Zmęcznie po póludniu

5 odpowiedzi
Witam, mam 23 lata i od dłuższego czasu mam problem. Otóż prawie codziennie popołudniu około godz 15-18 zaczynam być zmęczony, nie ważne czy jestem w pracy czy w szkole czy miałem wysiłek fizyczny czy nie. Nie jest to jakieś zwykłe zmęczenie, ale robie się na twarzy i klatce piersiowej lekko czerwony/różowy, mam bardzo ciężkie oczy, problemy z koncentracja wtedy. Ogólnie czuję się wtedy jak podczas gorączki, jednakże temperatura i ciśnienie są wtedy w normie. Probuje się w tych chwilach wspomagać kawą, słodyczami, energetykami, ale pomagają w bardzo małym stopniu. Najdziwniejsze jest to że wieczorem ok 20-22 godziny ten stan sam przechodzi.
Zastanawialem się czy to nie ze względu na żywienie ponieważ teraz odżywiam się troche jak student, ale wcześniej przy domowych obiadkach było to samo.
Dodam jeszcze że te objawy mam od około 3 lat a od 2 lat mieszkam sam za granicą, nie wiem czy to może mieć coś wspólnego ze stresem? Robiłem badania z krwi takimi jak, cukrzyca, nerki, tarczyca, watroba, podstawowe witami, wszystko w normie. Moje pytanie czy ktoś już miał podobny przypadek, do jakiego lekarza i na jakie badanie się udać, bo pomału załamuje ręce boje sie ze stracę prace poprzez brak koncentracji zrobie coś źle.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi
Warto zasiegnąc porady endokrynologa.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zapraszam na wizytę ze wszystkimi badaniami+ borelioza : Test Elisa w klasie IgM i IgG, test Western Blootw klasie IgM i IgG. Pozdrawiam
Witam; Najczęściej, podobne objawy są konsekwencją zmiany rytmu dobowego - organizm "lepiej" pracuje w innych godzinach, niż standardowo uznajemy za przeznaczone na sen, pracę zawodową i inne zajęcia. Zmiana, o której Pan pisze, chodzi mi o wyjazd z Kraju, jeszcze bardziej to potwierdza. Podobna kultura, ale inne zwyczajowe godziny posiłków, inny rodzaj kontaktów ze znajomymi etc. Stres, może oczywiście być przyczyną, ale raczej wynikającą z samej zmiany rytmu.
Takie przypadki są częste. Nie możemy przecież ustalić uniwersalnego i jednakowego dla wszystkich czasu snu i aktywności, to byłoby, poza wszystkim potworne, coś jak z Orwell'a :). Niekiedy można poprawić lub nawet znacznie poprawić jakość życia. Do tego potrzebowałbym jednak dłuższej rozmowy w czasie wizyty w Gabinecie (zapraszam). Przy okazji, warto również uzupełnić trochę diagnostykę. Nie wiem, jak była wykluczona cukrzyca (najlepiej badaniem hemoglobiny glikowanej, czyli HbA1C z krwi), do tego poziom kortyzolu (koniecznie pobranie rano, między 7:00 a 8:00, po przespanej nocy), wskazane byłyby regularne pomiary ciśnienia tętniczego i tętna - w spoczynku czyli min 15 min w pozycji siedzącej bez wysiłku i dopiero pomiar. Wyniki badań, może przesłać Pan do mnie bezpośrednio, nie zastąpi to jednak badania i rozmowy. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Kowalczyk
Objawy i badania dodatkowe w normie mogą sugerować podłoże stresowe. Proszę skonsultować się najpierw z Psychologiem.
Po opisie problem wygląda na dysfunkcję metaboliczna lub hormonalną. Trzeba szukać przyczyny. wiele rzeczy możemy załatwić w formie tele / video konsultacji.
Sugeruję wizytę: - 39 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.