prof. dr hab. n. med.

Stanisław Dąbrowiecki

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg

51 opinii +dodaj

Głównie wykonuję operacje odchudzające: laparoskopowe częściowe wycinanie żołądka (resekcja rękawowa = wycięcie mankietowe = sleeve resection = częściowe wycięcie żołądka), zakładanie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
51 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B

  AA – przełomowy październik 2014 - operacja pełnej plastyki brzucha wraz z likwidacją przepukliny
  i rozstępem mięśni prostych brzucha. W związku z tym, że dzisiejszy dostęp do informacji o przebiegu takich operacji oraz szeregu jej powikłań jest obszerny to pomimo ogromnego strachu, niepokoju ale i chęci normalnego wyglądu zdecydowałam sie na ten zabieg. Bolało całe dwie doby po operacji ale środki przeciwbólowe doskonale sobie z tym bólem poradziły, w trzeciej dobie wypis do domu bez żadnych środków przeciwbólowych do dziś, bez żadnych powikłań wszystko ok. Blizna (cięcie) idealnie chowa się w bieliźnie i to jedyna rzecz która przypomina mi, że taka operacja się odbyła. Kontakt z Panem Doktorem pomimo, że upłynęło już 1,5 miesiąca od operacji jest bardzo dobry, zawsze odpisuje bardzo szybko na szereg pytań. Pan Doktor wykonał ten zabieg
  z najwyższym profesjonalizmem. Efekt jest cudowny i pełna radość pacjentki. Dzięki Panu Panie Doktorze mam dziś mega piękny brzuch. po prostu rewelacja....Dziękuję bardzo.

 • B

  W kwietniu 2014 roku moja 73 - letnia mama miała operację przepukliny brzusznej olbrzymiej.
  Pan Profesor podjął się tego poważnego zabiegu i obecnie mama może normalnie funkcjonować.
  Pan Profesor przywrócił mojej mamie chęć do życia, radość, wiarę w siebie. Interesował się pacjentką po zabiegu. W imieniu mamy i moich bliskich bardzo dziękuję.

 • J

  W kwietniu 2014 roku miałam operację, która polegała na zaopatrzeniu przepukliny brzusznej z wykorzystaniem siatki syntetycznej. Przepuklina była dość rozległa, jednak Pan Profesor podjął się zabiegu i dzięki temu teraz mogę normalnie egzystować. Jestem bardzo wdzięczna i chylę czoła przed osobą Pana Profesora. Niezwykle miły i profesjonalnie podchodzący do pacjenta lekarz, którego mogę z całą pewnością polecić. Panie Profesorze bardzo dziękuję!
  Janina B.

 • A

  Grudzień 2013 r. - konsultacja u Pana Profesora.
  Już po tygodniu zabieg wszczepienia siatki lekkiej z klejem francuskiej firmy metodą laparoskopową w znieczuleniu ogólnym.
  Następnego dnia wypis ze szpitala
  Po dwóch miesiącach ponownie zacząłem biegać.
  Żadnych komplikacji, miłe i profesjonalne podejście.
  Gorąco polecam.

 • A

  Od 4 lat dzięki Panu Profesorowi i opasce regulującej na żołądku czerpię ponownie radość z życia ! Teraz bardzo żałuję, że nie wiedziałam o opasce wcześniej. 2,5h operacji, 2 dni odpoczynku i kilogramy lecą w dół, a co najważniejsze: żegnam się z nadciśnieniem, podwyższonym cholesterolem i mogę zacząć ćwiczyć, biegać, pływać...Profesjonalizm Profesora, wspaniały kontakt, miła obsługa w bydgoskim szpitalu pozwala szybko zapomnieć o naprawdę niewielkim bólu. Wszystkim otyłym życzę odwagi i śmiało oddawać się w "ręce" Profesora ! Mam już 40 kg mniej i pierwszy półmaraton z medalem za sobą oraz wzorową morfologię. Szkoda każdego dnia życia !

