej

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  Głównie wykonuję operacje odchudzające: laparoskopowe częściowe wycinanie żołądka (resekcja rękawowa = wycięcie mankietowe = sleeve resection = częściowe wycięcie żołądka), zakładanie balonu żołądkowego, laparoskopowe zakładanie regulowanej opaski żołądkowej (lap-band). Specjalizuję się w chirurgii przepuklin ściany brzucha oraz plastyce brzucha (usuwanie zmian po ciąży - rozejście mięśni brzucha, przepuklina pępkowa, zwisający brzuch). Są to operacje: abdominoplastyka, mini-abdominoplastyka, operacje endoskopowe oraz laparoskopowe.

  Specjalizacje

  • Chirurgia ogólna

  Choroby

  Usługi

  Przychodnia Lekarzy Specjalistów Best-Med

  Aleje Jerozolimskie 87, Ochota, 02-001 Warszawa, mazowieckie

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom
  Stanisław Dąbrowiecki
  Stanisław Dąbrowiecki
  Chirurg
  Warszawa
  w tym zakresie może panu pomóc zarówno chirurg jak i urolog. wydaje się jednak, że pomoc chirurga byłaby lepsza jest to kwestia i usunięcia bólu i przemieszczenia jądra także operacja jest nieco… Więcej

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  51 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • B

   AA – przełomowy październik 2014 - operacja pełnej plastyki brzucha wraz z likwidacją przepukliny
   i rozstępem mięśni prostych brzucha. W związku z tym, że dzisiejszy dostęp do informacji o przebiegu takich operacji oraz szeregu jej powikłań jest obszerny to pomimo ogromnego strachu, niepokoju ale i chęci normalnego wyglądu zdecydowałam sie na ten zabieg. Bolało całe dwie doby po operacji ale środki przeciwbólowe doskonale sobie z tym bólem poradziły, w trzeciej dobie wypis do domu bez żadnych środków przeciwbólowych do dziś, bez żadnych powikłań wszystko ok. Blizna (cięcie) idealnie chowa się w bieliźnie i to jedyna rzecz która przypomina mi, że taka operacja się odbyła. Kontakt z Panem Doktorem pomimo, że upłynęło już 1,5 miesiąca od operacji jest bardzo dobry, zawsze odpisuje bardzo szybko na szereg pytań. Pan Doktor wykonał ten zabieg
   z najwyższym profesjonalizmem. Efekt jest cudowny i pełna radość pacjentki. Dzięki Panu Panie Doktorze mam dziś mega piękny brzuch. po prostu rewelacja....Dziękuję bardzo.

  • B

   W kwietniu 2014 roku moja 73 - letnia mama miała operację przepukliny brzusznej olbrzymiej.
   Pan Profesor podjął się tego poważnego zabiegu i obecnie mama może normalnie funkcjonować.
   Pan Profesor przywrócił mojej mamie chęć do życia, radość, wiarę w siebie. Interesował się pacjentką po zabiegu. W imieniu mamy i moich bliskich bardzo dziękuję.

  • J

   W kwietniu 2014 roku miałam operację, która polegała na zaopatrzeniu przepukliny brzusznej z wykorzystaniem siatki syntetycznej. Przepuklina była dość rozległa, jednak Pan Profesor podjął się zabiegu i dzięki temu teraz mogę normalnie egzystować. Jestem bardzo wdzięczna i chylę czoła przed osobą Pana Profesora. Niezwykle miły i profesjonalnie podchodzący do pacjenta lekarz, którego mogę z całą pewnością polecić. Panie Profesorze bardzo dziękuję!
   Janina B.

  • A

   Grudzień 2013 r. - konsultacja u Pana Profesora.
   Już po tygodniu zabieg wszczepienia siatki lekkiej z klejem francuskiej firmy metodą laparoskopową w znieczuleniu ogólnym.
   Następnego dnia wypis ze szpitala
   Po dwóch miesiącach ponownie zacząłem biegać.
   Żadnych komplikacji, miłe i profesjonalne podejście.
   Gorąco polecam.

  • A

   Od 4 lat dzięki Panu Profesorowi i opasce regulującej na żołądku czerpię ponownie radość z życia ! Teraz bardzo żałuję, że nie wiedziałam o opasce wcześniej. 2,5h operacji, 2 dni odpoczynku i kilogramy lecą w dół, a co najważniejsze: żegnam się z nadciśnieniem, podwyższonym cholesterolem i mogę zacząć ćwiczyć, biegać, pływać...Profesjonalizm Profesora, wspaniały kontakt, miła obsługa w bydgoskim szpitalu pozwala szybko zapomnieć o naprawdę niewielkim bólu. Wszystkim otyłym życzę odwagi i śmiało oddawać się w "ręce" Profesora ! Mam już 40 kg mniej i pierwszy półmaraton z medalem za sobą oraz wzorową morfologię. Szkoda każdego dnia życia !

