Zrobiłem MR kolana prawego. Od pół roku lekki ból przy chodzeniu pod kolanem. Ostatnio jednorazowy b

2 odpowiedzi
Zrobiłem MR kolana prawego. Od pół roku lekki ból przy chodzeniu pod kolanem. Ostatnio jednorazowy bardzo silny ból z boku kolana (lewa strona) - jakby coś wyskoczyło z boku kolana i wskoczyło na miejsce. Przez tydzień ledwo chodziłem. Wynik MR: ACL uszkodzenie włókien przyczepu udowego więzadła; Róg tylny łąkotki przyśrodkowej - uszkodzony brzeg torebkowy łąkotki Co to może oznaczać, co z tym robić?
Oznacza to, że doszło do uszkodzenia struktury, która znajduje się w kolanie po stronie przyśrodkowej - łękotki. Są dwie drogi leczenia uszkodzonej łąkotki - rehabilitacja bądź artoskopia. Sugeruję aby zacząć od terapii zachowawczej i udać się do fizjoterapeuty.

Dzień Dobry, w tym przypadku warto udać się do ortopedy w celu ustalenia leczenia. Jeżeli ortopeda uzna, że trzeba wykonać artroskopie to warto również udać się fizjoterapeuty w celu przygotowania kolana do zabiegu, co ułatwi usprawnianie po zabiegu. Pozdrawiam