 • 6

  Przed rokiem w gliwickim szpitalu przeszedłem operację usunięcia przepukliny kresy białej.Po kilku zaledwie miesiącach pojawiła się duża przepuklina brzuszna.Ponieważ miałem ogromny dyskomfort (wyglądałem jakbym połknął dużą piłkę), zdecydowałem się na szybką operację,ale oczywiście już u dobrego chirurga.Polecono mi dr. Stanisława Dąbrowieckiego.Pod koniec lipca pojechałem na konsultację do Warszawy.Już pierwszy kontakt z Doktorem był bardzo pozytywny; wizyta była krótka,ale konkretna.Pan Doktor w sposób jasny i rzeczowy przedstawił mi sposób przeprowadzenia zabiegu,a także określił badania i wszelkie czynności,które powinienem przeprowadzic przed operacją.Już 20 sierpnia operowany byłem przez Pana Doktora w szpitalu MSW w Bydgoszczy.Operacja polegała na zaopatrzeniu nawrotowej przepukliny brzusznej z wykorzystaniem siatki syntetycznej.Po trzech dniach wyszedłem ze szpitala.Po dwóch miesiącach czuję się doskonale,zarówno fizycznie jak i psychicznie, nie odczuwam żadnych dolegliwości,rana pooperacyjna zagoiła się znakomicie.Jestem pod wrażeniem rzeczowości,sposobu komunikowania się z pacjentem zarówno w czasie pobytu w szpitalu,jak i w okresie rekonwalescencji,a przede wszystkim umiejętności zawodowych Doktora Dąbrowieckiego.Warta podkreślenia jest również opieka medyczna w bydgoskim szpitalu MSW.
  . .

 • E

  Mój 85 letni ojciec przeszedł w Szpitalu MSW w Bydgoszczy operację dosyć rozległej przepukliny.
  Pan Profesor Stanisław Dąbrowiecki ze względu na chore serce ojca przeprowadził operację w znieczuleniu okołooponowym. W czwartym dniu po operacji przejechaliśmy 360 km do Zielonej Góry, a po 20 dniach od operacji ojciec był w stanie powrócić do Francji, gdzie mieszka na stałe (24 godz. podróży autobusem).
  Jestem pod wrażeniem życzliwości wobec pacjenta i profesjonalizmu Pana Profesora czego rezultatem jest to, co powyżej napisałam. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu Profesorowi oraz pielęgniarkom z Oddziału Chirurgii za życzliwość i opiekę nad chorym ojcem.
  Elżbieta Krawiec

 • G

  Po wielu nieprzespanych nocach i wątpliwościach, iść? nie iść? zdecydowałam się na operację przepukliny pępkowej i kresy białej (rozejście mięśni prostych brzucha), oraz dodatkowo, jednoczasowo Dr Dąbrowiecki upiększył mój brzuch, wykonując plastykę powłok brzucha. Nie miałam tyle szczęścia jak moje znajome i ciąża dała niestety takie mało przyjemne komplikacje i fatalny wygląd brzucha. Operowano mnie 16 maja 2013 w szpitalu MSWiA w Bydgoszczy. Nareszcie mogę się cieszyć zgrabną sylwetką i nie słyszę co chwilę czy jesteś może w ciąży??? Serdecznie dziękuję Panu Doktorowi za wspaniałą "robotę", podzielam opinie innych pacjentów, pełny profesjonalizm, żadnych wątpliwości co do brzebiegu operacji, powrót do zdrowia bez komplikacji. Szczerze polecam! Gochna.S. :)

 • P

  W czerwcu zdecydowałem sie na zabieg opaski żołądka. Na pierwszej wizycie otrzymałem od Pana Profesora kompletne i konkretne informacje n/t zabiegu oraz usaliliśmy termin. Przyjęcie do szpitala bez żadnych problemów i niespodzianek. Po zabiegu pomoc medyczna bez problemu, warunki pobytu bardzo dobre. Na drugi dzień po badaniach kontrolnych wyszedłem ze szpitala tak jak było ustalone zaopatrzony w niezbędne leki. Ból odczuwałem ok. Dwóch dni, po tygodniu odzyskałem pełną sprawność. Kontakt z Panem Profesorem mailowy i telefoniczy, w ciągu paru godz. otrzymywałem pełne odpowiedzi na wątpliwości. Po trzech tygodniach spadek wagi ok 9 kg. Gorąco polecam

 • D

  Po 2 latach zwiedzania szpitali , lekarzy wreszcie znalazłem profesjonalnego chirurga, który stanął na wysokości zadania. Efekt był znakomity. Wiedza, fachowość, profesjonalizm + życzliwość ludzka charakteryzuje profesora. Należy się jedno, wielkie DZIĘKUJĘ.

Pytania pacjentów (137)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Głównie wykonuję operacje odchudzające: laparoskopowe częściowe wycinanie żołądka (resekcja rękawowa = wycięcie mankietowe = sleeve resection = częściowe wycięcie żołądka), zakładanie balonu żołądkowego, laparoskopowe zakładanie regulowanej opaski żołądkowej (lap-band). Specjalizuję się w chirurgii przepuklin ściany brzucha oraz plastyce brzucha (usuwanie zmian po ciąży - rozejście mięśni brzucha, przepuklina pępkowa, zwisający brzuch). Są to operacje: abdominoplastyka, mini-abdominoplastyka, operacje endoskopowe oraz laparoskopowe.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Gdańsku

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

 • Stanisław Dąbrowiecki, chirurg w mieście Bydgoszcz - Certyfikaty

Choroby

Zdjęcia