  • 6

   Przed rokiem w gliwickim szpitalu przeszedłem operację usunięcia przepukliny kresy białej.Po kilku zaledwie miesiącach pojawiła się duża przepuklina brzuszna.Ponieważ miałem ogromny dyskomfort (wyglądałem jakbym połknął dużą piłkę), zdecydowałem się na szybką operację,ale oczywiście już u dobrego chirurga.Polecono mi dr. Stanisława Dąbrowieckiego.Pod koniec lipca pojechałem na konsultację do Warszawy.Już pierwszy kontakt z Doktorem był bardzo pozytywny; wizyta była krótka,ale konkretna.Pan Doktor w sposób jasny i rzeczowy przedstawił mi sposób przeprowadzenia zabiegu,a także określił badania i wszelkie czynności,które powinienem przeprowadzic przed operacją.Już 20 sierpnia operowany byłem przez Pana Doktora w szpitalu MSW w Bydgoszczy.Operacja polegała na zaopatrzeniu nawrotowej przepukliny brzusznej z wykorzystaniem siatki syntetycznej.Po trzech dniach wyszedłem ze szpitala.Po dwóch miesiącach czuję się doskonale,zarówno fizycznie jak i psychicznie, nie odczuwam żadnych dolegliwości,rana pooperacyjna zagoiła się znakomicie.Jestem pod wrażeniem rzeczowości,sposobu komunikowania się z pacjentem zarówno w czasie pobytu w szpitalu,jak i w okresie rekonwalescencji,a przede wszystkim umiejętności zawodowych Doktora Dąbrowieckiego.Warta podkreślenia jest również opieka medyczna w bydgoskim szpitalu MSW.
   . .

  • E

   Mój 85 letni ojciec przeszedł w Szpitalu MSW w Bydgoszczy operację dosyć rozległej przepukliny.
   Pan Profesor Stanisław Dąbrowiecki ze względu na chore serce ojca przeprowadził operację w znieczuleniu okołooponowym. W czwartym dniu po operacji przejechaliśmy 360 km do Zielonej Góry, a po 20 dniach od operacji ojciec był w stanie powrócić do Francji, gdzie mieszka na stałe (24 godz. podróży autobusem).
   Jestem pod wrażeniem życzliwości wobec pacjenta i profesjonalizmu Pana Profesora czego rezultatem jest to, co powyżej napisałam. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu Profesorowi oraz pielęgniarkom z Oddziału Chirurgii za życzliwość i opiekę nad chorym ojcem.
   Elżbieta Krawiec

  • G

   Po wielu nieprzespanych nocach i wątpliwościach, iść? nie iść? zdecydowałam się na operację przepukliny pępkowej i kresy białej (rozejście mięśni prostych brzucha), oraz dodatkowo, jednoczasowo Dr Dąbrowiecki upiększył mój brzuch, wykonując plastykę powłok brzucha. Nie miałam tyle szczęścia jak moje znajome i ciąża dała niestety takie mało przyjemne komplikacje i fatalny wygląd brzucha. Operowano mnie 16 maja 2013 w szpitalu MSWiA w Bydgoszczy. Nareszcie mogę się cieszyć zgrabną sylwetką i nie słyszę co chwilę czy jesteś może w ciąży??? Serdecznie dziękuję Panu Doktorowi za wspaniałą "robotę", podzielam opinie innych pacjentów, pełny profesjonalizm, żadnych wątpliwości co do brzebiegu operacji, powrót do zdrowia bez komplikacji. Szczerze polecam! Gochna.S. :)

  • P

   W czerwcu zdecydowałem sie na zabieg opaski żołądka. Na pierwszej wizycie otrzymałem od Pana Profesora kompletne i konkretne informacje n/t zabiegu oraz usaliliśmy termin. Przyjęcie do szpitala bez żadnych problemów i niespodzianek. Po zabiegu pomoc medyczna bez problemu, warunki pobytu bardzo dobre. Na drugi dzień po badaniach kontrolnych wyszedłem ze szpitala tak jak było ustalone zaopatrzony w niezbędne leki. Ból odczuwałem ok. Dwóch dni, po tygodniu odzyskałem pełną sprawność. Kontakt z Panem Profesorem mailowy i telefoniczy, w ciągu paru godz. otrzymywałem pełne odpowiedzi na wątpliwości. Po trzech tygodniach spadek wagi ok 9 kg. Gorąco polecam

  • D

   Po 2 latach zwiedzania szpitali , lekarzy wreszcie znalazłem profesjonalnego chirurga, który stanął na wysokości zadania. Efekt był znakomity. Wiedza, fachowość, profesjonalizm + życzliwość ludzka charakteryzuje profesora. Należy się jedno, wielkie DZIĘKUJĘ.

  Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217.

  ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

  Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional