Zrobiłem badanie na sprawność nasienia. Mam duży problem z jego interpretacją. Nie wiem, czy jestem

1 odpowiedzi
Zrobiłem badanie na sprawność nasienia. Mam duży problem z jego interpretacją. Nie wiem, czy jestem plodny czy nie. Martwią mnie ostatnie linijki. Serdecznie proszę o pomoc. Oto szczegóły
Czas trwania abstynencji 4 dni
Czas uplynnienia 30 min
Objętość 4.8 ml
Odczyn ph 7.7
Ilość plemników w 1 ml 99.70
Plemniki o szybkim ruchu 37%
Plemniki o wolnym ruchu 22%
Plemniki o ruchu niepostepowym 10%
Plemniki nieruchome 31%
Plemniki żywe 83%
Plemniki martwe 17%
Plemniki o prawidłowej budowie 5% (????)
O nieprawidłowej 95%
Z defektem główki 87%
Z defektem wstawki 18%
TZI (teratozoospermia indeks) 1.16
Parametrów w badaniu jest jeszcze więcej, te są chyba najistotniejsze
Szanowny Panie
Nie diagnozujemy, nie leczymy i nie interpretujemy wyników przez Internet ani przez telefon. Wyniki może Pan porównać z zakresem norm. Resztę należy załatwić podczas wizyty w gabinecie.